AKTUALNOŚCI

21-03-2017 Twierdza Przemyśl

SP , GIM

Liczna grupa uczniów naszej placówki wzięła udział w XVI Konkursie Historycznym "Twierdza Przemyśl". Szkołę Podstawową reprezentowały Wiktoria Groszek, Wiktoria Madejowska i Klaudia Łęgowy, a Gimnazjum - Paulina Szejnar, Michał Koba i Konrad Trojnar. Niestety nikomu nie udało się dostać do finału. Warto nadmienić, że Konradowi zabrakło bardzo niewielu punktów, aby stanąć w szranki z najlepszymi znawcami tematu. Niemal wszyscy uczniowie będą mogli za rok spróbować swoich szans w kolejnej edycji konkursu. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy z zakresu I wojny światowej i Twierdzy Przemyśl.

 

15-03-2017 Rejonowe mistrzostwa w tenisie stołowym

Szkoła Podstawowa

15 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku rozegrany został pierwszy ćwierćfinał wojewódzki w tenisie stołowym chłopców w kategorii Szkół Podstawowych. Prawo startu w imprezie mieli mistrzowie oraz wicemistrzowie 5 powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego oraz miasta Przemyśl - w turnieju udział wzięło łącznie 10 zespołów. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Mateusz Gala, Adrian Pempuś zaprezentowała się przyzwoicie, ostatecznie zajmując miejsce w połowie stawki (VI miejsce). Cały turniej wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Łopuszki Wielkiej (pow. przeworski). Drugie miejsce przypadło reprezentantom Woli Węgierskiej (pow. jarosławski), natomiast trzecie - Rudy Różanieckiej (pow. lubaczowski). Ostateczna klasyfikacja turnieju: 1. SP Łopuszka Wielka, 2. SP Wola Węgierska, 3. SP Ruda Różaniecka, 4. SP Krasiczyn, 5. SP nr 6 Przemyśl, 6. SP Orły, 7. SP Młodów, 8. SP Majdan Sieniawski, 9. SP Pruchnik, 10. SP nr 14 Przemyśl.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

13-03-2017 Gminny konkurs pożarniczy

SP , GIM

Siedmioro uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach: Roksana Zając (kl. IIIA/G), Wiktoria Bereźnicka (kl. IIIB/G), Klaudia Zazula (kl. IIB/G), Justyna Niemiec (kl. IA/G), Michał Cwynar (kl. VI/SP), Marcela Barszczak (kl. VI/SP) oraz Andżelika Słabicka (kl. VI/SP) w dniu 10 marca 2017 r. reprezentowało naszą szkołę w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnicy wszystkich szkół z terenu gminy Orły rozwiązywali test składający się z 30 pytań, dotyczących znajomości przepisów pożarnictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru i organizacji ochrony przeciwpożarowych oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Najlepsze w kategorii Gimnazjum okazały się uczennice naszej szkoły zdobywając I (Roksana Zając kl. IIIA/G) oraz II miejsce (Wiktoria Bereźnicka kl. III B/G). Tegoroczny konkurs stał na wysokim poziomie. Zwycięzcy musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy wygranej oraz życzymy sukcesów w etapie powiatowym.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

11-03-2017 Gminny turniej siatkówki

Gimnazjum

24 lutego 2017 r. w Publicznym Gimnazjum przy Zespole Szkół w Drohojowie, odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej. Wzięły w nim udział reprezentacje zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Nasza szkoła zmierzyła się z drużynami gospodarzy. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Z niewielką przewagą, w obu kategoriach zwyciężyli przeciwnicy. Tym sposobem awansowali do rozgrywek na szczeblu powiatowym. Nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

10-03-2017 Dzień Kobiet

Szkoła Podstawowa

8 marca nie mogło zabraknąć w naszej szkole świętowania Dnia Kobiet. O to, aby uśmiech zagościł na twarzach naszych Pań zadbali uczniowie z klasy szóstej i piątej, którzy przygotowali kabaretowy występ zatytułowany "TV Orły". Gwoździem programu był brawurowy występ Pawła Statkiewicza, który zaśpiewał piosenkę "Ach, te baby". Impreza odbyła się Gminnej Bibliotece Publicznej w Orłach.  Nie pozostaje już nic innego, jak tylko dołączyć się do najserdeczniejszych życzeń kierowanych do wszystkich kobiet!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-03-2017 Rekolekcje szkolne

SP , GIM

Dnia 2 i 3 marca uczniowie naszej szkoły zarówno SP jak i GIM brali udział w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się kościele parafialnym w Orłach. Rekolekcje były prowadzone przez wikariusza parafii Wacławice księdza Bartosza Gręda. W pierwszy dzień rekolekcji poruszany był temat Bartymeusza - niewidomego, który usłyszał Jezusa, zaczął krzyczeć a on go uzdrowił, zaś w drugim dniu temat pójścia do nieba (SP), i sakramentu pokuty (GIM). W piątek dla Szkoły Podstawowej odbyła się Droga Krzyżowa, a dla gimnazjalistów Nabożeństwo pokutne, po którym była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracja Najświętszego Sakramentu. W konferencji dla gimnazjalistów uczestniczyły Jadzia i Asia - które opowiedziały o tym jak przybliżyły się do Boga. Rekolekcje były wzbogacone przez śpiew prowadzony przez naszych gimnazjalistów. Te dwa dni byłym wyjątkowym czasem do refleksji i zastanowienia. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne rekolekcje będą równie ciekawe i pouczające.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

03-03-2017 Siatkarze mistrzami powiatu !!!

Szkoła Podstawowa

2 marca na hali sportowej Zespołu Szkół w Orzechowcach rozegrany został finał tegorocznych Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce chłopców. W zawodach wystartowały 4 drużyny: SP Orzechowce, SP Kosienice, SP Orły oraz SP Babice. Grano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Reprezentanci naszej szkoły zagrali fenomenalnie i po wygraniu swoich wszystkich meczów zdobyli tytuł mistrza powiatu przemyskiego. To ogromny sukces, tym bardziej, że nasz skład oparty był przede wszystkim na uczniach młodszych (rocznik 2005, 2006). Warto dodać, że dla Szkoły Podstawowej w Orłach to pierwsze mistrzostwo powiatu w mini-siatkówce w całej jej historii. Wielki gratulacje!!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

01-03-2017 Historia pewnej przyjaźni

Gimnazjum

W miesiącu lutym odbył się finał szkolnego konkursu pt. "Historia naszej przyjaźni" ogłoszonego w grudniu 2016 r. Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie projektu opisującego lub obrazującego historię przyjaźni uczniów naszej szkoły. W konkursie zwyciężyły uczennice klasy III A/G Klaudia Laska i Joanna Rybka. Dziewczyny wywołały wspólne zdjęcia od czasów oddziału przedszkolnego po czas obecny. Napisały wspaniałą historię swojej przyjaźni i w dniu konkursu wyglądały identycznie (trudno je było odróżnić). Zwycięzcom gratulujemy!!! Należy dodać iż Klaudia i Asia już po raz trzeci udowodniły, że ich przyjaźń wiele zdziała. W latach 2015 i 2016 wygrały szkolną edycję konkursu "Ugotowani przyjaciele". Prawdziwy przyjaciel to wielki skarb.

 

28-02-2017 Wycieczka do Fabryki Ciastek

Szkoła Podstawowa

22 lutego 2017 roku dzieci ze świetlicy uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Ciastek Mondelez w Jarosławiu. W Małej Akademii Słodkości, idąc wzdłuż symbolicznej rzeki San, dzieci poznawały tajniki produkcji smakołyków i bogatą, ponad 80-letnią historię zakładu. Następnie brały udział w warsztatach samodzielnego wykonania, zdobienia i pieczenia ciastek. Po wypiekach można było oddać się degustacji produktów tego zakładu. Na zakończenie dzieci otrzymały przepyszne ciasteczka i misia Lubisia.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

27-02-2017 Wielki sukces tenisistów stołowych

Szkoła Podstawowa

27 lutego na hali sportowo - widowiskowej w Birczy rozegrany został finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do turnieju przystąpiło 6 zespołów w kategorii chłopców oraz 3 zespoły w kategorii dziewcząt. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Mateusz Gala, Adrian Pempuś i Rafał Klinger po raz kolejny zanotowali znakomity występ, zdobywając ostatecznie tytuł wicemistrza powiatu przemyskiego. W wielkim finale po zaciętej walce minimalnie ulegliśmy drużynie ze Szkoły Podstawowej z Krasiczyna. Warto dodać, że drugie miejsce również gwarantuje naszym chłopcom udział w zawodach na szczeblu rejonowym. Gratulacje!!! Ostateczna klasyfikacja turnieju: kategoria chłopców: 1. SP Krasiczyn, 2. SP Orły, 3. SP Orzechowce, 4. SP Bachów, 5. SP Bircza oraz SP Medyka; kategoria dziewcząt: 1. SP Bircza, 2. SP Małkowice, 3. SP Reczpol. Tegoroczny finał rejonowy odbędzie się w drugiej połowie marca w Dubiecku.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

26-02-2017 Drugie miejsce w Pucharze Wójta

Szkoła Podstawowa

23 lutego na hali sportowej w Orłach rozegrany został "Turniej halowej piłki nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Orły". Jest to zdecydowanie najstarsza impreza sportowa, w której już od wielu lat biorą udział młodzi adepci futbolu ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W tym roku odbyła się XVII edycja tych zawodów. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem - w tegorocznych rozgrywkach wystąpiły wszystkie Szkoły Podstawowe z gminy Orły. Grano w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym", czas gry wynosił 10 minut. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Po zdecydowanym wygraniu grupy (3 wygrane mecze, bilans bramkowy 19-0) awansowaliśmy bezpośrednio do finału, w którym niestety musieliśmy uznać wyższość reprezentantów Szkoły Podstawowej w Kaszycach (po bezbramkowym remisie przegraliśmy w konkursie rzutów karnych). Mimo pechowej porażki imprezę możemy uznać za jak najbardziej udaną - w naszych barwach wystąpili głównie młodzi uczniowie z IV i V klasy, a jeden z nich - Konrad Boratyn zdobył tytuł króla strzelców turnieju (7 bramek). Najlepszym bramkarzem wybrano Norberta Barana (SP Kaszyce), a tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Piotra Żurawskiego (SP Zadąbrowie). Statuetki indywidualne, dyplomy oraz puchary drużynowe uczestnikom zawodów osobiście wręczył Wójt Gminy Orły - Bogusław Słabicki wraz z Panią Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - Ranatą Iwanów. Ostateczna klasyfikacja turnieju: 1. SP Kaszyce, 2. SP Orły, 3. SP Zadąbrowie, 4. SP Walawa, 5. SP Drohojów, 6. SP Niziny, 7. SP Małkowice, 8. SP Trójczyce.

Po raz kolejny rewelacyjnie w roli kibica - sprawozdawcy sprawdził się uczeń klasy III SP - Maksymilian Mach, który opracował szczegółową relację w turnieju (więcej).

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

23-02-2017 Wygrana w turnieju mini siatkówki

Szkoła Podstawowa

20 lutego na hali sportowej w Małkowicach rozegrana została VI edycja Gminnego Turnieju Mini-Siatkówki dziewcząt i chłopców. W trwającym nieprzerwanie od 6 lat turnieju udział biorą uczniowie Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły, a zwycięzca poszczególnej kategorii reprezentuje naszą gminę na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce. W tym roku do rywalizacji przystąpiło po 5 drużyn w kategorii dziewcząt i kategorii chłopców. Grano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Orłach zagrała rewelacyjnie i bez straty seta odniosła komplet zwycięstw zdobywając tym samym tytuł mistrza mini-siatkówki. Drugie miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach, a trzecie - ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach. Wśród dziewcząt tryumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej w Walawie. Drugie miejsce przypadło dziewczętom ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach, a podium uzupełniły reprezentantki Szkoły Podstawowej z Nizin. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

22-02-2017 Nasze szczypiornistki wicemistrzyniami!

Gimnazjum

Dnia 17 lutego na hali sportowej w Żurawicy odbył się finał Powiatowej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W imprezie wzięło udział 5 drużyn. Turniej odbywał się system "każdy z każdym". Mecze rozgrywane były 2x7 minut. Reprezentantki naszej szkoły przegrywając tylko jeden mecz z drużyną z Medyki, ostatecznie zajęły bardzo wysokie drugie miejsce. Zawody wygrało Gimnazjum Medyka, a podium uzupełniła drużyna z Ujkowic ex aequo z drużyną ze Stubna. Czwarte miejsce przypadło drużynie gospodarzy Gimnazjum Żurawica. Gratulacje dla naszych wicemistrzyń!!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

21-02-2017 Projekt z historii

Gimnazjum

Zespół uczniów z klasy IIIA w składzie: Klaudia Laska, Joanna Rybka, Wojciech Droński i Paweł Statkiewicz, pomyślnie zakończył realizację projektu edukacyjnego z historii zatytułowanego "Bohaterowie naszego regionu". Temat to bardzo obszerny, dlatego młodzi ludzie musieli dokonać niełatwego wyboru. Postanowili bliżej poznać życie i bohaterskie czyny Stefanii Podgórskiej, rodziny Ulmów, majora Władysława Koby oraz Ryszarda Siwca. Prezentację multimedialną, która była zwieńczeniem projektu oglądali uczniowie klasy IB. Młodsi koledzy z uwagą i zainteresowaniem obserwowali efekty pracy trzecioklasistów. Czekali bowiem na konkurs, który miał dotyczyć wiedzy o przedstawionych postaciach. Z zapałem notowali różnorodne informacje, a później trafnie odpowiadali na zadawane przez zespół projektowy pytania. Nagradzani byli cukierkami. Bardzo miłym akcentem były drobne, słodkie i praktyczne upominki dla całej klasy. Były one swego rodzaju pamiątką i podziękowaniem za aktywny udział w prezentacji projektu.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

21-02-2017 Kuba i Zuzia - szkolni sportowcy

Szkoła Podstawowa

Fotoreportaż zawiera informację o sportowych sukcesach naszych uczniów - Jakuba i Zuzanny Grędy. Rodzeństwo uwielbia wszelkiego rodzaju sporty, w których osiąga duże sukcesy (więcej informacji).

 

20-02-2017 Przyjaciel to skarb - maluje nasz świat tysiącami barw

14 luty to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich. Z tej okazji obchodziliśmy w szkole "Dzień Przyjaźni i Sympatii". Przewodnim kolorem został kolor czerwony nawiązujący do serca i do wzniosłych uczuć. Wszyscy - od przedszkolaka, po uczniów starszych klas i grono pedagogiczne ubrani byliśmy na czerwono, a szkoła mieniła się milionami czerwonych serc. W szkole został rozegrany emocjonujący turniej "FIFA 17" - w którym I miejsce zajął Michał Szczygieł, II miejsce Maksymilian Mach, III miejsce Michał Cwynar, IV miejsce Patryk Ziobro. Mecze były widowiskowe, na bardzo wysokim poziomie i trzymały w napięciu do ostatnich sekund zmagań zawodników. W bibliotece szkolnej Kubuś Puchatek (Paweł Statkiewicz) oraz jego przyjaciele: Tygrysek, Prosiaczek, Krzyś, Maleństwo itd. (Jagoda Milczanowska, Marlena Niebylska, Nikodem Wojdylak, Klaudia Zazula, Kamila Sękowska, Joanna Litwin) zaprosili przedszkolaków na przyjęcie urodzinowe. Przy pięknej bajce wyjątkowo smakował prawdziwy TORT. Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały "przyjacielski kiermasz". Własnoręcznie wykonały karteczki, ciasteczka i walentynkowe upominki, aby dochód ze sprzedaży przeznaczyć na świetlicę szkolną. W dniu przyjaźni rozstrzygnięty został również konkurs pt. "Bądź Sympatyczny". Miło nam poinformować, iż laureatem konkursu została Patrycja Potoczny, II miejsce zajęła Anna Szerszeń, a III miejsce otrzymała Maja Czajkowska. Na finał dnia "szkolny Listonosz" przekazał adresatom poczty walentynkowej miłe upominki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, przyjaciołom zaangażowanym w "Dzień Przyjaźni i Sympatii" dziękujemy, a każdemu uczniowi i sympatykowi naszej szkoły życzymy wiele przyjaźni i sympatii na każdy dzień.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-02-2017 Wygrana w turnieju piłki halowej

Szkoła Podstawowa

W piątek 17 lutego na hali sportowej w Orłach rozegrany został "Zimowy Turniej Piłkarski Chłopców do lat 10". W zawodach, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek" oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach udział wzięło 6 drużyn piłkarskich reprezentujących poszczególne szkoły z terenu gminy Orły. Turniej podzielony był na dwie fazy: grupową (2 grupy po 3 drużyny) oraz pucharową (mecze półfinałowe, o 5-te i 3-cie miejsce oraz finał). Grano ustawieniem 5+1, a każdy mecze trwał 10 minut (bez zmiany stron). Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach zagrała rewelacyjnie i po 4 efektownych zwycięstwach zasłużenie zdobyła tytuł mistrzowski. Warto dodać, że oprócz świetnej gry ofensywnej (18 bramek strzelonych w całym turnieju) nasz zespół zaprezentował również świetną grę obronną (w zawodach nie straciliśmy żadnej bramki!) Podium turnieju uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej z Trójczyc, natomiast trzecie miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej z Małkowic. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom, a wyróżniającym się zawodnikom przyznano nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem wybrano Karola Juchę (SP Małkowice), najlepszym zawodnikiem został Arkadiusz Ratuszniak (SP Trójczyce), a tytuł króla strzelców przypadł uczniowi naszej szkoły - Damianowi Baranowi (9 bramek). Gratulacje!!!

Świetnie w roli kibica - sprawozdawcy sprawdził się uczeń klasy III SP - Maksymilian Mach, który opracował relację w turnieju (więcej).

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

18-02-2017 Dzień Przyjaźni w bibliotece szkolnej

Przedszkole , GIM

We wtorek dzieci z przedszkola miały okazję wziąć udział w spotkaniu urodzinowym Kubusia Puchatka. Z okazji Dnia Przyjaźni 14 lutego, uczniowie klasy II gimnazjum razem z biblioteką szkolną zorganizowali przedstawienie - bajkę dla przedszkolaków.  Wystąpili Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Maleństwo, Tygrysek, Króliczek i Krzyś. Bajka miała za zadanie nie tylko bawić, ale także pokazać dzieciom, jak wielka jest moc przyjaźni. Dodatkową atrakcją było dzielenie tortu urodzinowego, który ze smakiem zjedli zaproszeni goście. Po finałowej piosence Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi odwiedzili przedszkole i chętnie pozowali do zdjęć pamiątkowych. A. A. Milne w swojej książce zamieścił wiele cytatów, które pięknie opisywały prawdziwą przyjaźń. Nasi bohaterowie po zakończeniu przedstawienia rozdali w najmłodszych klasach zakładki do książek, zawierające najpiękniejsze cytaty z "Kubusia Puchatka".

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-02-2017 Sukces naszych tenisistów

Szkoła Podstawowa

16 lutego w Domu Ludowym w Zadąbrowiu rozegrana została IX edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. W tegorocznej imprezie mogliśmy oglądać zmagania 6 drużyn męskich oraz 4 drużyn żeńskich - uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Mateusz Gala, Adrian Pempuś, Rafał Klinger zanotowała rewelacyjny występ. Nasi chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze i jak najbardziej zasłużenie sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny turnieju. Podium uzupełnili uczniowie Szkoły Podstawowej z Walawy oraz Szkoły Podstawowej z Kaszyc. W kategorii dziewcząt wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Kaszyc, a trzecie - Szkole Podstawowej z Trójczyc. Gratulacje! Wygrane drużyny z poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą gminę na zawodach szczebla powiatowego.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

16-02-2017 Kolejne dobre występy szachistów

Szkoła Podstawowa

15 lutego w Gminnym Centrum Kulturalnym w Medyce odbył się Międzyszkolny Drużynowy Turniej Szachowy, w którym brały udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny. Pierwsza z nich (Michał Cwynar, Grzegorz Cwynar, Dawid Prymaszko, Dominika Czajkowska) zajęła świetne trzecie miejsce. Natomiast drużyna druga (Nikodem Dźwierzyński, Krystian Matysko, Karol Hołyszko, Maja Kotowicz) uplasowała się na ósmym miejscu.

 

15-02-2017 Święto Babci i Dziadka

Przedszkole

Miniony tydzień w naszym przedszkolu był bardzo ważny i pracowity. Przez kilka dni w każdej grupie obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały krótkie programy artystyczne oraz jasełka. Dzieci śpiewały, recytowały wierszyki oraz tańczyły dla swoich babć i dziadków. Mali artyści pięknie się zaprezentowali, a zaproszeni goście byli bardzo wzruszeni występami. Dziadkowie nie kryli również radości z otrzymanych prezentów i całusów swoich wnucząt. Po części artystycznej wszyscy usiedli do słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-02-2017 Dzień babci i dziadka

Szkoła Podstawowa

31 stycznia uczniowie klas 0-III przygotowali dla swoich babć i dziadków atrakcyjny program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki, deklamowały wierszyki i tańczyły. Występ wywołał dużo uśmiechu na twarzach zaproszonych gości. Dziadkowie bardzo cieszyli się z laurek i drobnych upominków, a przede wszystkim uścisków i całusów wnucząt. Dodatkowo uroczystość wzbogacono o występ szkolnego chóru i pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy z grupy Golden Dance, którzy zaprezentowali tańce latynoamerykańskie. Tuż po zakończeniu części artystycznej zaproszeni goście wraz z wnukami usiedli do wspólnego kolędowania i słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

12-02-2017 Turniej szachowy o Puchar Wójta

SP , GIM

11 lutego w Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się VI Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły. W zawodach tych nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy zmierzyli się nie tylko z szachistami z terenu naszej gminy, ale także z zawodnikami z Ukrainy i z sąsiednich gmin. W kategorii Junior (uczniowie szkół podstawowych) najlepiej spisał się Michał Cwynar, który zajął czwarte miejsce. W tegorocznym turnieju gimnazjaliści mieli utrudnione zadanie, gdyż występowali w kategorii Open, a więc musieli się zmierzyć ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Spośród naszych uczniów najlepiej wypadł Grzegorz Mazur, który zajął dziewiątą lokatę. Dodać należy, iż w obydwu kategoriach zwyciężyli goście z Ukrainy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

08-02-2017 Zabawa choinkowa

SP , GIM

Karnawał to czas, który kojarzy się z różnorodnymi balami. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbywa się w tym czasie zabawa choinkowa. Jej organizatorem jest Rada Rodziców. Pierwsze w tany ruszyły przedszkolaki. Następnie przyszła kolej na uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej. Ważnym elementem tej części imprezy był pokaz karnawałowej mody. Dzieci z właściwym sobie wdziękiem prezentowały najróżniejsze kreacje. Piraci, wróżki i inne tajemnicze osoby gościły również na dyskotece klas IV-VI SP. Gimnazjaliści darowali sobie karnawałowe przebrania, ale bawili się równie wspaniale jak ich młodsi koledzy. O podniebienia wszystkich uczestników zabawy zadbali niezawodni rodzice. Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów i uczniowie dziękowali im za przygotowanie kolejnej, bardzo udanej imprezy. Swój wkład w przygotowanie dyskotek miały również Samorządy Uczniowskie wraz z nauczycielami sprawującymi nad nimi opiekę.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

07-02-2017 Gminny turniej mini koszykówki

Szkoła Podstawowa

6 lutego na hali sportowej w Drohojowie odbył się gminny turniej mini koszykówki dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło po 5 zespołów dziewcząt i chłopców z terenu gminy Orły. Reprezentacja naszej szkoły (zarówno żeńska jak i męska) mimo tylko jednego przegranego meczu, ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. Zawody w kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa w Nizinach, natomiast wśród chłopców - Szkoła Podstawowa z Kaszyc. Na drugich miejscach uplasowały się reprezentacje szkół z Małkowic (dziewczęta) i Drohojowa (chłopcy). Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

05-02-2017 Jasełka

SP , GIM

Przygotowania do Jasełek, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, trwały od kilku tygodni. Wszyscy z niepokojem oczekiwali na to, czym tym razem zaskoczą nas mgr Ewa Pleśniak, mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan oraz mgr Agata Wąsacz, które od lat przygotowują ten spektakl. Nawet najbardziej dociekliwym nie udało się uchylić rąbka tajemnicy. Wszyscy czekali więc z niecierpliwością na premierę, która odbyła się w orłowskim Domu Ludowym. Po raz drugi to niezwykłe widowisko można było oglądać na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i na zamkowej scenie, która gościła wielu znamienitych artystów, zaprezentowali się wspaniale. Chociaż za kulisami nie ukrywali tremy.

Występ był ilustrowany pieśniami tematycznie związanymi z Bożym Narodzeniem oraz kolędami, które są wpisane w naszą tradycję. Mistrzowsko wykonał je szkolny chór wspierany przez instrumenty. Jasełka rozpoczęły się sceną z Ewą i Adamem oraz Wężem w roli głównej - wszyscy zgodnie z opowiadaniem jednego z pasterzy są góralami, co to mleczko sobie pili i oscypki jedli….W spektaklu pojawiły się także postacie, które są nieodłącznym elementem polskiej tradycji kolędniczej, czyli Żyd i Śmierć. Zwierzęta mówiły ludzkim głosem, a nad wszystkim czuwały zastępy anielskie. Był i święty Franciszek, który opowiadał dzieciom o boskiej i ludzkiej naturze Jezusa. Warto nadmienić, że za jego sprawą wystawiona została w XIII wieku pierwsza w historii szopka betlejemska. Występ młodych artystów został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Jasełkach oraz przyczynili się do ich zorganizowania i wystawienia. Chcąc docenić młodych artystów biorących udział w przedstawieniu prezentujemy poniżej listę wszystkich osób, które brały udział w Jasełkach: GIMNAZJUM: Maria - Gabriela Kucaj, Józef - Nikodem Franków, Ewa - Wiktoria Bereźnicka, Adam - Marcin Wąsacz, Wąż - Berzan Tas, Bóg - Michał Romaniuk, Pasterze - Jakub Barczak, Kamil Łysik, Michał Romaniuk, Kacper Wielgosz, Bartosz - Michał Herbut, Archanioł - Jakub Gończ, Anioł Polski - Nikodem Wojdylak, Herod - Adam Wrona, Żyd - Tomasz Łach, Śmierć - Aleksandra Orzech, św. Franciszek - Szymon Granda, Minister - Kacper Ziobro, Żołnierz - Gracjan Janusz, Dziewczęta - Joanna Litwin, Jagoda Milczanowska, Marlena Niebylska, Klaudia Zazula; SZKOŁA PODSTAWOWA: Trzej Królowie - Rafał Klinger, Dawid Paluszek, Jakub Radymski, Anioły - Wiktoria Groszek, Nela Szmuc, Aniołki - Julia Hnat, Lena Piotrowska, Emilia Trojnar, Kinga Zwierzyńska, Zwierzęta - Karolina Kozioł, Milena Piestrak, Radosław Litwin, Arkadiusz Pierożek, Pasterze - Filip Kopciuch, Gracjan Sanocki, Dzieci - Paulina Cichoń, Natalia Milczanowska, Hanna Szustak, Magdalena Śpiewak, Maksymilian Dźwierzyński, Karol Hołyszko, Krystian Zubrzycki.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-02-2017 Bal Karnawałowy

Przedszkole

28 stycznia przedszkolaki bawiły się na Balu Karnawałowym. Didżej zaprosił dzieci do wspólnej zabawy wraz z rodzicami i opiekunami przy wspaniałej muzyce. Dzieci na chwilę zamieniły się w różne postacie z bajek tj. Elsa, Supermen, Piraci, Roboty, Motylki, Wróżki i Księżniczki. Zabawę karnawałową uświetnił poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-02-2017 Ruszamy z programem "Szkolny Klub Sportowy"

Od lutego w naszej szkole realizowany będzie program zajęć sportowych "Szkolny Klub Sportowy". Program "Szkolny Klub Sportowy" jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół (w naszym przypadku - Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Program polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu w grupach min. 15 osobowych. W zależności od realizowanego tematu zajęcia odbywać się będą na hali sportowej lub boisku szkolnym, a podstawowym założeniem  ma być ich różnorodność - możliwość uprawiania wielu sportów. Grupa ćwiczebna musi się składać wyłącznie z uczniów jednej szkoły, a zajęcia muszą być realizowane przez nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego z danej szkoły. W przypadku naszej placówki udział w programie wezmą chłopcy ze Szkoły Podstawowej (klasy II-III) oraz Gimnazjum (klasy I-III). Szczegółowe informacje tj. listę zakwalifikowanych uczniów, tematyka i plan zajęć, oświadczenie dla rodziców uzyskać można u szkolnych koordynatorów programu: Marcina Przytuły i Piotra Stelmacha.

 

23-01-2017 Drugie miejsce UKS "Orzełek"

SP , GIM

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach należący do działającego przy naszej szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej "Piłkarskie Ferie" rozegranym na hali w Muninie. "Piłkarskie Ferie" to cykl zawodów piłki nożnej halowej dla chłopców z różnych roczników organizowanych przez szkółkę piłkarską Piaścik Tuczempy. Co roku udział w nim biorą różne drużyny młodzieżowe, reprezentujące głównie znane szkółki piłkarskie działające na terenie powiatów Przemyśla i Jarosławia. W tym roku w zawodach chłopców z rocznika 2003 udział wzięła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" Orły. Mimo mocnej konkurencji nasz zespół zaprezentował się rewelacyjnie zajmując wysokie drugie miejsce. Imprezę wygrała drużyna SMS'u Jarosław, a podium uzupełnił zespół ORLIKA Przemyśl. W całym turnieju udział wzięło 7 zespołów. Oprócz pucharów, dyplomów i medali rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, obrońcy, bramkarza oraz zawodnika, którym w tym roku wybrany został nasz reprezentant - Miłosz Demeńczuk. Zespołem opiekował się p. Marcin Przytuła. Gratulacje!  

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

21-01-2017 Pomagamy! Akcja "Góra Grosza"

Przedszkole

Przedszkolaki wraz z rodzicami chętnie włączyli się w ogólnopolską akcję "Góra Grosza", która trwała w Przedszkolu od 28 listopada do 9 grudnia. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Zaangażowanie, jakim wykazały się dzieci i ich rodzice utwierdzają w przekonaniu, że takie inicjatywy mają sens i są naprawdę potrzebne.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

20-01-2017 Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

Szkoła Podstawowa

Wiek przedszkolny to odpowiedni czas, żeby zainteresować uczniów czytelnictwem. Dnia 11 stycznia bibliotekę szkolną odwiedziły 6-latki, wraz z nauczycielkami: Alicją Synus i Katarzyną Karkowską. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem biblioteki i pracą nauczyciela bibliotekarza. Zajęcia poprowadziła p. Katarzyna Błaszczuk - nauczyciel bibliotekarz. Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy o książkach i zasadach ich wypożyczania. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają karty czytelnika i karty książki. Przedszkolaki chętnie oglądały bajki i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Mamy nadzieję, że ta wizyta była początkiem odkrywania magicznego świata książek!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-01-2017 Wojewódzki Konkurs Szopek

SP , GIM

W dniu 9 stycznia 2017 r. w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie XXII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się prawie 170 autorów. Komisja konkursowa brała pod uwagę zarówno pomysłowość, technikę wykonania jak i wymowę, czyli  umiejętność wyrażenia emocji związanych z szopką jako symbolem. W tym miejscu składamy podziękowania naszej pani katechetce Agacie Wołk - Potocznej, która po szkolnej edycji konkursu szopek w Orłach, wybrane prace zgłosiła do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Miło nam poinformować, że: Nela Szmuc, Karol Sajdak oraz uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej otrzymali WYRÓŻNIENIA za swoje prace konkursowe. Na tym nie koniec osiągnięć - uczniowie klasy IIIA Gimnazjum otrzymali NAGRODĘ SPECJALNĄ. Dzięki inicjatywie Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch wybrane prace zostały wyeksponowane w holu Urzędu Wojewódzkiego. Szanowni Państwo, mamy zaszczyt przekazać informację, że prace Neli Szmuc, Natalki Milczanowskiej, Karola Sajdaka oraz klasy III A znajdują się obecnie na wystawie w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Patronat nad konkursem: Kurator Oświaty, Biskup Ordynariusz, Prezydent Miasta Rzeszowa, Radio Rzeszów, Radio Via.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

18-01-2017 "NIE dla czadu"

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu odwiedzili naszą szkołę w ramach szeroko rozumianej prewencji przeciwpożarowej. W trakcie wizyty kontynuowano zainicjowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji akcję "NIE DLA CZADU!". Polegała ona na spotkaniach z uczniami, na których omawiano: informacje dotyczące tlenku węgla oraz przyczyny jego wystąpienia, objawy zatrucia CO, sposoby udzielania pomocy osobom zaczadzonym, informacje o czujkach tlenku węgla, zagrożenia związane z pożarami, sposoby ewakuacji w momencie wystąpienia zagrożenia. Dodatkowo zapoznano uczniów z możliwymi zagrożeniami, które mogą wystąpić podczas zbliżających się ferii zimowych oraz sposobami ich uniknięcia. - Chcemy dotrzeć do dorosłych za pośrednictwem ich dzieci - mówią przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. - Dlatego też za każdym razem apelujemy, by dzieci opowiedziały rodzicom o spotkaniu z nami. Zachęciły ich do zadbania o bezpieczeństwo domu i rodziny. Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu składamy serdeczne podziękowania za troskę o nasze bezpieczeństwo!

 

13-01-2017 Koncert kolęd

Przedszkole

W przedszkolu nadal pozostajemy w świątecznym klimacie. W ubiegłym tygodniu 13 stycznia odbył się u nas koncert kolęd. Przedszkolaki w swoich grupach przygotowały i prezentowały najpiękniejsze polskie kolędy. Dzieci występowały w uroczych strojach aniołków. Przedszkolaki śpiewały wybrane kolędy grupowo oraz w kilkuosobowych zespołach. Każdy występ nagradzano gromkimi brawami, a na buziach wszystkich uczestników widoczne był uśmiechy. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem.

Zdjęcia z koncertu dostępne są w galerii.

 

12-01-2017 Odwiedziny "Świątecznej Mrówki"

Przedszkole

W grudniu Przedszkole Samorządowe w Orłach odwiedziła "Świąteczna Mrówka", która przyniosła dzieciom upominki. Serdeczne podziękowania dla PSB Mrówka Przemyśl za okazaną życzliwość i prezenty mikołajkowe dla dzieci z naszej placówki.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

11-01-2017 Konkursy świetlicowe

Szkoła Podstawowa

Od początku roku szkolnego 2016/2017 nasza świetlica brała udział w wielu konkursach plastycznych organizowanych przez instytucje kulturalne oraz świetlice szkolne. Nasi uczniowie aktywnie i bardzo chętnie angażowali się w te przedsięwzięcia. Były to następujące konkursy: - Ogólnopolski konkurs plastyczny. III edycja "Do czego MORZE służyć może?" Zorganizowany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. Zostało wysłanych 7 prac. Każdy z uczestników otrzymał dyplom; - VI Podkarpacki Konkurs Plastyczny "Pod Kolorowym Parasolem jesieni". - Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca. Udział 4 uczniów; - Ogólnopolski konkurs plastyczny - Portret "Św. Mikołaja". Wąbrzeski Dom Kultury; udział 4 uczniów; - Konkurs plastyczny na plakat. SP nr 4 w Przemyślu; "Barwy wolontariatu - jak dzielić się dobrem?" - wyróżnienie dla Hanny Szczygieł kl. IIIb; - Centrum Kulturalne w Przemyślu; X Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży "Bożonarodzeniowe Ozdoby Świąteczne". Udział 4 uczniów; - Muzeum Historii Miasta Przemyśla - "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". III miejsce zdobyła Magdalena Śpiewak kl. IIa. Czekamy na wyniki dwóch konkursów:  - Ogólnopolski konkurs plastyczny "Kotki w kropki". Centrum kultury Agora Wrocław. Udział 10 uczniów; - Konkurs plastyczny "Dobranocki z dawnych lat". Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Udział 6 uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach, gratulujemy i życzymy sukcesów.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

03-01-2017 Świąteczne pierniki

Szkoła Podstawowa

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie kl. I wraz z Panią mgr Krystyną Lichotą i Małgorzatą Hamryszczak zgodnie z tradycją przygotowywali pierniki na choinkę. Dzieci wycinały z ciasta różne figurki (zwierzątka, ludziki, gwiazdki, ptaki - zdobiąc dodatkowo według uznania), sami wybierali sobie kolor i zapach do pierników. Podczas zajęć wszyscy kolędowali, a unosząca się woń z pierników przypominała wszystkim o bardzo bliskiej Wigilii.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

30-12-2016 Szkolna Wigilia

Świąteczna atmosfera towarzyszyła całej naszej społeczności szkolnej niemal od początku grudnia. Najpierw na szkolnych korytarzach pojawiły się ozdoby. Później uczniowie wraz z wychowawcami  i nauczycielami zaczęli przygotowywać szopki oraz stroiki. A kiedy zapachniało choinkami wszyscy rozpoczęli przygotowania do szkolnej Wigilii. Uroczystość ta corocznie sprzyja kultywowaniu polskich tradycji. Jest okazją do spotkania całej społeczności szkolnej, rodziców, władz samorządowych oraz sympatyków i przyjaciół naszej placówki. Łamanie się opłatkiem, życzenia oraz wspólne kolędowanie wprowadzają wszystkich w atmosferę przepięknych Świąt Bożego Narodzenia. Ważnym elementem świątecznego spotkania było rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą szopkę. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI SP, drugie gimnazjaliści z klasy I B. Natomiast trzecia lokata przypadła uczniom klasy IV SP. Wyróżniono również szopkę wykonaną przez klasę II B GIM, a nagrodą specjalną uhonorowano klasę III A GIM. W kategorii szopek rodzinnych wygrali państwo Semczukowie. Najlepsze prace indywidualne wykonali: Karol Sajdak ( kl. IV SP), Natalia Milczanowska (kl. II SP) i Malwina Kucaj (kl. V SP). Wszystkie prace zachwycały pomysłowością i precyzją wykonania. Z roku na rok są one coraz piękniejsze.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

27-12-2016 Międzynarodowy Konkurs Szopek

Gimnazjum

Do konkursu zgłoszono 58 szopek. Obsada zaiste międzynarodowa: Polska, Hiszpania, Słowacja, Naddniestrze, Algieria, Kenia, Kongo, Tanzania. Przed trudnym zadaniem stanęło konkursowe jury w składzie: ks. Marek Wojnarowski, Urszula Olbromska, Katarzyna Trojanowska, Marek Mikrut i Dariusz Jasiewicz. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Staniec z mamą p. Marzeną Staniec wystawiając do konkursu szopkę, wykonaną przez uczniów najstarszych klas w szkole. Za udział w konkursie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, a Weronice i jej mamie składamy podziękowanie za uczestnictwo w kilkugodzinnym, wspaniałym, międzynarodowym, świątecznym wydarzeniu.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

23-12-2016 Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora

Gimnazjum

W tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia na hali sportowej w Orłach rozegrany został coroczny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W rozgrywkach wystąpili uczniowie z 4 różnych Gimnazjów (Orły, Drohojów, Żurawica, Maćkowice). Nowością był udział w imprezie drużyny złożonej z nauczycieli i pracowników szkoły. Warto dodać, że to właśnie zespół "old boyów" jako jedyny wygrał wszystkie swoje mecze. Grano systemem "każdy z każdym" 2x10 minut. W ostatecznej klasyfikacji zawodów wśród młodzieży gimnazjalnej najlepsi okazali się reprezentanci gospodarzy. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum z Maćkowic, natomiast trzecie - Gimnazjum z Żurawicy. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-12-2016 Mikołajkowy prezent

Gimnazjum

Mikołajkowym prezentem dla uczniów klas IIIA i IIIB stał się wyjazd do Rzeszowa na seans filmowy "Za niebieskimi drzwiami". Był to też czas odreagowania po próbnych trzydniowych egzaminach gimnazjalnych, do których przystąpiła młodzież. Idąc na ten film zrobiliśmy coś dobrego - część dochodów ze sprzedaży biletów została przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo". Historia opowiedziana w filmie jest próbą oswojenia młodego widza z problemami świata dorosłych: samotnością, bezradnością wobec nieuniknionych zdarzeń, tęsknotą za bliskimi. To też historia o wielkiej sile miłości matki i dziecka. Za tytułowymi niebieskimi drzwiami czeka świat wyobraźni, snów i wielka tajemnica... Nie śniła nam się taka przygoda. Po projekcji filmu spacerowaliśmy po rzeszowskiej galerii, i zjedliśmy coś dobrego. Kolejnym punktem wyjazdu stał się Jarmark Bożonarodzeniowy na Świątecznym Miasteczku w rynku Rzeszowa. Było fajnie, a nasza młodzież zasługuje na pochwałę za dobre zachowanie - pozdrawiamy serdecznie - opiekunowie :)

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

20-12-2016 Szkolenie z zakresu "Terroryzmu"

SP , GIM

Z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu dnia 08.12.2016 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu "Terroryzmu w szkołach". Spotkanie z dyrektorami, nauczycielami i wychowawcami szkół z Gminy Orły i Gminy Żurawica koordynowała i poprowadziła asp. Małgorzata Czechowska KMP Przemyśl oraz pan Janusz Kotowicz PP Żurawica.

 

19-12-2016 Mikołajkowy orszak w Szpitalu Woj.

Gimnazjum

W międzynarodowym dniu wolontariusza - dnia 05.12.2016 r. młodzież z Gimnazjum im. Orła Białego w Orłach oraz z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohojowie wraz z opiekunami i Fundacją "jerzyk" zorganizowali mikołajkowy prezent dla dzieci z oddziałów pediatrii i chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu. W ramach niespodzianki zostały odświętnie udekorowane szpitalne korytarze i sale małych pacjentów. Na korytarzu rozbłysła kolorowa choinka. W świetlicy szpitalnej pojawiły się bajkowe postacie z przedstawieniem "Dziewczynka z zapałkami", a w całym szpitalu słychać było chichot i śpiew figlarnych elfów. Na zakończenie najważniejsze Mikołaj z prezentami i niebiańskie anioły. Radość na twarzach dzieci dodawała otuchy naszym wolontariuszom i upewniała ich w przekonaniu, że to, co dobrego dają z siebie innym, to coś wyjątkowo pięknego!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

17-12-2016 Ogólnopolski Konkurs Historyczny

SP , GIM

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły z powodzeniem biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Nie inaczej jest w bieżącym roku szkolnym. W tegorocznej edycji, która obejmuje lata 1764 - 1864, do drugiego etapu (rejonowego) zakwalifikowały się dwie uczennice: Klaudia Łęgowy z klasy szóstej i Paulina Szejnar z klasy III b. Zmagania rejonowe odbyły się 15 grudnia w Przemyślu w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a Klaudii i Paulinie życzymy awansu do etapu wojewódzkiego.

 

16-12-2016 Zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców

Przedszkole

16 grudnia w Przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla przedszkolaków i ich rodziców. Tematem tegorocznych warsztatów były stroiki świąteczne. Rodzice wraz z dziećmi z zaangażowaniem wykonały pomysłowe, piękne i pachnące stroiki, które później wzięły udział w przedszkolnym konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Rodzice poprzez głosowanie wybrali najładniejsze prace, które zostały nagrodzone. Wspólna praca przyniosła wszystkim uczestnikom warsztatów wiele radości i satysfakcji, stała się dobrą okazją do spotkania, rozmów a tym samym do integracji oraz wprowadziła wszystkich w magiczny przedświąteczny nastrój.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

15-12-2016 "Kartka dla Bartka"

Szkoła Podstawowa

Nasza szkoła włączyła się w charytatywną akcję "Kartka dla Bartka". Uczniowie z Oddziału Przedszkolnego wykonali na zajęciach wychowawczych kolorowe kartki świąteczne z życzeniami dla chorego na mukowiscydozę Bartka. Chłopak ma ograniczony kontakt z dziećmi, a dzięki takim kartkom będzie miał przynajmniej jego namiastkę. Kartki zostały wysłane - mamy nadzieję, że Bartuś bardzo się z nich ucieszy.

 

15-12-2016 Wspieramy Szlachetną Paczkę

Szkoła Podstawowa

W naszej szkole organizowana była zbiórka rzeczy dla potrzebujących rodzin. Zbieraliśmy trwałe artykuły spożywcze, środki czystości i kosmetyki, artykuły szkolne oraz zabawki. Przyjemnie jest dostawać prezenty, ale dawanie ich innym ludziom to wielka radość. Uczniowie chętnie zaangażowali się w pomoc innym. Razem - możemy więcej!

 

14-12-2016 Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Szkoła Podstawowa

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili w miniony czwartek schronisko zwierząt w Orzechowcach. Celem wizyty było, jak co roku, przekazanie zebranych podczas akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" niezbędnych do przetrwania zimy rzeczy (sucha karma, kasze, makarony, konserwy, miski itd.) Dzieci zwiedziły kociarnię oraz przyjrzały się kilku psim wybiegom. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali wszystkim, że dzielenie się tym, co mamy - to dobry nawyk.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

13-12-2016 Dzieci odwiedzają różne ciekawe miejsca

Przedszkole

Dzieci odwiedziły pocztę i bibliotekę oraz zapoznały się z pracą poszczególnych osób. Dowiedziały się również, jak należy się zachowywać w takich miejscach i do czego są potrzebne. Była to dla dzieci niezwykła lekcja, którą zapamiętają na długie lata.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

11-12-2016 Festiwal piłki ręcznej

SP , GIM

2 grudnia na hali w Orłach rozegrana została I edycja Mistrzostwa Gminy Orły dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek". Turniej miał na celu popularyzację gry w piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie ich umiejętności technicznych i taktycznych, dostarczenie radości ze współzawodnictwa, integrację sportowego środowiska gminy, wyłonienie najlepszych zespołów oraz promocję naszej szkoły i działającego przy niej Uczniowskiego Klubu Sportowego. Zawody rozgrywane były w 4 podstawowych kategoriach: dziewczęta do lat 12 (SP), chłopcy do lat 12 (SP), dziewczęta do lat 16 (GIM), chłopcy do lat 16 (GIM). Drużyny reprezentujące zarówno Szkołę Podstawową, jak i Gimnazjum w Orłach zaprezentowały się fenomenalnie wygrywając w każdej ze swoich kategorii. Ostateczna klasyfikacja turnieju: I. Dziewczęta U12: 1. SP Orły, 2. SP Małkowice, 3. SP Drohojów; II. Chłopcy U12: 1. SP Orły, 2. SP Kaszyce, 3. SP Drohojów; III. Dziewczęta U16: 1. GIM Orły, 2. GIM Drohojów; IV. Chłopcy U16: 1. GIM Orły, 2. GIM Drohojów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii mają prawo do reprezentowania naszej gminy w tegorocznych mistrzostwach powiatu przemyskiego. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

08-12-2016 Odwiedziny Św. Mikołaja

Przedszkole

5 grudnia do Przedszkola Samorządowego w Orłach przyjechał w odwiedziny Święty Mikołaj z prezentami dla dzieci. Dzieci w ramach podziękowań za otrzymane upominki zaśpiewały Mikołajowi piosenki m.in. "Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem" i kilka innych. W tym dniu oprócz prezentów dzieci obejrzały spektakl pt. "Bajka o Świętym Mikołaju". Mikołaj nagrodził dzieci brawami i zapowiedział wizytę na kolejny rok.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

06-12-2016 Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

Gimnazjum

1 grudnia w Birczy został rozegrany finał Powiatowej Gimnazjady w tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Do udziału w zawodach przystąpili uczniowie Gimnazjum w Orłach. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Julia Janusz, Klaudia Laska i Joanna Rybka. Chłopcy wystąpili w składzie: Krystian Babiarz, Andrzej Janusz oraz Adrian Łakomczak. W turnieju udział wzięli także reprezentanci szkół z Fredropola, Birczy, Dubiecka, Drohojowa oraz Krasiczyna. W zawodach, które stały na bardzo wysokim poziomie nasi uczniowie walczyli dzielnie i zaprezentowali się dobrze. Drużyna dziewcząt "otarła" się o podium, zajmując ostatecznie 4 miejsce. Chłopcy tym razem musieli uznać wyższość rywali, zadowalając się 6-tą pozycją. W kategorii dziewcząt całe zawody wygrały reprezentantki z Fredropola, u chłopców natomiast bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Krasiczyna. Gratulacje! Turniej odbył się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

05-12-2016 Spotkanie ze Św. Mikołajem

SP , GIM

Grudzień to miesiąc, w którym wizytę dzieciom składa Św. Mikołaj. W poniedziałek 5 grudnia odwiedził on Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Towarzyszyły mu dwa sympatyczne diabełki oraz aniołek. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów. Miło spędzony czas uświetniły wymarzone upominki oraz wspólne zdjęcia.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

04-12-2016 Tak minęła jesień w Przedszkolu

Przedszkole

Jesienne dni w przedszkolu minęły bardzo szybko i przyjemnie na wspólnej pracy oraz zabawie. Przedszkolaki na częstych spacerach obserwowały zmieniającą się przyrodę, podziwiały i zbierały dary jesieni. Dzieci z przyjemnością i zaangażowaniem wykonywały podczas zajęć mnóstwo prac plastycznych związanych z jesienią.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

04-12-2016 Koszykówka chłopców: III miejsce

Gimnazjum

30 listopada w hali Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozegrany został tegoroczny finał Powiatowej Gimnazjady w koszykówce chłopców. Oprócz gospodarza turnieju udział w imprezie wzięły również reprezentacje Gimnazjów z Żurawicy, Stubna, Krasiczyna oraz Grochowiec. Po ciekawych i emocjonujących meczach tytuł mistrza powiatu przemyskiego zdobyło Gimnazjum ze Stubna. Nasi reprezentanci ostatecznie uplasowali się na wysokim, trzecim miejscu. Ostateczna klasyfikacja turnieju: 1. Gim. Stubno, 2. Gim. Krasiczyn, 3.Gim. Orły, 4. Gim. Grochowce, 5. Gim. Żurawica. Warto dodać, że dwa tygodnie temu trzecie miejsce w powiatowej koszykówce zdobyła również nasza żeńska reprezentacja. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

01-12-2016 Urodziny Misia Książkowego

Szkoła Podstawowa

W dniu 23 listopada uczniowie świetlicy wybrali się na lekcje biblioteczną do Przemyskiej Biblioteki Publicznej z okazji urodzin Misia Książkowego. Wycieczka została zorganizowana przy współpracy świetlicy z biblioteką szkolną. W ramach lekcji dzieci mogły zapoznać się z miniowymi bohaterami książek, m.in. Kubusiem Puchatkiem, Misiem Yogi, Kung Fu Pandą czy misiem Kolargolem lub Paddingtonem. Każdy z uczestników miał ze sobą zabawkę misia. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki o misiach i słuchały uważnie opowiadania o życiu niedźwiedzi. Atrakcją było przybycie Misia do biblioteki, który bawił się i śpiewał z dziećmi. Na koniec zostały wręczone szarfy dla misiów największych, najbardziej puchatych i kolorowych. Po wspaniałej zabawie uczniowie udali się do Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie mogli zapoznać się z historią ludwisarstwa przemyskiego. Można było również zobaczyć zabytkowe dzwony i fajki. Organizatorkami wyjazdu były nauczycielki świetlicy i biblioteki szkolnej: Anna Lula i Katarzyna Błaszczuk.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

29-11-2016 Zabawa andrzejkowa

SP , GIM

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie jest powrotem do tradycji. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły, inny niż wszystkie dni - dzień, pełen tajemniczych wróżb, miał miejsce w naszej szkole we wtorek, 22 listopada. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wspólnie bawili się na zabawie andrzejkowej. Natomiast w czasie przerw czekał na nich smaczny poczęstunek oraz wieczór wróżb. Uczniowie przepowiadali sobie przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw m.in. z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Przepowiednie dostarczyły naszym uczniom wiele śmiechu i radości. Zabawa była udana, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

23-11-2016 Pasowanie na Przedszkolaka

Przedszkole

17 listopada w naszym przedszkolu odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały program artystyczno - muzyczny. Pani Dyrektor uroczyście powitała dzieci w gronie dzielnych przedszkolaków i pasowała na wzorowego przedszkolaka wręczając pamiątkowy dyplom i bajkę. Po uroczystości wszystkich zaproszono na wspólny, słodki poczęstunek.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-11-2016 Wyjazd na mecz kadry do lat 16

SP , GIM

W poniedziałek 21 listopada na stadionie Czuwaju Przemyśl rozegrany został pierwszy z dwóch zaplanowanych międzynarodowych meczów reprezentacji Polski do lat 16 w piłkę nożną. Rywalem Polaków była reprezentacja Irlandii Północnej. Mecz, który był doskonałą promocją futbolu w tej części naszego regionu przyciągnął na przemyski stadion nadkomplet publiczności (ok. 3 tys. kibiców). Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy w liczbie ok. 30 osób żywiołowo dopingowali poczynania Biało - Czerwonych. Darmowe wejściówki otrzymali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym reprezentowali barwy naszej placówki w różnego rodzaju zawodach sportowych. Mecz zgodnie z oczekiwaniami kibiców stał na wysokim poziomie, a reprezentanci naszego kraju pewnie ograli gości z Wysp Brytyjskich 4:1. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego - Marcin Przytuła oraz Piotr Stelmach.

Zdjęcia z wyjazdu dostępne są w galerii.

 

20-11-2016 Unihokej: III miejsce w powiecie

Gimnazjum

Dnia 7 listopada na hali sportowej w Żurawicy odbyła się Powiatowa Gimnazjada w unihokeju dziewcząt. W turnieju udział wzięło 6 zespołów z powiatu przemyskiego: Kalników, Żurawica, Stubno, Ujkowice, Maćkowice i Orły. Reprezentantki naszej szkoły w składzie: Klaudia Laska, Joanna Rybka, Patrycja Ruszel, Wiktoria Bereźnicka, Kardelen Tas, Jagoda Milczanowska, Klaudia Zazula, Joanna Litwin, Aleksandra Dobosz i Marcjanna Nalepa zajęły wysokie 3 miejsce. Pierwsze miejsce przypadło drużynie z Kalnikowa, natomiast drugie drużynie z Żurawicy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-11-2016 Konkurs recytatorski w Radymnie

Gimnazjum

"...Domejki i Dowejki wszystkie przeciwieństwa pochodziły, rzecz dziwna, z nazwisk podobieństwa..." Kto jest autorem tych słów? Oczywiście Adam Mickiewicz. A tytuł utworu? Oczywiście "Pan Tadeusz". Koniec zagadek. Z radością informuję, że wśród gimnazjalistów  znaleźli się chętni, ambitni, zaangażowani oraz zdolni uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w XII edycji Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego. Serdeczne podziękowania dla Wiktorii Bereźnickiej i Pawła Statkiewicza - uczniów klas trzecich. Mimo wielu obowiązków, zgodzili się przygotować interpretację fragmentów "Pana Tadeusza", uczestniczyć w próbach, cierpliwie i z uśmiechem słuchać krytycznych uwag pani M. Nakonecznej i   wystąpić przed profesjonalnym jury i publicznością. Szczególnie cieszy fakt, że trud i wysiłek został zauważony. Paweł Statkiewicz wygrał konkurs!  Tak, tak. Był na pierwszym miejscu, czyli lepiej niż w ubiegłym roku (krótkie przypomnienie - rok temu był drugi ).  Doceniam to i obiecuję ocenę celującą z języka polskiego - oczywiście w kategorii aktywność i recytacja. Brawo!  Z niecierpliwością czekam na kolejne konkursy i nowych uczestników!

 

17-11-2016 Sukces naszych koszykarek

Gimnazjum

16 listopada w hali Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się finał Powiatowej Gimnazjady w koszykówce dziewcząt. W imprezie, której patronował Szkolny Związek Sportowy oraz Starostwo Powiatowe w Przemyślu, a tegorocznym współorganizatorem była również nasza placówka udział wzięły 4 zespoły. Tytuł mistrza powiatu przemyskiego obronił ubiegłoroczny tryumfator - Gimnazjum w Stubnie. Zespół naszych dziewcząt zaprezentował się naprawdę solidnie zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Tytuł wicemistrza przypadł dziewczętom z Gimnazjum w Ujkowicach. Czwarte miejsce w turnieju zajęły reprezentantki Gimnazjum z Żurawicy. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

15-11-2016 Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje"

Gimnazjum

Komenda Miejska Policji w Przemyślu rozstrzygnęła powiatowy etap konkursu "Bezpieczne wakacje 2016". Komisja konkursowa wyłoniła laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego pod hasłem "Bezpieczne wakacje 2016". Konkurs rozstrzygany był w trzech kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i powiatu przemyskiego. Miło nam poinformować, iż w kategorii wiekowej 13 - 15 lat II miejsce otrzymała nasza uczennica - Gabriela Tymoczko. Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców odbyło się na auli przemyskiej Komendy Policji. Licznie zgromadzonym dzieciom i ich opiekunom wręczano nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięskie prace będą reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkiego finału konkursu w Rzeszowie.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

14-11-2016 Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnym w Orłach były dla starszych i młodszych lekcją patriotyzmu oraz historii. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez członków społeczności szkolnej nawiązywał do upadku Polski, czasów rozbiorów, a także wydarzeń bezpośrednio związanych z odzyskaniem niepodległości. Prezentowane teksty   literackie odzwierciedlały tęsknotę Polaków za Ojczyzną oraz ich waleczność na drodze do wolnego i suwerennego kraju. Zgromadzeni na uroczystości wspólnie ze szkolnym chórem śpiewali bliskie sercu Polaków pieśni patriotyczne i legionowe.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

09-11-2016 Znicz pamięci

SP , GIM

Jak co roku, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, nasi uczniowie oddali cześć poległym w obronie naszej ojczyzny. W tym roku zaszczyt ten przypadł uczniom klasy VI i III a, którzy zapalili znicze na grobach żołnierzy spoczywających na przemyskich cmentarzach wojennych z okresu I i II wojny światowej. Wizyta ta była także okazją do poznania historii wyjątkowej w skali kraju nekropolii, na której spoczywają żołnierze różnych wyznań i narodowości.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

07-11-2016 Międzyklasowy turniej piłki nożnej

Gimnazjum

27 października i 3 listopada br. w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się kolejny turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział wszystkie klasy gimnazjalne. Organizatorami tej udanej imprezy byli: Aleksander Lech, Kacper Wielgosz i Michał Romaniuk z klasy IIIB. Uczniowie wspomagani przez nauczycieli wychowania fizycznego, pełniących funkcję sędziów, stanęli na wysokości zadania i zadbali o każdy szczegół rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się uroczystym wystąpieniem Pani Dyrektor - mgr Renaty Iwanów. Jak zwykle turniejowi towarzyszyły wielkie emocje. Każdy zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIB. Po zaciętym, finałowym boju wygrała ona z klasą IB 3:1. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa IIIA. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Artura Nowotarskiego z klasy IIIB, który niejednokrotnie ratował swoją drużynę przed stratą bramki. Natomiast tytuł najlepszego strzelca powędrował do reprezentanta klasy IIIA - Sylwestra Sękowskiego, którego świetne wykończenia akcji i opanowanie zaprowadziło jego zespół bardzo wysoko. Doping na trybunach był, rzecz jasna, na bardzo wysokim poziomie, a mianem najlepszego kibica imprezy została nagrodzona mgr Ewa Pleśniak - wychowawczyni klasy IIIB. Bez jej dopingu drużyna nie zaszłaby tak daleko. Warto również wspomnieć o świetnym występie klasy IB, która mimo tego, że zaledwie dwa miesiące temu przekroczyła progi naszego Gimnazjum, zdążyła idealnie się zgrać i dojść do finału. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

01-11-2016 Dobre występy szachistów

SP , GIM

26 października w Krasiczynie zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowa Gimnazjada w szachach drużynowych. Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: Michał Cwynar, Dawid Prymaszko, Grzegorz Cwynar i Dominika Czajkowska zajęła trzecie miejsce. Natomiast gimnazjaliści: Grzegorz Mazur, Nikodem Franków, Hubert Łoś, Roksana Zając - zajęli drugie miejsce i uzyskali awans do turnieju rejonowego. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

30-10-2016 Kiermasz owoców i warzyw

Gimnazjum

Jak co roku kiermasz owoców i warzyw cieszył się ogromną popularnością wśród całej społeczności szkolnej. Mali i duzi oblegali barwne stoisko, a zgromadzone na nim frykasy znikały w błyskawicznym tempie. Niezmordowane opiekunki Samorządu Uczniowskiego - mgr Marzena Nakoneczna i mgr Marzena Podgórska wraz z grupą uczennic klas trzecich, dwoiły się i troiły, aby na stoisku nie brakowało niczego. Podczas kiedy uczniowie zmobilizowani przez dzwonek podążali na lekcje, pani M. Nakoneczna wraz z Asią Rybką i Klaudią Laską kroiły kolejne owoce zamieniając je w fantastyczną sałatkę. Natomiast mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan postanowiła wykorzystać kiermasz w nieco inny sposób. Pod jej kierunkiem uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej, w czasie lekcji języka angielskiego, przyszli na zakupy i w praktyce sprawdzali swoje umiejętności językowe.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

28-10-2016 Dzień zabawek

Przedszkole

Dzień zabawek - w piątek wędrują razem z nami do przedszkola nasze ulubione zabawki z domu. Bawimy się wspólnie, wymieniamy się zabawkami, pomysłami i mamy specjalną okazję do większej integracji ze swoją grupą. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w okresie adaptacji do warunków przedszkolnych. Wdrażamy również dzieci do pilnowania i odpowiedzialności za własne rzeczy.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

26-10-2016 "Wiewiórka na drogowym szlaku"

Przedszkole

W ostatni piątek 21 października 2016 r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Wiewiórka na drogowym szlaku" przygotowany przez Teatrzyk Bazyl Art z Przemyśla. Dzieci z zainteresowaniem śledziły historię wiewiórki Basi, która marzyła o wycieczce do wielkiego miasta. Dzięki zabawnej i sympatycznej postaci wiewiórki, przedszkolaki poznały i uświadomiły się sobie, jakie niebezpieczeństwa wynikają z nieznajomości podstawowych zasad i znaków drogowych. Podczas przedstawienia bohaterowie zdawali pytania, nawiązywali rozmowę z dziećmi oraz zapraszali ich do siebie na scenę. Przedszkolaki chętnie brały czynny udział i odpowiadały na wszystkie pytania, wykazując się przy tym świetną znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze oraz znaków.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

26-10-2016 Zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na ulicy

Przedszkole

W Naszym Przedszkolu dzieci uczą się wielu ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest poznawanie znaków drogowych, które wcześniej przygotowały przy pomocy swoich pań, jak również poznanie zasad zachowania w ruchu drogowym, aby bezpiecznie poruszać się po ulicy. Przedszkolaki zapoznają się także z kolejnością świateł na sygnalizatorze świetlnym oraz co oznaczają poszczególne światła.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-10-2016 Uwaga! Czerwone światło!

Przedszkole

W ramach zajęć o bezpieczeństwie na drodze dzieci z grupy: średniaków i 4-5 latków wybrały się na najbliższe skrzyżowanie. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały napotykane znaki drogowe. Pokazały w praktyce umiejętność bezpiecznego przechodzenia po pasach na drugą stronę ulicy. Po odpowiedzialnym zachowaniu dzieci wróciły uśmiechnięte do przedszkola.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-10-2016 Święto warzyw i owoców

Przedszkole

12 października 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbyło się "Święto warzyw i owoców". Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wykonały z owoców i warzyw różne ludziki, zwierzątka i figurki, z których została przygotowana wystawa. Wystawę oglądali zaproszeni goście oraz rodzice. Atrakcją dla zaproszonych gości były wiersze i piosenki przygotowane przez przedszkolaków oraz zagadki z nagrodami. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały gromkie brawa za występy, a zaproszonych gości poczęstowano pysznymi owocami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

24-10-2016 XVI Dzień Papieski

SP , GIM

18 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, obchodziliśmy XVI Dzień Papieski, był to dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym. W tym roku dziękowaliśmy Panu Bogu za Osobę Jana Pawła II, który nauczał nas i mówił "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Z wdzięcznością wspominaliśmy życie i dzieło Jana Pawła II - papieża czasów niezwykłych, świadka jedności, pielgrzyma pokoju, obrońcy godności człowieka i sługi miłosierdzia. W tym roku uroczysty program upamiętniający osobę Jana Pawła II przygotowali uczniowie klas 4-6, którzy recytowali wiersze o Janie Pawle II i przedstawili historię życia Ojca Świętego, a nasz chór gimnazjalny swoim pięknym śpiewem jeszcze bardziej uświetnił naszą uroczystość. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali Dzień Papieski Paniom Agacie Wąsacz, Agacie Wołk - Potocznej i ks. Michałowi Mazur. Wierzymy, że z domu Ojca spogląda na nas Jan Paweł II i cieszy się, że jego słowa pozostały w naszych sercach i w naszych czynach.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

22-10-2016 Gminny Turniej Szachowy

SP , GIM

20 października w naszej szkole odbył Gminny Indywidualny Turniej Szachowy, którego organizatorami był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach i Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek". W zmaganiach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali poszczególne szkoły z terenu gminy Orły. Po zaciętych zmaganiach zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych okazał się Dawid Prymaszko, drugie miejsce zajął Rafał Zając, a trzecie Michał Cwynar. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została Dominika Czajkowska. Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Mazur, drugi był Nikodem Franków, natomiast trzecie miejsce zajęła Roksana Zając. Gratulacje dla wszystkich, a szczególnie dla zwycięzców.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-10-2016 Podium unihokeistów

Szkoła Podstawowa

19 października na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini unihokeju chłopców. Jak co roku, i tym razem w tegorocznym finale udział wzięli reprezentanci Szkoły Podstawowej z Orłów, którzy w ostatnich latach spisywali się w tej dyscyplinie bardzo dobrze. I tym razem nasi chłopcy nie zawiedli, ostatecznie zajmując wysokie III miejsce. Dodać należy, że w turnieju wystąpiło łącznie 7 zespołów: Żurawica nr 1, Żurawica nr 2, Ujkowice, Krasiczyn, Stubno, Kalników, Orły. Pierwsze dwa miejsce, premiowane awansem do półfinału wojewódzkiego przypadły miejscowym szkołom z Żurawicy. Gratulacje! Warto wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy mecze mini unihokeja IMS rozgrywane były formułą ligową tzn. 3x5'.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-10-2016 Dyskoteka szkolna

Gimnazjum

Gimnazjaliści mają już za sobą pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Tradycyjnie jest ona połączona z przyjęciem pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. Samorząd, pod kierunkiem opiekunek - mgr Marzeny Nakonecznej i mgr Marzeny Podgórskiej, przygotował dla nich konkursy i zagadki dotyczące naszej szkoły. Niektóre z nich sprawiały trudność nawet tym, którzy już dawno zadomowili się w gimnazjalnych murach. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i nie dawali za wygraną nawet wtedy, kiedy z uśmiechem na ustach trzeba było zjeść kwaśną cytrynę. Wszyscy bawili się doskonale.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

18-10-2016 Pomagamy i wygrywamy

Szkoła Podstawowa

Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" z Przemyśla zorganizowała kolejną edycję akcji pod hasłem "Rozkręcamy rehabilitację" polegającą na zbiórce plastikowych nakrętek w szkołach i przedszkolach. Zebrane nakrętki przeznaczane są na działalność Ośrodka Rehabilitacyjno - Psychologicznego prowadzonego przez Fundację gdzie chore i niepełnosprawne dzieci objęte są bezpłatną rehabilitacją i opieką psychologiczno, pedagogiczną. Uroczyste podsumowanie akcji miało miejsce w dniu 03.10.2016 r., w Hotelu "Accademia" w Przemyślu. Miło nam poinformować, iż za zebraną ilość nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia szkoły zajęliśmy 3 miejsce spośród szkół całego regionu i otrzymaliśmy - odkurzacz. W finale akcji "jerzyka" uczestniczyli również Karol Sajdak i Paweł Podolak uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzbierali największa ilość plastikowych nakrętek. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji i ... zbieramy dalej.

 

17-09-2016 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach Dzień Nauczyciela jest związany z pasowaniem na ucznia pierwszoklasistów. Przygotowania do tej ważnej dla najmłodszych uczniów uroczystości trwały od wielu dni. Nad wszystkim czuwała mgr Krystyna Morawska - wychowawczyni klasy pierwszej. Jej podopieczni wspaniale zaprezentowali się w montażu słowno - muzycznym, który poprzedził doniosłe wydarzenie.

Po ślubowaniu na sztandar szkoły i pasowaniu, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, przyszedł czas na prezenty. Wśród nich szczególną niespodzianką był występ grupy baletowej kierowanej przez mgr Beatę Kasprzyk - Hiszpan. Dziewczynki nagrodzono gromkimi brawami. Kolejnym elementem uroczystości z okazji Święta KEN było wręczenie nagród dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zwieńczeniem akademii był program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów pod kierunkiem mgr Anny Ochalskiej oraz krótki występ muzyczny, który zaprezentowała grupa flecistów ze Szkoły Podstawowej oraz chór szkolny pod batutą mgr Agaty Wąsacz. W tym ważnym dla całej placówki dniu nie zabrakło również życzeń od Rady Rodziców oraz uczniów, a nawet absolwentów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-10-2016 Zestaw pytań do...

Szkoła Podstawowa

13 października, w przede dniu Święta Edukacji Narodowej, uczniowie klasy IIA Szkoły Podstawowej postanowili nieco bliżej poznać pracowników naszej szkoły i w tym celu udali się do gabinetu Dyrektora szkoły, sekretariatu i szkolnej kuchni, aby zadać przygotowane przez siebie pytania. Nasza Pani Dyrektor przywitała dzieci z pięknym uśmiechem na twarzy i cierpliwie odpowiadała na zadawane jej pytania. Podczas krótkiego spotkania mogliśmy się dowiedzieć m.in. o tym, że praca dyrektora jest trudna i odpowiedzialna, ale uśmiech i dobre słowo uczniów rekompensują wszystko, o tym, że Pani Dyrektor pracuje w naszej szkole już 17 lat, ale także i tego, kiedy została ona założona. Standardowe pytanie, które zadaje każde dziecko - "Ile Pani ma lat?" - również i tutaj padło, lecz jednak niech odpowiedź pozostanie tajemnicą.

Wizyty naszych milusińskich w sekretariacie szkoły i kuchni także należały od owocnych. Dzieci dowiedziały się, w jakich godzinach pracują nasze Panie kucharki, od której czynny jest sekretariat, czym zajmuje się Pani sekretarka, a także o tym, że mimo braku nowego komputera na starym pracuje jej się doskonale. Panie kucharki obiecały uczniom ukochane przez nich kluski śląskie, w zamian prosząc niezmiennie o puste talerze i ciszę na stołówce. Podsumowaniem uczniowskich mini - wywiadów były pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy!

 

16-10-2016 Spotkanie z podróżnikiem

SP , GIM

Kiedy zaczynają już blaknąć wspomnienia z wakacji, a jesienna pogoda nie nastraja pozytywnie, warto spotkać się z ciekawym człowiekiem i pomarzyć o dalekich podróżach. Już po raz kolejny odwiedził naszą szkołę Grzegorz Chachura - członek grupy podróżniczej Trzask.pl. Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum "wybrali się w podróż" po Brazylii. Podczas tej magicznej wyprawy "odwiedzili" wodospad Iguazu, Sao Paulo, Pantanal i oczywiście Rio de Janeiro. Podróżnik opowiadał o problemach i życiu codziennym Brazylijczyków. Nie zabrakło zagadek. Nagrodą za trafne odpowiedzi były słodkie niespodzianki.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

16-09-2016 Gość ze Szwajcarii

Już po raz drugi Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odwiedził pan Thomas Peter Binder - burmistrz szwajcarskiego miasta Gossau. Gość oraz towarzyszące mu osoby poznali różne aspekty pracy naszej placówki. Oklaskiwali występ chóru szkolnego oraz poloneza, którego pięknie zatańczyli piątoklasiści ubrani w tradycyjne szlacheckie stroje. Następnie odbyło się spotkanie uczniów z gośćmi, podczas którego zapoznali się oni z ubiegłorocznym spektaklem Jasełek, wystawianym m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Szwajcarzy natomiast przybliżyli naszej młodzieży swój kraj. Odpowiadali także na różnorodne pytania zadawane przez uczniów. Kolejnym punktem wizyty były rozgrywki sportowe. Goście spacerowali również po szkole, zaglądając do klas, w których odbywały się lekcje. Nasza placówka zrobiła na nich wielkie wrażenie. Urzekła ich barwność naszej szkoły oraz otwartość jej pracowników i całej społeczności szkolnej.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

15-10-2016 Język angielski - terminy konkursów

Gimnazjum

Konkursy z języka angielskiego w roku szkolnym 2016/2017: 1. Konkurs MULTITEST 2016 - 19.10.2016 r. , 2. Konkurs kuratoryjny - 24.10.2016 r. , 3. VII Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (ogólnopolska) - etap I - 15.11.2016 r. Wszystkie konkursy odbywają się w naszej szkole. Chętnych uczniów zapraszamy po szczegółowe informacje do nauczycieli językowców.

 

12-10-2016 Wizyta w teatrze

Gimnazjum

Niezłomność, lojalność, przyjaźń, ale też męstwo, odwaga, to cechy, które i dzisiaj powinny stanowić wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży, która w szaleńczym tempie życia początku XXI wieku nierzadko zapomina o tym, co najważniejsze. Alek, Zośka i Rudy to pokolenie bohaterów, ale również zwykłych młodych ludzi, ambitnych absolwentów gimnazjum, aktywnych harcerzy i cenionych sportowców, którym przyszło żyć w tragicznych czasach. Dzieje tych chłopców opisanych w książce Aleksandra Kamińskiego pod tytułem "Kamienie na szaniec", uczniowie klasy 3a i 3b mogli bliżej poznać podczas spektaklu pod tym samym tytułem, zrealizowanym przez twórców Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, z którym nasza szkoła współpracuje już od wielu lat. Myślę, że najlepszą rekomendacją będzie opinia jednego z uczniów. Oto ona: "Lektura obowiązkowa, która na zawsze zostaje w sercu. Niesamowite jest to, że w czasie tak smutnym, tragicznym była w nich radość, miłość, siła przetrwania. Nie ma ich. Odeszli. A jednak są. Żyją w każdym wrażliwym młodym człowieku". Gimnazjaliści będą po powrocie do szkoły musieli dokonać porównania spektaklu, filmu i książki o losach polskich patriotów walczących z hitlerowską okupacją. A na deser? Powtórka z recenzji.

 

11-10-2016 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

SP , GIM

11 października na położonym nad Sanem stadionie w Krasiczynie odbył się tegoroczny powiatowy finał w sztafetowych biegach przełajowych. Decyzją gminnych organizatorów sportu rywalizacja powiatu przemyskiego odbywała się w sztafetach siedmio osobowych. Chłopcy biegali na dystansie 7x800 metrów, natomiast dziewczęta 7x500 metrów zarówno w kategorii Szkół Podstawowych, jak i Gimnazjów. W zawodach tej rangi nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów, którzy w dniu dzisiejszym bronili tytułu mistrzowskiego zdobytego przed kilkoma miesiącami. Jak się okazało i w tym roku nasi uczniowie nie mieli sobie równych wygrywając rywalizację w kategorii Gimnazjum (dziewczyny i chłopcy) oraz Szkoły Podstawowej (chłopcy). Wśród dziewcząt SP wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kalnikowa. Gratulacje !!! Klasyfikacja końcowa: I. Szkoła Podstawowa: dziewczęta - 1. Kalników, 2. Krasiczyn; chłopcy - 1. Orły, 2. Krasiczyn, 3. Kalników; II. Gimnazjum: dziewczęta - 1. Orły, 2. Krasiczyn; chłopcy - 1. Orły, 2. Bircza, 3. Krasiczyn.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

11-10-2016 Tak pracują maluchy

Przedszkole

"Jestem małym przedszkolakiem, ale dużo już potrafię. Ja się uczę, gdy się bawię, bo w zabawie jest ciekawiej".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

10-10-2016 Teatrzyk "O smoku, który zgubił się..."

Przedszkole

5 października dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedził teatrzyk Fiku - Miku z Krakowa z przedstawieniem pt. "O smoku, który zgubił się w mieście". Aktorzy w bardzo ciekawy i zarazem zabawny sposób przekazali dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa na ulicy. Przedszkolaki ponadto poznały znaki ostrzegawcze i znaki zakazu.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

09-10-2016 Akcja "wiosenny kwiatek"

Przedszkole

Dzieci z grupy "starszaków" zakładają szkolny ogródek obserwacyjny. W ogrodzie sadzą cebulki wiosennych kwiatów.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

06-10-2016 Moda na czytanie

Gimnazjum

"Quo vadis" czytano w parkach, kawiarniach, na statkach, szczytach gór, jednostkach wojskowych... oraz naszym Gimnazjum. 4 października we współpracy ze Szkolną Biblioteką przygotowano dla uczniów nietypową lekcję języka polskiego. W interpretacji młodzieży usłyszeliśmy fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza, który doskonale scharakteryzował: Nerona, Marka Winicjusza, Ligię oraz  wiele innych historycznych i fikcyjnych postaci. Narodowe Czytanie - nie tylko w szkole - pokazuje, że chcemy wracać lub na nowo odkrywać dobre i sprawdzone lektury. Takie książki, o których dyskutujemy i które nas od lat poruszają. Mamy nadzieją, że dla wszystkich uczestników tego spotkania był to czas refleksji i radości z kontaktu z wielką literaturą. Młodzież na pamiątkę otrzymała  zakładki do książek, które przydadzą się już wkrótce, a szczególnie uczniom klas pierwszych. A dlaczego? Przypominam - w lutym omawiamy "Quo vadis" w całości, a nie tylko fragmenty! Szczególne podziękowania kieruję pod adresem Pań pracujących w naszej Bibliotece oraz uczniów, którzy prezentowali fragmenty powieści. Tym razem wymarzonym  uczniem każdego nauczyciela  okazał się Kacper Wielgosz (klasa 3b), który zadbał o odpowiedni strój, myślę, że godny samego Nerona. Oceńcie sami.

Zdjęcia z dostępne są w galerii.

 

05-10-2016 Październik - miesiącem bibliotek szkolnych

Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione w 1999 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa szkolnego. Tegoroczne hasło brzmi: "Książka to dopiero początek". Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny na plakat promujący czytanie i książkę. Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów IV-VI SP oraz Gimnazjum naszej szkoły. Konkurs trwa d o25 października. Dokładne informacje u nauczyciela biliotekarza. Zapraszamy!

 

04-10-2016 Majsterkowo - warsztaty w Castoramie

Szkoła Podstawowa

29 września 2016 roku dzieci ze świetlicy wzięły udział w zajęciach w przemyskiej Castoramie. Najpierw odbyły krótki "spacer" po sklepie i zapoznały się z różnymi działami oraz pracującymi tam ludźmi. Potem uczniowie zamienili się w małych majsterkowiczów. Każdy otrzymał fartuszek i zestaw drewnianych elementów, z których miał, zgodnie ze wskazówkami, wykonać karmnik. Dzieci łączyły poszczególne elementy, wzajemnie sobie pomagając. Zmontowane karmniki zabrały do domu. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Po warsztatach udaliśmy się do McDonald'sa na podwieczorek     i zabawę na placu zabaw. Dzieci długo będą wspominać wspaniałą  i pełną wrażeń wycieczkę.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

03-10-2016 Wycieczka klasy IIa

Szkoła Podstawowa

1 października 2016 r. odbył się piknik uczniów klasy IIa Szkoły Podstawowej. Dzieci z rodzicami oraz wychowawczynią - Panią Elżbietą Dedio wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego w Orzechowcach, gdzie zorganizowano różne atrakcje nie tylko dla młodszych, ale także dla dorosłych. Dzieci miały możliwość przejechać się wierzchem na koniu, rozładować energię na dmuchanym "zamku" oraz wziąć udział w rodzinnych zawodach sportowych. W międzyczasie można było częstować się kiełbasą z rożna, słodyczami i napojami. Na koniec uczestnicy "pikniku" odwiedzili przemyski Rynek Miejski, gdzie mieli okazję odbyć przejażdżkę ulicami miasta turystycznym pociągiem. Pogoda była wspaniała, wszyscy uczestnicy bawili się świetnie i zadowoleni powrócili do swoich domów. Cała klasa IIa serdecznie dziękuje Państwu A. i K. Galom za tak wspaniałe i sprawne zorganizowanie sobotniego wypoczynku - Dziękujemy !!!

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

29-09-2016 Indywidualna LA - finał wojewódzki

SP , GIM

W dniach 27-28 września na stadionie lekkoatletycznym CWKS "Resovia" w Rzeszowie odbyły się tegoroczne finały województwa podkarpackiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady w indywidualnej lekkiej atletyce. W imprezie udział łącznie wzięło niemal 1000 uczestników (po 20 osób z 25 powiatów województwa podkarpackiego w kategorii Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum). Warto dodać, że prawo startu w imprezie mieli wyłącznie zawodnicy, którzy osiągnęli "podium" w zawodach rangi powiatowej. Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach na mistrzostwach województwa reprezentowali: Konrad Boratyn (bieg na 60 metrów), Mateusz Gala (rzut piłeczką palantową), Oskar Balawender (bieg na 100 metrów), Krystian Babiarz (bieg na 1000 metrów), Kacper Wielgosz (skok w dal) oraz Patrycja Ruszel, Monika Karuś, Paulina Szejnar, Julia Janusz (sztafeta 4x100 metrów). Z powodu kontuzji udziału w imprezie nie wziął natomiast mistrz powiatu w biegu na 1000 metrów - Adrian Pempuś. Mimo wysokiego poziomu sportowego i mocnej konkurencji nasi zawodnicy zaprezentowali się przyzwoicie. Najlepszy wynik osiągnął Kacper Wielgosz, który w swojej dyscyplinie sklasyfikowany został na 19-tym miejscu.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-09-2016 Festiwal kwiatów, warzyw i owoców

Szkoła Podstawowa

23 września w Szkole Podstawowej odbył się "Festiwal kwiatów, warzyw i owoców". W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyszli barwnie i ciekawie przebrani. Festiwal oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Po krótkiej przemowie zaprosiła uczniów poszczególnych klas do zaprezentowania swojego przebrania, a najciekawsze wyróżniła i wręczyła dyplom. Najmłodsi uczniowie z kl. "0" przedstawili krótki program muzyczno - taneczny włączając wszystkich do wspólnej zabawy. Po części artystycznej uczniowie kl. V i VI wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Punktem kulminacyjnym festiwalu było przygotowanie wraz z wychowawcami dań i potraw z warzyw, ziół, owoców oraz wspólny poczęstunek.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-09-2016 Sprzątanie Świata 2016

SP , GIM

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, jak co roku wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Gimnazjaliści oraz uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami ruszyli na poszukiwanie odpadów. Wprawdzie nasze społeczeństwo coraz większą wagę przywiązuje do ochrony środowiska, niestety nadal nie brakuje takich, którzy beztrosko zaśmiecają swoją najbliższą okolicę. Młodzi ludzie zbierali tego efekty. Akcja organizowana przez Fundację Nasza Ziemia odbyła się już po raz dwudziesty trzeci. Jej tegoroczne hasło to: "Podaj dalej… drugie życie odpadów".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

21-09-2016 Sukces naszych lekkoatletów

Szkoła Podstawowa

21 września na stadionie lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu odbyły się tegoroczne indywidualne powiatowe mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce. W tym dniu do rywalizacji indywidualnej przystąpili najlepsi lekkoatleci Szkół Podstawowych z terenu powiatu przemyskiego. Nie mogło wśród nich zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali się rewelacyjnie. Adrian Pempuś został mistrzem powiatu przemyskiego w biegu na 1000 m, Konrad Boratyn mistrzem powiatu w biegu na 60 m, natomiast Mateusz Gala był trzeci w rzucie piłeczką palantową na odległość. Cała trójka wywalczyła tym samym awans do finału wojewódzkiego. Warto dodać, że nasi lekkoatleci to uczniowie V klasy Szkoły Podstawowej i na imprezach tego typu rywalizują również ze starszymi uczniami z klas VI - tym bardziej cieszy ich doskonały start. Gratulacje !!!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

20-09-2016 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Gimnazjum

Jak co roku do wyborów wystartowali uczniowie, których wybrano z poszczególnych klas. Mieli oni za zadanie zyskać poparcie określonej liczby uczniów i nauczycieli. Przez kilka dni w szkole trwała ożywiona kampania wyborcza. Dla kandydatów, a także wyborców była to szkoła demokracji. Młodzież uczy się w ten sposób właściwych postaw obywatelskich. W dniu wyborów emocje rosły z minuty na minutę. Typowano zwycięzców i z niecierpliwością czekano na wyniki. Głosy liczyła komisja wyborcza pod kierunkiem opiekunek SU - mgr Marzeny Nakonecznej i mgr Marzeny Podgórskiej. Oficjalne wyniki ogłosiła Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wybrano Wiktorię Sudoł z klasy III B. Jej zastępcą został Paweł Statkiewicz z klasy III A. Trzecią lokatę w wyborach uzyskała Roksana Zając również z klasy III A. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im wielu pomysłów oraz satysfakcji z wykonywanej na rzecz społeczności szkolnej pracy.

Zdjęcia z dostępne są w galerii.

 

05-09-2016 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zainaugurowano nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o orłowskim kościele parafialnym. Następnie dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do budynku szkoły. Tam powitała wszystkich Dyrektor - mgr Renata Iwanów. W swoim przemówieniu życzyła całej społeczności szkolnej zdrowia i sukcesów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Wspomniała również o bohaterach września 1939 roku i wszystkich, którzy walczyli za Ojczyznę w okresie II wojny światowej. Zgromadzeniu uczcili ich minutą ciszy. Inauguracja roku szkolnego jest szczególnym przeżyciem dla tych, którzy wkraczają w szkolne mury po raz pierwszy. Trzylatki dumne i z powagą maszerowały do przedszkola, niosąc na plecach swoje pierwsze szkolne plecaki, które rodzice wyposażyli w niezbędne pomoce naukowe. Emocje towarzyszyły także pierwszoklasistom, którzy rozpoczęli kolejny etap edukacji. Cała społeczność szkolna wspominała minione już wakacje, dzieląc się wspomnieniami i przeżyciami. Wszystkim życzymy zapału do nauki i twórczej pracy oraz wielu sukcesów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-07-2016 Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

SP , GIM

Zgodnie z tradycją zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozpoczęło się mszą świętą w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Jak co roku nie zabrakło podziękowań dla przyjaciół i dobroczyńców naszej placówki oraz dla rodziców, którzy wspierają nauczycieli w codziennej pracy. Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zapracowali w minionym roku szkolnym na promocję z wyróżnieniem. Nie zapomniano również o tych, którzy godnie reprezentowali imię szkoły w konkursach i zawodach. Najwybitniejsi absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uhonorowani zostali nagrodą Wójta Gminy Orły mgr Bogusława Słabickiego. Jej laureatami zostali: Amelia Broda, Michał Dyrda, Aleksandra Herbut oraz Magda Łyszczarz.

Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez absolwentów trzeciej klasy Gimnazjum. A na zakończenie przyszedł czas na łzy i wzruszenia, które są nieodłącznym elementem pożegnań. Uczniom kończącym szkołę życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji, a całej społeczności szkolnej niezapomnianych wakacji, które dadzą siłę do pracy w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-07-2016 Konkurs matematyczny

Gimnazjum

23 maja 2016 r. odbył się po raz pierwszy w gimnazjum konkurs o tytuł "Orła matematycznego". W kategorii klas I, II i III przygotowany przez panie uczące matematyki: Alicję Kostkiewicz, Ewę Pleśniak i Justynę Kuźniar. Do walki przystąpiło 15 uczniów. Zaszczytny tytuł "Orła matematycznego" otrzymali: W kategorii klas I - Grzegorz Mazur z kl. IA. W  kategorii klas II - Mateusz Zając z kl. IIA. W kategorii klas III - Aleksandra Herbut z kl. IIIA. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom z poszczególnych kategorii serdecznie gratulujemy!

 

01-07-2016 Wyjątkowa trzydniowa wycieczka

Gimnazjum

Dnia 14 czerwca 2016r. o godz. 6:00 młodzież naszego gimnazjum wraz z opiekunami: panią Alicją Kostkiewicz, panią Agatą Wąsacz, panią Anną Ochalską i księdzem Marcinem Wilkiem wyruszyła na wyjątkową wycieczkę. Trzy dni były wypełnione różnymi atrakcjami i doznaniami, czyli coś dla ciała i coś dla ducha. Organizatorzy zadbali, aby nikt się nie nudził (od wczesnych godzin rannych do późnych godzin wieczornych). Nasza młodzież była pełna energii i wigoru, dlatego opiekunom na sen i odpoczynek pozostawało 2 godziny na dobę, ale nikt się nie skarżył. W programie wycieczki znalazły się takie miejsca jak: Częstochowa, Zator i Kraków. Częstochowa, to chwila zadumy i refleksji. Zator - duża dawka adrenaliny w ekstremalnych punktach parku Energylandia. Kraków, to czas spędzony na kąpielach i szaleństwach w Aquaparku, wzruszający seans "Zanim się pojawiłeś" w Multikinie oraz krótka lekcja historii w Muzeum Lotnictwa. Wspólnie spędzony czas był okazją do integracji, chwili rozmowy i wesołej zabawy na dyskotece. Dziękujemy wspaniałej młodzieży za dojrzałą postawę, życzliwość, zrozumienie, wsparcie i wzajemną akceptację. Serdecznie podziękowania kierujemy pod adresem ambitnych, kreatywnych, elastycznych i odpowiedzialnych wychowawców. A już za rok wybieramy się...

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

01-07-2016 Zakończenie roku szkolnego

Przedszkole

23 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Orłach pożegnano grupę Starszaków. Na zakończenie Panie wychowawczynie mgr Joanna Cząstka i mgr Maria Hołyszko przygotowały wraz z dziećmi program artystyczny, w którym zawarty był repertuar wierszy i piosenek z ostatnich trzech lat. Dobra wróżka cofała czas - najpierw dzieci cofnęły się do grupy maluchów następne do średniaków i starszaków, a na koniec wyraziły chęć pójścia już do szkoły, aby poznać szeroki świat. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wręczyła dzieciom dyplom ukończenia Przedszkola i bajkę przedszkolaka. W grupie średniaków i maluchów Pani Dyrektor również wręczyła "Dyplomy wzorowego Przedszkolaka'" i życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

30-06-2016 Lato czeka !!!

SP , GIM

W tym roku społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach głośno i radośnie zakomunikowała mieszkańcom Orłów, że nadchodzą upragnione wakacje. Barwny korowód przemaszerował pod Urząd Gminy, wzbudzając zainteresowanie i przyjazne reakcje wszystkich, którzy go widzieli. Na jego czele maszerowała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów. Wspólne śpiewy i harce pozwoliły wszystkim świetnie wczuć się w atmosferę wakacji. Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby były one udane i dały wytchnienie po pracy w mijającym roku szkolnym 2015/2016.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

30-06-2016 Wycieczka do Dinozekolandii

Przedszkole

22 czerwca dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedziły Park Dinozaurów w Radymnie. Wycieczka miała charakter turystyczno - dydaktyczny. Dzięki opowieściom przewodnika dzieci poznały historię poszczególnych dinozaurów, w jaki sposób się odżywiały gdzie i kiedy żyły i jakiej były wielkości. Makiety dinozaurów przedstawiają naturalną wielkość wymarłych już gadów, dzieci dotykały makiety, oglądały i zadawały dużo pytań dotyczących poszczególnych gatunków dinozaurów (głównie tych dużych). Dodatkową atrakcją w Dinozekolandii był plac zabaw, i spacer po parku. Mimo upałów i lekkiego zmęczenia wszyscy wrócili do przedszkola zachwyceni i szczęśliwi.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

29-06-2016 Dyskoteki pożegnalne

SP , GIM

Tradycją naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej są organizowane tuż przed zakończeniem roku szkolnego dyskoteki dla klas trzecich i szóstoklasistów. Uczestniczą w nich o rok młodsi koledzy. Drugoklasiści w tym roku przygotowali dla swoich starszych kolegów, kończących szkołę, drobne upominki. Był to z ich strony niewątpliwie bardzo miły gest. Nad całością imprezy czuwała Rada Rodziców. Przebiegała ona w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy żałowali, że czas na nią przeznaczony zakończył się niezwykle szybko. Na koniec gimnazjaliści z trzeciej klasy podziękowali rodzicom za przygotowanie tej pożegnalnej zabawy. Jej zwieńczeniem był wspólny taniec, do którego zaproszono oczywiście rodziców, Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów, wychowawców oraz obecnych na dyskotece nauczycieli.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

28-06-2016 "Mój przyjaciel orzeł"

Gimnazjum

W dniu 6 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IIA i IIB wraz z wychowawcami p. Renatą Gorczyca, p. Ewą Pleśniak oraz z p. Anną Baran mieli przyjemność obejrzeć w kinie Helios w Rzeszowie film pt. "Mój przyjaciel orzeł". Jak sama nazwa wskazuje, to opowieść o przyjaźni, ale nie tylko. Od innych produkcji kina, odróżnia go to, że jest to film o wiele bardziej dojrzały, opowiedziany z nutą melancholii i zadumy. Jest tu miejsce i na smutek i na radość. Obserwujemy trudy dojrzewania, a także borykanie się z samotnością Lukasa i jego ojca. To też film o odpowiedzialności, cierpliwości i dojrzewaniu oraz o tym, co się z tym wiąże. Gdy wyfruwamy z naszego gniazda, dosłownie i w przenośni, musimy prędzej czy później, zmierzyć się sami z wielkim światem, który nie zawsze jest przyjazny. Tak samo jak natura przedstawiona w filmie. Po seansie mogliśmy udać się na cos dobrego, czyli posiłek i coś przyjemnego, czyli sprawunki.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

27-06-2016 "RePeToNi 2016"

Szkoła Podstawowa

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza szkoła zajęła III miejsce w przeglądzie scenicznym "RePeToNi 2016", a nasza uczennica - Anna Szerszeń otrzymała III miejsce za pracę plastyczną! Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Organizatorem I Przeglądu Twórczości RePeToNi był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tobie" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Przegląd składał się z dwóch konkursów: plastycznego oraz scenicznego. Adresowany był do dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będących uczniami przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz klas zintegrowanych i zespołów terapeutycznych. W przygotowaniu zabaw dla dzieci pomagali studenci PWSTE. Nasza grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie pt. "List do Ziemii". Oto nasi wspaniali aktorzy: Karol Kowal, Paweł Podolak, Lilianna Bielecka, Agnieszka Semczuk, Mateusz Plis, Sylwester Pejko,  Amelia Lorenowicz, Kinga Wojtaszek.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

25-06-2016 Pożegnanie klasy szóstej

Szkoła Podstawowa

Zgodnie z tradycją pożegnanie klasy szóstej odbyło się w przeddzień oficjalnego zakończenia roku szkolnego. Przebieg tej imprezy był niezwykły. Najpierw uczniowie klasy szóstej wcielili się w swoich nauczycieli i w niezwykle zabawny, ale taktowny sposób, przedstawili przebieg kilku lekcji. Była więc lekcja religii, historii, matematyki, muzyki, techniki i angielskiego. Przedstawienie spotkało się z gorącym odbiorem, a szóstoklasiści zebrali gromkie brawa. Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie prezentów, które dla odchodzących kolegów i koleżanek przygotowali piątoklasiści. Następnie nasi absolwenci wpisali się do księgi pamiątkowej, złożyli podziękowania Pani Dyrektor, swoim wychowawcom i nauczycielom. Po części oficjalnej przyszedł czas na zupełną nowość w historii naszej placówki. Cała społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor i nauczycielami wyruszyła w barwnym korowodzie ulicami Orłów, aby oznajmić wszem, wobec, że po całorocznym trudzie nadeszły długo oczekiwane wakacje !!!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

24-06-2016 Podium naszych piłkarzy

Szkoła Podstawowa

19 czerwca na stadionie w Krasiczynie odbyły się historyczne, pierwsze obchody Święta Gminy Krasiczyn. Jedną z atrakcji imprezy był turniej piłki nożnej młodzików starszych, w którym udział wzięli reprezentanci Szkoły Podstawowej z Orłów. Oprócz naszej placówki w zawodach wystartowały również szkoły z Birczy, Żurawicy oraz Krasiczyna i Olszan. Mimo dobrej gry, nasi zawodnicy ostatecznie zanotowali trzy bezbramkowe remisy, co ostatecznie sklasyfikowało ich na trzecim miejscu. Cały turniej wygrała drużyna z Birczy. Puchar i medale nasi chłopcy odebrali z rąk dwóch, wybitnych legend polskiej piłki nożnej - p. Grzegorza Lato oraz p. Jana Domarskiego, którzy byli gośćmi specjalnymi tej niezwykle udanej imprezy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

23-06-2016 Projekt edukacyjny z biologii

Gimnazjum

Uwieńczeniem projektu edukacyjnego z biologii uczniów klasy 3a - Aleksandry Herbut, Piotra Płocicy i Jana Wrony była projekcja filmu pt. "Mam haka na raka - czyli krótko o jednej z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku". Przedstawiał on wywiad z onkologiem Janem Hołówką, który młodzież przeprowadziła w czasie ferii. Pan doktor odpowiadał na podstawowe pytania dotyczące nowotworów oraz zachęcał do częstych badań i kontroli u lekarza. Na projekcie zgromadziło się wielu uczniów począwszy od maluchów z klasy 1 szkoły podstawowej aż po gimnazjalistów. Na koniec każdy za poświęcenie swojej uwagi nagrodzony został drobnym upominkiem. Oprócz prezentacji zespół projektowy przez cały rok organizował szereg różnych działań m.in. na wywiadówce zostały rozdane ulotki apelacyjne do rodziców, na korytarzu wisi gazetka dotycząca Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, a ciekawe, różnokolorowe plakaty zdobiące naszą szkołę dopełniają przesłanie projektu. Opiekunem całego przedsięwzięcia była pani dyrektor naszego gimnazjum mgr Renata Iwanów.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

22-06-2016 Sukcesy w konkursach plastycznych

Szkoła Podstawowa

10 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty V Powiatowy Konkurs pt. "W krainie bajki i baśni”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: piosenka, teatr jednego aktora i praca plastyczna. Pięcioro podopiecznych naszej świetlicy wykonało prace plastyczne z ulubionych bajek. Praca uczennicy Zuzanny Krzywińskiej (kl. Ib) otrzymała wyróżnienie. Po rozstrzygnięciu konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Krasiczynie. 13 czerwca 2016 roku w Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Izabella z Czartoryskich Lubomirska (1736-1816) i jej czasy". Na konkurs nadesłano 264 prac plastycznych. Naszą świetlicę reprezentowały: Hania Szczygieł (kl. IIb), Julia Jakubczak (kl. Ia) i Kinga Słabicka (kl. Ia). Praca (portret Izabeli Lubomirskiej) Hani Szczygieł została wyróżniona. Cieszymy się z tych osiągnięć. Gratulujemy Hani i Zuzi oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

22-06-2016 Turniej piłki nożnej U10

Szkoła Podstawowa

20 czerwca na boisku szkolnym w Orłach rozegrany został I Turniej piłki nożnej chłopców U10  Orlik/Żak. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek" w Orłach oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W zawodach udział mogli wziąć wszyscy chłopcy, którzy nie skończyli 10 lat - czyli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 4 szkoły z terenu naszej gminy: Orły, Małkowice, Trójczyce i Kaszyce. Grano systemem "każdy z każdym", czas gry 2x6 minut. Sędzią głównym zawodów był p. Marcin Przytuła. Turniej ostatecznie wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach. Gospodarzom turnieju - Szkole Podstawowej w Orłach przypadło natomiast drugie miejsce. Podium uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej w Małkowicach, a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Trójczyc. Kapitan każdej drużyny z rąk Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego - p. Renaty Iwanów otrzymał pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci repliki piłki Adidas "Beau Jeu" - czyli oficjalnej futbolówki Euro 2016. Oprócz nagród drużynowych i poczęstunku dla każdego uczestnika (drożdżówki, owoce, soki), rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Fabian Prajsnar (SP Małkowice), najlepszym strzelcem Rafał Klinger (9 bramek, SP Orły), natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Ziobro (SP Kaszyce). Gratulacje !!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

21-06-2016 Wycieczka do Zakopanego

Szkoła Podstawowa

W dniach 16-17 czerwca odbyła się wycieczka klasy IIb i III Szkoły Podstawowej do Zakopanego. Była to wspaniała atrakcja dla uczniów klas młodszych. Zwiedzili oni miasto oraz Muzeum Tatrzańskie. Wyjechali kolejką linową na Gubałówkę. Czas spędzali na Krupówkach i oryginalnym placu zabaw. Najciekawszy był chyba przejazd bryczką po mieście i góralskie opowieści. Uczniowie wspólnie z góralami pojechali pod skocznię narciarską i w łąkę, gdzie podziwiać można było górskie widoki pijąc herbatę z miodem. Wszystko było bardzo ciekawe i interesujące. Każdy zakupił dużo pamiątek oraz tradycyjnych oscypków. Zorganizowano również wspólne oglądanie meczu Mistrzostw Europy w piłce nożnej Polska - Niemcy. Czas w autokarze wogóle się nie dłużył - wszyscy śpiewali i rozmawiali. Na postojach zabawa również trwała w najlepsze. Była to świetna wycieczka. Wszyscy wrócili niezwykle zadowoleni i uśmiechnięci.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

20-06-2016 Straż Pożarna w Przedszkolu

Przedszkole

10 czerwca do Przedszkola przyjechali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nizinach. Pan Komendant opowiedział dzieciom o zasięgu jej działań i zadaniach, jakie wykonują. Jak wspomniał Komendant, Oddział gwarantuje kompleksową pomoc w sytuacji pożaru jak również w innych sytuacjach przypadkowych np: powodzie, podtopienia, zagrożenia ekologiczne, usuwanie niebezpiecznych owadów itp. Ochotnicza Straż Pożarna w Nizinach dysponuje profesjonalnym sprzętem, co mogły dzieci zobaczyć osobiście podczas prezentacji samochodu gaśniczego. Ciekawość dzieci nie miała końca w zadawaniu pytań strażakom. Dodatkową atrakcją było włożenie hełmu ochronnego oraz zajęcie miejsca w wozie strażackim na miejscu dowódcy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Pana Komendanta, dlatego też na koniec wizyty otrzymały Dyplomy Strażackie z wizyty w Przedszkolu i pyszne cukierki. Za przybycie i poświęcenie dla dzieci z Przedszkola tak cennego czasu, Strażakom podziękowała osobiście Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów składając na ręce Komendanta podziękowania i życzenia "Tyle samo powrotów z pożarów, co i wyjazdów".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

20-06-2016 Uhonorowanie Michała Dyrdy

Szkoła Podstawowa

17 czerwca w siedzibie Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Z dumą informujemy, iż nasz uczeń Michał Dyrda został laureatem tego konkursu i otrzymał zasłużone wyróżnienie z rąk Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch. Uroczystość była także okazją do wysłuchania ciekawych prelekcji z zakresu historii najnowszej oraz zapoznania się ze zbiorami Muzeum.

 

18-06-2016 Test Coopera

SP , GIM

31 maja nasi uczniowie uczestniczyli w imprezie sportowo - rekreacyjnej "Przebiegnij z Gladiatorem Test Coopera". Organizatorem zawodów był: UKS Gladiator oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Przemyślu. Tegoroczna edycja "Testu Coopera" odbyła się na stadionie "Juvenia" i zgromadziła ok. 450 uczestników. Uczniowie naszej szkoły pobiegli wraz z rodzicami i opiekunami. A oto lista dzielnych uczestników 12 minutowego biegu: Bartosz Leja, Maksymilian Mach, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Agnieszka Semczuk, Mateusz Plis, Grzegorz Zając, Paulina Pawłowska, Amelia Lorenowicz, Patryk Ziobro, Marcelina Semczuk, Aleksandra Berdzik, Dominika Cwynar, Marlena Utzig, Anna Berdzik, Anna Baran, Anna Citkowska, Urszula Zariczna, Katarzyna Cwynar, Artur Karkowski, Piotr Stelmach.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

15-06-2016 Golden Dance 2016

Przedszkole

W ostatni weekend maja w hali sportowej POSiR w Przemyślu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Prezydenta Miasta Przemyśla, w którym udział wzięło ponad 500 uczestników z klubów tanecznych z Podkarpacia i nie tylko. W kategorii wiekowej 5-6 latków już po raz drugi I miejsce i złoty medal zdobyli: Marysia Gończ i Jaś Kotowicz z grupy starszaków z Przedszkola Samorządowego w Orłach. Dzieci do turnieju przygotował instruktor tańca Pan Rafał Zakielarz. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zwycięzców, gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów tanecznych.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-06-2016 Święto Rodziny i Dzień Dziecka

Przedszkole

2 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach obchodzono Dzień Dziecka i Święto Rodziny. Z tej okazji dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Świętowanie oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, która złożyła dzieciom życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy wraz z rodzicami. W tym dniu uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkół z Drohojowa przygotowali teatrzyk kukiełkowy pt. "Krakowskie legendy". Kolejną atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, domek z kulkami, wata cukrowa, gorący popcorn oraz zawody sportowe dla dzieci i ich rodziców. Dzieci miały za zadanie pokonać tor przeszkód i wzięły udział w rozgrywkach drużynowych. Dla rodziców również przygotowano zawody sportowe, w których rywalizowali tatusiowie z mamusiami - oczywiście padł tutaj remis. Ostatnim punktem uroczystości był debiutancki występ dziewczynek z grupy starszaków, które zaprezentowały żonglerkę hula hopem. Trwającą kilka godzin imprezę przeplatały przerwy na grilowaną  kiełbaskę i słodki poczęstunek. Rozgrywki sportowe przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Marcin Przytuła, p. Piotr Stelmach, p. Grzegorz Korzeniowski, a przebieg konkurencji sportowych prowadziła p. Krystyna Lichota - nauczyciel wspomagający w grupie integracyjnej.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

13-06-2016 Konkurs z języka niemieckiego

Gimnazjum

31 maja 2016 r. w Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu odbył się finał III Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych "Spacerkiem po DACH-u". Został on zorganizowany pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. 26 kwietnia odbył się etap szkolny, w którym udział wzięło trzech uczniów naszego gimnazjum. Do finału zakwalifikowali się: Mateusz Zając z kl. IIa oraz Magda Łyszczarz z  kl. IIIb.  W finale nasi uczniowie zmagali się 46 uczestnikami z 17 gimnazjów Przemyśla oraz powiatu przemyskiego. Uczniowie zmierzyli się z sześcioma zadaniami o różnym stopniu trudności, sprawdzającymi wiedzę z zakresu geografii, historii, kultury, architektury i sportu państw niemieckiego obszaru językowego - Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Nasi uczniowie zostali finalistami konkursu. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

 

08-06-2016 Dzień Dziecka

SP , GIM

Jak co roku Rada Rodziców oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowali dla uczniów atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Najpierw niezmordowani rodzice piekli pyszne kiełbaski, którymi wszyscy mogli raczyć się do woli. Świętującym i organizatorom sprzyjała pogoda. W promieniach popołudniowego słońca szybko mijał czas na rozmowach i żartach. Następnie gimnazjaliści i uczniowie klas IV-VI ruszyli w tany. W trakcie dyskoteki mogli regenerować siły do dalszej zabawy słodkimi przekąskami, o które zadbali rodzice. Przeznaczony na świąteczne rozrywki czas jak zwykle upłynął niepostrzeżenie.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-06-2016 "Baśnie Dalekiego Wschodu"

Przedszkole

24 maja dzieci z grupy starszaków były w Centrum Kulturalnym w Przemyślu na spektaklu pt. "Baśnie Dalekiego Wschodu" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Tematem wiodącym spektaklu była Dorotka po drugiej stronie tęczy. Aktorzy w magiczny sposób przenieśli małych widzów w świat magii i fantazji a piękna muzyka i efekty nagłaśniające były dodatkową atrakcją spektaklu. Tego dnia starszaki odwiedziły Dworzec Główny w Przemyślu, gdzie dyżurna ruchu powiedziała dzieciom, w jaki sposób odbywają się przyjazdy i odjazdy pociągów. Po odwiedzinach Dworca Głównego dzieci wraz z opiekunami wycieczki udały się na pocztę. Na poczcie Pani bardzo miło je przyjęła oraz opowiedziała im o swojej pracy, pokazała wagę, na której waży paczki i składnicę listów. Na koniec wizyty podarowała dzieciom upominki. Tuż przed powrotem do Przedszkola starszaki wstąpiły na pyszne lody do budki z lodami tuż przy Dworcu Głównym. Panie zmówiły im po gałce lodów, a każde z nich miało za zadanie odgadnąć smak lodów i nadać im własną nazwę. I tak upłyną starszakom dzień z Teatrem, Dworcem, Pocztą i smerfnymi lodami.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

07-06-2016 Turniej piłki nożnej na "Orliku"

Szkoła Podstawowa

3 czerwca na kompleksie sportowym "Moje boisko ORLIK 2012" w Kaszycach rozegrany został turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców ze Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Była to już IV edycja turnieju organizowanego z okazji przypadającego w tym czasie Dnia Dziecka. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn żeńskich oraz 6 męskich. Ostatecznie zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców wygrał gospodarz - Szkoła Podstawowa z Kaszyc. Nasi reprezentanci zajęli kolejno: drugie miejsce wśród chłopców oraz czwarte wśród dziewcząt. W kategorii żeńskiej podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Trójczyc oraz Szkoła Podstawowa z Nizin, natomiast męskiej - Szkoła Podstawowa z Trójczyc. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

06-06-2016 Dzień Mamy

Przedszkole

W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu obchodzono Dzień Mamy. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały dla swoich kochanych mam krótki program artystyczny. Starszaki zaprezentowały przed rodzicami "Bajeczne zagadki" - mamy miały za zadnie odgadnąć poszczególne bajkowe zagadki. Czerwony Kapturek pytał, kogo spotkał w lesie ?, co Janek w koszyku niesie ?, kto Kopciuszka poślubi, a Calineczkę czy Elf polubi ? W grupie średniaków dzieci zaśpiewały "Piosenkę dla Mamy" i pięknie mówiły wiersze. W najmłodszej grupie również przygotowały krótką inscenizację. Wszystkie dzieci zgodnie powiedziały te słowa: "Kocham moją mamę bo na całym świecie drugiej takiej nie znajdziecie". Na koniec uroczystości dzieci wręczyły mamom skromny prezent i całusa, po czym wszyscy usiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez niezastąpionych rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-06-2016 Konkursy patriotyczne

Gimnazjum

1 czerwca podczas Dni Otwartych Szkoły zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów zaadresowanych do szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Orły. Oba konkursy miały na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej a także plastycznej. Uczniowie ze szkół w Orłach, Małkowicach, Walawie, Nizinach, Zadąbrowiu i w Drohojowie nadesłali swoje prace literackie oraz plastyczne. Spośród nich wyłonieni zostali laureaci, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dziękujemy z tego miejsca opiekunom za krzewienie wśród młodych ludzi wartości patriotycznych oraz ukazywanie Orła Białego jako symbolu państwa, który dotyczy każdego Polaka.

 

Szczegółowe wyniki konkursu.

Poniżej - zgodnie z regulaminem konkursu - publikujemy także nagrodzone prace:

- Gabriel Hołyszko "Orle biały naucz nas"

- Wiktoria Pelc "Domowa lekcja patriotyzmu"

- Martyna Jabłońska "Patriota"

- Magda Łyszczarz "Być jak orzeł"

- Anita Pszonak "Jak orzeł"

- Wiktoria Pawłowska "Szybował orzeł nade mną"

 

PRACE PLASTYCZNE

 

01-06-2016 XXXV Bieg Orła

W ostatnią niedzielę maja na stadionie Gminnego Klubu Sportowego w Orłach odbyła się jubileuszowa XXXV edycja Biegu Orła. W tym roku w 18 kategoriach biegowych wystartowało łącznie 162 uczestników. Nie mogło wśród nich zabraknąć reprezentantów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, którzy zaprezentowali się naprawdę solidnie. W biegu na 50 metrów przedszkolaków I miejsce zajęła Julia Głuszak, a II - Szymon Boratyn. Wśród reprezentantów Szkoły Podstawowej warto odnotować II miejsce Maksymiliana Demeńczuka i III miejsce Filipa Kopciucha w biegu na 100 metrów chłopców, III miejsce Gabrieli Głuszak i IV miejsce Hanny Szczygieł w biegu na 400 metrów dziewcząt, IV miejsce Damiana Barana w biegu na 400 metrów chłopców oraz III miejsce Rafała Klinger w biegu na 500 metrów chłopców. Totalną dominacją naszych reprezentantów zakończył się natomiast bieg na 900 metrów chłopców - tutaj wszystkie stopnie podium przypadły uczniom Szkoły Podstawowej w Orłach: I miejsce - Jakub Masternak, II miejsce - Sebastian Zdzieba, III miejsce - Michał Koba. Dobrze spisali się również reprezentanci Gimnazjum. Na dystansie 1500 metrów wśród dziewcząt wygrała Monika Bereźnicka, natomiast wśród chłopców IV miejsce zajął Oskar Balawender. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom XXXV Biegu Orła !!!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

31-05-2016 Nasi szachiści grali na Ukrainie

SP , GIM

Rok szkolny 2015/2016 był niezwykle udany dla naszych szachistów (m.in. trzecie miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych). Tym razem przyszedł czas, aby spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. Okazja nadarzyła się 22 maja, kiedy to w miejscowości Pustomyty na Ukrainie odbywał się mocno obsadzony VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "Majowy debiut". Nasi zawodnicy i zawodniczki: Michał Cwynar, Grzegorz Cwynar, Michał Dyrda, Katarzyna Rzechorzek, a także Natalia Sobolewska z SP Niziny skorzystali z gościnności zaprzyjaźnionej Gminy Solonka i wzięli udział w wyżej wspomnianym turnieju. Chociaż wyjazd nie przyniósł spektakularnych sukcesów sportowych, to jednak był okazją do zdobywania doświadczenia i umiejętności w konfrontacji z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami. Opiekunem podczas wyjazdu był pan Stanisław Piszczek.

 

30-05-2016 Dzień Matki

SP , GIM

Szczególnym świętem w roku jest Dzień Matki. Być może nie ma piękniejszego słowa na świecie niż Mama, bo to z nim wiążą się uczucia ciepła, miłości i zrozumienia, jakie dają swoim dzieciom każdego dnia. To wyjątkowe święto, to specjalna okazja, która pozwala podziękować za to wszystko i za każdą chwilę Ich obecności w naszym życiu. Każdy z nas chce w tym dniu uczcić te najbliższe naszym sercom osoby. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pod kierunkiem mgr M. Podgórskiej, mgr A. Baran, mgr J. Korzeniowskiej i mgr A. Citkowskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny poświęcony mamom. W ten sposób chcieli docenić ich wielką pracę i poświęcenie dla swoich pociech. W trakcie programu artystycznego niejednej mamie zakręciły się w oczach łzy wzruszenia. Sprawiły to piękne teksty, a także ich wykonanie, w które uczniowie włożyli wiele serca. Wszystkim Mamom życzymy w tym oraz każdym kolejnym dniu życia zdrowia, radości i spełnienia rodzicielskich marzeń.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-05-2016 "Baw się z nami" - etap gminny

Szkoła Podstawowa

11 maja na kompleksie sportowym w Kaszycach odbyły się gminne zawody "Baw się z nami" dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Program zawodów składał się z 7 konkurencji sprawnościowych: bieg sztafetowy, bieg ze zmianą piłek, bieg w workach, dodawanie skoków, rzuty do "żywego kosza" oraz strzały na bramkę. W zawodach wzięło udział 7 szkół z terenu gminy Orły, każda składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po zaciętej walce ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Oprócz wyścigów rzędów zorganizowano zawody w robieniu sałatki, w których oprócz dwójki dzieci uczestniczyli nauczyciel oraz rodzic. W tej konkurencji zajęliśmy trzecie miejsce. Po zawodach nastąpiła degustacja przysmaków zrobionych przez rodziców, a wszystko pod hasłem "Zdrowa żywność". Imprezie oprócz wspaniałej pogody towarzyszyła bardzo miła atmosfera.

 

27-05-2016 Wycieczka pełna wrażeń

Szkoła Podstawowa

17 i 18 maja uczniowie z klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego i Parku Rozrywki w Zatorze. Pierwszego dnia zwiedzali zamek w Pieskowej Skale, a także odbyli krótki rajd po Ojcowskim Parku Narodowym, w czasie którego mieli okazję zobaczyć największe atrakcje parku m.in. słynną Maczugę Herkulesa. Drugi dzień przyniósł niesamowite emocje, ponieważ uczestnicy wycieczki zawitali do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze "Energylandia", w którym nie zabrakło ekstremalnych wrażeń. Szczególne emocje przeżyli ci, którzy odważyli się wsiąść do urządzeń dostarczających największych wrażeń np. Roller - Coaster.

 

18-05-2016 Kolejny sukces Michała

Szkoła Podstawowa

Szkoła Podstawowa w Trójczycach zorganizowała po raz drugi Gminny Konkurs "Twierdza nie taka daleka". 9 maja reprezentacje szkół z terenu Gminy Orły wraz z nauczycielami udały się na wycieczkę, która obejmowała zwiedzanie dwóch fortów Twierdzy Przemyśl: XI Duńkowiczki i XIII San Rideau. Przewodnikiem był największy znawca dziejów przemyskiej twierdzy - Tomasz Idzikowski. Tydzień później w Trójczycach odbył się finał konkursu. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Michał Dyrda, natomiast Wiktoria Madejowska zajęła dobre, choć pechowe, czwarte miejsce. Gratulacje!

 

17-05-2016 Wizyta Policji w Przedszkolu

Przedszkole

11 maja 2016 r. w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią policjantką. Tematem tego spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu i przedszkolu. Pani policjantka przepytała dzieci ze znajomości numerów alarmowych, a Pan policjant zaprosił dzieci do radiowozu. Na koniec spotkania wręczono dzieciom elementy odblaskowe. Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

16-05-2016 Udany występ szachistów

SP , GIM

14 maja w Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się V Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły. Kolejny raz rozgrywki odbyły się w międzynarodowej obsadzie, gdyż w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy. Świetny występ zanotował Michał Dyrda, który w kategorii szkół podstawowych nie miał sobie równych i odniósł pewne zwycięstwo. Bardzo dobrze zaprezentowali się także nasi gimnazjaliści. Grzegorz Mazur zajął drugie miejsce, a Nikodem Franków był trzeci. Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość zawodnika z Ukrainy. Wielkie brawa! Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach kółka szachowego, które prowadzi pan Stanisław Piszczek.

 

16-05-2016 Gminny Konkurs Plastyczny

Przedszkole

6 maja w Przedszkolu Samorządowym w Orłach rozstrzygnięty został już po raz drugi Gminny Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona postać z bajki". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu po raz pierwszy przystąpiły trzylatki. Prace były wykonane dowolną techniką, wszystkie były piękne i niepowtarzalne. Do Przedszkola przybyli wszyscy uczestnicy konkursu gdzie wraz ze swoimi opiekunami mogli obejrzeć wystawę konkursową. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia zgodnie z regulaminem. Zwycięzcom wręczono bajki, a wszystkim uczestnikom dyplomy za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona postać z bajki". Za przygotowanie i przebieg konkursu odpowiedzialna była Pani mgr Joanna Cząstka.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

11-05-2016 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

SP , GIM

Bieżący rok szkolny obfituje w liczne sportowe sukcesy naszych reprezentantów na różnych szczeblach rywalizacji szkolnej. Tym razem nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Gimnazjadzie i Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych i po raz kolejny okazaliśmy się numerem jeden wśród wszystkich uczestników. Swoje biegi sztafetowe wygrały dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej. Impreza rozegrana została na stadionie w Krasiczynie, a rywalizowano na dystansach 7x500 metrów wśród dziewcząt oraz 7x800 metrów wśród chłopców. W klasyfikacji końcowej drugie miejsce wśród gimnazjalistek zajęły reprezentantki Krasiczyna, natomiast wśród gimnazjalistów - Gimnazjum z Birczy. Wśród chłopców ze Szkół Podstawowych, drudzy byli gospodarze imprezy - Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Birczy. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

10-05-2016 Matematyczne sukcesy

Gimnazjum

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej "Olimpus Sesja Zimowa" z matematyki. To niebywałe, że Orły znów wzniosły się tak wysoko! Na szczególne wyróżnienie zasługuje niezwykle zdolny, ambitny i pracowity uczeń klasy IA - Grzegorz Mazur, który osiągnął bardzo wysokie, 16 miejsce (na 2139 uczestników). Należy zaznaczyć, że naprawdę ma wielki talent. Ponadto w konkursie udział brali także jego rówieśnicy z klasy. Wśród nich znaleźli się: Aleksandra Bereźnicka (21 miejsce), Agnieszka Bereźnicka (23 miejsce), Martyna Jabłońska (24 miejsce), Łukasz Fedków (25 miejsce). Wszyscy uczęszczają na dodatkowe zajęcia z matematyki prowadzone przez panią mgr Alicję Kostkiewicz. Nie zawiedli także starsi uczniowie: Paweł Statkiewicz (26 miejsce) z klasy IIA, Aleksandra Herbut (24 miejsce) z IIIA i Wiktor Zaworski (28 miejsce) z IIIB. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

 

09-05-2016 Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie już gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Poprzedziła je msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły. Tam miał miejsce dalszy ciąg świętowania majowych rocznic. Dla społeczności szkolnej to przede wszystkim święto narodowe, ale również rocznica nadania naszej placówce imienia Orła Białego, czyli Święto Szkoły, które nierozerwalnie związane jest z przypadającym w dniu 2 maja Świętem Flagi RP. W tej podniosłej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród, których był m.in. Poseł na Sejm RP - mgr Andrzej Matusiewicz, Starosta Przemyski - mgr Jan Pączek, władze Gminy Orły na czele z wójtem mgr Bogusławem Słabickim, wójt Gminy Żurawica mgr Krzysztof Składowski oraz radni, dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz rodzice naszych uczniów.

Szczególne zainteresowanie zgromadzonych wzbudziła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV SP ( integracyjnej) pod kierunkiem: mgr Justyny Kuźniar - wychowawcy i nauczycieli wspomagających - mgr Krystyny Lichoty i mgr Anny Citkowskiej. Gromkimi brawami nagrodzono pięknie wykonanego przez dzieci poloneza, a doskonałym jego uzupełnieniem były stroje nawiązujące do dawnej Rzeczypospolitej. Kolejnym elementem uroczystości była gala laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Dla wszystkich jej uczestników była to piękna lekcja patriotyzmu. Niejeden nieśmiało nucił bliskie sercu Polaków piosenki i pieśni. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, uczestnikom gali piosenki oraz artystom i ich opiekunom za przybycie i uczestnictwo w tej wyjątkowej i wzruszającej uroczystości.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-05-2016 Humanista i matematyk

Szkoła Podstawowa

Grzegorz Cwynar, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Orłach po raz kolejny udowodnił, że jest wszechstronnie utalentowany. Grzegorz reprezentował naszą gminę w dwóch prestiżowych konkursach. Był uczestnikiem II Powiatowego Konkursu "Spotkania Matematyczne" oraz XIV edycji "Spotkań Ortograficznych" o tytuł "Mistrza ortografii". Oba konkursy odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego - Pana Jana Pączka.

 

05-05-2016 List Gratulacyjny

Gimnazjum

Gratulujemy wysokich osiągnięć uzyskanych przez uczniów uczestniczących w tegorocznej Stypendiadzie Polonistycznej, która została zorganizowana przez szkolnego koordynatora M. Nakoneczną. Gimnazjaliści zmagali się w trzech kategoriach: literackiej, czytelniczej i ortograficznej. Trud, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie się do tego ogólnopolskiego konkursu pozwolił znacząco wykorzystać szansę na edukacyjny sukces. Miło nam poinformować, że wśród uczestników z naszej szkoły są dwie finalistki. W części literackiej "Polonus" wygrała Magda Łyszczarz, a w czytelniczej "Kreator" Kinga Cwynar, które uzyskały  Orła literackiego i Orła czytelniczego oraz tytuł finalisty. A zatem Orły wzbiły się bardzo wysoko! Pozostali uczestnicy wypadli nieco słabiej, ale ich wyniki mieściły się powyżej średnich krajowych. Gratulujemy raz jeszcze oraz życzymy kolejnych osiągnięć i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

 

04-05-2016 Wygrana chłopców w gminnym czwórboju

Szkoła Podstawowa

Czwórbój lekkoatletyczny to zawody rozgrywane wśród uczniów szkół klas szkoły podstawowej. Każdą szkołę reprezentuje określona liczba zawodników, a rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, rzutu piłką palantową na odległość, skoku w dal ze strefy oraz biegu długiego. Wyniki poszczególnych zawodników dodawane są do siebie. Zawody rozgrywane są na szczeblach rywalizacji gminnej, powiatowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Już od kilku lat gminny czwórbój rozgrywany jest na boisku Szkoły Podstawowej w Trójczycach. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn chłopców i dziewcząt. W kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa z Małkowic, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Trójczyc, a trzecie Szkole Podstawowej z Drohojowa. Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły szóste miejsce. Z kolei w  kategorii chłopców najlepsi okazali się właśnie nasi reprezentanci. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Małkowic, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Kaszyc. Kapitanowie drużyn z rąk Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trójczycach - Grażyny Burko i Wójta Gminy Orły - Pana Bogusława Słabickiego otrzymali puchary i dyplomy, natomiast poszczególni zawodnicy (zwycięzcy określonych konkurencji) - okolicznościowe medale. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

03-05-2016 Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Kto ty jesteś - Polak mały" cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednie. Już po raz czwarty odbył się on w Zespole - Szkolno Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Konkurs ten na trwałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych naszego powiatu. Z roku na rok nabiera on rozmachu i staje się coraz popularniejszy, a to dowodzi, iż w naszym regionie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju przedsięwzięcia. Zmagania młodych wokalistów obserwowali samorządowcy na czele z wójtem Gminy Orły - mgr Bogusławem Słabickim oraz wójtem Gminy Radymno - mgr Bogdanem Szylarem, a także przedstawiciele sąsiednich gmin, przyjaciele naszej szkoły i nauczyciele opiekujący się poszczególnymi wykonawcami.

Jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia dla zespołów oraz solistów w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowili uczniowie klas I-III, drugą ich starsi koledzy z klas IV-VI, a trzecią gimnazjaliści. Społeczność szkolna i zaproszeni goście z zainteresowaniem śledzili zmagania młodych wokalistów. Wszystkich nagradzano gromkimi brawami. Otrzymali oni również pamiątkowe dyplomy. Natomiast laureatom wręczono także nagrody rzeczowe. Najlepszych będziemy mogli usłyszeć jeszcze raz podczas uroczystej gali, która będzie częścią gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Cieszymy się, że wśród nich znaleźli się, jak co roku, uczniowie naszej placówki. Pracowali oni pod kierunkiem mgr Katarzyny Wach i mgr Agaty Wąsacz, która była również koordynatorem tej niewątpliwie udanej imprezy.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Lista laureatów konkursu.

 

02-05-2016 Z wizytą w młynie w Orłach

Przedszkole

28 kwietni dzieci z grupy Starszaków udały się z wizytą do młyna w Orłach, aby dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje mąka. Właściciel młyna opowiedział dzieciom krótką historię powstania tego miejsca. Dzieci w namacalny sposób mogły zobaczyć proces powstawania mąki, z wielkim zainteresowaniem przyglądały się procesowi samego przemieleni zboża. Na koniec tej wycieczki odwiedziły mały sklepik gdzie się sprzedaje wytwory pracy z tego młyna. Pani sprzedawczyni bardzo ciepło przyjęła dzieci i oprowadziła po sklepie.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

30-04-2016 Konkurs plastyczny "Las wokół nas"

Przedszkole

Dzieci z grupy starszaków pod koniec kwietnia przygotowały prace plastyczne na II Konkurs Plastyczny pt. "Las wokół nas" organizowany przez Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu. Do konkursu przygotowywała dzieci Pani Alicja Synus.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-04-2016 Sukces w konkursie rysunkowym

Szkoła Podstawowa

W dniu 19 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyły się eliminacje powiatowe XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Laureatem tego konkursu został uczeń klasy IIb Szkoły Podstawowej - Patryk Przybylski, który otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom Starosty Przemyskiego. Gratulacje!

 

27-04-2016 Karolina i Paweł z "Perłami Techniki"

Gimnazjum

26 kwietnia w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyło się uroczyste rozdanie nagród w ramach konkursu "Perły Techniki". Konkurs wspiera uzdolnioną młodzież w rozwijaniu zainteresowań, promuje aktywny i twórczy wypoczynek, jak również zachęca do wykorzystania swoich pasji na rzecz orientacji zawodowej. Jak już wcześniej informowaliśmy I miejsce w kategorii "Poligrafia" za wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Lubaczów - miasto pogranicza" zajęła uczennica klasy Ib - Karolina Kucia, natomiast wyróżniony w kategorii "Drewno" za "artystyczny samolot" został uczeń klasy Ia - Paweł Bałuka. Rozdanie nagród zostało poprzedzone warsztatami z zakresu robotyki, obróbki drewna i strzelectwa sportowego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-04-2016 Egzaminy gimnazjalne 2016

Gimnazjum

Trzecioklasiści mają już za sobą przeżycia związane z egzaminami gimnazjalnymi. Trzy dni minęły bardzo szybko i niewątpliwie towarzyszyły im emocje. Zwłaszcza wśród uczniów, którym zależy na tym, aby dostać się do renomowanych szkół. Opinie młodych ludzi dotyczące zadań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów były bardzo różnorodne. Niektórzy cieszyli się, bo świetnie im poszło. Inni narzekali, że mogło być lepiej. Teraz nie pozostaje im już nic innego jak oczekiwanie na wyniki, które otrzymają tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że będą one na miarę oczekiwań wszystkich zainteresowanych.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

20-04-2016 "Młodzież zapobiega pożarom" - powiat

Gimnazjum

15 kwietnia w Zespole Szkół w Stubnie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu przemyskiego. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych oraz ustnie odpowiadali na pytania komisji. Uczniowie naszego gimnazjum wykazali się dużą wiedzą, gdyż Roksana Zając z kl. IIA zajęła I miejsce, a Gabriela Skotny z kl. IIIB - miejsce III. Roksana jako zwycięzca powiatowych eliminacji weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 20 maja w Krasiczynie. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

18-04-2016 Karolina Kucia "perłą" techniki 2016

Gimnazjum

10 uczniów z Gimnazjum Publicznego w Orłach wzięło udział w VI edycji konkursu "Perły Techniki" organizowanego przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Była to już VI edycja, niezwykle prestiżowego konkursu, o zasięgu całego województwa podkarpackiego, objętego honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty - p. Jacka Wojtasa. Konkurs wspiera uzdolnioną młodzież w rozwijaniu zainteresowań, promuje aktywny i twórczy wypoczynek, jak również zachęca do wykorzystania swoich pasji na rzecz orientacji zawodowej w przyszłości. W tym roku startowano w dwóch kategoriach: Poligrafia - sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka oraz Drewno - materiał użytkowy i artystyczny. Przez 3 miesiące (od grudnia do lutego) uczestnicy tworzyli prezentacje multimedialne, fotoreportaże i przedmioty o charakterze artystycznym lub użytkowym, które wysłane zostały do Miejsca Piastowego. Opiekunem uczniów był p. Marcin Przytuła. Bardzo miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii "Poligrafia" za wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Lubaczów - miasto pogranicza" zajęła uczennica klasy Ib - Karolina Kucia, natomiast wyróżniony w kategorii "Drewno" za "artystyczny samolot" został uczeń klasy Ia - Paweł Bałuka. Wielkie gratulacje !!! Teraz naszych laureatów czeka wyjazd do Miejsca Piastowego, gdzie 26 kwietnia odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród.

 

14-04-2016 Sukces w konkursie ortograficznym

Szkoła Podstawowa

Dnia 13 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kaszycach odbyło się XV Gminne Spotkanie Ortograficzne dla uczniów klas III. W konkursie tym Szkołę Podstawową z Orłów reprezentowali: Karolina Gaweł, Grzegorz Cwynar oraz Rafał Klinger. Bardzo miło nam poinformować, że miejsce pierwsze zajął nasz uczeń - Grzegorz Cwynar. Gratulacje!!!

 

11-04-2015 "Legenda o Smoku Wawelskim"

Przedszkole

1 kwietnia do dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach przyjechał Teatrzyk Fiku - Miku z Krakowa z przedstawieniem pt. "Legenda o Smoku Wawelskim". Aktorzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili historię Szewczyka Dratewki i Smoka, mali widzowie usłyszeli piękne piosenki o Krakowie, dowiedzieli się, jaka rzeka płynie przez Kraków i o której godzinie jest grany Hejnał Mariacki. Na koniec wspólnie z aktorami wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Laj koniku laj laj, poprzez cały kraj, kraj".

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

09-04-2016 Konkursy plastyczne

Przedszkole

Dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  pt. "Kartka Wielkanocna" organizowanym przez Przedszkole Sióstr Urszulanek SJK w Lublinie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci inspirowanych tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Dzieci zostały przygotowane do konkursu pod kierunkiem nauczycieli: Pani Bożeny Jaroch i Pani Alicji Synus.

W marcu dzieci z grupy starszaków wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Witaminowy Świat" organizowanym przez Przedszkole nr 2 w Wołominie. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej, której tematem jest promowanie zdrowego odżywiania. Dzieci przygotowały prace pod kierunkiem nauczycieli: Pani Krystyny Lichoty i Pani Alicji Synus.

 

29-03-2016 Pierwszy dzień wiosny

Przedszkole

Pierwszy dzień wiosny dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach przywitały bardzo radośnie i wesoło. Wszystkie grupy wiekowe wyruszyły z Marzanną w odwiedziny do Gminnej Biblioteki Publicznej oraz do budynku Szkoły Podstawowej. Szukając wiosny dzieci śpiewały głośno wiosenne piosenki.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-03-2016 Sukces w konkursie matematycznym

Szkoła Podstawowa

18 marca w Szkole Podstawowej w Walawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III o tytuł "Mistrza Matematyki". Uczestniczyło w nim również trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej w Orłach: Grzegorz Cwynar, Rafał Klinger oraz Brygida Wojdyła. Bardzo miło nam poinformować, że III miejsce zajął nasz reprezentant - Grzegorz Cwynar. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

24-03-2016 Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

SP , GIM

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Jego rozstrzygnięcie odbywa się w Niedzielę Palmową. Jak co roku jury konkursowe miało nie lada zadanie. Wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach było trudne. Palmy są bowiem coraz ciekawsze i zachwycają pomysłowością oraz precyzją wykonania. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali dyplomy, a dla twórców najpiękniejszych palm nagrody rzeczowe. Wspaniałym uzupełnieniem uroczystości był poczęstunek, o który zadbali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zgromadzeni goście raczyli się wspaniałymi, wielkanocnymi wypiekami, które serwowali gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów.

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

24-03-2016 IV Festiwal Bajki

Przedszkole

W marcu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach wzięły udział w IV Festiwalu Bajki, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Tematem konkursu plastycznego był "Mój ulubiony bohater literacki". W konkursie wzięło udział 15 przedszkoli z miasta i okolic, w sumie 139 dzieci. Jedną z uczestniczek była Maja Zajączkowska, która zajęła III miejsce, za które otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową. Szymon Skarbek, Maja Walczak i Gabrysia Tomczyk otrzymali dyplom za udział w konkursie i drobny upominek. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu była wystawa prac w "Galerii Sanowa" w Przemyślu. Dzieci do konkursu przygotowały panie: Krystyna Lichota oraz Alicja Synus.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-03-2016 Najpiękniejsza Palma w Przedszkolu

Przedszkole

20 marca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozstrzygnięto Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. W kategorii Przedszkola i Oddziały Przedszkolne IV miejsce zajęła Palma z Przedszkola Samorządowego w Orłach - grupa Starszaków. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów zwycięzcom wręczyła dyplomy i złożyła gratulacje, a wszystkim uczestnikom konkursu podziękowała za udział w nim.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

22-03-2016 Palmy Wielkanocne - warsztaty

Przedszkole

W dniach 17 i 19 marca w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci. Tematyką zajęć było wykonanie Najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej. Rodzice wraz z dziećmi wykonywali jedną palmę w każdej grupie wiekowej. Palmy zostały zrobione według różnych koncepcji i pomysłów rodziców z poszczególnych grup. Wszystkie palmy wzięły udział w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Wspólna praca z pewnością dostarczyła wszystkim wiele radości i satysfakcji z wykonania pięknych palm. Za przygotowanie zajęć otwartych odpowiedzialne były Panie: Krystyna Lichota, Alicja Synus i Bożena Jaroch.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

21-03-2016 Marzenie nauczyciela

Gimnazjum

Każdy nauczyciel marzy o uczniu: ambitnym, inteligentnym, pracowitym, kreatywnym, odpowiedzialnym. Wszystkie te cechy posiada wyjątkowa i skromna uczennica klasy 3b naszej szkoły. Magda Łyszczarz kolejny raz udowodniła, że jest marzeniem każdego nauczyciela. Lubi czytać, pisać, tworzyć. Mimo licznych obowiązków, znalazła czas, aby przygotować recenzję na konkurs pod hasłem "Piszę o książce", zorganizowanym przez Niepubliczne Gimnazjum MORAWA. Niebanalna praca powstała pod opieką mgr M. Nakonecznej. W sobotę 19 marca na uroczystym podsumowaniu wręczono nagrody laureatom we wszystkich grupach wiekowych. W kategorii gimnazjum - Magda wygrała. Jest laureatem. Nie ma wątpliwości, ma talent literacki. Brawo! Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy. Nagrodzona praca zostanie odczytana przez przemyskich aktorów i już wkrótce publicznie zaprezentowana.

 

20-03-2016 Tenis stołowy: SP Orły wicemistrzem!

Szkoła Podstawowa

18 marca w Domu Kultury w Zadąbrowiu rozegrana została VIII edycja turnieju tenisa stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów męskich oraz 6 żeńskich. Grano systemem drużynowym, w dwóch grupach. Bardzo udany występ w tych zawodach zaliczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach. Zarówno zespół chłopców (Mateusz Gala, Ernest Sait, Miłosz Demeńczuk), jak i dziewcząt (Aleksandra Dobosz, Zuzanna Kotowicz) ostatecznie uplasował się na wysokim, drugim miejscu. W kategorii dziewcząt wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic, natomiast w kategorii chłopców - Szkoły Podstawowej z Kaszyc. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-03-2016 Czas na drugie śniadanie

Szkoła Podstawowa

Na zakończenie cyklu zajęć o tematyce prozdrowotnej "Żyj Zdrowo" uczniowie klasy IIa szkoły podstawowej przygotowali smaczne i zdrowe drugie śniadanie. Ławki klasowe pełne były kolorowych warzyw - królowały rzodkiewki, pomidory, papryka, szczypiorek, sałata i wiele innych produktów. Po skończonej pracy wszyscy zasiedli przy wspólnym stole i delektowali się smakiem i widokiem pięknych, zdrowych kanapek własnej roboty.

 

19-03-2016 Projekt z języka angielskiego

Gimnazjum

Trzy damy z klasy IIIa – Anna Berdzik, Karolina Królik i Patrycja Podolak zaprezentowały efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym z języka angielskiego. Tematem prezentacji multimedialnej była "Moda Anglii - od przeszłości do współczesności". Uczennice skupiły się na 3 epokach w modzie - XVI w. - Anglia Tudorów, XVIII w. - Anglia Stuartów i XX w. - Anglia Windsorów, pokazując szczegóły stroju kobiecego i męskiego. Szczegółowe opisy garderoby przeplatane były zdjęciami, które bardzo przypadły do gustu odbiorcom prezentacji - klasie IIb. Jedna z uczennic prezentujących projekt - Karolina Królik swoim pięknym strojem również nawiązała do tematu projektu. Opiekunem grupy była pani Joanna Sikora -Stecura.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

18-03-2016 Twierdza Przemyśl zdobyta !!!

SP , GIM

17 marca w siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbył się etap finałowy XV Konkursu Historycznego "Twierdza Przemyśl". W tegorocznej edycji nasi reprezentanci osiągnęli ogromne sukcesy. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Michał Dyrda, natomiast Aleksandra Herbut uplasowała się na znakomitym czwartym miejscu wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Opiekunami uczniów są pan Stanisław Piszczek i pani Agnieszka Dudziak.

 

17-03-2016 Konkurs "Przyjaźń w naszej szkole"

SP , GIM

9 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego tematem była Przyjaźń w naszej szkole. Szczególnym zainteresowaniem konkurs cieszył się w Szkole Podstawowej. Jury wyłoniło następujących zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: 1. Klasy "0" - III : miejsce I - Konrad Boratyn - klasa III, miejsce II - Karolina Karuś - klasa I B, miejsce III - Filip Kopciuch - klasa IB, 2. Kategoria wiekowa IV - VI: miejsce I - Julia Żołnierz, miejsce II - Dominika Czajkowska, miejsce III - Klaudia Łęgowy. W Gimnazjum zwyciężyła Martyna Jabłońska, II miejsce zajęła Paulina Szejnar, a III Aleksandra Dołowicz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu.

 

14-03-2016 "Młodzież zapobiega pożarom"

SP , GIM

11 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Orły. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych. Uczniowie naszego gimnazjum wykazali się dużą wiedzą i zajęli trzy pierwsze miejsca. I miejsce - Roksana Zając kl. II A, II miejsce - Gabriela Skotny kl. III B,   III miejsce - Jagoda Milczanowska kl. I B. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

12-03-2016 Dzień Kobiet

Szkoła Podstawowa

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Orłach uczcili Dzień Kobiet humorystycznym występem. Złożyli swoim koleżankom i nauczycielkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Na koniec uczniowie klasy piątej zaprezentowali się w nietypowych strojach, które wykonali na lekcjach plastyki.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

10-03-2016 Wycieczka do Przemyśla

Szkoła Podstawowa

W dniu 03.03.2016 r. odbyła się wycieczka uczniów ze świetlicy do Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Następnie odbyły się warsztaty pt. "Co zdarzyło się w piórniku". Kolejną atrakcją naszej wyprawy były przemyskie podziemia znajdujące się pod budynkiem urzędu miasta i rynkiem. Dzieci z zaciekawieniem spacerowały po piwnicach mieszczańskich, poznając ich historię i przeznaczenie w dawnych czasach. Dużo radości sprawiło "wirtualne lustro", urządzenie, które po zeskanowaniu sylwetki pozwala na "przymierzenie" jednego z historycznych strojów, m.in. mieszczanina, rycerza, trefnisia, szlachcianki. Przez chwilę każdy mógł poczuć się jak mieszkaniec dawnego Przemyśla. Na zakończenie udaliśmy się do wieży archikatedralnej. Po pokonaniu 266 schodów dotarliśmy na szczyt wieży skąd podziwialiśmy panoramę Przemyśla i okolic. Nasza wyprawa była bardzo udana, a pogoda dopisała.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

09-03-2016 Warsztaty "Naturalna rzeka"

Szkoła Podstawowa

W poniedziałek 29.02.2016 r. w naszej świetlicy zostały przeprowadzone warsztaty przez panią Agnieszkę Szybiak, pracownika Zakładu Gospodarki Wodnej w Przemyślu. Tematem zajęć była "Naturalna rzeka". Podczas prezentacji przedstawiającej rzekę od źródła do ujścia dzieci poznały charakterystyczne elementy rzeki oraz jej wygląd w różnych miejscach. Następnie dzieci otrzymały zadania. W pierwszym należało dopasować odpowiednie fragmenty do rzeki na rysunku. W drugim wykonać plakaty dotyczące zanieczyszczenia wody w rzekach i jej skutków dla przyrody i człowieka. Przy niedużej pomocy opiekunów dzieci poradziły sobie z zadaniami. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Szybiak za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

07-03-2016 Rejonowe IMS w mini koszykówce

Szkoła Podstawowa

7 marca na hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się finał Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego oraz miasta Przemyśl. Udział w imprezie wzięli więc i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Orłach - tegoroczni mistrzowie powiatu przemyskiego. Zawody ostatecznie zakończyliśmy na miejscu czwartym. W całym turnieju bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 14 z Przemyśla. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Przeworska, a podium uzupełniła Szkoła Podstawowa nr 4 z Jarosławia. Dwa pierwsze zespoły wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

01-03-2016 Projekt z historii

Gimnazjum

Zwieńczeniem projektu edukacyjnego z historii była projekcja filmu zatytułowanego "Wybrane forty Twierdzy Przemyśl". Zespół projektowy tworzyli uczniowie klasy III B - Katarzyna Golenia, Marcin Gwiazda, Michał Wąsacz oraz Wiktor Zaworski. Spośród wszystkich fortów Twierdzy Przemyśl wybrali oni, swoim zdaniem, najciekawsze obiekty. Przedstawienie wszystkich byłoby nie lada wyzwaniem, dlatego młodzi badacze historii skoncentrowali się tylko na niektórych. Prezentacji projektu towarzyszył konkurs wiedzy o jednym z największych zabytków naszego regionu. Uczniowie klasy III B, po obejrzeniu filmu przygotowanego przez swoich kolegów i koleżankę, odpowiadali na zadawane przez nich pytania. Poprawne odpowiedzi nagradzane były łakociami, a na ucznia który udzielił ich najwięcej czekała jeszcze mała niespodzianka.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

01-03-2016 Szkolny turniej tenisa stołowego

SP , GIM

Dnia 17 lutego 2016 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowano pierwszy Turniej Tenisa stołowego dla uczniów Gimnazjum w kategorii chłopców i dziewcząt oraz Szkoły Podstawowej w kategorii klas I-III oraz IV-VI. Do udziału w zawodach mógł zgłosić się każdy, kto tylko chciał sprawdzić swoje umiejętności na tle pozostałych uczestników. Zawody były także zachętą dla wszystkich uczniów do spędzenia aktywnie wolnego czasu podczas trwających ferii zimowych. Po zainaugurowaniu turnieju przez Panią Dyrektor Renatę Iwanów przystąpiono do rozgrywania meczy pucharowych mających na celu wyłonienie najlepszych zawodników spośród wszystkich zgłoszonych do zawodów. Miło nam poinformować, że zwycięzcą w kategorii chłopców z Gimnazjum został Krystian Babiarz z klasy II B, pokonując w finale Dawida Kunę z klasy III A. 3 miejsce zajął Kacper Wielgosz z klasy II B. W kategorii dziewcząt triumfowała uczennica klasy I A - Aleksandra Orzech przed Moniką Karuś z klasy II B. 3 miejsce przypadło Agnieszce Bereźnickiej z klasy I A. W Szkole Podstawowej wyniki prezentowały się następująco: w kategorii klas I-III wygrał Radosław Litwin (klasa III), drugie miejsce zajął Błażej Demeńczuk (klasa II B), a trzecie - Damian Baran (klasa II B). W kategorii IV-VI bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Gala (klasa IV). Drugie miejsce zajął Ernest Sait (klasa VI), natomiast trzecie - Miłosz Demeńczuk (klasa VI). Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

24-02-2016 Projekt z matematyki

Gimnazjum

18 stycznia 2016 r. uczniowie klasy IIIb: Kinga Cwynar, Anna Kawińska, Kamil Hołyszko i Magda Łyszczarz dopełnili obowiązku każdego gimnazjalisty i zaprezentowali swój projekt edukacyjny pod nazwą "Paradoksy matematyczne". Co to w ogóle jest ten paradoks? Czy to znaczy, że możemy mieć rację i mylić się jednocześnie? Na te pytania z łatwością powinni odpowiedzieć uczniowie klasy Ia, bo to właśnie na ich lekcji miała miejsce prezentacja projektu. Trzecioklasiści, po krótkim omówieniu teorii, przeszli do zadań. Aby wszystkim było łatwiej, zdecydowali się zacząć od najprostszych, logicznych zagadnień. Każdą dobrą odpowiedź swoich młodszych kolegów nagradzali słodkimi niespodziankami. Ta lekcja była pełna wrażeń. Kamil Hołyszko pokazał, w jaki sposób może pociąć czekoladę, aby otrzymać jeden dodatkowy kawałek. Magia? Nie. To po prostu kolejny paradoks. Uczniowie w ten sposób udowodnili, że nie wszystko, co wydaje się być oczywiste, jest zgodne z prawdą. Niestety, godzina lekcyjna szybko dobiegła końca. Klasa Ia z żalem pożegnała swoich starszych kolegów. Opiekunem tego niezwykle ciekawego projektu była pani Alicja Kostkiewicz.

 

23-02-2016 Wielki sukces naszych piłkarzy !!!

Szkoła Podstawowa

21 lutego na hali sportowej w Radymnie rozegrany został "I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Anny Huk". Impreza miała charakter charytatywny, w czasie jej trwania odbyły się różne licytacje, z których dochód przeznaczony był na pomoc dla potrzebujących. Główną atrakcją imprezy był turniej dla chłopców z rocznika 2004-2005. W zawodach piłki nożnej halowej udział wzięło 6 zespołów, w tym reprezentujący naszą miejscowość - UKS "Orzełek" Orły. Dla chłopców z naszej szkoły był to już drugi, prestiżowy turniej w ciągu ostatnich dni. Przypomnę, że dwa dni wcześniej ich starsi koledzy z rocznika 2003 zajęli bardzo dobre - II miejsce w turnieju rozegranym w Muninie. W niedzielne popołudnie nasza drużyna złożona głównie z czwartoklasistów zagrała fenomenalnie i jak najbardziej zasłużenie zajęła I miejsce. W wielkim finale, po maga emocjonującymi i dramatycznym meczu zakończonym serią rzutów karnych ograliśmy gospodarza imprezy - UKS Gigantów Radymno (w meczu 3:3). Nieco wcześniej, w fazie grupowej "Orzełek" w stosunku 3:1 pokonał Piasta Tuczemy i 3:0 Junak Rzeszów. UKS "Orzełek" Orły wystąpił w składzie: Adrian Pempuś, Bartłomiej Ostrach, Mateusz Gala, Konrad Boratyn, Mateusz Król, Grzegorz Cwynar, Radosław Litwin, Rafał Klinger. Opiekunem drużyny był p. Marcin Przytuła. Ostateczna klasyfikacja drużyn: 1. UKS "Orzełek" Orły, 2. UKS Giganci Radymno, 3. Piast Tuczempy, 4. Czuwaj Wiaro Przemyśl, 5. Biało - Czerwoni Kaszyce, 6. Junak Rzeszów.

 

 

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

22-02-2016 Bezpieczne: dziecko - ferie - internet

SP , GIM

Dnia 09.02.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej Szkoły z panem Arturem Cielińskim - prezesem Fundacji na rzecz dzieci przewlekle chorych  "jerzyk" (pomysłodawcą spotkania) z p. Piotrem Laskowskim -  ratownikiem Centrum Ratownictwa Medycznego oraz panią Małgorzatą Czechowską - policjantką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Na spotkaniu dzieci i młodzież poznała zasady udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, osobie chorej lub w przypadku utraty przytomności. Uczniowie mieli okazję obejrzeć krótki instruktaż z pierwszej pomocy i spróbować jej udzielić na fantomach. Ratownik medyczny przedstawił schemat prawidłowej rozmowy telefonicznej z dyspozytorem pogotowia, aby ten mógł otrzymać najważniejsze informacje o poszkodowanym. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i aktywnie uczestniczyli w wyżej wymienionych zajęciach. Pani Policjant natomiast przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat bezpieczeństwa w sieci, w ramach tegorocznych obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu". Informacja o tym wydarzeniu została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

22-02-2016 Mistrzostwa szkoły w piłkarzykach

SP , GIM

W dniu 9 lutego 2016 roku w naszej Szkole odbyły się pierwsze Mistrzostwa w piłkarzykach stołowych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwuosobowe drużyny, które rywalizowały pod fachowym okiem sędziego pana Artura Karkowskiego. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn w następujących składach: Grzegorz Zając i pani Dyrektor Renata Iwanów, Mateusz Leja i pan Wacław Ziobro, Bartosz Leja i pan Damian Dubel, Paweł Podolak i pani Joanna Sikora - Stecura, Mateusz Plis i pani Anna Citkowska, Patryk Ziobro i pan Zbigniew, Rafał Skarbek i pani Kasia Sydor. Do spotkania doszło  w ramach szkolnego dnia Przyjaźni i Sympatii, a obfitowało w szereg pasjonujących rozgrywek. Całość przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Nagrodą w mistrzostwach były pamiątkowe medale, dyplomy oraz spotkanie wszystkich zawodników i organizatorów na smacznej pizzy w Karczmie w Duńkowiczkach. Radość w oczach dzieci była bezcenna. Czekamy z niecierpliwością na spotkanie rewanżowe.

 

20-02-2016 Sukces UKS "Orzełek"

Szkoła Podstawowa

Bardzo udany występ na turnieju piłki nożnej halowej dla rocznika 2003 zaliczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" działającego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Uczniowie naszej szkoły po serii wygranych spotkań i tylko jednej przegranej ostatecznie zajęli wysokie - II miejsce. Warto dodać, że w turnieju udział wzięły znane szkółki piłkarskie jak choćby - UKS Giganci Radymno, UKS Top 9 Jarosław czy kluby piłkarskie - Piast Tuczempy, Sokół Sieniawa, Polonia Przemyśl. Występ naszych młodych piłkarzy jest więc ogromnym, zespołowym sukcesem. Nasz zespół zagrał w składzie: Adrian Pempuś, Bartłomiej Ostrach, Konrad Boratyn, Mateusz Król, Miłosz Demeńczuk, Sebastian Zdzieba, Jakub Masternak, Ernest Sait. Opiekunem drużyny był p. Marcin Przytuła. Miniony turniej należał do cyklu imprez "Piłkarskie Ferie" dla różnych kategorii wiekowych (w tym wypadku dla rocznika 2003) organizowanych przez szkółkę piłkarską Piaścik Tuczempy. W tegorocznej imprezie udział wzięło 8 zespołów, w sumie 77 młodych adeptów piłki nożnej. Kierownikiem turnieju był p. Bogusław Noga, natomiast sędziami głównymi - p. Tomasz Kiwior oraz p. Krzysztof Nazarko. Ostateczna klasyfikacja drużyn: 1. UKS Giganci Radymno, 2. UKS "Orzełek" Orły, 3. Piast Tuczempy, 4. Polonia Przemyśl, 5. UKS Top 9 Jarosław, 6. Makovia Makowisko, 7. Sokół Sieniawa, 8. Huragan Rozbórz Długi. Oprócz pucharów i dyplomów, które otrzymali przedstawiciele wszystkich drużyn rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Hubert Świecarz (Giganci Radymno - 14 bramek), najlepszym zawodnikiem - Albert Krzyczkowski (Giganci Radymno), natomiast najlepszym bramkarzem - reprezentant UKS "Orzełek" - Adrian Pempuś. Gratulacje!!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-02-2016 Dzień przyjaźni i sympatii

Przedszkole

9 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej z okazji "Dnia przyjaźni i sympatii", uczniowie z Gimnazjum zaprosili przedszkolaków na przedstawienie wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka". W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono. Uczniowie wcielili się w role postaci z wiersza, własnoręcznie przygotowali stroje i rekwizyty. Do każdej postaci dobrany był odpowiedni podkład muzyczny, który rozbawiał i rozśmieszał dzieci. Nad całością przedstawienia czuwały panie mgr R. Gorczyca i K. Sidor, a głównym przesłaniem przedstawienia było czynienie dobra i wzajemna pomoc.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

19-02-2016 Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa"

Przedszkole

Dzieci z naszego Przedszkola w grudniu wykonały prace, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa", zorganizowanym przez Przedszkole Nr 20 w Rybniku. Prace dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

19-02-2016 Dzień przyjaźni i sympatii

Gimnazjum

Walentynki w naszej szkole zwiastowała ozdobiona serduszkami skrzynka na kartki dla sympatii i przyjaciół. Z racji ferii zimowych "Dzień przyjaźni i sympatii" oraz konkurs pod hasłem "Ugotowani przyjaciele" odbyły się kilka dni przed 14 lutego. Tego dnia w szkole dominowały serduszka i czerwień, a wszyscy oczekiwali na dowody sympatii od wielbicieli. W Gimnazjum korespondencję doręczali do adresatów Ola Herbut i Michał Durbajło, który miał na sobie stosowny strój. Natomiast pary przyjaciół już po raz drugi przygotowały wspólne wypieki, które degustowała cała społeczność szkolna. Niepokonane okazały się być Joanna Rybka i Klaudia Laska. Uczennice powtórzyły sukces z ubiegłego roku. Warto jednak zauważyć, że pozostałe wypieki były równie wspaniałe.

 

18-02-2016 Zabawa karnawałowa

Przedszkole

30 stycznia dzieci z przedszkola bawiły się na balu karnawałowym. Didżej marynarz wprowadził dzieci w rytmy typowo karnawałowe. Dziewczynki przebrane były w księżniczki, wróżki, kopciuszki i myszki, natomiast chłopcy w piratów, batmanów i supermenów. Zabawę karnawałową uświetnił  wspólny poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-02-2016 Sukcesów ciąg dalszy

Szkoła Podstawowa

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy szóstej nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i znakomicie zaprezentowali się w etapie rejonowym. Najlepiej spisała się Amelia Broda, która z piątym rezultatem zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Do etapu finałowego awans uzyskał również Michała Dyrda, który startuje w konkursie z historii. Taka sztuka nie udała się Michałowi Kobie, pomimo uzyskania bardzo dobrego wyniku, który swoje występy w konkursie z historii zakończył na etapie rejowym. Warto zaznaczyć, że tegoroczne osiągnięcia wyżej wymienionych uczniów są najlepszymi rezultatami w historii szkoły. Ogromne gratulacje!!!

 

10-02-2016 Projekt z zajęć technicznych

Gimnazjum

Finalnym punktem realizacji projektu edukacyjnego z zajęć technicznych pt. "Historia samochodu od początku do dziś", na którego realizację zdecydowali się uczniowie Gimnazjum - Kamil Milanik, Piotr Cielecki, Bartłomiej Słabicki i Piotr Szeremeta była prezentacja multimedialna, którą obejrzeli uczniowie klasy IIIb. Zespół projektowy w ciekawy sposób przedstawił historię rozwoju samochodu, począwszy od pierwszych pojazdów kołowych napędzanych siłą zwierząt, aż do najnowocześniejszych, inteligentnych samochodów "bez kierowcy". Uczniowie w porządku chronologicznym przestawili ewolucję najważniejszych zespołów pojazdu mechanicznego tj. silnik spalinowy, pasów trójpunktowych, poduszki powietrznej czy układu ABS. Dla wszystkich była to bardzo ciekawa lekcja motoryzacji. Opiekunem projektu był mgr Marcin Przytuła.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

08-02-2016 Kiermasz słodkości

Gimnazjum

W kalendarz imprez, które organizuje cyklicznie gimnazjalny Samorząd Uczniowski, wpisany jest kiermasz słodkości. Cieszy się on wielką popularnością całej społeczności szkolnej. Nikt wtedy nie liczy kalorii, a uczennice sprzedające rozmaite frykasy, nie nadążają z ich dokładaniem. Tak było i w tym roku. Pączki, faworki, róże oraz inne łakocie rozeszły się w błyskawicznym tempie. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejny kiermasz.

Zdjęcia z kiermaszu dostępne są w galerii.

 

06-02-2016 II miejsce naszych piłkarzy

Szkoła Podstawowa

W ubiegłym tygodniu już po raz 16 na hali sportowej w Orłach rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dla chłopców ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Orły. Turniej o Puchar Wójta Gminy Orły (a wcześniej Turniej o Puchar Dyrektora SP) jest oprócz "Biegu Orła" zdecydowanie najstarszą imprezą młodzieżową rozgrywaną na terenie naszej gminy.  Rywalizację oficjalnym wystąpieniem zainaugurowali Wójt Gminy Orły - mgr Bogusław Słabicki oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - mgr Renata Iwanów. W tym roku do zawodów przystąpiło 8 zespołów. Turniej został tak skonstruowany, aby każda drużyna, bez względu na uzyskane wyniki rozegrała 4 mecze. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Orłów zgodnie z oczekiwaniami w fazie grupowej wygrała swoje wszystkie mecze awansując tym samym do wielkiego finału. W meczu finałowym kończącym imprezę, po bardzo zaciętym boju ulegliśmy po rzutach karnych Szkole Podstawowej z Kaszyc (w meczu 1:1). Podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Małkowic. Ostateczna kolejność szkół: 1. Kaszyce, 2.Orły, 3. Małkowice, 4. Trójczyce, 5. Walawa, 6. Niziny, 7. Zadąbrowie, 8. Drohojów. Każdy zespół za udział w imprezie oprócz tradycyjnych pucharów i dyplomów otrzymał również nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Rozdano również nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem wybrano - Norberta Barana (Szkoła Podstawowa z Kaszyc), najlepszym strzelcem - Huberta Juchę (Szkoła Podstawowa z Małkowic - 7 bramek), natomiast najlepszym zawodnikiem, już drugi rok z rzędu - Mateusza Króla (Szkoła Podstawowa z Orłów). Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

05-02-2016 Dzień Babci i Dziadka w gr. średniaków

Przedszkole

29 stycznia dzieci z grupy średniaków przygotowały dla swoich babć i dziadków krótki program artystyczny, śpiewały piosenki i deklamowały wierszyki. Występ wywołał dużo uśmiechu na twarzach babć i dziadków. Dziadkowie  bardzo cieszyli się z laurek, a przede wszystkim uścisków i całusów wnucząt. Tuż po zakończeniu części artystycznej zaproszeni goście  wraz z wnukami usiedli do słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-02-2016 Dzień Babci i Dziadka w gr. starszaków

Przedszkole

Miniony tydzień dla starszaków był bardzo ważnym i pracowitym tygodniem. W tym czasie dzieci z grupy starszaków wystawiły Jasełka w dwóch odsłonach. Po raz pierwszy wystąpiły 27 stycznia przed ukochanymi dziadkami z okazji ich święta. Dzieci dla swoich babć i dziadków przygotowały Jasełka, pięknie odegrały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki. Po występie uściskały dziadków, wręczyły prezenciki i wszyscy usiedli do stolika ze słodkościami. 28 stycznia starszaki zaprezentowały Jasełka dla swoich rodziców. Zarówno dziadkowie jak i rodzice nie kryli wzruszenia, a małych aktorów nagrodzili gromkimi brawami i uściskami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-02-2016 Karnawałowe szaleństwa

SP , GIM

W minioną sobotę od wczesnego popołudnia nasza szkoła rozbrzmiewała dźwiękami różnorodnej muzyki, a jej korytarze zaroiły się od elfów, księżniczek i innych bajkowych postaci. Było to związane z zabawą karnawałową, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Najwcześniej w tany ruszyli najmłodsi. Następnie przyszła kolej na uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów. Zwłaszcza wśród tych pierwszych nie zabrakło osób w karnawałowych kreacjach i ciekawych strojach. Największe brawa zdobyli jednak nauczyciele Szkoły Podstawowej, którzy także stanęli na wysokości zadania i wystąpili na zabawie w niesamowitych kostiumach. Dołączyła do nich również Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Gimnazjalny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszą karnawałową kreację. Jurorami były panie z Rady Rodziców, przed którymi stanęło niezwykle trudne zadanie. Ostatecznie przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca. Zdobyli je: Mumia - Gabrysia Tymoczko, Magda Gessler - Paweł Statkiewicz oraz Człowiek Znikąd - Manuel Markiewicz. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy była Rada Rodziców. Niezmordowani rodzice uwijali się tak, aby wszyscy byli syci i zadowoleni. Dziękujemy!

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

02-02-2016 Jasełka

SP , GIM

Jasełka, które od lat przygotowują mgr Ewa Pleśniak, mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan oraz mgr Agata Wąsacz, jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności lokalnej. Każdego roku wszyscy zastanawiają się nad tym, czym panie zaskoczą widzów tym razem. Burzę oklasków w Domu Ludowym w Orłach wywołała perfekcyjna gra młodych aktorów, choreografia, stroje oraz pięknie wyśpiewane przez chór gimnazjalny kolędy i pastorałki. Wielkie emocje widać było na twarzach wszystkich występujących na scenie, a szczególnie tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Szczególnym wyróżnieniem dla całej ekipy aktorskiej, chórzystów oraz nauczycieli przygotowujących spektakl była możliwość wystawienia go na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Licznie zgromadzona w sali widowiskowej publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-02-2016 Interaktywne warsztaty telewizyjne

Gimnazjum

Media. Coraz bardziej wszechobecne, natarczywe, wyrywkowe, nijakie, mało wiarygodne. A może stronnicze i fragmentaryczne? Jak jest naprawdę? 26 stycznia uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w niezwykłych zajęciach i mieli okazję bliżej przyjrzeć się pracy dziennikarzy telewizyjnych. Gimnazjaliści wzięli udział w Teleturnieju wiedzy o Polsce pt. "OBYWATEL PL" i sprawdzili się w szeregu trudnych zadań z języka polskiego, historii, biologii i geografii. Na uczestników czekały również zaskakujące i zabawne zagadki dźwiękowe, filmowe i fotograficzne przygotowane przez profesjonalną ekipę filmową z  TEATR SHOW. Warsztaty były bogato ilustrowane felietonami filmowymi przedstawiającymi różne ciekawostki związane z Polską. Uczniów czeka wyjątkowa pamiątka z tego spotkania z mediami, ponieważ z przebiegu warsztatów zostanie zrealizowany reportaż filmowy, który trafi do szkoły. A zatem oglądajcie nasze starania i występy w mobilnym studiu telewizyjnym już wkrótce!

 

31-01-2016 Kolejne sukcesy gimnazjalistów

Gimnazjum

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili swoją pasję, wiedzę i umiejętności. Wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpus" z matematyki i języka polskiego. Zadania w sesji jesiennej okazały się dość trudne, a konkurencja spora, bo blisko 1500 uczestników, ale gimnazjaliści z klasy 2a, 2b i 3a doskonale sobie poradzili. Nad przygotowaniem uczestników i prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwały panie A. Kostkiewicz i M. Nakoneczna. Oto wyniki: Paweł Statkiewicz - miejsce 24 (matematyka), Aleksandra Herbut - miejsce 26 (matematyka), Mateusz Zając - miejsce 26 (język polski), Aleksandra Herbut - miejsce 27 (język polski). Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.

 

31-01-2016 Projekt z języka polskiego

Gimnazjum

Dnia 27 stycznia 2016 r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego z języka polskiego pt. "Skamandryci - poeci dnia codziennego". Uczniowie klasy 3a: Krystian Gudyka, Dawid Kuna, Fabian Wojtaszek pod opieką pani M. Nakonecznej przygotowali niezwykły wywiad z Julianem Tuwimem, który przybliżył twórczość zapomnianej nieco piątki poetów z kawiarni "Pod Pikadorem". Tuwim, Słonimski, Lechoń, Iwaszkiewicz i Wierzyński wiele zmienili w polskiej poezji. Wprowadzili do wierszy codzienność i prosty język. Zasłynęli z finezyjnego i celnego dowcipu. Uczniowie w oryginalny sposób przedstawili osiągnięcia członków tej grupy poetyckiej. Widzowie i krytycy wysoko ocenili zaprezentowane niecodzienne spotkanie z poezją dwudziestolecia międzywojennego.

 

28-01-2016 Dzień Babci i Dziadka

Szkoła Podstawowa

Jak co roku w naszej placówce uroczyście świętowano Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji dzieci z "Zerówki" oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej przygotowali pod kierunkiem wychowawców program artystyczny. Licznie zgromadzeni goście z zainteresowaniem i wzruszeniem obserwowali występy swoich wnucząt. Kolejnym elementem uroczystości było wspólne kolędowanie. Szkolny chór z Gimnazjum, pod przewodnictwem mgr Agaty Wąsacz, zachęcał wszystkich do śpiewania pięknych, polskich kolęd i pastorałek. Następnie przyszedł czas na quiz, w którym Babcie i Dziadkowie odpowiadali na pytania z różnorodnych dziedzin. Rywalizację prowadziła mgr Anna Ochalska wspierana przez gimnazjalistów i nauczycieli klas I-III Szkoły Podstawowej oraz "Zerówki", którzy przygotowali konkursowe zagadki. Zwieńczeniem uroczystości był pokaz taneczny, a doskonałym uzupełnieniem słodki poczęstunek dla gości.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-01-2016 "Góra Grosza"

Gimnazjum

Gimnazjalny Samorząd Uczniowski podsumował tegoroczną Akcję "Góra Grosza" w naszej szkole. W tym roku zebrano 506 złotych i 19 groszy. Najhojniejsi okazali się być uczniowie klasy III A, który zebrali 121 zł. 38 gr. W przeliczeniu na jedną osobę daje to 7 zł. 59 gr. Większą sumę zebrali uczniowie klasy III B ( 198 zł. 66 gr.). Jednak po przeliczeniu okazało się, że na jednego ucznia przypada tu mniejsza o niespełna złotówkę kwota. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy II B. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie się w tę akcję charytatywną.

 

26-01-2016 Dzień Babci i Dziadka w gr. maluchów

Przedszkole

21 stycznia w Przedszkolu Samorządowym w Orłach grupa maluchów przygotowała z okazji Dnia Babci i Dziadka - "Jasełka". Piosenka z repertuaru Arki Noego pt. "Świeć gwiazdeczko świeć", wprowadziła zaproszonych gości w nastrój typowo świąteczny. Po krótkim przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu dziadkowie wraz z wnukami zasiedli do słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice maluchów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-01-2016 Trzecioklasiści czytają Przedszkolakom

Przedszkole

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Orłach wraz z Panią wychowawczynią mgr Krystyną Morawską przez cały grudzień przychodzili do Przedszkola, aby poczytać młodszym kolegom i koleżankom ich ulubione wiersze i bajki. Wśród czytanych pozycji znalazły się wiersze: Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha’", Jana Brzechwy "Żuk, Leń, Siedmiomilowe buty", "Staś Pytalski", Juliana Tuwima "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Spóźniony słowik". Wśród bajek nie zabrakło: "Jasia i Małgosi" oraz "Czerwonego Kapturka".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-01-2016 "Opowieści Mikołajkowe"

Przedszkole

Uczniowie Gimnazjum wraz z Panią pedagog mgr Renatą Gorczycą przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie pt. "Opowieści Mikołajowe", w którym to w zabawny sposób opowiedzieli historię zabawek, które raz w roku podczas Świąt Bożego Narodzenia stają się żywymi postaciami. Pomaga im w tym dobra wróżka Ninka, która w magiczny sposób przeniosła najmłodszych widzów w świat czarów i fantazji.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w galerii.

 

20-01-2016 Sukces w konkursie plastycznym

Szkoła Podstawowa

W poniedziałek 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Przylecieli Anieli" oraz wręczenie zwycięzcom nagród i dyplomów. Uczniowie z naszej świetlicy zdobyli III miejsca, byli to: Natalia Milczanowska z kl. Ib i Jakub Jankowski z kl. IIb. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

13-01-2016 Chłopcy mistrzami powiatu !!!

Szkoła Podstawowa

12 stycznia na hali sportowej w Krasiczynie rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Niezwykle miło nam poinformować, że tegorocznym mistrzem powiatu przemyskiego zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach, i to oni będą reprezentować nasz powiat w zawodach na szczeblu rejonowym. Drugie miejsce zajął gospodarz imprezy - Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Ujkowic. Dla reprezentacji naszej szkoły, którą tworzą głównie chłopcy z klas IV-VI jest to już kolejny duży sportowy sukces. W ostatnich tygodniach zostali oni bowiem wicemistrzem powiatu w mini unihokeju i piłce ręcznej oraz wygrali turniej halowej piłki nożnej o Puchar Dyrektora TPD. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

09-01-2016 Wygrana chłopców, dziewczęta drugie

Szkoła Podstawowa

7 stycznia na hali sportowej w Drohojowe rozegrane zostały gminne eliminacje rozgrywek mini koszykówki dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych. Nagrodą główną oprócz pucharów i dyplomów był awans zwycięskiego zespołu do finału powiatowego, który odbędzie się w połowie stycznia. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 5 szkół: SP Drohojów, SP Trójczyce, SP Kaszyce, SP Orły i SP Małkowice. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłach zaprezentowali się bardzo dobrze. Chłopcy wygrali swoje wszystkie mecze i zajęli tym samym pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji. W kategorii chłopców podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Kaszyc (II miejsce) oraz Szkoła Podstawowa z Drohojowa (III miejsce). W kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa z Małkowic, a trzecie miejsce  przypadło Szkole Podstawowej z Drohojowa. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

30-12-2015 Wygrana w turnieju piłki nożnej

Szkoła Podstawowa

Mimo trwającej przerwy świąteczno - noworocznej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłach pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego - Marcina Przytuły wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Dyrektora Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Impreza odbyła się 29 grudnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu. Do startu w turnieju zgłosiło się 4 drużyny - TPD "Przystań", Drużyna Marzeń, SP Orły oraz SP Kalników. Grano systemem "każdy z każdym", a sędzią głównym zawodów był p. Dariusz Lasek. Nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni i wygrywając swoje wszystkie mecze zdobyli tytuł najlepszej drużyny. Drugie miejsce zajęli zawodnicy TPD "Przystań". Oprócz atrakcyjnych nagród zespołowych, rozdano również nagrody indywidualne, które poszczególnym graczom osobiście wręczył Dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu - p. Grzegorz Piestrak. Najlepszym bramkarzem zawodów uznany został Adrian Pempuś (SP Oły), natomiast najlepszym zawodnikiem - Mateusz Hajduk (SP Kalników). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

28-12-2015 Szkolna Wigiliaa

Zwieńczeniem świątecznych przygotowań w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jest tradycyjna Wigilia, w której bierze udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Są wśród nich przyjaciele naszej placówki oraz samorządowcy na czele z Wójtem - mgr Bogusławem Słabickim. Zgromadzeni dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy oraz kosztowali tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Ich przygotowaniem zajęły się niezawodne panie ze szkolnej stołówki oraz mamy uczniów z poszczególnych klas. Składamy im serdecznie podziękowania. Szkolna Wigilia była także okazją do rozstrzygnięcia dwóch konkursów. Gimnazjalny Samorząd Uczniowski wręczył nagrody i wyróżnienia tym, którzy wykonali przepiękne kartki świąteczne. Byli wśród nich: Jagoda Łaba, Katarzyna Golenia, Roksana Zając, Gabriela Skotny, Aleksander Lech, Dominika Cwynar, Marlena Utzig i Anna Kawińska. Natomiast w konkursie szopek wygrała klasa II A z Gimnazjum. Drugie miejsce przypadło klasie V Szkoły Podstawowej, a trzecie gimnazjalistom z klasy III A. Wyróżniono również szopkę klasy I A ze Szkoły Podstawowej.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-12-2015 Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

Jak co roku wielkie emocje wzbudzał Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na odbywającą się tradycyjnie w grudniu imprezę sportową. Zawodnicy natomiast szlifowali formę. Ich praca przyniosła wymierne efekty. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Na drugim uplasowali się uczniowie z Maćkowic, a na trzecim z Drohojowa. Warto również nadmienić, że najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik - Kacper Kuźniar z klasy III A. Gratulujemy!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

24-12-2015 Wesołe Boże Narodzenie

Przedszkole

14 grudnia grupa starszaków i średniaków została zaproszona do biblioteki Gminnej na czytanie bajki z cyklu "Wesołe Boże Narodzenie". "Aniołek Ninka" swoją opowieścią wprowadził dzieci zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z uwagą i wielkim zainteresowaniem słuchały bajki, a Panią z biblioteki nagrodziły dużymi brawami.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

24-12-2015 Ozdoby bożonarodzeniowe

Przedszkole

15 grudnia w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i ich rodziców w czasie, których zostały wykonane ozdoby choinkowe, bombki, łańcuchy i stroiki. Zajęcia były również okazją do wysłuchania i wspólnego śpiewania kolęd.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

21-12-2015 Sukcesy w konkursach kuratoryjnych

Szkoła Podstawowa

Podobnie jak w latach poprzednich nasi uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W bieżącym roku szkolnym znakomicie zaprezentowali się uczniowie klasy szóstej. Amelia Broda awansowała do etapu rejonowego konkursu z języka polskiego. W jej ślady poszli Michał Dyrda i Michał Koba, którzy reprezentują naszą szkołę na tym samym etapie w konkursie historycznym. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Michał Dyrda, który w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" awansował do etapu wojewódzkiego. Uczniami opiekuje się pan Stanisław Piszczek. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach internetowych: www.losyzolnierza.pl, www.ko.rzeszow.pl.

 

19-12-2015 Piłka ręczna: chłopcy wicemistrzami

Szkoła Podstawowa

Niespełna dobę po tym jak reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Orłach osiągnęła historyczne, IV miejsce w półfinale wojewódzkim w mini unihokeju, ta sama grupa zawodników jako zwycięzca eliminacji gminnych wystartowała w finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej. Tegoroczny finał rozgrywany był 18 grudnia na hali sportowej w Birczy. Wzięły w nim udział reprezentacje 7 szkół: SP Bircza, SP Krasiczyn, SP Grochowce, SP Kosienice, SP Orły, SP Stubno oraz SP Kalników. Bardzo miło nam poinformować, że nasi chłopcy zagrali fantastyczny turniej ostatecznie sięgając po tytuł wicemistrza. W finałowym boju po zaciętym i dramatycznym meczu ulegliśmy Szkole Podstawowej z Krasiczyna 4:5. Podium uzupełnił gospodarz imprezy - Szkoła Podstawowa z Birczy. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-12-2015 Warsztaty "Tajemnice wigilijnego stołu"

Przedszkole

W poniedziałek 14 grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach wzięły udział w warsztatach dotyczących "Tajemnicy wigilijnego stołu", które odbyły się w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Podczas warsztatów dzieci odkrywały tradycje wigilijnego stołu i poznały magię tego szczególnego dnia. Po prezentacji multimedialnej oraz wysłuchaniu opowiadania o tradycjach wigilijnych samodzielnie wykonały kartkę świąteczną. Tuż przed powrotem do przedszkola odwiedziły przemyskiego niedźwiadka i zrobiły sobie wspólne zdjęcia przed piękną choinką na przemyskim rynku.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

17-12-2015 Udany występ unihokeistów

Szkoła Podstawowa

17 grudnia na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został jeden z trzech półfinałów wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini unihokeju chłopców. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie poszczególnych powiatów (oraz w określonych przypadkach wicemistrzowie): rzeszowskiego, miasta Rzeszów, leżajskiego, łańcuckiego, przemyskiego, miasta Przemyśl, lubaczowskiego, jarosławskiego i przeworskiego. Na parkiecie ujrzeliśmy drużyny reprezentujące: SP nr 1 Żurawica, SP Orły, SP nr 1 Nienadówka, SP Nowa Wieś, SP Oleszyce, SP Laszki oraz SP nr 1 Przemyśl. Reprezentacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach w składzie: Adrian Pempuś, Konrad Boratyn, Bartłomiej Ostrach, Miłosz Sait, Mateusz Król, Miłosz Demeńczuk, Jakub Płonka, Sebastian Zdzieba, Ernest Sait zanotowała bardzo dobry występ ostatecznie plasując się na wysokim IV miejscu. Jest to prawdopodobnie najwyższe miejsce reprezentacji naszej szkoły w historii jej występów w zawodach mini unihokeja! Gratulacje! Cały turniej wygrała Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi, przed gospodarzami imprezy - Szkołą Podstawową nr 1 w Żurawicy i Szkołą Podstawową nr 1 z Przemyśla. To właśnie te trzy zespoły zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

17-12-2015 Spektakl pt. "Kopciuszek"

Przedszkole

Na początku grudnia grupa starszaków i średniaków z Przedszkola Samorządowego w Orłach, obejrzała bajkę o pięknym Kopciuszku w wykonaniu aktorów z grupy "Aktywni Razem" w Zadąbrowiu. Piękne elementy scenografii przeniosły małych i dużych widzów w świat bajkowego zamku i prawdziwego balu na dworze króla.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w galerii.

 

15-12-2015 Mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa

Gimnazjum

Mikołajki w kinie? Dlaczego nie. Uczniowie klas II A/G, II B/G wraz z opiekunami p. Ewą Pleśniak, Renatą Gorczycą oraz Anną Baran  postanowili spędzić ten dzień w stolicy naszego województwa.  Tak też, został zorganizowany mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa na film pod tytułem "Hotel Transylwania 2". Propozycja ta została radośnie przyjęta przez uczniów. Dwie godziny dobrej zabawy, doskonałych efektów (3D), dużych porcji popcornu i niepowtarzalnych wrażeń. O to właśnie chodziło. Po seansie filmowym, nadeszła pora na coś "smacznego" - wedle upodobania. Następnie część uczniów skorzystała z świątecznych promocji Galerii Millenium Hall. Kolejnym etapem było obcowanie z architekturą miasta. Spacer ulicami obok budynków Telewizji Rzeszów, Kompleksu sportowego "Podpromie", Filharmonii Rzeszowskiej oraz podziwianie rzeszowskiego rynku, na którym odbywał się "Świąteczny Jarmark" okazał się równie wspaniałą i pełną wesołych wrażeń przygodą. Mikołajki klas II Gimnazjum im. Orła Białego w Orłach uważamy za wyjątkowo udane.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

14-12-2015 "Mikołajkowy orszak"

Gimnazjum

Nie od dzisiaj wiadomo, jak ważne w walce z chorobą jest pozytywne myślenie. Dlatego też, w dniu 07.12.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum w "mikołajkowym orszaku" wyruszyli do Szpitala Wojewódzkiego im. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie wspólnie z Fundacją "jerzyk" zorganizowaliśmy "Mikołaja" dla małych pacjentów z oddziału pediatrii i chirurgii dziecięcej. W przedstawieniu miały miejsce magiczne wydarzenia…. sypał się magiczny pył, pluszowe zabawki magicznie przypominały naszych gimnazjalistów, a Elfy tańcowały magiczną, świąteczną zumbę. Mikołaj był pod wielkim wrażeniem uporu, z jakim dzieci nie poddawały się chorobie. Mimo początkowej nieśmiałości doskonale się rozumieli. Radość przepełniała wszystkich. Śmiech rozbrzmiewał w salach i korytarzach szpitalnych, przepędzając hen ból oraz smutki. Również Mikołaj otrzymał prezent od dzieci. I to najpiękniejszy. Dostał od nich bowiem uśmiech. Na pożegnanie dzieciaki obiecały, że będą dzielnie walczyć z chorobą i następnym razem spotkają się z nim już we własnych domach. Następnie Mikołaj ze swoim świątecznym orszakiem wsiadł do zaparkowanego na szpitalnym parkingu zaprzęgu (szkolnego gimbusa) i popędził przed siebie by dalej nieść radość i nadzieję. Mikołaj odwiedził przemyski szpital po raz trzeci, ale, jak obiecał, może nie ostatni.

Zdjęcia z występu dostępne są w galerii.

 

13-12-2015 Udany występ tenisistów stołowych

SP , GIM

11 grudnia na sali gimnastycznej w Kaszycach rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Orły w Tenisa Stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Orły, Szkoła Podstawowa w Kaszycach oraz Rada Sołecka Wsi Kaszyce. Do turnieju zgłosiło się 6 Szkół Podstawowych (Kaszyce, Trójczyce, Walawa, Małkowice, Drohojów, Orły) oraz 2 Gimnazja (Drohojów, Orły). Turniej tenisowy rozgrywany był w grach indywidualnych, przy czym duże punkty liczone były na konto poszczególnych szkół. Wygrały szkoły, których reprezentanci w przeciągu całych zawodów uzyskali największą ilość punktów (zwycięstw). Udany start w zawodach zanotowali uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W kategorii Szkół Podstawowych dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, natomiast chłopcy - na miejscu trzecim. W kategorii Gimnazjów - zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli drugie miejsce. Cały turniej wygrali reprezentanci: Małkowic (SP dziewczęta), Kaszyc (SP chłopcy), Drohojowa (GIM dziewczęta, GIM chłopcy). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

13-12-2015 Zbiórka karmy dla zwierząt

Szkoła Podstawowa

Czas przedświąteczny sprzyja rozwijaniu u dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w tym roku wyjątkowo chętnie zaangażowały się w pomoc zwierzętom ze schroniska w Orzechowcach. Przez kilka tygodni znosiły paczki z suchą karmą dla zwierząt, tak, że uzbierała się naprawdę pokaźna sterta. W akcji charytatywnej wzięło udział ponad 50 dzieci: 10 dzieci z "zerówki", 2 uczniów z kl. Ia, 5 uczniów z kl. Ib, 3 uczniów z kl. IIa, 8 uczniów z kl. IIb, 6 uczniów z kl. III, po 4 uczniów z klas IV i V oraz 5 uczniów z kl. VI. 10 grudnia grupa dzieci pod opieką p. Anny Lula, która prowadziła zbiórkę karmy w świetlicy, udała się do schroniska aby zawieść tam ten "smaczny prezent mikołajkowy" od dzieci dla zwierząt. Tak liczny i owocny udział dzieci w akcji świadczy o tym, że nasze dzieci mają naprawdę wielkie serduszka, są wrażliwe i potrafią się dzielić z biednymi psiakami, które przecież same nie poproszą o pomoc. Gratulujemy dzieciom i ich Rodzicom umiejętności DAWANIA OD SIEBIE i mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawił także Wam radość.

Lista uczniów biorących udział w tegorocznej akcji.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

12-12-2015 Próbne egzaminy klas trzecich

Gimnazjum

Uczniowie klas trzecich mają już za sobą próbne egzaminy gimnazjalne. Była to swego rodzaju "próba generalna" przed kwietniowym, prawdziwym sprawdzianem ich wiedzy i umiejętności. Teraz pozostaje im czekać na wyniki. Następnie muszą zadbać o uzupełnienie ewentualnych braków i niedociągnięć z poszczególnych przedmiotów, aby właściwe egzaminy wypadły jak najlepiej. Trzymamy kciuki. Powodzenia!

 

10-12-2015 Sukces Magdy i Kasi

Gimnazjum

Uczennice klasy III B – Magda Łyszczarz i Katarzyna Golenia reprezentowały Gimnazjum Publiczne im. Orła Białego w Orłach w I Powiatowym Konkursie "Słowo i czyn - młodzież o stanie wojennym". Jego organizatorem było Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. W kategorii literackiej Magda zajęła pierwsze miejsce. Natomiast Kasia została wyróżniona w kategorii plastycznej. Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

Fotografię pracy zamieszczamy na naszej stronie internetowej.

 

10-12-2015 Spotkanie ze Św. Mikołajem

Przedszkole

2 grudnia do dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach przybył Święty Mikołaj z prezentami. W tym dniu oprócz otrzymania prezentów dzieci obejrzały krótki spektakl bajkowy pt. "Spotkanie ze Świętym Mikołajem". W ramach podziękowań dla Świętego Mikołaja dzieci śpiewały mikołajkowe piosenki i mówiły mikołajkowe wiersze. Święty Mikołaj nagrodził małych artystów dużymi brawami i zapowiedział swoją wizytę ponownie za rok.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

09-12-2015 Mikołajki w Szkole Podstawowej

Szkoła Podstawowa

W poniedziałek 7 grudnia Szkołę Podstawową w Orłach odwiedził Św. Mikołaj. Długo wyczekiwany gość wraz ze swoimi pomocnikami - śnieżnymi aniołkami oraz hałaśliwym diabełkiem od samego rana krążył korytarzami naszej szkoły obdarowując prezentami wszystkie dzieci. Upominki otrzymali uczniowie oddziału przedszkolnego, szkoły podstawowej oraz nauczyciele.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-12-2015 Mikołajki w Gimnazjum

Gimnazjum

Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycję. Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów. W tym roku przypadł on akurat w niedzielę. Wydawałoby się więc, że ominie nas w szkole jego przeżywanie. Na szczęście dobre duchy, śnieżynki, elfy i Samorząd Uczniowski (jak zawsze niezawodny) nie pozwolił, aby szkolną społeczność ominęły piękne chwile. W piątek na korytarzach Gimnazjum rozbrzmiewały świąteczne melodie, a uczniowie ubrani w czerwone czapeczki poszukiwali papierowych Mikołajów i wymieniali je na czekoladowe. Do poszukiwań chętnie włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Niezależnie od poszukiwań, na wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji, czekała słodka niespodzianka. Nastrój był iście przedświąteczny. Z twarzy wielu gimnazjalistów cały dzień nie znikały uśmiechy. Mamy nadzieję, że wspólne przeżywanie Mikołajek w szkole wprowadziło wszystkich w dobry nastrój i umiliło okres oczekiwania na zasłużone (mamy nadzieję, że przez wszystkich) prezenty.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-12-2015 List do Świętego Mikołaja

Przedszkole

27 listopada dzieci z grupy Starszaków w imieniu swoim, młodszych kolegów i koleżanek wysłały list do Świętego Mikołaja, w którym prosiły o odwiedziny w przedszkolu, prezenty i pozdrawiały współpracowników Mikołaja.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

03-12-2015 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Przedszkole

W dniu 25 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach obchodziły 113 urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Tego dnia została im opowiedziana historia powstania tego święta oraz przeczytana bajka pt. "Kubuś Puchatek i Przyjaciele".

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-12-2015 Pasowanie na Przedszkolaka

Przedszkole

27 listopada dzieci z grupy Średniaków zostały oficjalnie pasowane na Przedszkolaka. Wszyscy dzielnie prezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie pokonując tremę i onieśmielenie. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów dokonała tradycyjnego pasowania, a Dyplom Przedszkolaka wręczyła wychowawczyni grupy mgr Teresa Wyczawska. Uwieńczeniem tak doniosłej chwili dla Przedszkolaków był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-12-2015 Andrzejkowe szaleństwa

SP , GIM

Jak co roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyły się zabawy "Andrzejkowe" dla całej społeczności szkolnej. Jako pierwsi w tany ruszyli najmłodsi. Następnie przyszedł czas na dyskoteki dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjalistów. W ich trakcie nie zabrakło tradycyjnych wróżb, które jak zwykle wywołały wiele radości. Ich przygotowaniem zajęły się Samorządy Uczniowskie wraz z opiekunami. Rodzice natomiast zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników zabaw, które niewątpliwie należy zaliczyć do udanych.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

30-11-2015 Konkurs na prezentację multimedialną

Gimnazjum

Przemyska Biblioteka Publiczna zorganizowała kolejną edycję konkursu na prezentację multimedialną pt. "Bolesław Prus - dziennikarz, pisarz, społecznik" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i powiatu przemyskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 30 listopada w budynku Biblioteki. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice, które samodzielnie przygotowały interesujące prace ukazujące twórczość publicystyczną i prozatorską pisarza oraz zwróciły uwagę na przymioty Prusa, dla którego praca i służba społeczeństwu była najwyższą wartością. Prezentacje powstały pod opieką Pani M.Nakonecznej. Komisja konkursowa doceniła również pracę naszych uczniów. Jedną z głównych nagród otrzymała Anna Kawińska, wyróżnienie Magda Łyszczarz, a Aleksandra Herbut nagrodę za udział. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

30-11-2015 Mickiewiczowski Konkurs Recytatorski

Gimnazjum

19 listopada odbył się Mickiewiczowski Konkurs Recytatorski zorganizowany już po raz 11 przez Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Ideą całego przedsięwzięcia była popularyzacja poezji wybitnego wieszcza narodowego oraz poszerzenie wiadomości o Mickiewiczu - człowieku i poecie. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła w nim udział. Tym razem reprezentowali nas uczniowie: Aleksandra Herbut i Paweł Statkiewicz, którzy pod opieką Pani M.Nakonecznej przygotowali utwory Adama Mickiewicza. Jury powołane przez organizatorów wysoko oceniło poziom wszystkich uczestników z całego powiatu. Gratulujemy i ogromnie cieszymy się z sukcesu Pawła, który zaprezentował oryginalną interpretację wiersza "Przyjaciele" i zajął II miejsce. Brawo. Informacja dla zapominalskich - w ubiegłym roku Ola Herbut wywalczyła I miejsce. Wniosek nasuwa się jeden, mamy wspaniałych uczniów.

 

30-11-2015 "Na jesienną nutę"

Szkoła Podstawowa

Dzień 26 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej obfitował w dostarczające wielkich emocji wydarzenia. Jednym z nich był konkurs wokalno - recytatorski "Na jesienną nutę", którego 3 edycja zgromadziła sporą publiczność złożoną z Pani Dyrektor, rodziców, nauczycieli i uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego. Podziwiali oni artystów - reprezentantów poszczególnych klas, którzy przebrani w piękne, jesienne stroje deklamowali wiersze lub śpiewali piosenki o tematyce jesiennej. Wszyscy włożyli wiele pracy i zaangażowania w przygotowanie do konkursu, zostali więc nagrodzeni gorącymi brawami i jednakowymi upominkami. Laureatami wyłonionymi przez jury zostali: I miejsce - Dawid Paluszek z kl. IIb za wiersz "Odlot szpaków", II miejsce - uczennice klasy Ia: Kinga Słabicka, Maria Kowalczyk, Paulina Cichoń i Julia Jakubczak za piosenkę "W deszczowym rytmie", III miejsce ex-aequo - Milena Piestrak z kl. IIb za wiersz "Przyszła jesień" oraz trio z kl. IIa: Maja Cwynar, Oskar Szmuc i Julian Kowalczyk za piosenkę "Deszczowy walczyk". Wyróżnienie za ciekawą interpretację utworów lub piękne stroje otrzymali: Maja Kotowicz (kl. III), Blanka Nowotarska (kl. IIb), Jagoda Klimko (IIa), Zuzanna Krzywińska (Ib), Natalia Milczanowska (Ib), Aniela Nowotarska (Ib) oraz Oliwia Smolak, Adam Demczuk i Piotr Drabicki z oddziału przedszkolnego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-11-2015 Egzamin z samodzielności zaliczony!

Szkoła Podstawowa

W dniach 16 - 20 listopada 2015 r. uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach "Zielonej Szkoły" w Rymanowie Zdroju. Radość z powodu wyjazdu była ogromna, czas spędzony poza klasą i szkolnymi ławkami okazał się niezwykle wartościowy. Dzieci brały udział w wielu zajęciach, zabawach i konkursach organizowanych przez wychowawców Domu Wczasów Dziecięcych, uczyły się otwartości i tolerancji, prawidłowej komunikacji i życzliwości oraz współpracy i działania w grupie. Za otwartość, kreatywność i wytrwałość uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowa uznania należą się im również za odwagę i samodzielność w zetknięciu się z nowym w ich życiu doświadczeniem, jakim niewątpliwie był wyjazd na "Zieloną Szkołę".

Zdjęcia z zajęć dostępne są w galerii.

 

25-11-2015 Andrzejkowe szaleństwa w muzeum

Szkoła Podstawowa

Zbliżają się Andrzejki - wieczór dobrych wróżb, magii, lania wosku i czarów. Z tej okazji uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej uczestniczyli w "andrzejkowych szaleństwach" w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Zajęcia składały się z dwóch części. Najpierw czarownica - pani prowadząca, zapoznała dzieci z tradycjami i obrzędami ludowymi związanymi z Andrzejkami. Prezentacja multimedialna w ciemnej sali oświetlonej tylko świecami bardzo podobała się naszym podopiecznym. Podczas części praktycznej uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości - lanie wosku, wróżenie z kart, rzucanie kostkami czy też skarby z magicznego worka to tylko niektóre z zabaw, w których uczestniczyli nasi milusińscy. Akcentem kończącym były indywidualne i grupowe zdjęcia w kapeluszu czarownicy i z jej magiczną miotłą. Z uśmiechniętymi buziami i dobrymi wróżbami wszyscy wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

22-11-2015 Zbiórka zużytych telefonów kom.

Szkoła Podstawowa

13 listopada dobiegła końca akcja zbiórki zepsutych telefonów komórkowych pod patronatem firmy Ekophone. W Szkole Podstawowej zebrano 2,235 kg zepsutych telefonów, które następnie trafią do profesjonalnego recyklingu. W akcję najaktywniej włączyli się uczniowie klasy IIb, którzy łącznie przynieśli 10 telefonów. Inni uczniowie też chętnie brali w niej udział. Gratulujemy ekologicznej postawy. Tak trzymać!

 

22-11-2015 Nowy pomysł Samorządu Uczniowskiego

Gimnazjum

"Trzynastego wszystko zdarzyć się może", a więc i to, że gimnazjaliści masowo przyjdą do szkoły w strojach w paski. Zimny, jesienny dzień 13 listopada został odczarowany. Nowy sposób na pecha? Oto lista zwycięzców: I miejsce - 1b, II miejsce - 1a, III miejsce - 3a, wyróżnienia - 2a, 2b, 3b. Na ogromną pochwałę zasługują również nauczyciele, którzy chętnie przyłączyli się do akcji. Samorząd Uczniowski przyznał również nagrodę specjalną dla najbardziej kreatywnego nauczyciela Gimnazjum. Pani mgr Ewa Pleśniak pokazała i udowodniła wszystkim, że najważniejszy jest pomysł na ciekawy i oryginalny strój. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy na kolejne. Już wkrótce dzień w kropki. O szczegółach poinformujemy.

 

17-11-2015 Spotkanie z podróżnikiem

SP , GIM

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w "Spotkaniu z podróżnikiem". Tym razem jego tematem były europejskie kraje leżące nad Morzem Śródziemnym. Prowadzący spotkanie rozpoczął swoją opowieść i pokaz slajdów od Stambułu, a zakończył wspomnieniami z Gibraltaru. Dla dzieci i młodzieży była to ciekawa lekcja geografii oraz przedsmak bliskich i dalekich podróży, w które być może kiedyś wyruszą.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

16-11-2015 Udany występ szachistów

Szkoła Podstawowa

10 listopada w Przemyślu odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Nasza drużyna w składzie: Michał Dyrda, Michał Cwynar, Jakub Masternak i Dominika Czajkowska zajęła znakomite trzecie miejsce. Pozostał jednak duży niedosyt, gdyż do etapu wojewódzkiego mogły awansować tylko dwie drużyny. O zajęciu trzeciego miejsca decydowały tzw. "małe punkty" - liczba indywidualnych zwycięstw. Na dodatek drużynę, która nas wyprzedziła, pokonaliśmy 3:1. Szachistom należą się jednak ogromne brawa. Wszystkich chętnych zapraszamy także do uczestniczenia w zajęciach kółka szachowego, które prowadzi pan Stanisław Piszczek.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

14-11-2015 Święto Niepodległości

Społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczciła Święto Niepodległości uczestnicząc w akademii, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z nauczycielami. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor mgr Renaty Iwanów. Następnie zgromadzeni mogli obejrzeć krótkie przedstawienie zatytułowane "Lekcja historii". Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości były pieśni legionowe w wykonaniu szkolnego chóru oraz wszystkich, którzy chcieli włączyć się do wspólnego śpiewania bliskich sercu każdego Polaka utworów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-11-2015 Wizyta na cmentarzu w Przemyślu

SP , GIM

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej udali się na przemyskie nekropolie, aby zapalić znicze na mogiłach tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Upamiętniono w ten sposób żołnierzy spoczywających na cmentarzach wojennych z okresu I i II Wojny Światowej. Wyjście na cmentarz było bardzo ważną lekcją wychowania społecznego i patriotycznego.

Zdjęcia z wizyty na cmentarzu dostępne są w galerii.

 

11-11-2015 Warsztaty muzealne

Szkoła Podstawowa

W dniu 5 listopada 2015 r. uczniowie z naszej świetlicy brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Temat warsztatów - "Polska moja Ojczyzna". Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat godła, flagi i hymnu jako symboli wyróżniających każdy wolny naród. Następnie obejrzały film opowiadający o symbolach narodowych. W drugiej części każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wykonał godło Polski. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły dzieciom dużo radości. Na zakończenie zwiedziły z przewodnikiem wystawę "Twierdza Przemyśl", która była jedną z najsłynniejszych warowni I wojny światowej, gdzie dowiedziały się o budowie twierdzy, o tym w jakich warunkach żyli żołnierze w czasie oblężeń oraz jak wyglądało lotnictwo w przemyskiej twierdzy.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

09-11-2015 Mistrzostwa powiatu w unihokeju

Gimnazjum

W dniu 3 listopada 2015 rozegrany został powiatowy finał Gimnazjady w unihokeju dziewcząt. Zawody rozegrane zostały na hali sportowej w Żurawicy. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły brała w nim udział. Po zaciętej walce, dziewczęta z naszego Gimnazjum zajęły piąte miejsce. W turnieju startowało 8 drużyn.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-11-2015 XV Dzień Papieski

SP , GIM

Tegoroczny XV Dzień Papieski przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach wystawiono z tej okazji przepiękną pantomimę. Oglądała ją cała społeczność szkolna. Niezwykły spektakl przygotowały mgr Ewa Pleśniak i mgr Marzena Podgórska oraz grupa gimnazjalistów. Jego przesłanie było bardzo wymowne i nawiązywało do nauk głoszonych przez świętego Jana Pawła II. Wierzymy, że dotarło ono do jak największej liczby naszych uczniów. Pantomima wywołała burzę oklasków. Podobnie jak piosenka pt. "Abba Ojcze" w wykonaniu Pawła Statkiewicza. Wyśpiewał nią nagrodę w konkursie w Drohojowie. Akompaniowały mu Natalia Starosta i mgr Agata Wąsacz. Na koniec uroczystości mogliśmy jeszcze obejrzeć prezentację multimedialną związaną z Papieżem Polakiem przygotowaną przez księdza Marcina Wilka. Zadbał on również o pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Papieskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-11-2015 Wielki sukces unihokeistów

Szkoła Podstawowa

5 listopada na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został powiatowy finał w mini unihokeju chłopców. Turniej rozegrany został w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 7 Szkół Podstawowych z terenu powiatu przemyskiego: SP nr 1 Żurawica, SP nr 2 Żurawica, SP Stubno, SP Orły, SP Ujkowice, SP Nehrybka, SP Krasiczyn. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Adrian Pempuś, Sebastian Zdzieba, Jakub Płonka, Mateusz Król, Jakub Masternak, Bartłomiej Ostrach, Miłosz Demeńczuk, Ernest Sait i Konrad Boratyn zaprezentowali się świetnie, (4 zwycięstwa, 1 porażka) ostatecznie zdobywając tytuł wicemistrza powiatu. Pierwsze miejsce przypadło gospodarzom zawodów - Szkole Podstawowej nr 1 z Żurawicy, natomiast trzecie - Szkole nr 2 z Żurawicy. Nasz zespół zdobywając tytuł wicemistrza już drugi rok z rzędu wywalczył awans do półfinału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie najprawdopodobniej w pierwszej dekadzie grudnia. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

05-11-2015 Z wizytą na granicy polsko - ukraińskiej

Gimnazjum

Gimnazjaliści z klasy Ib gościli w Oddziale Celnym w Medyce. W czasie wycieczki mogli poznać tajniki pracy funkcjonariuszy Służby Celnej. Dotarli aż do miejsca, gdzie kończy się terytorium Polski. Uczniowie przyglądali się odprawie celnej na pieszym przejściu granicznym oraz w budynku kontroli specjalnej. Zapoznali się również ze specjalistycznym sprzętem, który pozwala na prześwietlenie pojazdów i bagaży podróżnych przekraczających granicę. Serca gimnazjalistów podbił pies, który wspiera funkcjonariuszy w tropieniu przemytu wyrobów tytoniowych. Wykazał się on swoimi umiejętnościami. Nie stronił także od dowodów sympatii jakimi obdarzali go młodzi ludzie. Wycieczka była dla uczniów ciekawym i pouczającym przeżyciem.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

03-11-2015 Spektakl teatralny "Balladyna"

Gimnazjum

Teatr nie budzi dziś takich emocji jak kiedyś, co nie znaczy, że nie ma już takich osób, które szukają z nim kontaktu. Taką okazję mieli uczniowie klasy IIa i IIb, którzy w piątek 23 października obejrzeli "Balladynę". Ciekawą i skłaniającą do refleksji historię wymyśloną prawie 200 lat temu przez Juliusza Słowackiego, w równie ciekawy sposób pokazano na scenie. Unoszący się nad nią dym, baśniowa scenografia, operowanie światłem, tworząca odpowiedni klimat muzyka i oczywiście profesjonalnie grający aktorzy - dzięki temu wszystkiemu przez blisko półtorej godziny uczniowie wraz z opiekunami znaleźli się w innym świecie. Myślę, że wszystkim podobało się przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Warto porównać dzieło literackie z jego niezwykłą wersją sceniczną, co z pewnością uczynią uczniowie na najbliższej lekcji języka polskiego. Pani M.Nakoneczna z radością o to zadba. A pani R.Gorczyca i E.Pleśniak chętnie na lekcjach wychowawczych podzielą się z młodzieżą wrażeniami po obejrzeniu spektaklu. Z niecierpliwością czekamy na inne ciekawe oferty Teatru, z którym współpracujemy od wielu lat i nigdy się nie zawiedliśmy.

 

03-11-2015 Teatrzyk "Czerwony Kapturek"

Przedszkole

22 października grupa Starszaków i Średniaków obejrzała spektakl pt. "Czerwony Kapturek", wystawiony w Przemyskim Centrum Kulturalnym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, ponieważ dużą atrakcją były doskonałe efekty specjalne (kolorowe światła, dymy, odgłosy i piękna muzyka). Na koniec mali widzowie nagrodzili artystów brawami.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

02-11-2015 Szkolny Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

Już po raz kolejny w Gimnazjum zorganizowany został turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny chłopców ze wszystkich klas gimnazjalnych. Jak zwykle towarzyszyły mu wielkie emocje. Na pierwszym miejscu uplasowała się klasa IIIa. Druga lokata przypadła klasie IIIb, a trzecia IIb. Finał rozgrywek odbył się w ramach czwartkowych zajęć popołudniowych. Organizatorami turnieju byli uczniowie klasy IIIb. Oczywiście współpracowali z nimi nauczyciele wychowania fizycznego, którzy pełnili funkcję sędziów.

 

28-10-2015 I miejsce Magdy w konkursie booktalking

Gimnazjum

Marzeniem każdego bibliotekarza i polonisty jest to, by uczniowie czytali więcej książek, by wyrobili sobie nawyk czytania dla przyjemności. Czy to jest w ogóle możliwe? Jak to osiągnąć? Stosując metodę booktalkingu. 28 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród (oczywiście książek i nie tylko) zwycięzcom i wyróżnionym uczniom w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy naszej uczennicy sukcesu. Magda Łyszczarz pod opieką pani Marzeny Nakonecznej przygotowała ciekawą i oryginalną pracę na temat popularnej wśród młodzieży książki "Gwiazd naszych wina". Gorąco polecamy. Naprawdę warto przeczytać. Informacja dla niewtajemniczonych - booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły, kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli po nią sięgnąć i samodzielnie przeczytać.

 

26-10-2015 Konkursowe sukcesy

SP , GIM

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Podczas apelu Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów gratulowała tym, którzy w ostatnim czasie odnieśli różnorodne sukcesy. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w VII Powiatowym Konkursie Papieskim, który odbywał się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie. W kategorii poezji śpiewanej drugie miejsce zajął Paweł Statkiewicz. Taką samą lokatę w kategorii recytatorskiej uzyskała Aleksandra Herbut, a w plastycznej Katarzyna Golenia. Jury wyróżniło w tej ostatniej również Roksanę Zając. Nagrodzeni uczniowie pracowali pod kierunkiem mgr Agaty Wąsacz, mgr Marzeny Nakonecznej oraz mgr Renaty Pelc. Sukces osiągnęli także nasi szkolni szachiści, którymi opiekuje się mgr Stanisław Piszczek. W powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych ekipa Szkoły Podstawowej, którą tworzą: Dominika Czajkowska, Michał Dyrda, Michał Cwynar i Jakub Masternak zajęła drugie miejsce. Natomiast drużyna Gimnazjum uzyskała trzecią lokatę. Jej skład to: Roksana Zając, Daniel Boratyn, Grzegorz Mazur i Hubert Łoś. Życzymy im sukcesów w etapie rejonowym i trzymamy kciuki.

 

22-10-2015 Kiermasz warzyw i owoców

Gimnazjum

W dniu 20 października Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował po raz kolejny kiermasz warzyw i owoców. Uczniowie przynieśli do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować pyszną i zdrową sałatkę owocową. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, młodzież z pomocą opiekunów SU, przygotowała kolorowe, pachnące stoisko z jesiennymi owocami i apetyczną sałatką, która wyjątkowo smakowała dzieciom, młodzieży i nauczycielom. W ten sposób wszyscy mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych wcześniej zasad zdrowego odżywiania i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Teraz już wiadomo, że owoce są bardzo ważne i dzięki nim mamy energię do nauki, zabawy i pracy. Udaną akcję zawdzięczamy opiekunom SU - paniom M.Nakonecznej, M.Podgórskiej oraz niezastąpionej przewodniczącej Gimnazjum Oli Herbut, które zorganizowały kiermasz w naszej szkole. Pragniemy również podziękować rodzicom, których pomoc i wsparcie były w tym dniu nieocenione. Szczególnie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pysznej sałatki owocowej. Oto lista mistrzów kuchni naszej szkoły: Roksana Zając, Joanna Rybka, Klaudia Laska, Magda Łyszczarz i Julia Łoś. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

 

22-10-2015 "Zdrowo się odżywiam"

Szkoła Podstawowa

21 października dzieci z klasy Ia miały okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w ramach tematu "Zdrowo się odżywiam". Na zajęciach dzieci najpierw rozmawiały o zdrowej żywności, o tym, co jest ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Po krótkim wstępie nadszedł czas na najciekawszą część zajęć, którą było krojenie warzyw do sałatki. Dzieci przystąpiły do pracy, oczywiście nie zapominając o wcześniejszym umyciu rąk i warzyw. Pierwszaki pod nadzorem i pomocy pani Elżbiety Dedio oraz pani Joanny Sikory - Stecury samodzielnie kroiły warzywa i przyrządzały sałatkę. Przyrządzanie posiłku sprawiło dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowej, wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów przez samych uczniów a także przez zaproszoną na degustację panią dyrektor szkoły Renatę Iwanów. Było bardzo smacznie, kolorowo i zdrowo.

Zdjęcia z lekcji dostępne są w galerii.

 

21-10-2015 Adrian Pempuś mistrzem województwa!

SP , GIM

21 października na obiektach sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych. Reprezentację Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach w tym roku tworzyła (rekordowa pod względem ilościowym) grupa 7 uczniów: SP - Rafał Klinger, Konrad Boratyn, Adrian Pempuś, Kamila Anioł, Jakub Masternak; GIM - Monika Bereźnicka, Krystian Babiarz. Bardzo miło nam poinformować, że w biegu na 500 metrów chłopców, pierwsze miejsce zajął reprezentant naszej Szkoły Podstawowej, obecny mistrz powiatu przemyskiego - Adrian Pempuś, zostając tym samym mistrzem województwa podkarpackiego! Jest to z pewnością ogromny sukces dla samego Adriana, jak i również dla naszej placówki. Tytuł mistrza województwa w biegach przełajowych to jeden z największych sukcesów indywidualnych w historii szkoły z Orłów. Warto również dodać, że w każdym z biegów startowało łącznie ok. 100 zawodników. Nasi pozostali reprezentanci również zaliczyli udany start w zawodach - Jakub Masternak był 9 w biegu na 1000 metrów, a Monika Bereźnicka była 24 w biegu na 1000 metrów (zawodników z licencjami).  Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

21-10-2015 Święto warzyw i owoców

Przedszkole

Na początku października w Przedszkolu Samorządowym w Orłach obchodzono "Święto warzyw i owoców". Dzieci z wszystkich grup wiekowych samodzielnie wykonały różne figurki, ludziki i zwierzątka z warzyw i owoców. Z prac przedszkolaków zrobiono wystawę, którą mogli oglądać rodzice oraz zaproszeni goście. Dodatkową atrakcją dla zaproszonych gości był występ dzieci, które wcieliły się w role tańczących i śpiewających warzyw i owoców oraz poczęstunek owocowymi szaszłykami. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wraz z uczniami klasy I integracyjnej i wychowawcami mgr Elżbietą Dedio i mgr Urszulą Zariczną nagrodziły małych artystów dużymi brawami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-10-2015 Przedstawienie "Jesień w Leśniczówce"

Przedszkole

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedził Teatrzyk Bazyk Art z przedstawieniem pt. "Jesień w Leśniczówce". Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mieszkają w lesie, jak należy zachowywać się w lesie i dlaczego warto nosić odblaski jesienią. Aktorzy w zabawny sposób przekazali małym widzom istotne informacje dotyczące zachowania się dorosłych i dzieci podczas pobytu w lesie.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w galerii.

 

19-10-2015 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uroczyście świętowano Dzień Nauczyciela. Jak co roku w tym dniu odbywa się w naszej placówce pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Nie kryli oni emocji i z wielkim przejęciem czekali na ten ważny moment. Najpierw przygotowali program artystyczny przygotowany przez wychowawców i nauczycieli wspomagających, a następnie Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów dokonała uroczystego pasowania na uczniów. Później pierwszoklasiści otrzymali różnorodne upominki. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Natomiast zwieńczeniem obchodów Dnia Nauczyciela był, okraszony dużą dozą humoru, program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-10-2015 "Młody Nobel"

Gimnazjum

W dniu 10.10.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum zostali zaproszeni do udziału w kampanii edukacyjnej "Młody Nobel", która odbyła się na terenie Gimnazjum w Krasiczynie. Organizatorem kampanii jest Fundacja Rozwoju Wolontariatu oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. "Młody Nobel" to kampania, która ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Kluczowym jej elementem są pikniki naukowe, czyli tematyczne spotkania studentów - wolontariuszy z uczniami, podczas których studenci pokazują swoim młodszym kolegom, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca. Podczas pikniku szkoła w Krasiczynie na kilka godzin zmieniła się w mobilne centrum nauki, w którym uczniowie zgłębiali tajemnice zjawisk fizycznych, przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia oraz czynnie uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy. Studenci - wolontariusze wraz z uczniami odkrywali ciekawszą stronę nauki. Uczestnicy spotkań przekonali się jak zaprogramować robota, wbić gwoździa bananem, stworzyć żelki bez konserwantów, lampę olejną czy niepalący się papier. Co najważniejsze, każdy przyjrzeć się z bliska i wszystkiego spróbować samemu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

12-10-2015 Dyskoteka szkolna

SP , GIM

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mają już za sobą pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Na dwóch, odbywających się równolegle, imprezach bawili się młodsi i starsi. W Gimnazjum była to już tradycyjnie okazja do przyjęcia do braci szkolnej pierwszoklasistów. Samorząd przygotował dla nich różnorodne konkursy, słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Szczególnie widowiskowy był taniec z miotłami. Nieświadomi co ich czeka ochotnicy najpierw byli zaskoczeni zadaniem, ale po chwili wahania ruszyli w tany. Niektórzy wykazywali się w tym niecodziennym tańcu niebywałą inwencją. Przeznaczony na zabawę czas minął niepostrzeżenie. Uczniom pozostaje tylko czekać na kolejną dyskotekę.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

06-10-2015 Sukcesy w biegach przełajowych

SP , GIM

6 października na stadionie w Krasiczynie odbył się finał powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Indywidualnych biegach przełajowych. Do sportowej rywalizacji przystąpili przedstawiciele ponad 20 szkół z terenu powiatu przemyskiego, w tym uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki, które zgodnie z regulaminem imprezy nagrodzone zastały awansem do finału wojewódzkiego (2 dekada października - Kolbuszowa). Do finału województwa zakwalifikowali się: Szkoła Podstawowa - Adrian Pempuś (I miejsce 500 m.), Konrad Boratyn (III miejsce - 500 m.), Rafał Klinger (IV miejsce - 500 m.), Kamila Anioł (IV miejsce - 800 m.), Jakub Masternak (I miejsce - 800 m.); Gimnazjum - Krystian Babiarz (III miejsce - 1500 m.) oraz Monika Bereźnicka (II miejsce - 1200 m - zawodników z licencjami). Wielkie gratulacje należą się wszystkim startującym w zawodach, natomiast zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie rywalizacji.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

03-10-2015 Wrzesień w Przedszkolu

Przedszkole

Minęło ciepłe lato, przyszła złota jesień. Zbudził się o świcie niespokojny wrzesień!

Zdjęcia z dostępne są w galerii.

 

28-09-2015 "Unihokej łączy dzieci"

Szkoła Podstawowa

W weekend 27-28 września na terenie całej Polski, w tym w położonej nieopodal Orłów - Żurawicy rozegrane zostały Festiwale Regionalne w mini unihokeju dziewcząt i chłopców. Zawody te odbyły się w ramach projektu "Unihokej łączy dzieci" dofinansowanego w drodze konkursu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W festiwalach udział wzięły dzieci z klas IV-VI Szkół Podstawowych, w tym ze Szkoły Podstawowej w Orłach (chłopcy). Do zawodów rozegranych w niedzielę zgłosiło się 8 drużyn chłopców. Grano w dwóch grupach, czas gry 2x10'. Reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze, ostatecznie zajmując 4-te miejsce. Pierwsza trójka turnieju (SP nr 1 Żurawica, Sp nr 2 Żurawica, UKS Ludźmierz) wywalczyła awans do listopadowego finału, który rozegrany zostanie w Warszawie.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

27-09-2015 Święto warzyw i owoców

Szkoła Podstawowa

18 września w naszej Szkole Podstawowej odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego pod opieką nauczycieli nabywali umiejętność przyrządzania zdrowych i smacznych posiłków z warzyw i owoców. Przygotowane kolorowe potrawy, wśród których dominowały koktajle owocowe i sałatki, zastały poddane degustacji, w której udział wzięło grono pedagogiczne oraz inni uczniowie. Widok zadowolonych twarzy nauczycieli oraz kolegów podczas poczęstunku dał naszym małym kucharzom  wiele radości i satysfakcji.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-09-2015 Sprzątanie Świata 2015

SP , GIM

Sprzątanie Świata - to część międzynarodowego ruchu na rzecz środowiska. Akcję organizuje od 1994 roku Fundacja Nasza Ziemia. W trzeci weekend września setki tysięcy Polaków wyrusza w plener, by sprzątać miejsca najbardziej zanieczyszczone. Tegoroczna edycja akcji Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem "wyprawa - poprawa". Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jak co roku aktywnie wzięli w niej udział, sprzątając śmieci, szpecące miejscowość, w której znajduje się ich szkoła. Młodzi ludzie pod opieką nauczycieli przemierzali wzdłuż i wszerz Orły w poszukiwaniu odpadów. Zachęcają w ten sposób innych do aktywnego włączenia się w akcję Sprzątania Świata.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

20-09-2015 Bezpieczna droga

Szkoła Podstawowa

Tradycją stało się, że uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz Oddziału Przedszkolnego Naszej Szkoły we wrześniu spotykają się z  panią Policjantką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu - Małgorzatą Czechowską. Tematem tych szczególnych lekcji jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Również w tym roku 17 września odbyły się takie zajęcia. Dzieci mogły z bliska obejrzeć i zapoznać się z regulaminowym mundurem policjanta, a nawet przymierzyć czapkę policyjną czy kamizelkę odblaskową. Pani Policjant w przystępny sposób omówiła sposoby zachowania się podczas drogi do szkoły, przechodzenia przez jezdnię i jazdy na rowerze. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na elementy odblaskowe na odzieży i tornistrach ważne o zmierzchu. Po zajęciach teoretycznych, dzieci przechodziły przez specjalnie "wybudowane" przejście dla pieszych, by w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Uczniowie radzili sobie znakomicie. Dzieci mogły zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości. Na zakończenie zajęć, atrakcją były słodkie niespodzianki, zakładki i odblaski - przygotowane dla dzieci od Policji. To była niezwykle pouczająca lekcja. Myślimy, że na długo utkwi w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

19-09-2015 Igrzyska Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej)

W dniu 11 września 2015 r. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" wraz z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu zaprosiła Naszą Szkołę do udziału w pierwszych w regionie Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej) "jerzyk 2015". Honorowy patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Przemyśla. Byliśmy bardzo dumni i szczęśliwi, gdyż Naszą Szkołę reprezentowało 18 wspaniałych sportowców z klas II-VI Szkoły Podstawowej oraz klas II-III Gimnazjum. We wspaniałych i kolorowych strojach z godłem szkoły przy sercu, na Stadionie Lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu głośnio i entuzjastycznie kibicowaliśmy dzieciom i młodzieży. Wyjątkowo głośno kibicowali rodzice i opiekunowie! Nasi reprezentanci okazali się najlepsi w wielu dyscyplinach i tym sposobem 7 pięknych - złotych, srebrnych i brązowych medali trafiło do Naszej Szkoły. Pan Wacław Ziobro - nasz kierowca  - przewidział taką sytuację i już przed wyjazdem zarezerwował w busie miejsce na nasze trofea! Radość, szczęście i duma towarzyszyła wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Nasze sukcesy - Szkoła Podstawowa: 1. Maksymilian Mach - I miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy I-III), 2. Mateusz Leja - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A1, 3. Amelia Lorenowicz - I miejsce w biegu na 60 m. (klasy IV-VI), 4. Kinga Wojtaszek - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A2, 5. Grzegorz Zając - III miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy IV-VI). Gimnazjum: 1. Marcelina Semczuk - II miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy I-III Gimnazjum), 2. Dominika Cwynar - III miejsce w biegu na 60 m. (klasy I-III Gimnazjum). Uczestnicy odznaczeni za udział w Igrzyskach: Bartosz Leja, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Paulina Pawłowska, Agnieszka Semczuk, Anna Berdzik, Aleksandra Berdzik, Patryk Ziobro, Marlena Utzig, Karolina Królik. Szczególne podziękowania składamy naszym kibicom czyli rodzicom i Pani Dyrektor, którzy całym sercem i ze wszystkich sił trzymali kciuki za reprezentację Naszej Szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-09-2015 Wybory do Samorządu Uczniowskiegoo

Gimnazjum

W piątek w Gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza oraz opiekunowie SU - mgr Marzena Nakoneczna oraz mgr Marzena Podgórska. Kampanię wyborczą rozpoczęto niemal natychmiast po 1 września br. Kandydaci zabiegali o poparcie ze strony kolegów, koleżanek oraz nauczycieli zbierając podpisy na specjalnych listach. Całe przedsięwzięcie było dla młodych ludzi szkołą demokracji oraz przygotowaniem do świadomego i aktywnego korzystania w praw wyborczych w dorosłym życiu. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aleksandra Herbut z klasy IIIa, a jej zastępcą Michał Durbajło z klasy IIIb.

 

02-09-2015 Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2015/2016 społeczność szkolna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczestniczyła w mszy świętej, która została odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły.  Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów powitała zgromadzonych tam rodziców, uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. W swoim przemówieniu wspomniała również rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej i tych, którzy walczyli za Ojczyznę. Uczczono ich minutą ciszy. Dla sporej liczby uczniów był to pierwszy dzień w nowej szkole. Najmłodsi przybyli w towarzystwie rodziców, którzy dodawali im otuchy w tej ważnej chwili.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2015/2016 składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.