AKTUALNOŚCI

25-11-2015 Egzamin z samodzielności zaliczony!

Szkoła Podstawowa

W dniach 16 - 20 listopada 2015 r. uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach "Zielonej Szkoły" w Rymanowie Zdroju. Radość z powodu wyjazdu była ogromna, czas spędzony poza klasą i szkolnymi ławkami okazał się niezwykle wartościowy. Dzieci brały udział w wielu zajęciach, zabawach i konkursach organizowanych przez wychowawców Domu Wczasów Dziecięcych, uczyły się otwartości i tolerancji, prawidłowej komunikacji i życzliwości oraz współpracy i działania w grupie. Za otwartość, kreatywność i wytrwałość uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowa uznania należą się im również za odwagę i samodzielność w zetknięciu się z nowym w ich życiu doświadczeniem, jakim niewątpliwie był wyjazd na "Zieloną Szkołę".

Zdjęcia z zajęć dostępne są w galerii.

 

25-11-2015 Andrzejkowe szaleństwa w muzeum

Szkoła Podstawowa

Zbliżają się Andrzejki - wieczór dobrych wróżb, magii, lania wosku i czarów. Z tej okazji uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej uczestniczyli w "andrzejkowych szaleństwach" w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Zajęcia składały się z dwóch części. Najpierw czarownica - pani prowadząca, zapoznała dzieci z tradycjami i obrzędami ludowymi związanymi z Andrzejkami. Prezentacja multimedialna w ciemnej sali oświetlonej tylko świecami bardzo podobała się naszym podopiecznym. Podczas części praktycznej uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości - lanie wosku, wróżenie z kart, rzucanie kostkami czy też skarby z magicznego worka to tylko niektóre z zabaw, w których uczestniczyli nasi milusińscy. Akcentem kończącym były indywidualne i grupowe zdjęcia w kapeluszu czarownicy i z jej magiczną miotłą. Z uśmiechniętymi buziami i dobrymi wróżbami wszyscy wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

22-11-2015 Zbiórka zużytych telefonów kom.

Szkoła Podstawowa

13 listopada dobiegła końca akcja zbiórki zepsutych telefonów komórkowych pod patronatem firmy Ekophone. W Szkole Podstawowej zebrano 2,235 kg zepsutych telefonów, które następnie trafią do profesjonalnego recyklingu. W akcję najaktywniej włączyli się uczniowie klasy IIb, którzy łącznie przynieśli 10 telefonów. Inni uczniowie też chętnie brali w niej udział. Gratulujemy ekologicznej postawy. Tak trzymać!

 

22-11-2015 Nowy pomysł Samorządu Uczniowskiego

Gimnazjum

"Trzynastego wszystko zdarzyć się może", a więc i to, że gimnazjaliści masowo przyjdą do szkoły w strojach w paski. Zimny, jesienny dzień 13 listopada został odczarowany. Nowy sposób na pecha? Oto lista zwycięzców: I miejsce - 1b, II miejsce - 1a, III miejsce - 3a, wyróżnienia - 2a, 2b, 3b. Na ogromną pochwałę zasługują również nauczyciele, którzy chętnie przyłączyli się do akcji. Samorząd Uczniowski przyznał również nagrodę specjalną dla najbardziej kreatywnego nauczyciela Gimnazjum. Pani mgr Ewa Pleśniak pokazała i udowodniła wszystkim, że najważniejszy jest pomysł na ciekawy i oryginalny strój. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy na kolejne. Już wkrótce dzień w kropki. O szczegółach poinformujemy.

 

17-11-2015 Spotkanie z podróżnikiem

SP , GIM

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w "Spotkaniu z podróżnikiem". Tym razem jego tematem były europejskie kraje leżące nad Morzem Śródziemnym. Prowadzący spotkanie rozpoczął swoją opowieść i pokaz slajdów od Stambułu, a zakończył wspomnieniami z Gibraltaru. Dla dzieci i młodzieży była to ciekawa lekcja geografii oraz przedsmak bliskich i dalekich podróży, w które być może kiedyś wyruszą.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

16-11-2015 Udany występ szachistów

Szkoła Podstawowa

10 listopada w Przemyślu odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Nasza drużyna w składzie: Michał Dyrda, Michał Cwynar, Jakub Masternak i Dominika Czajkowska zajęła znakomite trzecie miejsce. Pozostał jednak duży niedosyt, gdyż do etapu wojewódzkiego mogły awansować tylko dwie drużyny. O zajęciu trzeciego miejsca decydowały tzw. "małe punkty" - liczba indywidualnych zwycięstw. Na dodatek drużynę, która nas wyprzedziła, pokonaliśmy 3:1. Szachistom należą się jednak ogromne brawa. Wszystkich chętnych zapraszamy także do uczestniczenia w zajęciach kółka szachowego, które prowadzi pan Stanisław Piszczek.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

14-11-2015 Święto Niepodległości

Społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczciła Święto Niepodległości uczestnicząc w akademii, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z nauczycielami. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor mgr Renaty Iwanów. Następnie zgromadzeni mogli obejrzeć krótkie przedstawienie zatytułowane "Lekcja historii". Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości były pieśni legionowe w wykonaniu szkolnego chóru oraz wszystkich, którzy chcieli włączyć się do wspólnego śpiewania bliskich sercu każdego Polaka utworów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-11-2015 Wizyta na cmentarzu w Przemyślu

SP , GIM

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej udali się na przemyskie nekropolie, aby zapalić znicze na mogiłach tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Upamiętniono w ten sposób żołnierzy spoczywających na cmentarzach wojennych z okresu I i II Wojny Światowej. Wyjście na cmentarz było bardzo ważną lekcją wychowania społecznego i patriotycznego.

Zdjęcia z wizyty na cmentarzu dostępne są w galerii.

 

11-11-2015 Warsztaty muzealne

Szkoła Podstawowa

W dniu 5 listopada 2015 r. uczniowie z naszej świetlicy brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Temat warsztatów - "Polska moja Ojczyzna". Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat godła, flagi i hymnu jako symboli wyróżniających każdy wolny naród. Następnie obejrzały film opowiadający o symbolach narodowych. W drugiej części każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wykonał godło Polski. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły dzieciom dużo radości. Na zakończenie zwiedziły z przewodnikiem wystawę "Twierdza Przemyśl", która była jedną z najsłynniejszych warowni I wojny światowej, gdzie dowiedziały się o budowie twierdzy, o tym w jakich warunkach żyli żołnierze w czasie oblężeń oraz jak wyglądało lotnictwo w przemyskiej twierdzy.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

09-11-2015 Mistrzostwa powiatu w unihokeju

Gimnazjum

W dniu 3 listopada 2015 rozegrany został powiatowy finał Gimnazjady w unihokeju dziewcząt. Zawody rozegrane zostały na hali sportowej w Żurawicy. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły brała w nim udział. Po zaciętej walce, dziewczęta z naszego Gimnazjum zajęły piąte miejsce. W turnieju startowało 8 drużyn.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-11-2015 XV Dzień Papieski

SP , GIM

Tegoroczny XV Dzień Papieski przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach wystawiono z tej okazji przepiękną pantomimę. Oglądała ją cała społeczność szkolna. Niezwykły spektakl przygotowały mgr Ewa Pleśniak i mgr Marzena Podgórska oraz grupa gimnazjalistów. Jego przesłanie było bardzo wymowne i nawiązywało do nauk głoszonych przez świętego Jana Pawła II. Wierzymy, że dotarło ono do jak największej liczby naszych uczniów. Pantomima wywołała burzę oklasków. Podobnie jak piosenka pt. "Abba Ojcze" w wykonaniu Pawła Statkiewicza. Wyśpiewał nią nagrodę w konkursie w Drohojowie. Akompaniowały mu Natalia Starosta i mgr Agata Wąsacz. Na koniec uroczystości mogliśmy jeszcze obejrzeć prezentację multimedialną związaną z Papieżem Polakiem przygotowaną przez księdza Marcina Wilka. Zadbał on również o pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Papieskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-11-2015 Wielki sukces unihokeistów

Szkoła Podstawowa

5 listopada na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został powiatowy finał w mini unihokeju chłopców. Turniej rozegrany został w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 7 Szkół Podstawowych z terenu powiatu przemyskiego: SP nr 1 Żurawica, SP nr 2 Żurawica, SP Stubno, SP Orły, SP Ujkowice, SP Nehrybka, SP Krasiczyn. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Adrian Pempuś, Sebastian Zdzieba, Jakub Płonka, Mateusz Król, Jakub Masternak, Bartłomiej Ostrach, Miłosz Demeńczuk, Ernest Sait i Konrad Boratyn zaprezentowali się świetnie, (4 zwycięstwa, 1 porażka) ostatecznie zdobywając tytuł wicemistrza powiatu. Pierwsze miejsce przypadło gospodarzom zawodów - Szkole Podstawowej nr 1 z Żurawicy, natomiast trzecie - Szkole nr 2 z Żurawicy. Nasz zespół zdobywając tytuł wicemistrza już drugi rok z rzędu wywalczył awans do półfinału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie najprawdopodobniej w pierwszej dekadzie grudnia. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

05-11-2015 Z wizytą na granicy polsko - ukraińskiej

Gimnazjum

Gimnazjaliści z klasy Ib gościli w Oddziale Celnym w Medyce. W czasie wycieczki mogli poznać tajniki pracy funkcjonariuszy Służby Celnej. Dotarli aż do miejsca, gdzie kończy się terytorium Polski. Uczniowie przyglądali się odprawie celnej na pieszym przejściu granicznym oraz w budynku kontroli specjalnej. Zapoznali się również ze specjalistycznym sprzętem, który pozwala na prześwietlenie pojazdów i bagaży podróżnych przekraczających granicę. Serca gimnazjalistów podbił pies, który wspiera funkcjonariuszy w tropieniu przemytu wyrobów tytoniowych. Wykazał się on swoimi umiejętnościami. Nie stronił także od dowodów sympatii jakimi obdarzali go młodzi ludzie. Wycieczka była dla uczniów ciekawym i pouczającym przeżyciem.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

03-11-2015 Spektakl teatralny "Balladyna"

Gimnazjum

Teatr nie budzi dziś takich emocji jak kiedyś, co nie znaczy, że nie ma już takich osób, które szukają z nim kontaktu. Taką okazję mieli uczniowie klasy IIa i IIb, którzy w piątek 23 października obejrzeli "Balladynę". Ciekawą i skłaniającą do refleksji historię wymyśloną prawie 200 lat temu przez Juliusza Słowackiego, w równie ciekawy sposób pokazano na scenie. Unoszący się nad nią dym, baśniowa scenografia, operowanie światłem, tworząca odpowiedni klimat muzyka i oczywiście profesjonalnie grający aktorzy - dzięki temu wszystkiemu przez blisko półtorej godziny uczniowie wraz z opiekunami znaleźli się w innym świecie. Myślę, że wszystkim podobało się przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Warto porównać dzieło literackie z jego niezwykłą wersją sceniczną, co z pewnością uczynią uczniowie na najbliższej lekcji języka polskiego. Pani M.Nakoneczna z radością o to zadba. A pani R.Gorczyca i E.Pleśniak chętnie na lekcjach wychowawczych podzielą się z młodzieżą wrażeniami po obejrzeniu spektaklu. Z niecierpliwością czekamy na inne ciekawe oferty Teatru, z którym współpracujemy od wielu lat i nigdy się nie zawiedliśmy.

 

03-11-2015 Teatrzyk "Czerwony Kapturek"

Przedszkole

22 października grupa Starszaków i Średniaków obejrzała spektakl pt. "Czerwony Kapturek", wystawiony w Przemyskim Centrum Kulturalnym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, ponieważ dużą atrakcją były doskonałe efekty specjalne (kolorowe światła, dymy, odgłosy i piękna muzyka). Na koniec mali widzowie nagrodzili artystów brawami.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

02-11-2015 Szkolny Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

Już po raz kolejny w Gimnazjum zorganizowany został turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny chłopców ze wszystkich klas gimnazjalnych. Jak zwykle towarzyszyły mu wielkie emocje. Na pierwszym miejscu uplasowała się klasa IIIa. Druga lokata przypadła klasie IIIb, a trzecia IIb. Finał rozgrywek odbył się w ramach czwartkowych zajęć popołudniowych. Organizatorami turnieju byli uczniowie klasy IIIb. Oczywiście współpracowali z nimi nauczyciele wychowania fizycznego, którzy pełnili funkcję sędziów.

 

28-10-2015 I miejsce Magdy w konkursie booktalking

Gimnazjum

Marzeniem każdego bibliotekarza i polonisty jest to, by uczniowie czytali więcej książek, by wyrobili sobie nawyk czytania dla przyjemności. Czy to jest w ogóle możliwe? Jak to osiągnąć? Stosując metodę booktalkingu. 28 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród (oczywiście książek i nie tylko) zwycięzcom i wyróżnionym uczniom w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy naszej uczennicy sukcesu. Magda Łyszczarz pod opieką pani Marzeny Nakonecznej przygotowała ciekawą i oryginalną pracę na temat popularnej wśród młodzieży książki "Gwiazd naszych wina". Gorąco polecamy. Naprawdę warto przeczytać. Informacja dla niewtajemniczonych - booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły, kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli po nią sięgnąć i samodzielnie przeczytać.

 

26-10-2015 Konkursowe sukcesy

SP , GIM

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Podczas apelu Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów gratulowała tym, którzy w ostatnim czasie odnieśli różnorodne sukcesy. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w VII Powiatowym Konkursie Papieskim, który odbywał się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie. W kategorii poezji śpiewanej drugie miejsce zajął Paweł Statkiewicz. Taką samą lokatę w kategorii recytatorskiej uzyskała Aleksandra Herbut, a w plastycznej Katarzyna Golenia. Jury wyróżniło w tej ostatniej również Roksanę Zając. Nagrodzeni uczniowie pracowali pod kierunkiem mgr Agaty Wąsacz, mgr Marzeny Nakonecznej oraz mgr Renaty Pelc. Sukces osiągnęli także nasi szkolni szachiści, którymi opiekuje się mgr Stanisław Piszczek. W powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych ekipa Szkoły Podstawowej, którą tworzą: Dominika Czajkowska, Michał Dyrda, Michał Cwynar i Jakub Masternak zajęła drugie miejsce. Natomiast drużyna Gimnazjum uzyskała trzecią lokatę. Jej skład to: Roksana Zając, Daniel Boratyn, Grzegorz Mazur i Hubert Łoś. Życzymy im sukcesów w etapie rejonowym i trzymamy kciuki.

 

22-10-2015 Kiermasz warzyw i owoców

Gimnazjum

W dniu 20 października Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował po raz kolejny kiermasz warzyw i owoców. Uczniowie przynieśli do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować pyszną i zdrową sałatkę owocową. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, młodzież z pomocą opiekunów SU, przygotowała kolorowe, pachnące stoisko z jesiennymi owocami i apetyczną sałatką, która wyjątkowo smakowała dzieciom, młodzieży i nauczycielom. W ten sposób wszyscy mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych wcześniej zasad zdrowego odżywiania i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Teraz już wiadomo, że owoce są bardzo ważne i dzięki nim mamy energię do nauki, zabawy i pracy. Udaną akcję zawdzięczamy opiekunom SU - paniom M.Nakonecznej, M.Podgórskiej oraz niezastąpionej przewodniczącej Gimnazjum Oli Herbut, które zorganizowały kiermasz w naszej szkole. Pragniemy również podziękować rodzicom, których pomoc i wsparcie były w tym dniu nieocenione. Szczególnie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pysznej sałatki owocowej. Oto lista mistrzów kuchni naszej szkoły: Roksana Zając, Joanna Rybka, Klaudia Laska, Magda Łyszczarz i Julia Łoś. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

 

21-10-2015 Adrian Pempuś mistrzem województwa!

SP , GIM

21 października na obiektach sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych. Reprezentację Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach w tym roku tworzyła (rekordowa pod względem ilościowym) grupa 7 uczniów: SP - Rafał Klinger, Konrad Boratyn, Adrian Pempuś, Kamila Anioł, Jakub Masternak; GIM - Monika Bereźnicka, Krystian Babiarz. Bardzo miło nam poinformować, że w biegu na 500 metrów chłopców, pierwsze miejsce zajął reprezentant naszej Szkoły Podstawowej, obecny mistrz powiatu przemyskiego - Adrian Pempuś, zostając tym samym mistrzem województwa podkarpackiego! Jest to z pewnością ogromny sukces dla samego Adriana, jak i również dla naszej placówki. Tytuł mistrza województwa w biegach przełajowych to jeden z największych sukcesów indywidualnych w historii szkoły z Orłów. Warto również dodać, że w każdym z biegów startowało łącznie ok. 100 zawodników. Nasi pozostali reprezentanci również zaliczyli udany start w zawodach - Jakub Masternak był 9 w biegu na 1000 metrów, a Monika Bereźnicka była 24 w biegu na 1000 metrów (zawodników z licencjami).  Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

21-10-2015 Święto warzyw i owoców

Przedszkole

Na początku października w Przedszkolu Samorządowym w Orłach obchodzono "Święto warzyw i owoców". Dzieci z wszystkich grup wiekowych samodzielnie wykonały różne figurki, ludziki i zwierzątka z warzyw i owoców. Z prac przedszkolaków zrobiono wystawę, którą mogli oglądać rodzice oraz zaproszeni goście. Dodatkową atrakcją dla zaproszonych gości był występ dzieci, które wcieliły się w role tańczących i śpiewających warzyw i owoców oraz poczęstunek owocowymi szaszłykami. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wraz z uczniami klasy I integracyjnej i wychowawcami mgr Elżbietą Dedio i mgr Urszulą Zariczną nagrodziły małych artystów dużymi brawami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-10-2015 Przedstawienie "Jesień w Leśniczówce"

Przedszkole

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedził Teatrzyk Bazyk Art z przedstawieniem pt. "Jesień w Leśniczówce". Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mieszkają w lesie, jak należy zachowywać się w lesie i dlaczego warto nosić odblaski jesienią. Aktorzy w zabawny sposób przekazali małym widzom istotne informacje dotyczące zachowania się dorosłych i dzieci podczas pobytu w lesie.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w galerii.

 

19-10-2015 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uroczyście świętowano Dzień Nauczyciela. Jak co roku w tym dniu odbywa się w naszej placówce pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Nie kryli oni emocji i z wielkim przejęciem czekali na ten ważny moment. Najpierw przygotowali program artystyczny przygotowany przez wychowawców i nauczycieli wspomagających, a następnie Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów dokonała uroczystego pasowania na uczniów. Później pierwszoklasiści otrzymali różnorodne upominki. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Natomiast zwieńczeniem obchodów Dnia Nauczyciela był, okraszony dużą dozą humoru, program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-10-2015 "Młody Nobel"

Gimnazjum

W dniu 10.10.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum zostali zaproszeni do udziału w kampanii edukacyjnej "Młody Nobel", która odbyła się na terenie Gimnazjum w Krasiczynie. Organizatorem kampanii jest Fundacja Rozwoju Wolontariatu oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. "Młody Nobel" to kampania, która ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Kluczowym jej elementem są pikniki naukowe, czyli tematyczne spotkania studentów - wolontariuszy z uczniami, podczas których studenci pokazują swoim młodszym kolegom, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca. Podczas pikniku szkoła w Krasiczynie na kilka godzin zmieniła się w mobilne centrum nauki, w którym uczniowie zgłębiali tajemnice zjawisk fizycznych, przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia oraz czynnie uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy. Studenci - wolontariusze wraz z uczniami odkrywali ciekawszą stronę nauki. Uczestnicy spotkań przekonali się jak zaprogramować robota, wbić gwoździa bananem, stworzyć żelki bez konserwantów, lampę olejną czy niepalący się papier. Co najważniejsze, każdy przyjrzeć się z bliska i wszystkiego spróbować samemu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

12-10-2015 Dyskoteka szkolna

SP , GIM

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mają już za sobą pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Na dwóch, odbywających się równolegle, imprezach bawili się młodsi i starsi. W Gimnazjum była to już tradycyjnie okazja do przyjęcia do braci szkolnej pierwszoklasistów. Samorząd przygotował dla nich różnorodne konkursy, słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Szczególnie widowiskowy był taniec z miotłami. Nieświadomi co ich czeka ochotnicy najpierw byli zaskoczeni zadaniem, ale po chwili wahania ruszyli w tany. Niektórzy wykazywali się w tym niecodziennym tańcu niebywałą inwencją. Przeznaczony na zabawę czas minął niepostrzeżenie. Uczniom pozostaje tylko czekać na kolejną dyskotekę.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

06-10-2015 Sukcesy w biegach przełajowych

SP , GIM

6 października na stadionie w Krasiczynie odbył się finał powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Indywidualnych biegach przełajowych. Do sportowej rywalizacji przystąpili przedstawiciele ponad 20 szkół z terenu powiatu przemyskiego, w tym uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki, które zgodnie z regulaminem imprezy nagrodzone zastały awansem do finału wojewódzkiego (2 dekada października - Kolbuszowa). Do finału województwa zakwalifikowali się: Szkoła Podstawowa - Adrian Pempuś (I miejsce 500 m.), Konrad Boratyn (III miejsce - 500 m.), Rafał Klinger (IV miejsce - 500 m.), Kamila Anioł (IV miejsce - 800 m.), Jakub Masternak (I miejsce - 800 m.); Gimnazjum - Krystian Babiarz (III miejsce - 1500 m.) oraz Monika Bereźnicka (II miejsce - 1200 m - zawodników z licencjami). Wielkie gratulacje należą się wszystkim startującym w zawodach, natomiast zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie rywalizacji.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

03-10-2015 Wrzesień w Przedszkolu

Przedszkole

Minęło ciepłe lato, przyszła złota jesień. Zbudził się o świcie niespokojny wrzesień!

Zdjęcia z dostępne są w galerii.

 

28-09-2015 "Unihokej łączy dzieci"

Szkoła Podstawowa

W weekend 27-28 września na terenie całej Polski, w tym w położonej nieopodal Orłów - Żurawicy rozegrane zostały Festiwale Regionalne w mini unihokeju dziewcząt i chłopców. Zawody te odbyły się w ramach projektu "Unihokej łączy dzieci" dofinansowanego w drodze konkursu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W festiwalach udział wzięły dzieci z klas IV-VI Szkół Podstawowych, w tym ze Szkoły Podstawowej w Orłach (chłopcy). Do zawodów rozegranych w niedzielę zgłosiło się 8 drużyn chłopców. Grano w dwóch grupach, czas gry 2x10'. Reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze, ostatecznie zajmując 4-te miejsce. Pierwsza trójka turnieju (SP nr 1 Żurawica, Sp nr 2 Żurawica, UKS Ludźmierz) wywalczyła awans do listopadowego finału, który rozegrany zostanie w Warszawie.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

27-09-2015 Święto warzyw i owoców

Szkoła Podstawowa

18 września w naszej Szkole Podstawowej odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego pod opieką nauczycieli nabywali umiejętność przyrządzania zdrowych i smacznych posiłków z warzyw i owoców. Przygotowane kolorowe potrawy, wśród których dominowały koktajle owocowe i sałatki, zastały poddane degustacji, w której udział wzięło grono pedagogiczne oraz inni uczniowie. Widok zadowolonych twarzy nauczycieli oraz kolegów podczas poczęstunku dał naszym małym kucharzom  wiele radości i satysfakcji.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-09-2015 Sprzątanie Świata 2015

SP , GIM

Sprzątanie Świata - to część międzynarodowego ruchu na rzecz środowiska. Akcję organizuje od 1994 roku Fundacja Nasza Ziemia. W trzeci weekend września setki tysięcy Polaków wyrusza w plener, by sprzątać miejsca najbardziej zanieczyszczone. Tegoroczna edycja akcji Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem "wyprawa - poprawa". Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jak co roku aktywnie wzięli w niej udział, sprzątając śmieci, szpecące miejscowość, w której znajduje się ich szkoła. Młodzi ludzie pod opieką nauczycieli przemierzali wzdłuż i wszerz Orły w poszukiwaniu odpadów. Zachęcają w ten sposób innych do aktywnego włączenia się w akcję Sprzątania Świata.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

20-09-2015 Bezpieczna droga

Szkoła Podstawowa

Tradycją stało się, że uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz Oddziału Przedszkolnego Naszej Szkoły we wrześniu spotykają się z  panią Policjantką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu - Małgorzatą Czechowską. Tematem tych szczególnych lekcji jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Również w tym roku 17 września odbyły się takie zajęcia. Dzieci mogły z bliska obejrzeć i zapoznać się z regulaminowym mundurem policjanta, a nawet przymierzyć czapkę policyjną czy kamizelkę odblaskową. Pani Policjant w przystępny sposób omówiła sposoby zachowania się podczas drogi do szkoły, przechodzenia przez jezdnię i jazdy na rowerze. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na elementy odblaskowe na odzieży i tornistrach ważne o zmierzchu. Po zajęciach teoretycznych, dzieci przechodziły przez specjalnie "wybudowane" przejście dla pieszych, by w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Uczniowie radzili sobie znakomicie. Dzieci mogły zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości. Na zakończenie zajęć, atrakcją były słodkie niespodzianki, zakładki i odblaski - przygotowane dla dzieci od Policji. To była niezwykle pouczająca lekcja. Myślimy, że na długo utkwi w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

19-09-2015 Igrzyska Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej)

W dniu 11 września 2015 r. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" wraz z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu zaprosiła Naszą Szkołę do udziału w pierwszych w regionie Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej) "jerzyk 2015". Honorowy patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Przemyśla. Byliśmy bardzo dumni i szczęśliwi, gdyż Naszą Szkołę reprezentowało 18 wspaniałych sportowców z klas II-VI Szkoły Podstawowej oraz klas II-III Gimnazjum. We wspaniałych i kolorowych strojach z godłem szkoły przy sercu, na Stadionie Lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu głośnio i entuzjastycznie kibicowaliśmy dzieciom i młodzieży. Wyjątkowo głośno kibicowali rodzice i opiekunowie! Nasi reprezentanci okazali się najlepsi w wielu dyscyplinach i tym sposobem 7 pięknych - złotych, srebrnych i brązowych medali trafiło do Naszej Szkoły. Pan Wacław Ziobro - nasz kierowca  - przewidział taką sytuację i już przed wyjazdem zarezerwował w busie miejsce na nasze trofea! Radość, szczęście i duma towarzyszyła wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Nasze sukcesy - Szkoła Podstawowa: 1. Maksymilian Mach - I miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy I-III), 2. Mateusz Leja - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A1, 3. Amelia Lorenowicz - I miejsce w biegu na 60 m. (klasy IV-VI), 4. Kinga Wojtaszek - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A2, 5. Grzegorz Zając - III miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy IV-VI). Gimnazjum: 1. Marcelina Semczuk - II miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy I-III Gimnazjum), 2. Dominika Cwynar - III miejsce w biegu na 60 m. (klasy I-III Gimnazjum). Uczestnicy odznaczeni za udział w Igrzyskach: Bartosz Leja, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Paulina Pawłowska, Agnieszka Semczuk, Anna Berdzik, Aleksandra Berdzik, Patryk Ziobro, Marlena Utzig, Karolina Królik. Szczególne podziękowania składamy naszym kibicom czyli rodzicom i Pani Dyrektor, którzy całym sercem i ze wszystkich sił trzymali kciuki za reprezentację Naszej Szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-09-2015 Wybory do Samorządu Uczniowskiegoo

Gimnazjum

W piątek w Gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza oraz opiekunowie SU - mgr Marzena Nakoneczna oraz mgr Marzena Podgórska. Kampanię wyborczą rozpoczęto niemal natychmiast po 1 września br. Kandydaci zabiegali o poparcie ze strony kolegów, koleżanek oraz nauczycieli zbierając podpisy na specjalnych listach. Całe przedsięwzięcie było dla młodych ludzi szkołą demokracji oraz przygotowaniem do świadomego i aktywnego korzystania w praw wyborczych w dorosłym życiu. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aleksandra Herbut z klasy IIIa, a jej zastępcą Michał Durbajło z klasy IIIb.

 

02-09-2015 Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2015/2016 społeczność szkolna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczestniczyła w mszy świętej, która została odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły.  Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów powitała zgromadzonych tam rodziców, uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. W swoim przemówieniu wspomniała również rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej i tych, którzy walczyli za Ojczyznę. Uczczono ich minutą ciszy. Dla sporej liczby uczniów był to pierwszy dzień w nowej szkole. Najmłodsi przybyli w towarzystwie rodziców, którzy dodawali im otuchy w tej ważnej chwili.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2015/2016 składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-07-2015 Zakończenie roku szkolnego

Mszą świętą w orłowskim kościele parafialnym rozpoczęły się uroczystości zawiązane z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Po jej zakończeniu społeczność szkolna udała się na teren placówki, gdzie odbyła się uroczysta akademia z udziałem rodziców, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości.

Podniosłym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru przez dotychczasowy poczet sztandarowy uczniom, którzy będą pełnić ten zaszczytny obowiązek w nowym roku szkolnym. Żegnający się z Gimnazjum trzecioklasiści przedstawili pełen humoru program artystyczny, który wywołał gromki śmiech i burzę oklasków. Niewątpliwie ważnym elementem akademii były podziękowania dla rodziców i dobroczyńców naszej szkoły oraz wręczenie nagród dla najlepszych uczniów. Na koniec Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów życzyła wszystkim udanych wakacji i urlopów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-07-2015 Uroczyste pożegnanie klasy VI

Szkoła Podstawowa

Mimo, iż oficjalne zakończenie roku szkolnego połączone z wręczeniem świadectw i nagród miało odbyć się dzień później, w Szkole Podstawowej w Orłach tradycyjnie uroczystość pożegnania VI klasy odbyła się dzień wcześniej. W czwartek 25 czerwca uczniowie urodzeni w roku 2002 poprzez udział w uroczystej akademii pożegnali mury szkoły, do której uczęszczali przez ostatnie 6 lat. Impreza rozpoczęła się od krótkiego występu artystycznego, w którym szóstoklasiści wspominali wczesne lata szkolne. Następnie każdy z nich, uroczyście wyczytany wpisał się do Księgi Pamiątkowej Absolwentów. Ostatnią częścią występu było zaśpiewanie pożegnalnej piosenki, której słowa wymyślone zostały przez uczniów klasy VI. W imprezie udział wzięli również uczniowie klasy V, którzy swoim krótkim występem i wręczeniem upominków również pożegnali tegorocznych absolwentów. Imprezę zakończyły podziękowania, wręczanie kwiatów nauczycielom oraz wspólne zdjęcia. Będzie to z pewnością niezapomniany dzień dla wszystkich z rocznika 2002.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-07-2015 Wycieczka w Bieszczady

Gimnazjum

16 czerwca klasy pierwsze wraz z opiekunami wyruszyły w Bieszczady. Celem wycieczki było wejście na Tarnicę. Mimo deszczu i wiatru cel ten udało się zrealizować. Po zejściu z Tarnicy uczestnicy wycieczki ruszyli w dalszą drogę. Niezwykle ciekawym miejscem na trasie wycieczki była pokazowa zagroda żubrów w Mucznem, przepiękna cerkiew w Czarnej oraz wodospad Siklawa. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie zapory Solińskiej. Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do udanych.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

01-07-2015 Piknik w plenerze

Przedszkole

W odpowiedzi na zaproszenie pani Elżbiety Durbajło grupa Starszaków uczestniczyła w pikniku w Zadąbrowiu. Wspaniałe zabawy plenerowe, bliski kontakt z naturą, możliwość zobaczenia jeleni, danieli, baranów oraz kucyków dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Nie zabrakło również wspólnego grillowania i uwielbianych przez dzieci słodkości. Z pewnością dzień ten na długo pozostanie w pamięci Starszaków.

Zdjęcia z pikniku dostępne są w galerii.

 

01-07-2015 Karta rowerowa

Szkoła Podstawowa

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, na placu manewrowym przed budynkiem Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Udział w nim wzięli głównie uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej. Każdy uczestnik przed przystąpieniem do działań praktycznych musiał spełnić kilka podstawowych warunków: ukończyć 10 lat, aktywnie uczestniczyć w zajęciach wychowania komunikacyjnego, pozytywnie zaliczyć egzamin teoretyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Po spełnieniu wyżej wymienionych warunków uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego, polegającego na przejechaniu określonego toru przeszkód. Sprawdzane tu były umiejętności poprawnej jazdy na rowerze w różnych, niekiedy trudnych warunkach (równoważnia, tarka, ósemka itd.). Kartę w tym roku szkolnym ostatecznie uzyskało 13 uczniów.

 

01-07-2015 "Moja ulubiona bajka"

Przedszkole

19 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Orłach rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona bajka". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu przystąpiło 7 placówek, a wpłynęło 43 prace. Uroczystość rozpoczęli gospodarze - dzieci z grupy "Starszaków" wykonały "Taniec z Parasolem", a uczniowie z Gimnazjum przedstawili bajkę "Kopciuszek". Następnie Komisja przyznała miejsca w wyróżnienia zgodnie z regulaminem. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe bajki, a wszystkim uczestnikom dyplomy. 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

30-06-2015 Konkursy małe i duże

Gimnazjum

Na apelu szkolnym Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wręczyła gimnazjalistom dyplomy, które zdobyli biorąc w ostatnim czasie udział w różnych konkursach. Najwyższe notowania w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z fizyki zdobyły: Monika Lusio, Klaudia Kucaj i Kinga Cwynar. Natomiast w Ogólnopolskim konkursie na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST najlepsze wyniki osiągnęły Gabriela Błońska (klasa IIIb) oraz Karolina Kucia, która reprezentowała Szkołę Podstawową. Rozstrzygnięto również konkurs propagujący wśród uczniów czytanie książek. Zorganizował go Samorząd Uczniowski we współpracy z Gminną Biblioteką w Orłach. Jego laureatami zostali: Oliwia Gończ, Klaudia Kucaj, Tomasz Kudła oraz Aleksandra Berdzik.

 

30-06-2015 Lekcja na kręgielni

SP , GIM

W środę 24 czerwca uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej i klasy Ia Gimnazjum wybrali się na kilkugodzinną wycieczkę do Przemyśla. Młodzież odwiedziła bowlingowy klub "Japa", w którym uczestniczyła w specjalnie zorganizowanej lekcji bowlingu sportowego. Bowling  to nowy sport, który ma dużą szansę aby dołączyć do grona sportów olimpijskich.  Zajęcie odbywały się pod czujnym okiem instruktora, który z chęcią odpowiadał na wszystkie pytania i dbał o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Na koniec uczniowie zagrali turniej bowlingowy, którego zwycięzcy otrzymali symboliczne podarunki.

 

29-06-2015 Pożegnalne dyskoteki

SP , GIM

Zanim zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2014/2015, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyły się pożegnalne dyskoteki dla szóstoklasistów oraz trzecioklasistów. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców, która zadbała o poczęstunek dla wszystkich uczestników zabawy. Wzięli w niej udział zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Orły mgr Bogusław Słabicki, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Była ona bardzo udana, a uczniowie z żalem kończyli pląsy i tańce.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

22-06-2015 Wycieczka klasy III

Szkoła Podstawowa

12 i 13 czerwca klasa III była na wycieczce w Krakowie. Dzieci zwiedzały Wawel, były w kościele Mariackim oraz w Smoczej Jamie. Miały okazję wysłuchać hejnału z wieży mariackiej, a w Sukiennicach zakupiły pamiątki. Uczestnicy wycieczki zwiedzali również kopalnię soli w Wieliczce. Największą atrakcją był pobyt w Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć 60 miniatur budowli z całego świata oraz skorzystać z różnych atrakcji takich jak: dzika rzeka, autoscooter, kino 5D. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni z wyjazdu, który obfitował w tyle niezwykłych wrażeń.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

18-06-2015 Wycieczka nad Solinę

Szkoła Podstawowa

9 czerwca uczniowie z klas IV-VI wybrali się na dwudniową wycieczkę nad Solinę i do Krosna. Pierwszego dnia zwiedzali elektrownię wodną w Solinie. Poznali historię budowy zapory, a także zobaczyli elementy wchodzące w skład tej imponującej budowli. Po południu udali się do Krosna, gdzie zwiedzali Centrum Dziedzictwa Szkła. W tym niezwykłym miejscu mieli okazję poznać tajniki technik produkcyjnych oraz podziwiać kunszt artystów szkła. Drugi dzień poświęcony był rekreacji. Najpierw wszyscy uczestnicy wycieczki odbyli godzinny rej po Jeziorze Solińskim, a następnie relaksowali się w krytej pływalni w Ustrzykach Dolnych.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

16-06-2015 Wizyta w Straży Pożarnej

Szkoła Podstawowa

Dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami mieli okazję z bliska zobaczyć jak wygląda praca strażaka. Panowie Strażacy zaprezentowali dzieciom całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu, a nawet usiąść za jego kierownicą i włączyć sygnał alarmowy. Uczniowie dowiedzieli się także, w jaki sposób ratuje się osoby poszkodowane w pożarach, wypadkach drogowych, czy też naszych najmniejszych przyjaciół tj. kotki. Na placu przed komendą nasi milusińscy obserwowali w jaki sposób używa się węża strażackiego i jak pracuje samochód - podnośnik. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachowywać się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Uwieńczeniem całej wyprawy było pamiątkowe zdjęcie z Panami Strażakami. Dziękujemy!

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

16-06-2015 Sukces Magdy

Gimnazjum

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Gimnazjum Magda Łyszczarz (klasa IIb) została wyróżniona w XXXI Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Uznanie konkursowego jury, na którego czele stała pani Wanda Chotomska, zyskało napisane przez Magdę opowiadanie zatytułowane "Więcej niż myślisz". Pracując nad nim uczennica mogła liczyć na pomoc swojej polonistki mgr Marzeny Nakonecznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

14-06-2015 Teatrzyk "Warkocz Królewny Wisełki"

Przedszkole

28 maja uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wraz z dziećmi z Przedszkola uczestniczyli w spektaklu pt. "Warkocz Królewny Wisełki", wystawiony przez Teatr ART - RE z Krakowa. Młodzi artyści poprzez zabawę przekazali dzieciom ciekawą i zabawną historię Królewny Wisełki, za co zostali nagrodzeni brawami wszystkich widzów.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

11-06-2015 "Orlikowy" sukces

Szkoła Podstawowa

W niedzielę 7 czerwca na kompleksie sportowym "Moje boisko Orlik 2012" w Kaszycach rozegrany został turniej piłki nożnej dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Rywalizowano zarówno w kategorii chłopców (6 zespołów), jak i dziewcząt (5 zespołów). Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach zaprezentowali się bardzo dobrze. Dziewczęta ostatecznie zajęły trzecie miejsce, w decydującym meczu ogrywając w serii rzutów karnych Szkołę Podstawową z Trójczyc. W tej kategorii tryumfowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach, przez reprezentantkami Szkoły Podstawowej z Małkowic. Pełnym sukcesem zakończył się udział w zawodach naszych reprezentantów, którzy wygrywając wszystkie mecze, w tym niezwykle emocjonujący mecz finałowy uplasowali się na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kaszyc, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Małkowic. Gratulacje!

 

 

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

11-06-2015 Piknik Rodzinny

Przedszkole

30 maja w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbył się Piknik Rodzinny. Dzieci dla swoich rodziców przygotowały część artystyczną oraz upominki (laurki, kwiatki i obrazki). Rodzice zadbali o smaczny poczęstunek: słodkości, kiełbaska z grila, mini hamburgery i pyszny kompocik. Rodzice, dzieci i wychowawcy z wielkim zaangażowaniem brali udział w zawodach sportowych. Dodatkową atrakcją dla dzieci była duża zjeżdżalnia i domek z kulkami. Uwieńczeniem Pikniku było wręczenie przez Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów dyplomów dzieciom uczestniczącym w Pikniku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

10-06-2015 Konkurs z języka angielskiego

Szkoła Podstawowa

17 maja w Szkole Podstawowej w Nizinach odbyła się szósta edycja konkursu językowego "English is easy. English is fun". Pani mgr Iwona Siniewicz jak zwykle przygotowała ciekawy zestaw zadań z leksyki, gramatyki i kulturówki języka angielskiego i jak poprzednio najwięcej emocji dostarczyła wszystkim konkurencja kalambury. Finisz konkursu, w którym nie zabrakło dramaturgii, wyłonił zwycięzców i laureatów kolejnych miejsc na podium. Team reprezentujący Szkołę Podstawową w Orłach tj. Martyna Jabłońska, Jagoda Milczanowska i Berzan Tas zajęli trzecią lokatę, tuż za gospodarzami i reprezentacją Szkoły Podstawowej z Radymna. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i postawę fair play.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

09-06-2015 XXXIV edycja Biegu Orła

SP , GIM

31 maja na stadionie Gminnego Klubu Sportowego w Orłach odbyła się XXXIV edycja Biegu Orła. Jednym z organizatorów tej cyklicznie rozgrywanej lekkoatletycznej imprezy był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W tegorocznych biegach udział wzięło 185 uczestników. Do udziału w niej przystąpili również nasi uczniowie. Najlepsze wyniki osiągali Ci najmłodsi: Rafał Klinger (kl. II) był pierwszy w biegu na 400 metrów, Adrian Pempuś (kl. III) drugi w biegu na 500 metrów, natomiast Szymon Granda (kl. VI) trzeci w biegu na 900 metrów. Wśród gimnazjalistów najlepszy rezultat osiągnął Kacper Wielgosz (kl. I Gim.), który był trzeci w biegu na 1500 metrów. Gratulacje!

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-06-2015 Dzień Dziecka

SP , GIM

Rada Rodziców oraz nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, a także Samorządy Uczniowskie przygotowali dla uczniów liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Najpierw zadbano o podniebienia starszych i młodszych. Smakowity zapach pieczonej kiełbasy rozchodził się wokół szkoły, a wszyscy mogli się nią raczyć do woli. Następnie ruszono w tany na dyskotekach w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. W ich trakcie nie zabrakło konkursów. Rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze. W Gimnazjum wśród solistów wygrała Dominika Cwynar, a w Szkole Podstawowej - Grzegorz Zając. Natomiast w tanecznych układach zespołowych najlepsze okazały się być Ania i Ola Berdzik oraz Patrycja Ruszel, Weronika Staniec i Roksana Zając. Odbywały się również wybory Miss i Mistera Gimnazjum. Wygrali je Monika Karuś z klasy Ib i Kamil Walankiewicz z klasy IIIa.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

06-06-2015 "Dzień otwarty" w Gimnazjum

Gimnazjum

W dniu 1 czerwca, w Gimnazjum odbył się "Dzień otwarty". Do udziału w nim zaproszono szóstoklasistów z okolicznych szkół podstawowych. Przygotowano dla nich szereg atrakcji. Mieli okazję oglądać doświadczenia z fizyki i chemii oraz uczestniczyć w quizie z języka angielskiego, a także zajęciach plastycznych. Obejrzeli również prezentację projektu edukacyjnego, kóry miał przybliżyć im naszą szkołę oraz zachęcić do rozpoczęcia w niej nauki w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia z dnia otwartego dostępne są w galerii.

 

02-06-2015 Konkurs historyczny

SP , GIM

W związku z przypadającą w tym roku siedemdziesiątą rocznicą zakończenia drugiej wojny światowej, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, odbył się konkurs historyczny pod hasłem "Polska i świat w okresie II wojny światowej". Cieszył się on zainteresowaniem ze strony uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zwycięzcą konkursu został Michał Dyrda. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Granda, a trzecią lokatę zdobyła Monika Lusio. W opinii uczestników test konkursowy nie należał do łatwych, mimo to wielu z nich wykazało się dużą wiedzą. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwali nauczyciele historii - mgr Stanisław Piszczek i mgr Agnieszka Dudziak, a nagrody ufundowała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów.

 

02-06-2015 Teatrzyk "Kopciuszek"

Przedszkole

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Gimnazjum w Orłach wraz z Panią pedagog mgr Renatą Gorczycą przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie pt. "Kopciuszek". Mali widzowie z dużym zainteresowaniem przyglądali się jak ich starsi koledzy wcielają się w bajkowe postacie, a ich występ nagrodzili gromkimi brawami.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

02-06-2015 Teatrzyk "Szewczyk Dratewka"

Przedszkole

Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia 21 maja na Zamku Kaźmierzowskim w Przemyślu wystawił dla najmłodszych widzów spektakl pt. "Szewczyk Dratewka". Spektakl obejrzały również dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach. W inscenizacji oprócz aktorów na scenie pojawiły się lalki teatralne: kukły i pacynki. Dodatkowo spektakl wzbogacony był o piękne piosenki i wyliczanki - rymowanki.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

21-05-2015 Projekt z biologii

Gimnazjum

Uczniowie klasy IIIb - Klaudia Jodłowska, Aleksandra Nalepa, Sebastian Musz i Arkadiusz Wojdylak zaprezentowali wyniki swojej pracy w ramach projektu edukacyjnego pt. "Zagrożenia okresu dorastania". Celem projektu było pogłębienie wiedzy na temat okresu dojrzewania oraz zagrożeń z nim związanych. Autorzy szeroko przedstawili problem uzależnień od substancji psychoaktywnych, Internetu, gier komputerowych, hazardu i sekt. Wzbudziło to duże zainteresowanie odbiorców prezentacji, a byli nimi uczniowie klasy IIb.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

20-05-2015 Próbne egzaminy klas drugich

Gimnazjum

Uczniowie klas drugich przystąpili do próbnych egzaminów gimnazjalnych. Był to nie tylko sprawdzian ich wiedzy i umiejętności, ale także praktyczne przedstawienie im wszystkich procedur egzaminacyjnych. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Wyniki egzaminów pozwolą nauczycielom i uczniom na wyciągnięcie wniosków do dalszej pracy.

Zdjęcia z próbnych egzaminów dostępne są w galerii.

 

17-05-2015 Czwórbój lekkoatletyczny

Szkoła Podstawowa

W piątek 15 maja na boisku przy Szkole Podstawowej w Trójczycach odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Do udziału w imprezie zgłosiły się 4-osobowe reprezentacje Szkół Podstawowych z Trójczyc, Kaszyc, Drohojowa, Nizin, Orłów i Małkowic. Startowano w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal (ze strefy), bieg na 60 metrów, bieg sztafetowy 4x400 metrów. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach udział w imprezie może zaliczyć do udanych. Dziewczęta w składzie: Jagoda Milczanowska, Klaudia Zazula, Aleksandra Gaweł, Kardelen Tas zajęły 5-te miejsce. W kategorii dziewcząt tryumfowali gospodarze - Szkoła Podstawowa w Trójczycach. Dużym sukcesem zakończył się natomiast udział chłopców. Nasi reprezentanci w składzie: Berzan Tas, Jakub Gończ, Szymon Granda, Dominik Szmuc wygrywając, aż w 3 konkurencjach ostatecznie uplasowali się na 1-szym miejscu. Oprócz nagród zespołowych jakimi były puchary i dyplomy, wręczono również nagrody za najlepszy wynik indywidualny. Najdalszą odległość w rzucie piłką palantową i skoku w dal uzyskał Berzan Tas, natomiast najszybszy w biegu na 60 metrów był Szymon Granda. Rekordziści dzisiejszych zawodów otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

16-05-2015 Potyczki Językowe

SP , GIM

12 maja w Zespole Szkół w Skołoszowie odbyła się XIV Międzyszkolna Corrida Ortograficzna i VII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH IN CLOSE-UP. W konkursach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenów Gminy Radymno, Laszki, Skołoszów, Orły. W Corridzie Ortograficznej w kategorii szkół podstawowych Jagoda Milczanowska zajęła trzecie miejsce, natomiast wśród gimnazjalistów Magda Łyszczarz uplasowała się na drugim miejscu.

 

14-05-2015 "Golden Dance 2015"

Przedszkole

9 maja w Hali Sportowej w Przemyślu odbył się po raz VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego " O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla" - Golden Dance 2015, w którym udział wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach. W kategorii wiekowej 3-4-latków pierwsze miejsce zdobyli Marysia Gończ i Jaś Kotowicz (złoty medal), drugie miejsce Maciek Gudyka, Miłosz Durbajło i Kinga Zwierzyńska (srebrny medal), trzecie miejsce Filipek Kopciuch (brąz). Dzieci do turnieju przygotował instruktor tańca p. Rafał Zakielarz.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

14-05-2015 "Z wizytą w smerfowym lesie"

Przedszkole

8 maja Teatrzyk EDU - ARTIS z Krakowa w ramach warsztatów teatralnych dla dzieci od 4 do 6 lat oraz uczniów szkół podstawowych zaprezentował spektakl pt. "Z wizytą w smerfowym lesie". Absolwenci PWST w Krakowie przenieśli wszystkich widzów w świat zabawy i fantazji, jednocześnie angażując w ćwiczenia artykulacji i emisji głosu, zabawy ruchowe i muzyczno - ruchowe.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

11-05-2015 Prezentacja projektu z muzyki

Gimnazjum

Uczniowie klasy IIIc - Bartłomiej Łoś, Rafał Gromadzki i Kamil Hawro zakończyli realizację projektu edukacyjnego z muzyki pt. "Najpiękniejsze hejnały Polski". Przed uczniami kl. Ib oraz IIIc rozbrzmiały melodie hejnałów polskich miast. Wśród nich pojawił się hejnał Przemyśla. Słuchacze w multimedialnej prezentacji poznali ciekawe legendy, historyczny zapis muzyczny, wieże ratuszowe miast, strój i obowiązki hejnalisty. Uczeń Kamil Hawro zaprezentował technikę gry na instrumencie dętym - puzonie. Autorzy projektu dokonali ilościowej analizy wartości rytmicznych nut wysłuchanych hejnałów. Wnioski z badań przedstawili kolegom w trakcie prezentacji. Spotkanie zakończyła symboliczna melodia fanfar jasnogórskich połączona z animacją odsłonięcia Cudownego Obrazu Matki Bożej. Opiekunem projektu była p. mgr Agata Wąsacz.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

09-05-2015 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Już po raz kolejny gminne obchody Święta Konstytucji 3-go Maja odbyły się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Jest to związane z przypadającą niemal w tym samym czasie rocznicą nadania naszej szkole imienia "Orła Białego". Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła msza w kościele parafialnym w Orłach. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Zwieńczeniem świątecznych obchodów był galowy koncert laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej, który odbył się w naszej szkole kilka dni wcześniej. W tej patriotycznej uroczystości brali udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Wójtem Gminy Orły - mgr Bogusławem Słabickim, oraz dyrektorzy wszystkich szkół z terenu gminy, a także społeczność szkolna.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

06-05-2015 Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Już po raz trzeci w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Ponad stu uczestników rywalizowało ze sobą w różnych kategoriach i grupach wiekowych. Nie kryli oni konkursowych emocji, a ich występy nagradzane były gromkimi brawami. Wyłaniając najlepszych jury konkursowe nie miało łatwego zadania. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

29-04-2015 Konkurs strażacki - etap powiatowy

SP , GIM

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach po raz kolejny wzięli udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Gimnazjum reprezentowali: Roksana Zając, Klaudia Jodłowska oraz Sebastian Musz, natomiast Szkołę Podstawową: Aleksandra Gaweł i Jagoda Milczanowska. Uczestnicy rozwiązywali test oraz ustnie odpowiadali na pytania jury. Roksana Zając zajęła II miejsce wśród gimnazjalistów, natomiast Aleksandra Gaweł I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych. Życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.

 

28-04-2015 Trzecioteścik w Szkole Podstawowej

Szkoła Podstawowa

17 kwietnia nasi trzecioklasiści przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty zorganizowanego specjalnie dla szkół podstawowych z całej Polski przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Uczniowie najpierw rozwiązywali zadania z języka polskiego, a po przerwie - matematyki. Sprawdzian składał się z testu i ułożonych na jego podstawie pytań zamkniętych i otwartych. Był to dla nich pierwszy, tak poważny egzamin z wiadomości i umiejętności edukacyjnych, które zdobyli podczas trzech lat nauki w szkole. Sprawdzian przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie z uśmiechem na twarzy oddawali członkom komisji rozwiązane testy. Z wynikami sprawdzianu zostaną oni zapoznani w czerwcu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

27-04-2015 Egzaminy gimnazjalne

Gimnazjum

Gimnazjaliści mają już za sobą zmagania egzaminacyjne. Wielu z nich do ostatnich chwil starało się doskonalić swoją wiedzę i umiejętności. Korzystali przy tym z pomocy nauczycieli. Egzaminom towarzyszyły emocje, a ich największe nasilenie miało miejsce przy sprawdzaniu poprawności odpowiedzi w zadaniach zamkniętych. Wielu uczniów cieszyło się już teraz, że egzaminy poszły im bardzo dobrze. Nie brakowało również niezadowolonych oraz takich, którzy z okazywaniem radości czekają do oficjalnego ogłoszenia wyników. Nastąpi do dopiero w czerwcu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

26-04-2015 Konkurs z języka niemieckiego

Gimnazjum

W naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs języka niemieckiego "Ciekawostki o krajach niemieckojęzycznych", w którym wzięło udział 9 uczniów klas I-III. Test składał się z 40 pytań i zawierał informacje o kulturze, tradycjach, położeniu geograficznym oraz historii krajów niemieckojęzycznych. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IIIb - Monika Lusio, drugie miejsce - Klaudia Jodłowska, trzecie miejsce - Gabriela Błońska. Gratulujemy!

 

16-04-2015 Teatrzyk "Kuba Rozróba"

Przedszkole

8 kwietnia Teatrzyk Bazyl Art zaprosił przedszkolaków na przedstawienie teatralne pt. "Kuba Rozróba", czyli dobre rady zawsze w cenie. Aktorzy w formie zabawy przekazali dzieciom kilka dobrych rad. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie i słuchały dobrych rad Kuby Rozróby, a na koniec nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

16-04-2015 Projekt z historii

Gimnazjum

Zwieńczeniem realizacji projektu edukacyjnego z historii, zatytułowanego "Najciekawsze zabytki Przemyśla" była prezentacja multimedialna, którą obejrzeli uczniowie klasy IIa. Zespół projektowy tworzyli: Monika Magdziarz, Aleksandra Sura i Sławomir Cioch. Realizując projekt uczniowie mieli okazję poznać i utrwalić na fotografiach najciekawsze zabytki grodu nad Sanem. Efekty swojej pracy przedstawili młodszym kolegom. Dla wszystkich było to ciekawa lekcja historii rejonu.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

08-04-2015 Wielkanocne Palmy Przedszkolaków

Przedszkole

W dniach 25-26 marca w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i ich rodziców, w czasie których zostały wykonane palmy wielkanocne. Palmy zostały wykonane z suszonych kwiatów, bazi, gałązek polnych palm i zielonego bukszpanu. Należy wspomnieć, że w zajęciach udział wzięli również dziadkowie i rodzeństwo naszych przedszkolaków. Wspólna praca dostarczyła wszystkim uczestnikom zajęć wiele emocji.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

07-04-2015 Sukcesy w konkursach historycznych

Szkoła Podstawowa

Michał Dyrda, który z powodzeniem reprezentuje nas w różnorakich konkursach historycznych, decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej KO Rzeszów z dnia 10 marca 2015 roku zdobył tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historii. Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. Pod koniec marca nasi uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym "Twierdza Przemyśl". W pierwszym etapie, który odbył się 26 marca, Gimnazjum reprezentowały Aleksandra Herbut i Magda Łyszczarz. Natomiast Szkołę Podstawową reprezentował Michał Dyrda, który nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i w rozgrywce finałowej (30 marca) zajął drugie miejsce.

 

02-04-2015 Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

SP , GIM

Już po raz trzeci, w atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadził nas "Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Jego rozstrzygnięcie odbyło się w Niedzielę Palmową w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, a poprzedziła je Msza Święta w miejscowym Kościele Parafialnym. Przygotowane na konkurs palmy zachwycały pomysłowością i precyzją wykonania. Łączyły w sobie elementy polskiej tradycji oraz nowatorskie i niejednokrotnie zaskakujące rozwiązania dekoracyjne. Dla uczestników konkursu organizatorzy przygotowali nagrody i dyplomy ufundowane przez Panią Dyrektor - mgr Renatę Iwanów oraz Wójta Gminy Orły - mgr Bogusława Słabickiego. Nie zabrakło również poczęstunku, a były to oczywiście tradycyjne wielkanocne baby i babeczki. O jego przygotowanie zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z rodzicami.

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

24-03-2015 Kolorowy Gimnazjalista

Gimnazjum

Nadchodzącą wiosnę gimnazjaliści powitali bardzo kolorowo. A stało się tak za sprawą konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pod hasłem "Kolorowy Gimnazjalista". Uczestnicy mieli przywdziać na siebie wielobarwny strój. Jury oceniało przede wszystkim kreatywność, pomysłowość raz oryginalność ubioru, a także liczbę kolorów, które go tworzyły. Pierwsze miejsce zajął Kamil Hałyszko z klasy IIb, drugie - Dominika Cwynar z klasy IIa, a na trzecim uplasowała się Patrycja Ruszel z klasy Ib. Nagrodą główną był "dzień bez pytania", a wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów słodycze.

 

24-03-2015 "Zimo uciekaj"

Przedszkole

Z okazji pierwszego dnia wiosny 20 marca, dzieci z Przedszkola wraz z Marzanną i wychowawcami grup wyruszyły na poszukiwanie wiosny. Szukając wiosny śpiewały piosenki i wręczały kwiaty przychodząc w gości do Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Biblioteki. Na koniec pochodu wszystkie dzieci wystąpiły w krótkim programie artystycznym przygotowanym przez Panie wychowawczynie i zgodnie wyrecytowały wiersz: "Zielona jest wiosna, zielona jest trawa, zielone są liście i zielona jest żaba".

Zdjęcia z pierwszego dnia wiosny dostępne są w galerii.

 

23-03-2015 "Młodzież zapobiega pożarom"

SP , GIM

17 marca w naszym Gimnazjum odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie uczestniczyli uczniowie Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum z terenu gminy Orły. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych. Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum wykazali się dużą wiedzą - Jagoda Milczanowska zajęła II miejsce, natomiast Aleksandra Gaweł - III miejsce. W kategorii Gimnazjum: I miejsce - Roksana Zając, II miejsce - Klaudia Jodłowska, III miejsce - Sebastian Musz. Gratulujemy wygranej oraz życzymy sukcesów w dalszym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

21-03-2015 Wielkanocne warsztaty w Muzeum

Przedszkole

W poniedziałek 16 marca dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedziły Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, gdzie wzięły udział w warsztatach zatytułowanych "Opowieść Wielkanocna". Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak przygotować wielkanocny stół, jak wygląda wielkanocna święconka i dlaczego do koszyka wkłada się sól, chrzan, wędlinę i dlaczego nie może w nim zabraknąć Baranka. Zadaniem każdego dziecka było samodzielne wykonanie Wielkanocnego Baranka jako dekoracji do koszyka. Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna, która przedstawiała tradycje wielkanocne obchodzone w innych krajach.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

19-03-2015 Turniej szachowy w Nizinach

SP , GIM

14 marca odbył się Indywidualny Turniej Szachowy w Nizinach o Puchar Wójta Gminy Orły. Jak co roku w turnieju brała udział liczna liczba uczniów naszej szkoły. W kategorii gimnazjalistów najlepiej spisał się Daniel Boratyn, który zajął drugie miejsce. Z kolei w kategorii uczniów Szkół Podstawowych Michał Dyrda uplasował się na trzecim miejscu. Duży sukces odniosła Katarzyna Rzechorzek, która została najlepszą zawodniczką turnieju. Szczegółowe wynik znajdują się na stronie www.s-kksprzemysl.pl.

Zdjęcia z turnieju dostępne są na stronie SKKS Przemyśl.

 

16-03-2015 Wyjazd do Multikina

Szkoła Podstawowa

W środę 11 marca klasa VI Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami wybrała się na klasową wycieczkę do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu było Multikino, w którym młodzi widzowie mogli pooglądać kolejny z serii filmów o dzielnych Galach - Asterixie i Obeliksie. Film pt. „Asteriks i Obelisk: Osiedle Bogów” to francusko - belgijska animacja wyreżyserowana przez Alexandre’a Astiera i Louisa Clichy’ego, powstała na podstawie serii komiksów pt. Asterix autorstwa Rene Gościnnego i Alberta Uderzo. To również pierwszy film tego typu stworzony w technice trójwymiarowej 3D. Tym razem główni bohaterowie galicyjsko - rzymskich przygód starali się nie dopuścić do wybudowania w swojej rodzimej osadzie rzymskiego kompleksu mieszkaniowego, tytułowego „Osiedla Bogów”. Film, w którym polski dubbing zaprezentowali m.in. Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik, Piotr Fronczewski oraz Anna Mucha bardzo podobał się młodym widzom. Po seansie każdy mógł wykorzystać pozostały czas na zwiedzenie galerii handlowej Millenium Hall. Kilkugodzinny wyjazd z pewnością można zaliczyć do udanych.

 

16-03-2015 Konkurs strażacki

SP , GIM

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasi uczniowie od lat biorą w nim udział i odnoszą sukcesy. Spośród gimnazjalistów do etapu gminnego zakwalifikowali się: Roksana Zając, Klaudia Jodłowska, Sebastian Musz, Arkadiusz Wojdylak i Julia Łoś. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej najlepsze okazały się: Jagoda Milczanowska, Klaudia Zazula, Aleksandra Bereźnicka i Aleksandra Gaweł. Rywalizacja, szczególnie w młodszej grupie, była bardzo zacięta, a uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Wszystkim życzymy sukcesów w dalszych konkursowych zmaganiach.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

10-03-2015 Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Szkoła Podstawowa

9 marca w Domu Ludowym w Zadąbrowiu rozegrany został Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Była to już VII edycja zawodów w której prawo startu mieli reprezentanci Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Do udziału w imprezie zgłosiło się 7 zespołów dziewcząt i 8 chłopców. Zawodnicy Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Dominik Szmuc, Jakub Płonka, Miłosz Demeńczuk zajęli III miejsce, natomiast nasze reprezentantki w składzie: Kardelen Tas, Aleksandra Dobosz ostatecznie uplasowały się na miejscu V.  W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa z Kaszyc, która w finale ograła gospodarza imprezy -  Szkołę Podstawową z Zadąbrowia. W kategorii dziewcząt tryumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Drohojowa, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Zadąbrowia. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

02-03-2015 "Dzień dobry, Świnko"

Szkoła Podstawowa

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Dzień dobry, Świnko" ukazanym na deskach Teatru Maska w Rzeszowie. Realizacja sceniczna jednej z książek Janoscha, uwielbianych zarówno przez dzieci jak i dorosłych, bardzo przypadła naszym milusińskim do gustu. Była to opowieść o tym, jak Tygrysek poznał swojego kolejnego przyjaciela -  Świnkę i co z tej przyjaźni wynikło. Dowcipnie opowiedziana historia celowała w odpowiedź na pytanie, czym jest prawdziwa przyjaźń. Spektakl zrealizowany w planie lalkowym był doskonałą propozycją dla najmłodszych widzów. Po spektaklu nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji w Muzeum Lalek Teatralnych. Tematem zajęć były: podstawowe rodzaje lalek teatralnych, poznanie zasad animacji kukły i pacynki, zapoznanie ze zbiorami Muzeum. Okazja do obejrzenia pacynek i kukieł, a także próba w cielenia się w role aktorów była doskonałym uzupełnieniem spotkania z teatrem lalek.

Zdjęcia z teatru dostępne są w galerii.

 

01-03-2015 Ugotowani przyjaciele

Gimnazjum

Z okazji "Dnia przyjaźni i sympatii" w Gimnazjum zorganizowano telewizyjne przedsięwzięcie pt. "Ugotowani przyjaciele". Jak podaje mądrość naszych pradziadków - "Przez żołądek do serca", a my to sprawdziliśmy! Do konkursu zgłosiło się wiele drużyn, lecz po trudnych eliminacjach pozostało jedynie cztery. Uczestnicy mieli za zadanie upiec wspólny "placek przyjaźni". Po wyjątkowo burzliwych obradach (zbyt szybko skończyły się "przyjacielskie wypieki") komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody: 1. miejsce - Klaudia Laska, Joanna Rybka 2. miejsce - Aleksandra Herbut, Magdalena Łyszczarz 3. miejsce - Wojciech Droński, Kacper Kuźniar. Przyznano również wyróżnienie dla Karoliny i Gabrieli Czerwińskiej oraz Kamila Walankiewicza. Gratulacje!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-02-2015 Kiermasz słodkości

Gimnazjum

W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe w Gimnazjum zorganizowany został kiermasz słodkości. W środowy poranek w szkole pachniało pączkami, faworkami i innymi pysznościami. Wszyscy czekali z niecierpliwością na otwarcie kiermaszu. Stoisko ze słodkościami oblegane było przez uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Organizatorzy czyli Samorząd Uczniowski nie nadążali z dokładaniem zgromadzonych łakoci. W bardzo krótkim czasie sprzedano zapasy słodkich przysmaków. Kiermasz z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczną nowością było wspaniale wypieczone ciasto drożdżowe z dżemem, oczywiście domowej roboty.

Zdjęcia z kiermaszu dostępne są w galerii.

 

24-02-2015 Dzień przyjaźni i sympatii

Szkoła Podstawowa

Szkolny tydzień po zakończonych feriach upłyną uczniom Szkoły Podstawowej pod znakiem wręczania kartek walentynkowych. Zwieńczeniem akcji był uroczysty apel na który stawiła się, ubrana w specjalne, czerwone stroje niemalże cała społeczność szkolna. Podczas imprezy z okazji obchodzonego cyklicznie "Dnia przyjaźni i sympatii" oprócz konkursu mody, rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na wykonanie portretu swojego najlepszego przyjaciela. Laureatami zostali: 1. Paulina Baran, 2.Gabriela Głuszak, 3. Julia Żołnierz. Niespodzianką spotkania był występ dziewczyn klas gimnazjalnych, które poprzez swój taniec uczyniły wielkie "zamieszanie optyczne" - która noga do kogo należy?

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-02-2015 "Dzień przyjaźni"

Przedszkole

Uczniowie z Gimnazjum w ramach "Dnia przyjaźni" 17 lutego, zaprosili społeczność przedszkolną na przedstawienie pt. "Kraina lodu" Walta Disneya, a fragmenty baśni przeczytała sama Elsa. Po przedstawieniu dzieci otrzymały od uczestników spektaklu kolorowanki z życia Elsy i Olafa. Na koniec organizatorzy przedsięwzięcia - mgr Renata Gorczyca oraz Panie z biblioteki ugościły dzieci pysznymi cukierkami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

22-02-2015 Dzień Babci i Dziadka

Szkoła Podstawowa

W pierwszym dniu ferii zimowych uczniowie  klas I-III oraz przedszkolaki i dzieci z "zerówki" w sposób szczególny postanowili uczcić swoje Babcie i Dziadków. Pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców przygotowana została okolicznościowa inscenizacja oraz wierszyki  i piosenki, a także drobne upominki. Niejednej babci łza zakręciła się w oku ze wzruszenia, ale nie brakowało również radości i uśmiechów na twarzach wszystkich uczestników uroczystości. Dla gości przygotowano także poczęstunek. Zwieńczeniem imprezy były wspólne tańce pod kierunkiem niezmordowanego wodzireja. Babcie ochoczo ruszyły w tany z wnuczętami. Dziadków cechował nieco większy dystans.  Uroczystość, która jest tradycją naszej społeczności szkolnej, należy niewątpliwie uznać za udaną.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-02-2015 Teatr "Maska"

Przedszkole

Teatr "Maska" z Krakowa 13 lutego (piątek) bawił i uczył bezpieczeństwa najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki w Orłach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie, dowodem czego były wnikliwe pytania skierowane do aktorów dotyczące bezpieczeństwa w czasie podróży, wypoczynku w lesie, nad wodą i w górach.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

16-02-2015 Dzień Babci i Dziadzia

Przedszkole

2 lutego w Przedszkolu Samorządowym w Orłach zorganizowano Dzień Babci i Dziadzia. Zaproszeni goście wraz ze swoimi wnukami uczestniczyli we wspólnej zabawie. Dziadkowie mieli również okazję wysłuchać i obejrzeć krótki program artystyczny przygotowany przez wszystkie grupy wiekowe przedszkolaków. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

09-02-2015 Jasełka

SP , GIM

W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą się z jasełkami. Chcąc na nowo poczuć ich magię uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach przygotowali niezwykły spektakl, który dwukrotnie wystawiono w miejscowym Domu Ludowym. Co roku cieszy się on dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności. Przez scenę przewinął się barwny korowód różnorodnych postaci związanych z polskimi tradycjami kolędniczymi i jasełkowymi, ale nie zabrakło również oryginalnych, a nawet zaskakujących elementów. Był wśród nich nawrócony Diabeł oraz Pokusa tańcząca taniec brzucha. Godziny prób i żmudnych przygotowań, które potrzebne były ażeby przygotować ten niezwykły spektakl, nagrodzone zostały gromkimi brawami ze strony publiczności. Jasełka są tradycją naszej szkoły. Jednak co roku nauczyciele, którzy je przygotowują zaskakują widzów oryginalnością pomysłów i rozwiązań scenicznych.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-01-2015 Podsumowanie "Góry Grosza"

SP , GIM

Uczniowie naszej szkoły od lat uczestniczą w organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM charytatywnej Akcji "Góra Grosza". Pieczołowicie gromadzone przez młodszych i starszych groszówki zostały skrupulatnie policzone i czekają na przekazanie organizatorom. Wśród gimnazjalistów najbardziej hojni okazali się uczniowie klasy IIIc. W przeliczeniu na jednego ucznia przypadło ponad 8 zł. W sumie w Gimnazjum zebrano 455 zł. 69 gr. Lepiej wypadła zbiórka w Szkole Podstawowej. Zebrano tam 731 zł. 54 gr. W rywalizacji klas I-III wygrali trzecioklasiści, natomiast w grupie starszej (klasy IV-VI) najlepsi byli czwartoklasiści. Nad właściwym przebiegiem akcji czuwały Samorządu Uczniowskie wraz z opiekunami oraz wychowawcy poszczególnych klas.

Zdjęcia z podsumowania dostępne są w galerii.

 

24-01-2015 Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta

Szkoła Podstawowa

21 stycznia na hali sportowej w Orłach rozegrana została XV edycja Turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Orły. Do sportowej rywalizacji tradycyjnie przystąpiło 8 Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły. Organizatorem zawodów był Urząd Gminy Orły, Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz nowo powstały Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek" w Orłach. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym", czas gry wynosił 12' bez zmiany stron. Sędzią zawodów był p. Damian Grabowski, a całą imprezę uroczyście otworzyli - Wójt Gminy Orły - Bogusław Słabicki oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - Renata Iwanów. Turniej ostatecznie wygrała drużyna Szkoły Podstawowej w Kaszycach, która po zaciętym i emocjonującym do ostatnich sekund spotkaniu finałowym pokonała gospodarzy - Szkołę Podstawową w Orłach 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach, natomiast czwarte - Szkoła Podstawowa z Zadąbrowia. W dalszej kolejności uplasowały się: SP Niziny, SP Drohojów, SP Walawa oraz SP Trójczyce. Oprócz nagród rzeczowych (dyplomy, puchary, piłki) dla każdej z drużyn, wręczone zostały także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Jana Świrzyńskiego (SP Małkowice). Najlepszym strzelcem turnieju z 6 bramkami na koncie został Maciej Sierant (SP Kaszyce), natomiast najlepszym zawodnikiem Mateusz Król (SP Orły).

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

17-01-2015 Teatrzyk "Fiku - Miku"

Przedszkole

7 stycznia do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach przyjechał Teatrzyk "Fiku - Miku" z Rzeszowa, który dla małych widzów zaprezentował baśń pt. "Królowa Śniegu". Występ nagrodzony został dużymi brawami i uśmiechem na twarzy każdego dziecka.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

14-01-2015 Zabawa karnawałowa

Miniona sobota w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach minęła pod znakiem zabaw i dyskotek karnawałowych. Bawiła się na nich cała społeczność szkolna i przedszkolna. Taneczne rytmy rozbrzmiewały w naszej szkole do godzin wieczornych, a przeznaczony na zabawę czas jak zwykle minął niepostrzeżenie. O poczęstunek dla uczestników imprezy zadbała Rada Rodziców.

Zdjęcia z poszczególnych dyskotek dostępne są w galeriach Przedszkola Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

 

12-01-2015 Sukcesy w konkursach historycznych

Szkoła Podstawowa

W tegorocznym konkursie historycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie znakomicie spisuje się Michał Dyrda, który awansował do etapu wojewódzkiego. Michał uczestniczy także w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Również w tym konkursie awansował do etapu wojewódzkiego. W tym samym konkursie ("Losy żołnierza...") Marlena Niebylska dotarła do etapu rejonowego, niestety nie udało jej się awansować do etapu wojewódzkiego.  Michałowi życzymy dalszych sukcesów i trzymamy za niego kciuki!

 

12-01-2014 Projekt edukacyjny z języka niemieckiego

Gimnazjum

18 grudnia uczniowie klasy IIIB - Krystian Nosek, Mateusz Ruszel oraz klasy IIIc - Łukasz Rzechorzek zaprezentowali projekt edukacyjny z języka niemieckiego "Die Sehenswürdigkeiten in Deutschland". Składał się on z prezentacji multimedialnej na temat najważniejszych zabytków Niemiec. Realizaując projekt uczniowie bliżej poznali kulturę oraz historię tego kraju. Całość prezentacji odbyła się w języku niemieckim. Opiekunem projektu był mgr Igor Fleytukh.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

11-01-2015 Koncert M.Jeżowskiej

Szkoła Podstawowa

W dniu 10 grudnia dzieci klas Ia, Ib, II, III i IV Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach udały się na koncert Majki Jeżowskiej. Koncert odbył się w hali sportowej w Przemyślu. Artystka zaśpiewała dla dzieci swoje znane od lat przeboje. Zachęcała do wspólnej zabawy i śpiewu. Uczestniczyliśmy również w różnych konkursach. Nasza szkoła otrzymała od p. Majki Jeżowskiej nagrodę główną w konkursie na najlepiej tańczącą i śpiewającą placówkę. Nagrodę w postaci unikatowych płyt piosenkarki odebrała p. Anna Citkowska. Otrzymaliśmy również plakaty ze specjalnymi dedykacjami dla klas. Po udanym koncercie dzieci i opiekunowie mogli otrzymać autografy z dedykacją artystki.  Do szkoły wszyscy wrócili z miłymi wspomnieniami, zadowoleni, rozbawieni i roztańczeni.

 

08-01-2015 Mini-koszykówka dziewcząt i chłopców

Szkoła Podstawowa

8 stycznia na hali Zespołu Szkół w Drohojowie rozegrane zostały gminne zawody w mini koszykówkę dziewcząt i chłopców. Do startu w rozgrywkach przystąpiło 5 drużyn dziewcząt (Drohojów, Orły, Niziny, Trójczyce, Kaszyce) oraz 5 drużyn chłopców (Drohojów, Orły, Niziny, Małkowice, Kaszyce). Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach ostatecznie zajęła drugie miejsce w kategorii chłopców i trzecie miejsce w kategorii dziewcząt. Pierwsze miejsca zdobyli kolejno: Szkoła Podstawowa z Małkowic (chłopcy) oraz Szkoła Podstawowa z Drohojowa (dziewczęta) i właśnie te zespoły będą reprezentowały naszą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym. Mistrzostwa powiatu w mini koszykówce rozegrane zostaną 13 i 15 stycznia kolejno w Krasiczynie (chłopcy) i Stubnie (dziewczęta).

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-01-2015 Mikołaj w Szpitalu Wojewódzkim

SP , GIM

Już po raz trzeci wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" gościliśmy jako orszak Św. Mikołaja u małych pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Ojca Pio w Przemyślu. Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie przygotowali dla dzieci przebywających w szpitalu przepiękne przedstawienie słowno - muzyczne, które zostało wystawione w świetlicy Oddziału Pediatrii. Licznie zgromadzona publiczność z kilku szpitalnych oddziałów, jak i personel medyczny entuzjastycznie przyjęła występ młodych aktorów. Po przedstawieniu, dzieci przebywające na leczeniu w przemyskiej placówce odwiedził Św. Mikołaj Fundacji "jerzyk", który zarówno małym, jak i tym większym pacjentom szpitala wręczył paczki mikołajkowe. Dzieci były szczęśliwe i zadowolone z otrzymanych upominków, a na ich buziach zagościł tak bardzo potrzebny w walce z chorobą uśmiech. Zadowoleni byli również wolontariusze, którzy dzięki występowi w specjalnie przygotowanym programie chcieli pomóc przetrwać dzieciom ten nieprzyjemny, ze względu na  chorobę okres w życiu.

Zdjęcia z występu dostępne są w galerii.

 

02-01-2015 Świąteczne konkursy

SP , GIM

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzały nas dwa konkursy. Jeden z nich zorganizował Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod kierunkiem opiekunów. Był to konkurs na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Pierwsze miejsce zajęła Anna Kawińska z klasy IIb, drugie - Gabriela Czerwińska z klasy IIIa, a na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Czerwińska, również z klasy IIIa. Przyznano także wyróżnienia dla Pauliny Szejnar z klasy Ib i Marleny Utzig z klasy IIa. Tematem drugiego konkursu były bożonarodzeniowe szopki, a jego pomysłodawcą była Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. W Szkole Podstawowej zwyciężyli Karol Sajdak i Bartosz Niebylski z klasy drugiej. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie klasy Ia.

Zdjęcia z wystawy prac dostępne są w galerii.

 

24-12-2014 Szkolna Wigilia

19 grudnia 2014 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyła się tradycyjna Wigilia. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Byli wśród nich samorządowcy na czele z Wójtem - mgr Bogusławem Słabickim, pracownicy Urzędu Gminy w Orłach, przyjaciele naszej szkoły oraz rodzice. Zgromadzeni dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia, a następnie kolędowali. Na stołach gościły tradycyjne polskie potrawy świąteczne. W trakcie uroczystości wręczono także nagrody laureatom świątecznych konkursów. Szczególną atrakcją była wystawa wykonanych na konkurs szopek bożonarodzeniowych, które zachwycały pomysłowością i precyzją wykonania. Niewątpliwie ciekawym akcentem świątecznym jest również szopka, która już po raz kolejny pojawiła się przed naszą szkołą.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-12-2014 Półfinał wojewódzki w mini unihokeju

Szkoła Podstawowa

18 grudnia na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został półfinał wojewódzki w mini unihokeju chłopców. W zawodach udział wzięli mistrzowie powiatów przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, rzeszowskiego, miasta Przemyśl, miasta Przeworsk. Prawo do gry w tym turnieju, po raz pierwszy w swojej historii, mieli również wicemistrzowie powiatu przemyskiego - Szkoła Podstawowa w Orłach. Ostatecznie w imprezie udział wzięły: SP nr 1 Żurawica, SP Orły, SP nr 11 Przemyśl, SP nr 2 Przeworsk, SP Jasionka, SP Nienadówka, SP Laszki, SP Ruda Różaniecka. Nasz zespół w składzie: Sebastian Zdzieba, Jakub Płonka, Miłosz Demeńczuk, Szymon Granda, Dominik Szmuc, Mateusz Król, Ernest Sait oraz Jakub Masternak zaprezentował się naprawdę przyzwoicie zajmując piąte miejsce. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

16-12-2014 Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej

Szkoła Podstawowa

9 i 15 grudnia na hali sportowej w Birczy i Medyce rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa powiatu przemyskiego w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Do startu w imprezie prawo mieli mistrzowie wszystkich gmin z terenu powiatu przemyskiego. Nasi chłopcy ostatecznie uplasowali się na szóstym miejscu, natomiast dziewczęta - na miejscu czwartym. W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, a w kategorii dziewcząt - Szkoła Podstawowa ze Stubna. Wygrane drużyny zapewniły sobie awans do mistrzostw na szczeblu rejonowym.

Zdjęcia z zawodów chłopców i dziewcząt dostępne są w galerii.

 

13-12-2014 Próbne egzaminy gimnazjalne

Gimnazjum

Od wtorku 9 grudnia gimnazjaliści zmagali się z egzaminami próbnymi. Nie obyło się to wydarzenie bez emocji i nerwów. Była to bowiem swego rodzaju "próba generalna" przed właściwymi egzaminami, do których uczniowie przystąpią w kwietniu. Życzymy im sukcesów teraz, a przede wszystkim na wiosnę, kiedy to wyniki egzaminów będą miały wpływ na ich dalszą edukację.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

13-12-2014 "Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Przedszkole

We czwartek 11 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach uczestniczyły w spektaklu pt. "Śnieżka i siedmiu krasnoludków", który odbył się w Domu Ludowym w Zadąbrowiu. Wszystkim bardzo się podobał, dowodem czego były duże brawa dla aktorów.

Zdjęcia ze spektaklu dostępne są w galerii.

 

11-12-2014 Mikołajkowy turniej piłki nożnej

Gimnazjum

Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum należy do tych imprez, które na trwale wpisały się w tradycje naszej szkoły. W tym roku odbył się on 8 grudnia, a uczestniczyły w nim drużyny gimnazjalistów z Drohojowa, Maćkowic, Żurawicy i Orłów. Zaciętej walce towarzyszyły emocje, zwłaszcza kiedy grali gospodarze. Z trybun wspierali ich kibice. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie Gimnazjum z Drohojowa. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Maćkowic, natomiast na trzecim - drużyna z Orłów.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

08-12-2014 Mikołajki 2014

W ubiegłym tygodniu Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odwiedził Św. Mikołaj. We wtorek Mikołaj rozdał prezenty uczniom Przedszkola Samorządowego. Dodatkowym prezentem dla maluchów było zaprezentowanie spektaklu bajkowego pt. "W poszukiwaniu Św. Mikołaja". W piątek natomiast Mikołaj odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Długo oczekiwany gość wraz ze swoimi pomocnikami - aniołkami i diabełkami wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów. Miło spędzony czas uświetniły piękne upominki oraz wspólne zdjęcia. Na zakończenie dzieci poprosiły Mikołaja, aby nie zapomniał o nich i ponownie odwiedził ich za rok.

Zdjęcia z wizyty Mikołaja w Przedszkolu i Szkole Podstawowej dostępne są w poszczególnych galeriach.

 

07-12-2014 Wycieczka do Rzeszowa

Gimnazjum

W miniony wtorek uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum, wraz z opiekunami, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Rzeszowa. Jej punktem kulminacyjnym był seans filmowy w kinie "Helios". Wszyscy z zainteresowaniem oglądali przygody bohaterów "Igrzysk śmierci. Kosogłos". Wycieczka była również okazją do oderwania się od codziennej, szkolnej rzeczywistości.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

06-12-2014 Szkolny Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

W ramach organizowanych w naszej szkole popołudniowych zajęć dodatkowych odbył się szkolny turniej piłki nożnej. Wzięły w nim udział zespoły ze wszystkich klas gimnazjalnych oraz drużyna nauczycieli. Organizatorami turnieju byli uczniowie klasy IIIb. Oni również zostali zwycięzcami. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci IIa i IIb. Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów wręczyła najlepszym pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

04-12-2014 Święto Misia w bibliotece

Przedszkole

Dzieci z grupy średniaków i starszaków 27 listopada zostały zaproszone przez Panią bibliotekarkę mgr Martę Rejman na Święto Pluszowego Misia do biblioteki. Pani Marta przeprowadziła zajęcia dydaktyczne związane z historią powstania tego święta. Dzieci układały puzzle z misiami, kolorowały i śpiewały piosenki o misiach. Prace wykonane przez zaproszonych gości zostały umieszczone na wystawie w bibliotece. Miłym akcentem był słodki upominek dla każdego dziecka (wafelek z miodem).

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-12-2014 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Przedszkole

Pluszowy miś to zabawka szczególna, 25 listopada 2014 roku skończyła 112 lat. Aby podkreślić wyjątkowość pluszowych misiów, w 2002 roku ustanowiono Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W Polsce obchodzono to święto po raz trzynasty, a w naszym Przedszkolu - po raz pierwszy. Dzieci z wszystkich grup przyniosły w tym dniu swoje ulubione misie - kolorowe, małe, duże. Czytaliśmy tego dnia bajki o najsłynniejszych misiach: Miś Puchatek, Trzy Misie, Miś Coralgol, Mały Miś. Ten wyjątkowy dzień zakończyliśmy projekcją filmu pt. "Miś Kudłatek na spacerku".

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-12-2014 Teatrzyk "Rumcajs"

Przedszkole

Pod koniec października dzieci z grupy średniaków i starszaków uczestniczyły w spektaklu pt. "Rumcajs", wystawianym przez Narodowy Teatr Edukacji w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Spektakl dostarczył dzieciom wiele emocji, pozytywnych wrażeń i radości, dowodem czego były gromkie brawa małych widzów.

Zdjęcia z wizyty w teatrze dostępne są w galerii.

 

30-11-2014 Cyrk "Szok" w szkole

Przedszkole , SP

W środę 26 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się występ grupy cyrkowej "Szok". W przedstawieniu brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Samorządowego. Cyrkowcy zaprezentowali zgromadzonym gościom bardzo ciekawy program artystyczny zawierający elementy różnorodnej żonglerki, akrobacji, iluzji oraz tresury zwierząt. Do zabaw czynnie włączani byli również uczniowie naszej szkoły. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały i nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Zdjęcia z występu dostępne są w galerii.

 

26-11-2014 Dyskoteka Andrzejkowa

SP , GIM

W minioną sobotę od wczesnych godzin popołudniowych Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozbrzmiewał dźwiękami muzyki. Było to związane z tym, że uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum bawili się na dyskotekach "Andrzejkowych". Pierwsi w tany ruszyli najmłodsi, czyli "zerówka" i uczniowie klas I-III. Później rozpoczęła się zabawa dla pozostałych członków społeczności szkolnej. Ważnym jej elementem były tradycyjne wróżby, które wszystkim sprawiły wiele radości. Przygotowali je nasi uczniowie pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Doskonałym uzupełnieniem imprezy był poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowany przez Radę Rodziców. Obecni na dyskotece rodzice i opiekunowie z wielkim entuzjazmem i cierpliwością dbali o to, aby wszyscy byli syci i zadowoleni.

Zdjęcia z dyskoteki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w poszczególnych galeriach.

 

22-11-2014 Lekcja w kinie

Szkoła Podstawowa

20 listopada uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w nietypowych zajęciach, gdyż były one połączeniem lekcji multimedialnej i seansu filmowego. Dowiedzieli się m.in. jakie są różnice między ekranizacją a adaptacją, skąd filmowcy czerpią pomysły na film, jak przełożyć tekst książki na język filmowy. Po zajęciach obejrzeli film "Szatan z siódmej klasy".

 

17-11-2014 Kolejne sukcesy naszych szachistów

SP , GIM

Po świetnych występach w zawodach powiatowych przyszedł czas na rozgrywki na szczeblu rejonowym. 12 listopada odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Michał Dyrda, Jakub Masternak, Michał Cwynar i Katarzyna Rzechorzek zajęła wysokie czwarte miejsce. 14 listopada natomiast odbyła się Gimnazjada, w której drużyna Gimnazjum w składzie: Krystian Gudyka, Łukasz Rzechorzek, Daniel Boratyn i Roksana Zając uplasowała się na trzecim miejscu. Biorąc pod uwagę szczebel rozgrywek nasi reprezentanci zajęli świetne miejsca.

Szczegółowe informacje oraz zdjęcia z turniejów można znaleźć na stronie www.s-kksprzemysl.pl.

 

16-11-2014 Święto Niepodległości

12 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przygotowali, pod kierunkiem nauczycieli, montaż słowno - muzyczny, kóry przedstawił drogę Polaków od trzeciego rozbioru naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie przez całą społeczność szkolną jednej z pieśni legionowych, które na trwałe wpisały się w dziedzictwo narodowe Polaków. Niewątpliwie pięknym akcentem tej uroczystości były biało - czerwone kokardy i kotyliony, które zdobiły wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Była to nasza odpowiedź na inicjatywę Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Bronisława Komorowskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-11-2014 Sukces unihokeistów

Szkoła Podstawowa

We wtorek i czwartek na hali sportowej w Żurawicy rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Przemyskiego Szkół Podstawowych w mini unihokeju chłopców i dziewcząt. Ze względu na duże zainteresowanie tą dyscypliną, do rywalizacji przystąpiło aż 7 drużyn chłopców i 6 dziewcząt, w tym zespoły reprezentujące naszą szkołę. Grano w dwóch grupach, czas gry - 2x5'. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy awansowały do tzw. "grupy mistrzowskiej", w której rywalizowano już o ostateczne miejsca. Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Orłach mimo dość przyzwoitego występu (2 remisy, 1 porażka), ostatecznie uplasowały się na szóstym miejscu. Historyczny sukces osiągnęli natomiast nasi reprezentanci. Zespół chłopców po dobrej, skutecznej grze, wywalczył wice-mistrzostwo powiatu i zakwalifikował się tym samym do półfinału wojewódzkiego. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 z Żurawicy. Trzecie miejsce wśród chłopców wywalczyła Szkoła Podstawowa z Krasiczyna. W kategorii dziewcząt podium uzupełniła Szkoła Podstawowa ze Stubna, oraz Szkoła Podstawowa z Krasiczyna. Gratulacje! Półfinały wojewódzkie rozegrane zostaną w pierwszej dekadzie grudnia.

Zdjęcia z zawodów chłopców i dziewcząt dostępne są w galerii.

 

04-11-2014 Targ słodkości i smakołyków

Szkoła Podstawowa

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole zorganizowany został targ, na którym uczniowie mogli zakupić najrozmaitsze słodkości i smakołyki. Na stole królowały m.in. pierniczki, rogaliki, muffinki, szarlotka i koktajle. Zakupów dokonywać mogli zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum. Organizatorem targu smakołyków byli uczniowie klasy VI wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego. Zyski ze sprzedaży słodkości przeznaczone zostaną na cele SU.

Zdjęcia z targu dostępne są w galerii.

 

02-11-2014 Święto warzyw i owoców

Przedszkole

W dniach od 22 do 24 października w Przedszkolu Samorządowym w Orłach obchodzono po raz pierwszy "Święto warzy i owoców". Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przyniosły na to wydarzenie ze swoich ogrodów i sadów owoce oraz warzywa. Na wystawie nie zabrakło owoców egzotycznych: bananów, pomarańczy, mandarynek, kiwi, granata. Wystawę 22 października oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wraz z zaproszonymi gośćmi: klasą Ia z Paniami - Małgorzatą Kulawską i Urszulą Zariczną. W drugi dzień tego "święta" odwiedzili nas uczniowie "zerówki" z wychowawczynią Panią Katarzyną Wach. Gośćmi tego wydarzenie byli również rodzice, rodzeństwo i dziadkowie przedszkolaków. Na naszych stołach królowała: marchewka, pietruszka, dynia, papryka, cebula, rzepa, por, seler, czosnek, fasola, kalafior, bakłażany, ziemniaki, buraki, ogórki i pomidory oraz owoce tj. jabłka, gruszki, śliwki, maliny, winogrona. Wierzymy, że ta uroczystość na stałe zostanie wpisana w kalendarz imprez naszego Przedszkola.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-10-2014 Znicz pamięci

SP , GIM

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili groby żołnierzy, którzy spoczywają na cmentarzach wojennych i wojskowych. W tym roku, włączając się do akcji "Zapal Znicz Żołnierzom", uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej oraz drugiej Gimnazjum zapalili znicze na przemyskich cmentarzach wojennych z okresu I wojny światowej. Nie zapomnieli także o grobach żołnierzy poległych w czasach II wojny światowej, a także o Polakach zamordowanych na Kresach Wschodnich i w Katyniu.

Zdjęcia z wizyty na cmentarzu dostępne są w galerii.

 

27-10-2014 Magia Teatru

Szkoła Podstawowa

27 października uczniowie klasy V i VI odbyli fantastyczną podróż z ekranu na scenę i ze z sceny znów na ekran. Śledząc losy bohatera mieli okazję poznać rozwój teatru na przestrzeni wieków. Zapoznali się także z najważniejszymi pojęciami odnoszącymi się do spektaklu teatralnego.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

26-10-2014 Kiermasz jesiennych owoców i warzyw

Gimnazjum

W środę 22 października w Gimnazjum odbył się kiermasz jesiennych owoców i warzyw. Został on zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów - mgr Marzeny Podgórskiej i mgr Marzeny Nakonecznej. Celem organizowanej już po raz piąty akcji jest promowanie wśród młodych ludzi zdrowego sposobu odżywiania. Społeczność szkolna mogła kupić różnego rodzaju owoce oraz sałatkę owocową. Zakupy na gimnazjalnym kiermaszu robili również uczniowie Szkoły Podstawowej.

 

23-10-2014 Sukcesy szachistów

SP , GIM

23 października 2014 roku w Krasiczynie odbyły się rozgrywki szachowe w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Powiatowej Gimnazjady. W rozgrywkach znakomicie zaprezentowali się nasi szachiści i szachistki. Drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Michał Dyrda, Jakub Masternak, Michał Cwynar i Katarzyna Rzechorzek zajęła pierwsze miejsce. Natomiast drużyna Gimnazjum w składzie: Krystian Gudyka, Łukasz Rzechorzek, Daniel Boratyn i Roksana Zając zajęła drugie miejsce. Obydwie drużyny uzyskały awans do rozgrywek rejonowych.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

22-10-2014 Powiatowa Olimpiada Sportowa

Szkoła Podstawowa

4 października odbyła się Powiatowa Olimpiada Sportowa "Igrzyska Radości - Zdrowiem Przyszłości" organizowana przez animatorów pedagogiki Celestyna Freineta w Przemyślu. W tym roku impreza odbyła się w hali sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W zawodach wzięło udział 12 klas z 7 szkół terenu powiatu przemyskiego. Zdecydowanie najlepsze wyniki reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach zanotowali w mini maratonie - swoje biegi wygrali kolejno Konrad Boratyn, Rafał Klinger i Hanna Szczygieł, natomiast drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Julia Żołnierz. Gratulacje!!!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

20-10-2014 Dyskoteka szkolna

Szkoła Podstawowa

16 października w budynku Szkoły Podstawowej w Orłach odbyła się szkolna dyskoteka na której bawili się uczniowie klas IV-VI. Pierwsza tegoroczna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Oprócz tradycyjnych tańców dyskotekowych, dzieci mogły wziąć udział w różnych oryginalnych konkursach np. mumia, karaoke czy konkurs tańca towarzyskiego ... na fragmencie gazety. Zabawa dyskotekowa trwała tradycyjnie od godziny 17 do 21.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

19-10-2014 Pasowanie na przedszkolaka

Przedszkole

14 października w Przedszkolu Samorządowym w Orłach miało miejsce bardzo ważne wydarzenie - w grupie średniaków odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów dokonała uroczystego pasowania, mianując każdego średniaka oficjalnie przedszkolakiem oraz wręczyła każdemu dziecku upominek. W uroczystym pasowaniu udział wzięli również rodzice, którzy nie kryli wzruszenia i z dużym zainteresowaniem oglądali występ swoich dzieci. Wszystkie dzieci zgodnie wyrecytowały wiersz pt. "Jestem duży byłem mały". Część artystyczną nowych przedszkolaków nagrodzono gromkimi brawami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

18-10-2014 Teatrzyk "Skarby Jesieni"

Przedszkole

13 października do Przedszkola Samorządowego w Orłach przyjechał Teatrzyk ze spektaklem pt. "Skarby Jesieni". Dzieci z grupy: maluchów, średniaków i starszaków z uwagą oglądały przedstawienie i aktywnie w nim uczestniczyły m.in.  odpowiadały i zadawały pytania. Wszyscy mali widzowie poznali skarby jakie daje nam jesień. Na końcu przedstawienia brawami podziękowali bohaterom teatrzyku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-10-2014 XIX Dzień Papieski

SP , GIM

W niedzielę 12 października 2014 r. cała Polska obchodziła XIV Dzień Papieski. W tym roku jego myślą przewodnią było hasło - "Jan Paweł II - Świętym Błądźcie". Społeczność naszej szkoły wspominała świętego Jana Pawła II we środę, podczas spotkania na hali sportowej, które zorganizował ksiądz Marcin Wilk. Najpierw w kilku słowach opowiadał on o świętości i nauczaniu papieża Polaka, a następnie uczniowie mogli obejrzeć film poświęcony pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w roku 1991. Odwiedził on wówczas m.in. miasta naszego regionu - Przemyśl, Rzeszów, Lubaczów.

 

16-10-2014 Ognisko integracyjne

Szkoła Podstawowa

W październikowy wieczór uczniowie klasy IV w towarzystwie rodziców, wychowawcy klasy i asystenta spotkali się na integracyjnym ognisku klasowym. Wspaniała atmosfera, radosna zabawa, oraz samodzielnie upieczona kiełbasa i smakołyki przygotowane przez rodziców uczyniły ten wieczór wyjątkowym! Na pewno powtórzymy to wkrótce!

 

15-10-2014 Wyprawa do lasu

Przedszkole

Grupa "Średniaków" pewnego październikowego dnia wybrała się na poszukiwanie "Jesieni". Znalazła ją w lesie i ogrodzie. Wyprawa ta dostarczyła dzieciom wiele radości i pozytywnej energii.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

14-10-2014 Dzień Edukacji Narodowej

14 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uroczyście obchodzono Dzień Nauczyciela. Dla pierwszaków był to dzień szczególny, gdyż Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów pasowała ich na uczniów. Ten ważny dla dzieci i rodziców moment poprzedziła część artystyczna przygotowana przez wychowawców oraz nauczycieli wspomagających. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, a rodzice nie kryjąc wzruszenia, oglądali popisy swoich pociech. Pierwszaki otrzymały mnóstwo prezentów m.in. książeczki SKO od Banku Spółdzielczego w Żurawicy (Oddział w Orłach) oraz od przemyskiego oddziały Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Kolejnym elementem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez klasę trzecią Szkoły Podstawowej. Gimnazjaliści natomiast rozbawili wszystkich niezwykłym pokazem mody. Przedstawili bardzo zabawne kreacje dla nauczycieli różnych specjalności. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, wyróżniających się pedagogów, uhonorowano Odznaką "Przyjaciel Dziecka" przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Otrzymały je: mgr Anna Januszke, mgr Krystyna Kurpyta oraz mgr Renata Pelc.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

12-10-2014 Wycieczka klas pierwszych

Szkoła Podstawowa

W środę 8 października uczniowie klasy 1a oraz 1b Szkoły Podstawowej odwiedzili Nadleśnictwo Jarosław. Dzieci uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych zajęciach, podczas których dowiedzieli się o pracy w lesie. Poznali również różne gatunki roślin i zwierząt. Wycieczkę uświetniło ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy.

 

12-10-2014 Dyskoteka szkolna

Gimnazjum

W miniony czwartek gimnazjaliści bawili się na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece. Tradycyjnie była to okazja do przyjęcia pierwszoklasistów do braci szkolnej. Przygotowano dla nich różne konkursy oraz drobne upominki. Uczniowie klas pierwszych musieli m.in. wykazać się dość drobiazgową znajomością szkoły, do której uczęszczają od ponad miesiąca. Niektóre pytania były zaskakujące i niełatwe nawet dla tych, którzy doskonale znają wszystkie szkolne zakamarki. Wspólna zabawa trwała do godziny 21 i była bardzo udana.

Zdjęcia z dyskoteki dostępne są w galerii.

 

06-10-2014 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Szkoła Podstawowa

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję dokonać wyboru przewodniczącego, zastępcy, skarbnika i członków Samorządu poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanych kart do głosowania. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza oraz opiekunowie Samorządu. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystego apelu zorganizowanego z okazji Dnia warzyw i owoców. Nowo wybrany Samorząd od razu poddany został próbie wytrzymałości, polegającej na zjedzeniu listków cytryny. Egzamin ten zaliczył celująco. Przewodniczącym Samorządu wybrano Jagodę Milczanowską (kl. VI), zastępcą - Zuzannę Kotowicz (kl. V), a skarbnikiem Karola Płonkę (kl. IV). Członkami zostali: Marlena Niebylska (kl. VI), Mateusz Król (kl. V) oraz Klaudia Łęgowy (kl. IV). Gratulacje!

Zdjęcia z wyborów dostępne są w galerii.

 

05-10-2014 Święto warzyw i owoców

Szkoła Podstawowa

W kalendarzu imprez organizowanych w Szkole Podstawowej na trwałe zapisało się już Święto warzyw i owoców. W tym roku odbywało się ono 3 października. Uczniowie wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego, pod opieką nauczycieli, przygotowywali rozmaite owocowo - warzywne potrawy i napoje. Uwieńczeniem imprezy była prezentacja smakołyków oraz oczywiście ich konsumpcja. święto warzyw i owoców jest doskonałą okazją do promowania zdrowego sposobu odżywiania się.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-10-2014 Sprzątanie Świata

SP , GIM

3 października uczniowie Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej, pod opieką nauczycieli i wychowawców, ruszyli do Sprzątania Świata. Nasza szkoła od lata aktywnie uczestniczy w tej akcji. Udział w niej uczy odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz sprzyja kształtowaniu właściwych postaw. Młodzież porządkowała różne zakątki Orłów. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem "Turysto! Szanuj środowisko!".

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

01-10-2014 Wycieczka do portu lotniczego

Szkoła Podstawowa

25 września uczniowie klasy II i III wraz z opiekunami zwiedzili port lotniczy w Rzeszowie m.in. terminal i taras widokowy, z którego obserwowali start samolotu. Pani przewodniczka zapoznała dzieci z historią portu. Opowiedziała uczniom o warunkach podróżowania oraz przybliżyła im ścieżki pasażera, czyli odprawę biletową, kontrolę bezpieczeństwa i transport zwierząt. Dzieci zobaczyły również teren Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej, gdzie miały możliwość przejścia przez punkt bezpieczeństwa. Atrakcją na zakończenie dnia była wyczerpująca zabawa w centrum zabaw "Fantazja", która zakończyła się jedzeniem popcornu i szczęśliwym powrotem do domu.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

01-10-2014 Nowy Samorząd Uczniowski

Gimnazjum

W miniony piątek gimnazjaliści wybierali nowy Samorząd Uczniowski. Nad sprawnym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza oraz opiekunowie SU. Napięta wyborcza atmosfera panowała w szkole już od kilku dni. Uczniowie kandydujący w wyborach zbierali, na specjalnych listach, podpisy kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Były one wyrazem poparcia dla ich kandydatury. Każdy chciał jak najszybciej zebrać wymaganą liczbę podpisów. Podczas poniedziałkowego apelu Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów oraz mgr Marzena Nakoneczna - opiekun samorządu, ogłosiły wyniki wyborów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aleksandra Nalepa z klasy III B, a jej zastępcą Aleksandra Herbut z klasy II A. Gratulujemy!!!

Zdjęcia z wyborów dostępne są w galerii.

 

17-09-2014 Gość ze Szwajcarii

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach gościł w ubiegłym tygodniu, Thomas Peter Binder - przedstawiciel samorządu terytorialnego ze Szwajcarii. Jest on burmistrzem w jednym z miast kantonu Zurych. W ubiegłym roku szkolnym gościł u siebie delegację z gminy Orły, a teraz przybył z rewizytą. Gościa powitała społeczność szkolna, w której imieniu przemówiła Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Orły - mgr Bogusław Słabicki. Panu Binderowi bardzo podobała się nasza szkoła oraz panująca w niej atmosfera gościnności i otwarcia. Szwajcarski gość odwiedził również przedszkole, gdyż najmłodsi członkowie społeczności szkolnej nie uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w hali sportowej.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

03-09-2014 Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, podobnie jak w tysiącach polskich szkół, odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym w Orłach. Po ceremonii w kościele uczniowie zebrali się w hali sportowej, gdzie w obecności rodziców i nauczycieli zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów. Szczególnie miło Pani Dyrektor powitała najmłodszych członków społeczności szkolnej. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor nawiązała do 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie powiadomieni zostali również o tym, kto będzie ich wychowawcą w bieżącym roku szkolnym. Po zakończonym przemówieniu wszyscy zebrani mieli okazję podziwiać krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze sprawy dotyczące organizacji roku szkolnego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-07-2014 Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

W piątek 27 czerwca zabrzmiał, oczekiwany przez wszystkich, ostatni dzwonek w roku szkolnym 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w Kościele Parafialnym w Orłach. Następnie społeczność szkolna przemaszerowała do hali sportowej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Ważnym jej elementem było pożegnanie absolwentów Gimnazjum. Nie zabrakło przy tym łez i wzruszeń. Następnie Pani Dyrektor - Renata Iwanów podziękowała dobroczyńcom szkoły oraz rodzicom, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie trzech placówek wchodzących w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie nagród Wójta Gminy Orły dla wybitnych absolwentów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, a także nagród książkowych za najlepsze nauki w nauce oraz inne osiągnięcia. Wszystkim uczniom oraz pracownikom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, kory zregeneruje siły i doda energii do pracy w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-07-2014 Sukces Oli w konkursie polonistycznym

Gimnazjum

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Herbut zakwalifikowała się do finału konkursu polonistycznego "Szkoła ponadgimnazjalna, w której warto się uczyć" zorganizowanego przez Starostę Powiatu Przemyskiego w ramach projektu "Lepsza szkoła" z Programu Comenius Regio i przy współpracy z partnerami niemieckimi. W dniu 2 lipca 2014 r. Ola odebrała zasłużoną nagrodę za zajęcie II miejsca oraz mnóstwo podziękowań i gratulacji za tak oryginalne wypracowanie. Następnie podczas seminarium odczytała swoją pracę, otrzymując znakomite recenzje. Już wkrótce wszyscy będą mogli poznać nowatorskie pomysły i propozycje zmian w polskich szkołach ponadgimnazjalnych, ponieważ praca Oli będzie opublikowana.

 

28-06-2014 Dyskoteka szkolna

SP , GIM

W środę 25 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, odbyła się dyskoteka dla uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej oraz dla trzecioklasistów z Gimnazjum. Jej organizatorami byli rodzice, którzy zadbali o uroczystą oprawę imprezy. Uczniowie kończący pewien etap edukacji bawili się w towarzystwie młodszych kolegów.

Dyskoteka szkolna w Szkole Podstawowej (zdjęcia).

Dyskoteka szkolna w Gimnazjum (zdjęcia).

 

28-06-2014 Wycieczka do Zamościa

Szkoła Podstawowa

11 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do Zamościa, w której uczestniczyli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami. Razem z panią przewodnik, która przybliżyła dzieciom historię miasta, zwiedzili Rynek Wielki z charakterystycznym Ratuszem i wachlarzowymi schodami oraz Rynek Wodny, który okazał się być dla dzieci nie małą atrakcją. Uczniowie odwiedzili również podziemia oficyny Ratusza i podziwiali pięknie zdobione ormiańskie kamienice. Następnie udali się do ogrodu zoologicznego, w którym poznali zwyczaje życia rodzimych i egzotycznych zwierząt oraz z zaciekawieniem przyglądali się ich pawilonom i wybiegom przystosowanym do ich wymagań. Wycieczka zakończyła się zabawą w parku linowym.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

26-06-2014 Uroczystość pożegnania VI klasy

Szkoła Podstawowa

25 czerwca w Szkole Podstawowej w Orłach odbyło się uroczyste pożegnanie VI klasy - tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Uczniowie VI klasy uroczyście wywołani i zaprezentowani przez Panią Dyrektor - Renatę Iwanów zaprezentowali zgromadzonym gościom ciekawie przygotowaną część artystyczną. Następnie złożyli podziękowania nauczycielom i wręczyli wiązanki kwiatów. Po życzeniach przyszedł czas na wpis do Szkolnej Kroniki. Do pożegnań włączyli się także uczniowie klasy piątej, którzy w specjalnie przygotowanym występie złożyli życzenia i wręczyli swoim starszym kolegom upominki.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-06-2014 Wycieczka do parku owadów

Przedszkole

We wtorek 17 czerwca dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach pojechały na wycieczkę do parku owadów "Parkus Gigantus" w Wapowcach. Wycieczka dostarczyła naszym przedszkolakom wielu wspaniałych wrażeń. Gigantyczne owady, wspaniała sala i plac zabaw wywołały uśmiech na wszystkich buziach.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

25-06-2014 Występ na Dniach Orłów

Przedszkole

W tegorocznych obchodach Dni Orłów po raz kolejny wystąpiły nasze przedszkolaki. Maluchy zademonstrowały zgromadzonej publiczności pokaz taneczny.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

24-06-2014 Spotkanie z leśnikiem

Przedszkole

W maju uczniowie naszego Przedszkola mieli okazję spotkać się z pracownikiem Nadleśnictwa Krasiczyn, który w ciekawy sposób przybliżył dzieciom pracę leśnika.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

23-06-2014 Dzień Mamy i Taty

Przedszkole

W czerwcu w naszym Przedszkolu obchodzony był dzień Mamy i Taty. Poprzez pięknie wyrecytowane wiersze i wyśpiewane piosenki przedszkolaki podziękowały rodzicom za trud włożony w ich wychowanie.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-06-2014 III miejsce w turnieju piłki nożnej

Szkoła Podstawowa

18 czerwca na kompleksie sportowym "Moje boisko ORLIK 2012" w Kaszycach rozegrany został turniej piłki nożnej chłopców i dziewcząt. Była to już II edycja imprezy rozgrywanej z okazji Dnia Sportu organizowanej przez Wójta Gminy Orły. Do startu w imprezie zgłosiło się 7 zespołów chłopców i 3 dziewcząt. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach rozegrali niezłe zawody, ostatecznie zajmując III miejsce. Wygrał gospodarz - Szkoła Podstawowa w Kaszycach, która w finale ograła Szkołę Podstawową z Nizin. W kategorii dziewcząt również tryumfowali gospodarze. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Małkowic, a trzecie - Szkole Podstawowej z Trójczyc.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

09-06-2014 Dyskoteka szkolna

Gimnazjum

W czwartek 5 czerwca 2014 r. gimnazjaliści bawili się na dyskotece zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Przed jej rozpoczęciem uczniowie wzięli udział w wyborach Miss Gimnazjum i Mister Gimnazjum. Wszyscy z zainteresowaniem oczekiwali na wyniki. Zwyciężyli: Aneta Drozd z klasy IIIc oraz Sebastian Musz z klasy IIb. Po konkursowych emocjach kontynuowano wspólną zabawę.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-06-2014 XXXIII Bieg Orła

1 czerwca 2014 roku na stadionie Gminnego Klubu Sportowego w Orłach odbyła się XXXIII edycja Biegu Orła. Tegoroczna impreza zgromadziła 195 uczestników, w tym także biegaczy zza naszej wschodniej granicy (Solonka, Ukraina). Organizatorem Biegu Orła była Rada Gminy Orły, Gminny Klub Sportowy w Orłach oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Najmłodszymi startującymi byli: Julia Kopciuch oraz  Filip Gudyka, którzy z rąk Posła - p. Marka Rząsy otrzymali pamiątkowe puchary. Najstarszym zawodnikiem był p. Wacław Katan. Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego zaprezentowali się przyzwoicie, zwłaszcza wśród najmłodszych kategorii wiekowych - Błażej Demeńczuk (II miejsce - 50 metrów), Adrian Pempuś (I miejsce - 400 metrów), Mateusz Gala (II miejsce - 400 metrów), Rafał Klinger (V miejsce - 400 metrów), Kamila Anioł (V miejsce - 500 metrów), Sebastian Zdzieba (IV miejsce - 500 m), Michał Koba (V miejsce - 500 metrów), Marlena Pryszlak (VI miejsce - 900 metrów), Dawid Ferenc (VII miejsce - 900 metrów), Łukasz Karuś (IV miejsce - 1500 metrów), Dawid Łysik (V miejsce - 1500 metrów). Oficjalne wyniki biegów dostępne są w dziale SPORT SZKOLNY.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

06-06-2014 Wizyta w Nadleśnictwie Jarosław

Gimnazjum

W dniu 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie Gimnazjum odwiedzili Nadleśnictwo Jarosław. Młodzież gościła w Koniaczowie oraz Czerniawce. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach podczas których zobaczyli leśną szkółkę, jeziora retencyjne oraz dowiedzieli się o pracy leśnika. Poznali również gatunki roślin i zwierząt. Imprezę uświetniło ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy. Pomimo, że pogoda trochę "kaprysiła" wszyscy świetnie się bawili.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

04-06-2014 Zajęcia edukacyjne w bibliotece

Szkoła Podstawowa

W dniu 27 maja odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci oddziału przedszkolnego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Orłach. Dzieci poznały historię powstania pierwszej książki. Zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz złożyły przyrzeczenia dotyczące prawidłowego korzystania i szanowania wypożyczonych książek. Następnie Pani bibliotekarka dokonała pasowania na czytelnika biblioteki. W celu uatrakcyjnienia zajęć dzieci rozwiązywały zagadki na temat znanych im postaci z bajek i baśni oraz kolorowały obrazki przedstawiające ulubionych bohaterów literackich. W nagrodę za swoją pracę otrzymały kolorowe bajki i cukierki. Po zakończonych zajęciach dzieci zadowolone wróciły do swojej klasy i z niecierpliwością oczekiwały na wspólne czytanie swoich pierwszych książek z biblioteki.

Zdjęcia z zajęć edukacyjnych dostępne są w galerii.

 

04-06-2014 Dzień Matki

Szkoła Podstawowa

25 maja w Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość "Dnia Matki" w oddziale przedszkolnym. 5-6-latki uroczo wystąpiły w programie artystycznym dla ukochanych mam. Z wielką radością i przejęciem recytowali pięknie wyuczone wiersze przeplatając je żywą piosenką. Na zakończenie dzieci złożyły gorące życzenia swoim mamom wręczając laurki. Występ bardzo spodobał się publiczności. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-06-2014 Wizyta w Nadleśnictwie Jarosław

Szkoła Podstawowa

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej gościli w Nadleśnictwie Jarosław. Młodsze dzieci pojechały do siedziby Nadleśnictwa w Koniaczowie, natomiast ich starsi koledzy do leśniczówki w Czerniawce. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, w czasie których dowiedzieli się, na czym polega praca leśnika. Uczyli się rozpoznawać różne gatunki zwierząt i roślin. Po zajęciach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i zabawy ruchowe. Pomimo pochmurnego dnia wszyscy świetnie się bawili i powrócili z wycieczki w świetnych humorach.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

26-05-2014 Czwórbój lekkoatletyczny

Szkoła Podstawowa

W piątek 23 maja na boisku szkolnym w Trójczycach odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Do startu w imprezie zgłosiło się 7 Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły. Drużynę stanowiło 4 zawodników. Zawodnik każdego zespołu miał do wykonania następujące konkurencje: rzut piłeczką palantową, skok w dal ze strefy, bieg na 60 metrów, oraz bieg sztafetowy 4x300 metrów. Suma punktów każdego zawodnika stanowiła liczbę punktów całego zespołu i miała wpływ na klasyfikację końcową. W kategorii chłopców reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach zajęli 5-te miejsce. Wygrała Szkoła Podstawowa z Walawy. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Nizin, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Kaszyc. W kategorii dziewcząt reprezentantki naszej szkoły zajęły drugie miejsce. Wygrały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej z Trójczyc. Oprócz nagród drużynowych, dla zwycięzców poszczególnych konkurencji wręczone zostały również nagrody indywidualne w postaci medali i dyplomów.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-05-2014 Wycieczka do Krakowa

Szkoła Podstawowa

13 maja uczniowie z klas IV-VI udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzali kopalnię soli w Bochni. Po czterogodzinnym pobycie w kopalni wyjechali w dalszą drogę do Krakowa, gdzie czekały na nich atrakcje parku wodnego. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, podczas którego uczniowie mieli okazję m.in. wysłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego oraz dokonać zakupów pamiątek w słynnych Sukiennicach. Wycieczkę zakończył spacer krakowskimi ulicami i krótki pobyt w parku Jordana.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

07-05-2014 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

2 maja w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja połączone z przypadającym na ten dzień Świętem Flagi oraz kolejnej rocznicy nadania szkole imienia "Orła Białego". Uroczystość zapoczątkowała Msza św. w Kościele Parafialnym w Orłach. Po zakończonym nabożeństwie pochód wyruszył do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Widzowie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć laureatów tegorocznego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Imprezę zakończyły przemówienia Wójta Gminy Orły - Bogusława Słabickiego, Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego - Renaty Iwanów oraz innych zaproszonych gości, podczas których podkreślono wagę tego święta.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-05-2014 Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

W dniu 30 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się II Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu gminy Orły, Radymno oraz Żurawica. Jedna z wokalistek reprezentowała Społeczne Ognisko w Przemyślu. Rywalizację zespołów i wokalistów obserwowała cała społeczność szkolna. Wszystkich nagradzano gromkimi brawami i z niecierpliwością oczekiwano na werdykt jury. Nagrody dla laureatów oraz dyplomy dla wszystkich uczestników i opiekunów wręczali Wójt Gminy Orły - Bogusław Słabicki oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Orłach - Renata Iwanów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-05-2014 Egzaminy gimnazjalne

Gimnazjum

W dniach 23-25 kwietnia uczniowie klas trzecich Gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin składał się z trzech części. Pierwszego dnia uczniowie pisali test z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Drugi dzień przeznaczony był na przedmioty ścisłe. W trzecim dniu uczniowie pisali test z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Teraz uczniowie z niecierpliwością oczekują na wyniki. Wszystkim życzymy powodzenia i sukcesów.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-04-2014 Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

SP , GIM

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia na hali sportowej w Orłach odbył się finał II Gminnego Konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Podobnie jak w zeszłym roku konkurs zgromadził licznych uczestników, którzy podzieleni byli według kategorii wiekowych. Zmagania konkursowe poprzedziła Msza Święta, podczas której ksiądz proboszcz Jerzy Gwizdak dokonał poświęcenia palm. Po zakończonym nabożeństwie wyruszył uroczysty pochód do hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, gdzie nastąpiła prezentacja palm i wyłoniono zwycięzców. W trakcie obrad jury, uczestnicy konkursu oraz widzowie mogli skosztować tradycyjnych babek świątecznych. Zwycięzcy oraz twórcy palm wyróżnionych otrzymali dyplomy i nagrody, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Orły - Bogusława Słabickiego i Panią Dyrektor - Renatę Iwanów.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

19-04-2014 Przedświąteczne przygotowania

Przedszkole

Zdjęcia ukazujące przedświąteczne przygotowania przedszkolaków.

 

17-04-2014 "Przygody Małpki Fiki-Miki"

Przedszkole

10 kwietnia Małpka Fiki-Miki razem z przedszkolakami szukała upragnionej wiosny. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, rozwiązywały zagadki, śpiewały i z uśmiechem na buzi nagradzały gromkimi brawami bohaterów bajki.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-04-2014 Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gimnazjum

11 kwietnia w Przemyślu odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Aneta Drozd, Monika Lusio, Klaudia Jodłowska, które zmagały się z zadaniami zamkniętymi, jak i ustnymi. Aneta Drozd i Monika Lusio zakwalifikowały się do finału, w którym Aneta zajęła drugie miejsce.

 

05-04-2014 Sprawdzian szóstoklasisty

Szkoła Podstawowa

1 kwietnia uczniowie klasy szóstej pisali egzamin sprawdzający ich umiejętności na zakończenie Szkoły Podstawowej. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 60 minut, w czasie których rozwiązywali zadania z zakresu wiedzy interdyscyplinarnej. Na sprawdzianie badany  i oceniany był bowiem poziom umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, a także wykorzystania wiedzy w praktyce. Egzamin składał się z dwóch części: polonistycznej oraz matematyczno - przyrodniczej. W części z języka polskiego uczniowie musieli m.in. przeczytać tekst "Zaklęty dźwięk" Juliusza Jerzego Herlingera, zinterpretować wiersz "Muzyka" Jerzego Kamila Weintrauba, napisać krótkie ogłoszenie o zbiórce książek i zabawek organizowanej przez samorząd uczniowski oraz opowiadanie "Co dwie głowy to nie jedna", o tym jak koledzy wspólnie rozwiązują problem. W części matematyczno - przyrodniczej m.in. do narysowania była siatka geometryczna prostopadłościanu oraz różne obliczenia matematyczne do zadań tekstowych.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

31-03-2014 Duży sukces w konkursie historycznym

SP , GIM

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach wzięli udział w konkursie historycznym "Twierdza Przemyśl". Jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu przy współpracy z przemyskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk. W pierwszym etapie, który odbył się 14 marca, Gimnazjum w Orłach reprezentowały Aleksandra Herbut z klasy Ia i Magda Łyszczarz z klasy Ib. Natomiast Szkołę Podstawową reprezentował czwartoklasista Michał Dyrda. Uczeń ten zakwalifikował się do finału (28 marca), w którym zaprezentował się znakomicie. Michał wykazał się wielką wiedzą o historii I wojny światowej oraz doskonałą znajomością tematyki związanej z Twierdzą Przemyśl. Ostatecznie zajął III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

30-03-2014 Próbny egzamin klas drugich

Gimnazjum

W minionym tygodniu, od środy do piątku, uczniowie klas drugich zmagali się z próbnymi egzaminami gimnazjalnymi. Mimo, iż była to tylko próba nie brakowało nerwów, zwłaszcza wśród ambitnych i pracowitych uczniów, którzy chcieli wypaść jak najlepiej. Teraz z niecierpliwością będą oni oczekiwali na wyniki.

 

22-03-2014 Dostojny Gość

W piątek 21 marca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach gościł ksiądz biskup Stanisław Jamrozek. Spotkanie z całą społecznością szkolną odbyło się w hali sportowej i przebiegało w bardzo ciepłej oraz przyjaznej atmosferze. Po oficjalnym powitaniu ksiądz biskup rozmawiał z uczniami, a następnie udał się na spotkanie ze wszystkimi pracownikami szkoły.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

13-03-2014 Dzień Słodkości

Gimnazjum

27 lutego po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Słodkości. Na przerwach uczniowie mogli kosztować pączki, faworki, rogaliki i inne słodkości. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu tłustoczwartkowych smakołyków. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

11-03-2014 Tenis stołowy - III miejsce dziewcząt

Szkoła Podstawowa

11 marca na hali sportowej w Birczy rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa powiatu przemyskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Grano systemem "każdy z każdym" do 3 zdobytych punktów, natomiast każdy mecz - do 3 wygranych setów. Bardzo miło nam poinformować, że reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Klaudia Laska, Joanna Rybka i Aleksandra Szałyga ostatecznie uplasowały się na trzecim miejscu. Dziewczęta oprócz dyplomu i pucharu dla szkoły, zdobyły również indywidualne medale. W kategorii dziewcząt wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Fredropola, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Torek. W kategorii chłopców pewnie zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Krasiczyna, drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Sierakościach. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców dwa pierwsze zespoły wywalczyły sobie awans do zawodów na szczeblu rejonowym.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

06-03-2014 Mini koszykówka - II miejsce chłopców

Szkoła Podstawowa

6 marca na hali w Krasiczynie rozegrane zostały Mistrzostwa powiatu przemyskiego w mini koszykówce chłopców. W tegorocznym turnieju startowało aż 6 zespołów (szkoły z Krasiczyna, Stubna, Krównik, Leszna, Żurawicy i Orłów). Reprezentanci Szkoły Podstawowej z Orłów zaprezentowali się bardzo dobrze, ostatecznie zdobywając wicemistrzostwo powiatu. W meczu finałowym ulegliśmy gospodarzom zawodów - Szkole Podstawowej z Krasiczyna, która wywalczyła sobie awans do tegorocznych finałów rejonowych. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa ze Stubna, która w meczu o "podium" ograła Szkołę Podstawową z Leszna.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

05-03-2014 Turniej szachowy o Puchar Wójta

SP , GIM

1 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się III Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach: Grupa OPEN, Uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Orły, Gimnazjaliści z Gminy Orły. W rozgrywkach doskonale zaprezentowali się uczniowie naszych szkół. W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężył Michał Dyrda, a drugie miejsce zajął Michał Cwynar. Natomiast najlepszy spośród gimnazjalistów okazał się Krystian Gudyka, drugie miejsce zajął Sławomir Cioch, a trzeci był Daniel Boratyn.

 

 

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

04-03-2014 Mini koszykówka - II miejsce dziewcząt

Szkoła Podstawowa

4 marca na hali sportowej przy Zespole Szkół w Stubnie rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa powiatu w mini koszykówce dziewcząt w kategorii Szkół Podstawowych. Niezmiernie miło nam poinformować, że dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową w Orłach dzięki dobrej grze i ferworowi walki ostatecznie zajęły II miejsce na szczeblu powiatowym. Całe zawody bez większych problemów wygrał gospodarz - Szkoła Podstawowa ze Stubna, która wywalczyła tym samym awans do zawodów rejonowych. Podium uzupełniły reprezentantki Szkoły Podstawowej z Medyki.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

03-03-2014 Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Gimnazjum

27 lutego w Szkole Podstawowej w Nizinach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których nasi uczniowie zmagali się z uczniami innych szkół z terenu gminy Orły. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych. Uczennice naszego Gimnazjum zajęły pierwsze trzy miejsca i zakwalifikowały się do etapu powiatowego: I miejsce - Aneta Drozd, II miejsce - Klaudia Jodłowska, III miejsce - Monika Lusio.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

27-02-2014 "Projektor - wolontariat studencki"

Szkoła Podstawowa

23 lutego grupa uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej w Orłach zaproszona została przez kolegów z Zespołu Szkół im. T.Kościuszki w Nehrybce na pokazy naukowe w ramach programu "Projektor - wolontariat studencki". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali bardzo ciekawe i atrakcyjne warsztaty oraz pokazy z chemii, biologii, fizyki, robotyki, kryminalistyki i pierwszej pomocy. Dzieci uczestnicząc w poszczególnych pokazach przekonały się jak ciekawe mogą być nauki ścisłe. Uczniowie zafascynowani formą zajęć poprosili studentów o ponowne spotkanie, tym razem w naszej szkole.

Zdjęcia z pokazu dostępne są w galerii.

 

26-02-2014 Dzień babci i dziadka

Przedszkole

20 lutego odbyło się spotkanie przedszkolaków z babciami i dziadziami. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci z wielkim przejęciem zadedykowały ukochanym dziadkom piosenki, wiersze i laurki. Zaprezentowały również swoje umiejętności zdobyte na zajęciach tańca. Wspólne zabawy i tańce z dziadkami dostarczyły wszystkim uczestnikom zabawy wiele radości i pozytywnych emocji. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-02-2014 "Magiczna księga Czarodziejki Arielki"

Przedszkole

27 stycznia dzieci przedszkolne uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. "Magiczna księga Czarodziejki Arielki" prezentowanym przez Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Celem przedstawienia było zachęcenie dzieci do słuchania i czytania bajek. Ciekawa akcja, doskonały humor spotkały się z żywym zainteresowaniem małych widzów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

22-02-2014 Gminny turniej tenisa stołowego

Szkoła Podstawowa

W piątek 21 lutego w Domu Ludowym w Zadąbrowiu odbyła się VI edycja Gminnego turnieju tenisa stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa z Zadąbrowia. Do startu w imprezie przystąpiło 8 zespołów męskich oraz 7 żeńskich. Drużynę stanowiło 2 zawodników (plus jeden rezerwowy). Grano systemem mieszanych w dwóch grupach. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych gier, a każda gra do dwóch wygranych setów do 11 pkt. W przypadku remisu w grach pojedynczych o ostatecznym wyniku meczu decydowała gra deblowa. W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa z Kaszyc, która w finale pokonała Szkołę Podstawową z Trójczyc. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach uplasowali się ostatecznie na 6-tej pozycji. Z kolei w kategorii dziewcząt znakomity występ zanotowały  uczennice naszej szkoły, które wygrywając wszystkie mecze pewnie zdobyły pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej z Kaszyc. Zwycięzcy dzisiejszych zawodów zapewnili sobie start w mistrzostwach powiatu. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

19-02-2014 Wygrana w turnieju mini koszykówki

Szkoła Podstawowa

18 lutego 2014 roku na hali sportowej przy Zespole Szkół w Drohojowie rozegrany został Gminny turniej w mini koszykówkę dziewcząt i chłopców. Do startu w zawodach przystąpiło 5 zespołów męskich oraz 3 żeńskie. Grano systemem "każdy z każdym" 4x4'. Reprezentacje Szkoły Podstawowej z Orłów zarówno w kategorii dziewcząt, jaki i chłopców odniosły spory sukces zajmując pierwsze miejsca. W kategorii chłopców podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Drohojowa oraz Szkoła Podstawowa z Nizin. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Małkowic, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Nizin. Reprezentanci Szkoły Podstawowej z Orłów zapewnili sobie udział w tegorocznych mistrzostwach powiatu w mini koszykówce. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

19-02-2014 Projekt edukacyjny z języka niemieckiego

Gimnazjum

W styczniu uczennice klasy IIc - Sara Barszczak, Monika Bąk, Gabriela Łamasz i Bernadetta Nowak zaprezentowały projekt edukacyjny z języka niemieckiego pod tytułem "Deutschsprachige Lander". Realizując projekt uczennice bliżej poznały historię, kulturę, tradycję krajów niemieckojęzycznych. Swoje materiały przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej, plakatów oraz portfolio. Opiekunem projektu był mgr Igor Fleytukh.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

18-02-2014 Walentynki 2014

SP , GIM

Atmosferę Dnia Zakochanych czuło się w naszej szkole już od kilku dni. Od początku tygodnia wszyscy uczniowie mówili o Walentynkach i wysyłali je do swoich przyjaciół i sympatii. W Gimnazjum i Szkole Podstawowej pojawiły się "skrzynki pocztowe", do których uczniowie wrzucali specjalne kartki walentynkowe. Szkolne korytarze ozdobione zostały stosownymi dekoracjami. A we czwartek społeczność szkolna bawiła się na dyskotece, na której nie zabrakło konkursów. W Dniu Zakochanych wszyscy czekali na okolicznościową korespondencję. Niektórzy mieli nie lada zagadkę, gdyż dostali walentynkową karteczkę od "tajemniczego wielbiciela". Nie zabrakło serduszek dla nauczycieli.

Zdjęcia z poszczególnych dyskotek dostępne są w galeriach Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

 

16-02-2014 "Koncertowy zawrót głowy"

SP , GIM

Pod taki hasłem, we wtorek 11 lutego odbył się w naszej szkole koncert zespołu Łódzkie Trio "Złota Trąbka". Tworzą go: Maciej Malec, Marcin Błoszyk oraz Wojciech Stępniak. Muzycy Ci na co dzień zajmują się nie tylko występami estradowymi, ale także realizują programy edukacyjne, które przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Podczas koncertu uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum mogli posłuchać światowych szlagierów oraz poznać bliżej trąbkę i puzon. Niektórzy śmiałkowie spróbowali również gry na tym ostatnim instrumencie oraz tańczyli w rytm gorącej samby.

Zdjęcia z koncertu dostępne są w galerii.

 

13-02-2014 Gminny turniej mini siatkówki

Szkoła Podstawowa

W środę 12 lutego na hali sportowej w Małkowicach rozegrany został coroczny turniej mini siatkówki dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Orły. W imprezie wystąpiło 5 drużyn żeńskich oraz 7 męskich. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Orłów zaprezentowali się naprawdę przyzwoicie. Dziewczyny ostatecznie zajęły drugie miejsce, natomiast chłopcy - piąte. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców tryumfowali reprezentanci Szkoły Podstawowej z Kaszyc, którzy wywalczyli sobie awans do zawodów powiatowych.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

11-02-2014 Spotkanie z policjantami

Szkoła Podstawowa

11 lutego 2014 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy I i II z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Dzieci utrwaliły sobie zasady ruchu drogowego i pieszego. Uczniowie aktywnie i z wielkim zainteresowaniem brali udział w pogadance. Na zakończenie wszyscy otrzymali odblaski i książeczki do indywidualnej pracy i nauki. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

11-02-2014 Szkolny przegląd kolęd i pastorałek

Szkoła Podstawowa

16 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Orłach odbył się IV Przegląd kolęd i pastorałek dla uczniów klas I-III oraz przedszkolaków. Szczególnie uroczo zaprezentowały się po raz pierwszy dzieci z naszego przedszkola. Wszyscy uczestnicy bardzo pięknie zaśpiewali wybrane kolędy i pastorałki z podziałem na śpiew solowy, w duecie oraz grupowy. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Julia Potoczna (kl. II), Julia Żołnierz (kl. II), II miejsce - Brygida Wojdyła (kl. I), Marlena Matysko (kl. I), Maja Kotowicz (kl. I), III miejsce - Andżelika Słabicka (kl. III). Każdy uczestnik konkursu nagrodzony został gromkimi brawami, dyplomem i upominkiem.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-02-2014 Projekt edukacyjny z historii

Gimnazjum

W czwartek 6 lutego uczennice klasy IIIa - Wiktoria Grabowska, Andżelika Karaś, Magdalena Magdziarz i Dominika Pierożek prezentowały efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym z historii. Był on zatytułowany "Przemyśl w okresie II wojny światowej". W trakcie jego realizacji dziewczęta poznały bliżej historię miasta oraz wojenne wspomnienia mieszkańców grodu nad Sanem. Zebrane materiały uczennice przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej. Opiekunem projektu była mgr Agnieszka Dudziak.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

07-02-2014 Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Gimnazjum

4 lutego w Gimnazjum w Orłach odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie rozwiązywali test zawierający zadania dotyczące zasad i przepisów przeciwpożarowych. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów. Najlepsze wyniki zdobyli: Monika Lusio (IIb), Aneta Drozd (IIIc) oraz Sebastian Musz (IIb).

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

28-01-2014 Jasełka

SP , GIM

W dniach 18-19 stycznia 2014 roku uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach przedstawili inscenizację jasełek, które pomogły przedłużyć wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom atmosferę minionych Świąt Bożego Narodzenia. W pierwszym dniu imprezy pokaz jasełek połączono z obchodami Dnia "Babci i Dziadzia". W drugim dniu w uroczystości wzięli udział wszyscy chętni mieszkańcy Orłów i okolic. Tegorocznym jasełkom towarzyszyła radość wyrażona śpiewem, muzyką i słowem. Na scenie pojawiły się tradycyjne postacie, które znamy ze scen biblijnych. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych jasełka pod opieką swoich nauczycieli przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Dzięki temu udało się połączyć zapał, talent i entuzjazm tych najmłodszych, z doświadczeniem starszych. Spektakularny pokaz nagrodzony został przez zgromadzonych widzów gromkimi brawami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

27-01-2014 Konkurs z języka niemieckiego

Gimnazjum

W dniu 14 stycznia 2014 roku w Gimnazjum odbył się szkolny konkurs języka niemieckiego "Mistrz słówek", kóry zorganizowany został dla uczniów klas drugich. W konkursie wzięło udział 6 uczniów. Zmagali się oni ze słownictwem, które trzeba było napisać w języku niemieckim i polskim. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIb - Monika Lusio, drugie miejsce - Gabriela Czerwińska (klasa IIa), a trzecie miejsce Klaudia Kucaj (klasa IIa).

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

24-01-2014 Bal karnawałowy

Przedszkole

13 stycznia 2014 roku w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbył się wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Fantazyjne stroje i skoczna muzyka sprzyjały wspaniałej zabawie.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-01-2014 Konkurs kolęd

Przedszkole

16 stycznia mali kolędnicy walczyli o nagrody dla swojej grupy. Piękne kolędy, uroczyste stroje przedłużyły atmosferę świąteczną i dostarczyły dzieciom wiele emocji.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-01-2014 Wizyta w kościelnej szopce

Przedszkole

W środę 15 stycznia 2014 roku wszystkie przedszkolaki złożyły wizytę Małemu Jezuskowi w kościelnej szopce. Wspólna modlitwa i kolędowanie sprawiły dzieciom wiele radości.

 

19-01-2014 Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta

Szkoła Podstawowa

15 stycznia na hali sportowej w Orłach rozegrana została XIV edycja Turnieju halowej piłki nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Orły. W zawodach udział wzięło 8 Szkół Podstawowych w terenu Gminy Orły. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Orły oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Grano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". W zależności od uzyskanej pozycji końcowej każda z drużyn grała mecz o poszczególne miejsce. Reprezentacja naszej szkoły po remisie z SP Drohojów 2:2 oraz wygranych z SP Małkowice (2:1) i SP Trójczyce (5:0) zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie awansując tym samym do wielkiego finału, w którym po emocjonującym meczu ograła 1:0 SP Kaszyce. W taki właśnie sposób tytuł mistrzowski, po dwóch latach powrócił do Orłów. Każdy z zespołów otrzymał z rąk Wójta Gminy Orły - mgr Bogusława Słabickiego oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego - mgr Renaty Iwanów pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową. Najlepszym strzelcem zawodów z 7 bramkami na koncie został Oskar Balawender (SP Orły), najlepszym bramkarzem Dawid Ferenc (SP Orły), najlepszym zawodnikiem Tomasz Hołub (SP Kaszyce) a najmłodszym uczestnikiem Patryk Gancarz (SP Zadąbrowie). Gratulacje!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-01-2014 Zabawa karnawałowa

SP , GIM

W minioną sobotę w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyła się zabawa karnawałowa. Najszybciej zabawę rozpoczęli uczniowie "zerówki" i klas I-III. Na szkolnym korytarzu bawiły się elfy, księżniczki i czarownice. Nie zabrakło również sławnych piłkarzy. Pozostałe klasy Szkoły Podstawowej i gimnazjaliści zabawę rozpoczęli nieco później na dwóch równolegle odbywających się dyskotekach. Szczególną popularnością w Gimnazjum cieszyło się karaoke. Uczniowie śpiewali stare i nowsze przeboje, a nagradzani byli gromkimi brawami i łakociami, o które zadbała Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Rady Rodziców zapewniły poczęstunek dla przybyłej na zabawę karnawałową społeczności szkolnej.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

15-01-2014 Mikołajki

Przedszkole

Jak co roku, wizytę w przedszkolu złożył Mikołaj. Wszystkie dzieci zostały obdarowane wymarzonymi prezentami. Śpiewom, radości i śmiechom nie było końca...

Zdjęcia z wizyty Mikołaja dostępne są w galerii.

 

08-01-2014 Wizyta w Muzeum Historii Przemyśla

Przedszkole

Przedświąteczny wyjazd do Muzeum Historii Przemyśla dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych przeżyć. Dzieci obejrzały dynamiczną bajeczkę o historii pierników, samodzielnie wycinały ciasteczka i zdobiły je. Słodkie i pachnące ozdoby zawisły na przedszkolnej choince. Rodzice, którzy brali udział w wycieczce udzielili wywiadu dla Radia Rzeszów.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

08-01-2014 Wizyta w teatrze

Przedszkole

W listopadzie uczniowie Przedszkola wybrali się do Przemyśla na spektakl teatralny o baśniowym bohaterze -  Alibabie. Choć wycieczce na Zamek Kaźmierzowski nie towarzyszyła zbyt dobra pogoda, to mali widzowie spektaklu byli zachwyceni przygodami dzielnego Alibaby.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

27-12-2013 Szkolna Wigilia

Pierwszym zwiastunem Świąt Bożego Narodzenia była niesamowita szopka, która powstała przed naszą szkołą. A w dniu 20 grudnia 2013 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyła się tradycyjna "Szkolna Wigilia". Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna, zaproszeni goście, rodzice oraz pracownicy szkoły. Na stołach gościły tradycyjne polskie potrawy. Życzenia zgromadzonym złożyła pani dyrektor - mgr Renata Iwanów oraz wójt - mgr Bogusław Słabicki. Program artystyczny przygotowali uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej pod kierunkiem wychowawcy. Całość uroczystości zwieńczyło wspólne dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-12-2013 Kiermasz świąteczny

SP , GIM

Już nie po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pod kierunkiem nauczycieli, wykonywali świąteczne stroiki i ozdoby. Lokalna społeczność mogła je nabyć na kiermaszu, kory miał miejsce w kościele parafialnym w Orłach oraz w Urzędzie Gminy. W tym roku cały dochód z kiermaszu przeznaczony był na cel charytatywny.

 

16-12-2013 Próbny egzamin gimnazjalny

Gimnazjum

Od wtorku 10 grudnia gimnazjaliści zmagali się z próbnymi egzaminami. Pierwszego dnia rozwiązywali oni test z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Środa przeznaczona była na przedmioty ścisłe, natomiast we czwartek zmierzyli się z testami podstawowymi i rozszerzonymi z języka angielskiego. Była to dla nich przymiarka do tego, co czeka ich w kwietniu 2014 roku. Nastroje gimnazjalistów były bardzo zróżnicowane. Jedni pełni pesymizmu mówili o testach. Inni liczą na "szczęście". Wszystkim życzymy powodzenia i sukcesów. Zwłaszcza wiosną.

Zdjęcia z próbnych egzaminów dostępne są w galerii.

 

14-12-2013 Prezentacja projektu z j.angielskiego

Gimnazjum

9 grudnia 2013 roku uczennice klasy IIIb i IIIc - Paulina Kisała, Sylwia Peszko i Magdalena Rabczak zaprezentowały projekt edukacyjny z języka angielskiego "Famous american cities". Pierwsza część obejmowała prezentację multimedialną na temat słynnych amerykańskich miast - New York, Los Angeles i Chicago - ich położenie, historię, popularne miejsca i słynnych mieszkańców. W drugiej części projektu uczennice zaprezentowały plakaty dotyczące znanych amerykańskich drużyn sportowych związanych z poszczególnymi miastami, a także sylwetkę prezydenta USA oraz amerykańskie symbole narodowe - flagę i hymn. Całość prezentacji odbyła się w języku angielskim. Opiekunem projektu była mgr Joanna Sikora - Stecura.

Zdjęcia z realizacji projektu dostępne są w galerii.

 

12-12-2013 Kresowy Mikołaj

SP , GIM

W ubiegłym tygodniu, w odpowiedzi na inicjatywę posła Piotra Tomańskiego, przemyskich działaczy Platformy Obywatelskiej oraz Towarzystwa Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich, uczniowie Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zbierali zabawki dla ubogich dzieci z Ukrainy w ramach akcji "Kresowy Mikołaj". W minioną niedzielę delegacja uczniów pod opieką mgr Igora Fleytukha udała się do Mościsk. Uroczyste spotkanie zorganizowane zostało przez Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział "Mościska". Wzięli w nim udział goście z Polski i Ukrainy. Podarunki sprawiły dzieciom wiele radości.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

10-12-2013 Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

W piątek 6 grudnia na hali sportowej w Orłach rozegrany został tradycyjny już Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum. W zawodach brali udział uczniowie Gimnazjum z Orłów, Drohojowa, Maćkowic i Krasiczyna. Całe rozgrywki wygrało Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki z Maćkowic. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Publiczne im. Orła Białego z Orłów, trzecie - Gimnazjum im. kard. A.S. Sapiehy z Krasiczyna, a czwarte - Gimnazjum im. Jana Pawła II z Drohojowa.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

09-12-2013 Zabawa andrzejkowa

Gimnazjum

W czwartkowy wieczór 28 listopada odbyła się w naszym Gimnazjum dyskoteka andrzejkowa. Oprócz wspaniałej zabawy, można się też było dowiedzieć jaka nasz czeka przyszłość w pokoju wróżb. Wieczór urozmaicił poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-12-2013 Spotkanie ze Św. Mikołajem

SP , GIM

6 grudnia gościł w naszej szkole Mikołaj. Odwiedził on wszystkie oddziały - od przedszkola, po gimnazjum. I maluchy, i Ci starsi oczekiwali go z niecierpliwością. Rozdawał prezenty i słodycze. Sympatycznemu Mikołajowi towarzyszyły anioły i diabełki.

Zdjęcia z wizyty Św. Mikołaja w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w poszczególnych galeriach.

 

05-12-2013 Lekcja multimedialna

Szkoła Podstawowa

4 grudnia uczniowie klas IV-VI udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie uczestniczyli w lekcji multimedialnej "Dla tych, co się lubią bawić i śmiać". Pierwsza część spotkania miała charakter multimedialnych prezentacji przeplatanych wykładami prowadzącego na temat głównych gatunków filmowych. W drugiej części uczniowie obejrzeli wzruszający film "Most do Terabithii".

Zdjęcia z lekcji dostępne są w galerii.

 

04-12-2013 Zabawa andrzejkowa

Szkoła Podstawowa

28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-VI oraz oddziału przedszkolnego. Przed zabawą uczniowie starszych klas wraz ze swoimi opiekunami przygotowali andrzejkową dekorację oraz pokój wróżb. Podczas imprezy nie zabrakło wspaniałych tańców, wróżb andrzejkowych, których autorami zgodnie z tradycją byli uczniowie klasy V i VI oraz poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców. Wszyscy uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń po skończonej zabawie wrócili do swoich domów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-11-2013 Konkurs z okazji roku Tuwima

Szkoła Podstawowa

27 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Orłach odbył się Gminny Konkurs Polonistyczny "Podróż do zaczarowanej krainy wierszy Juliana Tuwima". W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas IV-VI z terenu Gminy Orły. Uczestnicy napisali test, który zawierał pytania dotyczące poezji Tuwima oraz recytowali wiersze tego wybitnego poety. Zwyciężyła Joanna Świetlicka, drugie miejsce zajął Michał Chuchra, a trzecie Klaudia Hajduk. Rozdano także nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym, w którym rywalizowali uczniowie klas I-III. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Gaweł, drugie Zuzanna Wielgosz, trzecie Jan Nykiel i Wiktoria Skrzypek. Ponadto wyróżnienia otrzymały Wiktoria Sieńkowska oraz Jagoda Rzepska.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

27-11-2013 Zawody powiatowe w koszykówkę

Gimnazjum

20 listopada w Stubnie odbyły się zawody powiatu przemyskiego w koszykówkę dziewcząt rozgrywane w ramach Gimnazjady. Poziom gry był bardzo wyrównany. Pomimo zaciętej walki nasze uczennice ukończyły turniej na piątym miejscu.

 

25-11-2013 Niezwykła lekcja fizyki

Gimnazjum

W naszym Gimnazjum gościli przedstawiciele Fundacji Wspieranie Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Dla trzecioklasistów przygotowali oni niezwykłą lekcję pod hasłem "Odlotowa fizyka". Goście w ciekawy sposób wyjaśnili młodym ludziom prawa z dziedziny fizyki, posługując się przy tym prezentacjami multimedialnymi oraz specjalistycznym sprzętem. Był balon, który unosił się w pracowni oraz samolot skonstruowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Powstał on z takich samych materiałów, z jakich wykonywane są prawdziwe samoloty. W trakcie lekcji uczniowie mieli możliwość prześledzenia historii unoszenia się człowieka w powietrze - począwszy od Dedala i Ikara, poprzez balon, sterowce, aż po najnowsze konstrukcje lotnicze.

Zdjęcia z lekcji dostępne są w galerii.

 

22-11-2013 Spotkanie z muzyką

SP , GIM

W naszej szkole gościł Łódzki Duet Akordeonowy, czyli dwóch niezwykłych muzyków - Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Najpierw uczniowie szkoły podstawowej, a następnie gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w koncercie akordeonowym, który przybliżył im arcydzieła muzyki klasycznej oraz polskie tańce ludowe, a także sam instrument czyli akordeon. Był on niegdyś nieodzownym elementem spotkań towarzyskich czy też zabaw ludowych. Artyści podbili serca słuchaczy. Uczniowie aktywnie brali udział w tej niecodziennej i pełnej humoru lekcji muzyki. Zwieńczeniem koncertu był najbardziej znany utwór z musicalu "Skrzypek na dachu".

Zdjęcia z koncertu dostępne są w galerii.

 

21-11-2013 "Pożegnanie Pani Jesieni"

Szkoła Podstawowa

W dniu 15 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej w Orłach odbyło się spotkanie otwarte dla rodziców dzieci oddziału przedszkolnego. Podczas spotkania dzieci grupy 6-latków zaprezentowały swoje wiadomości i umiejętności w inscenizacji pt. "Pożegnanie Pani Jesieni". Dzieci przebrane za owoce i warzywa pokazały bogactwo darów jesieni, utrwaliły nazwy owoców i warzyw. Dowiedziały się o konieczności spożywania ich jako źródła cennych witamin i dbania o swoje zdrowie. Pokazały również w jaki sposób ludzie przygotowują zapasy owoców i warzyw na zimę. Dzieci przebrane za zwierzęta pokazały w jaki sposób ptaki i zwierzęta leśne przygotowują się do przetrwania nadchodzącej zimy (gromadzą zapasy, zapadają w sen zimowy, ptaki odlatują do ciepłych krajów). Dzieci przebrane za miesiące (wrzesień, październik, listopad) pokazały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Inscenizacja była podsumowaniem treści o tematyce jesiennej. Dzieci miały okazję prezentacji wyznaczonych ról, piosenek i tańców przed szerszą publicznością. Wykazały samodzielność, umiejętność współdziałania w grupie oraz aktywność twórczą. Przedstawienie bardzo spodobało się rodzicom, przedszkolakom zaś dostarczyło wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Mali aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w galerii.

 

21-11-2013 Konkurs "Na jesienną nutę"

Szkoła Podstawowa

14 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej odbyła się II edycja konkursu wokalno - recytatorskiego "Na jesienną nutę". Konkurs rozpoczął się prezentacją przedstawienia dzieci oddziału przedszkolnego grupy 6-latków pt. "Pożegnanie Pani Jesieni". W dalszej części konkursu wystąpili uczniowie z klas I-III prezentując dowolnie wybraną piosenkę lub wiersz o tematyce jesiennej. Dzieci uroczo prezentowali swoje zdolności i umiejętności w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Julia Żołnierz (kl. II), Nela Szmuc (kl. III), II miejsce - Bartłomiej Ostrach (kl. II), III miejsce - Karolina Gaweł i Maja Kotowicz (kl. I), Marcela Barszczak (kl. III), wyróżnienie - Malwina Kucaj (kl. II), Julia Potoczna (kl. II) oraz Andżelika Słabicka (kl. III). Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i słodkim poczęstunkiem.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-11-2013 Pasowanie na przedszkolaka

Przedszkole

13 listopada dzieci z grupy "Średniaków" zostały oficjalnie przyjęte do społeczności Przedszkola - "Ślubuję uroczyście być dobrym i dzielnym przedszkolakiem - ślubuję; Co dzień rano mieć buzię roześmianą - ślubuję; Nie płakać, nie szlochać i swoje panie bardzo kochać - ślubuję; Zabawki szanować i w sali porządkować - ślubuję; Bawić, uczyć się wesoło, dając radość wszystkim w koło - ślubuję; Bo już jesteś przedszkolakiem, dużą dziewczynką i dużym chłopakiem."

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-11-2013 Mistrzostwa powiatu w mini piłkę ręczną

Szkoła Podstawowa

W dniach 18 oraz 20 listopada na hali sportowej w Medyce rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa powiatu przemyskiego w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Prawo startu w imprezie mieli mistrzowie poszczególnych gmin naszego powiatu. Poziom rozgrywek zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców był bardzo wyrównany. Nasi reprezentanci i reprezentantki mimo niezłej gry ostatecznie zakończyły turniej na czwartym miejscu. Rozgrywki dziewcząt i chłopców wygrała Szkoła Podstawowa ze Stubna, która będzie reprezentować powiat przemyski w etapie rejonowym.

Zdjęcia z zawodów dziewcząt i chłopców dostępne są w galerii.

 

14-11-2013 Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniu 12 listopada 2013 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W montażu słowno - muzycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Słowami wierszy i pieśni patriotycznych przypomnieli oni najważniejsze wydarzenia w dziejach Ojczyzny, od chwili utraty niepodległości, aż po jej odzyskanie. Montaż przygotowali: mgr Agnieszka Dudziak, mgr Joanna Sikora - Stecura, mgr Renata Pelc oraz mgr Stanisław Piszczek. O oprawę muzyczną zadbała mgr Agata Wąsacz. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

13-11-2013 Spotkanie z podróżnikiem

Szkoła Podstawowa

23 listopada w Szkole Podstawowej w Orłach odbyło się spotkanie klas 0-3 z podróżnikiem grupy "Trzask", z panem Grzegorzem Chachurą. Dzieci miały okazję obejrzeć pokaz slajdów z podróży po Meksyku. Prowadzący spotkanie w ciekawy sposób przybliżył uczniom ten niezwykły kraj. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o Meksyku, a ciekawostki wyprawy poparte były projekcją zdjęć oraz rekwizytami. Wszyscy chętni mogli przymierzyć sombrero i meksykańskie maski oraz zobaczyć ziarna kakaowca, które były dawniej bardzo cenne. Uczniowie dowiedzieli się również wiele ciekawych rzeczy o innych większych miastach w tym kraju. O meksykańskim folklorze i historii Azteków, o zwyczajach mieszkańców, ich codziennym życiu i kulturze prezentowanego kraju.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

12-11-2013 Wycieczka do Nadleśnictwa w Birczy

Szkoła Podstawowa

W dniu 07.10.2013 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią - panią Małgorzatą Kulawską oraz panią Anną Citkowską wzięli udział w wycieczce do Nadleśnictwa w Birczy. Na miejscu w bardzo ładnym ośrodku edukacyjnym spotkaliśmy się z leśniczym - panem J.Decem, który ciekawie opowiadał o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Dowiedzieliśmy się jakie są ich zwyczaje, czym się żywią. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą mieszkańców lasu. Ogromne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły  licznie zgromadzone eksponaty zwierząt żyjących w lasach. Następnie wyruszyliśmy z przewodnikiem do lasu ścieżką przyrodniczą "Bobrowa dolina". W czasie wędrówki pan leśniczy opowiadał nam dużo ciekawostek o lesie i bobrach. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew liściastych i iglastych. Na koniec wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek, a wspaniała pogoda i niezwykłe humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

12-11-2013 Wycieczka klasy III do młyna i piekarni

Szkoła Podstawowa

Dnia 30 września 2013 roku uczniowie klasy III wraz z opiekunami wybrali się na krótką wycieczkę do młyna i piekarni w Orłach. Dzieci zostały bardzo serdecznie przyjęci przez właścicieli i pracowników. Z ogromną ciekawością słuchały opowiadań o pracy młynarza i piekarza. Oglądały wyposażenie obu zakładów, poznały nazwy kolejnych czynności i etapy przemiału zboża na mąkę. Zobaczyły różne produkty zbożowe i sposób ich przechowywania. W piekarni zapoznały się z procesem wypieku chleba: składnikami ciasta, maszynami wykorzystywanymi przy produkcji. Obserwowały proces formowania ciasta na bułki i chleb, wkładania ich do komór oraz nowoczesnych pieców.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

07-11-2013 Mistrzostwa powiatu w unihokeju dz.

Szkoła Podstawowa

W czwartek 7 listopada w Żurawicy rozegrane zostały Mistrzostwa powiatu przemyskiego w mini unihokeju dziewcząt. W rozgrywkach udział wzięło 8 szkół podstawowych tj. SP nr 1 Żurawica, SP nr 2 Żurawica, SP Stubno, SP Kalników, SP Orły, SP Ujkowice, SP Huwniki oraz SP Krasiczyn. Grano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Dwa pierwsze zespoły awansowały do tzw. "grupy mistrzowskiej" natomiast pozostali grali ze sobą o miejsca 5-6 i 7-8. Reprezentacja naszych dziewcząt, mimo iż w całych zawodach doznała tylko jednej porażki, ostatecznie uplasowała się na 6-tym miejscu w klasyfikacji końcowej. Awans do półfinału wojewódzkiego wywalczył dzisiejszy tryumfator - Szkoła Podstawowa nr 1 z Żurawicy, oraz Szkoła Podstawowa z Ujkowic (II miejsce). Półfinał wojewódzki w tej dyscyplinie rozegrany zostanie w pierwszej dekadzie grudnia.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

06-11-2013 Mistrzostwa powiatu w unihokeju chł.

Szkoła Podstawowa

6 listopada na hali sportowej w Żurawicy rozegrane zostały Mistrzostwa powiatu w mini unihokeju chłopców. W imprezie uczestniczyło 9 szkół z terenu powiatu przemyskiego (SP nr 1 Żurawica, SP nr 2 Żurawica, SP Maćkowice, SP Orły, SP Stubno, SP Kaliników, SP Nehrybka, SP Huwniki). Grano w trzech grupach systemem "każdy z każdym" 2x5'. Pierwsze zespoły awansowały bezpośrednio do grupy "mistrzowskiej", natomiast drużyny, które zajęły drugą lokatę grały między sobą w play-off. 4 najlepsze placówki spotkały się ze sobą w grupie "mistrzowskiej", w której wyłoniono mistrza. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się nieźle, ostatecznie zajmując 5-te miejsce. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Żurawicy, natomiast drugie - Szkoła Podstawowa z Maćkowic. Oba tez zespoły zapewniły sobie udział w półfinale wojewódzkim.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

02-11-2013 Uroczystość Wszystkich Świętych

SP , GIM

W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej, pod opieką mgr Marcina Przytuły i mgr Stanisława Piszczka, udali się na przemyskie nekropolie, aby zapalić znicze na mogiłach tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Zbiórka zniczy prowadzona była wśród uczniów w październiku. Ponieważ cieszyła się dużym zainteresowaniem część z nich przekazana została do Lwowa. Zapłoną tam na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Koordynatorem akcji był mgr Igor Fleytukh.

Zdjęcia z wyjazdu dostępne są w galerii.

 

01-11-2013 Z życia przedszkola...

Przedszkole

Zdjęcia ukazujące codzienne życie naszego przedszkola.

 

29-10-2013 Wizyta w kinie Helios

Gimnazjum

24 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do kina Helios w Rzeszowie na projekcję filmu "Grawitacja" w 3D. Film był bardzo widowiskowy, a ukazana w nim przestrzeń kosmiczna - efektowna. Nie zabrakło również znakomitej obsady filmowej jak choćby Sandra Bullock oraz George Clooney. Były to chwile w których wszyscy znaleźliśmy się w innym wymiarze.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

25-10-2013 Sukces naszych szachistów

SP , GIM

23 października w Krasiczynie odbyły się drużynowe turnieje szachowe na szczeblu powiatowym dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Po raz pierwszy naszą placówkę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wielkie brawa należą się uczniom szkoły podstawowej, którzy w składzie: Michał Dyrda, Michał Cwynar, Jakub Masternak i Katarzyna Rzechorzek zajęli III miejsce. Dobrze zaprezentowali się także gimnazjaliści (Krystian Gudyka, Łukasz Rzechorzek, Adrian Groszek i Karolina Gwiazda), którzy uplasowali się na V miejscu. Miejmy nadzieję, że te sukcesy zachęcą innych uczniów do uprawienia tego "królewskiego" sportu.

 

24-10-2013 Międzyklasowy turniej piłki nożnej

Gimnazjum

W środę 23 października na hali sportowej w Orłach rozegrany został międzyklasowy turniej piłki nożnej dla chłopców z naszego Gimnazjum. Start w zawodach zgłosiła każda z 8 klas gimnazjalnych. Grano w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym" po 10 minut. Dwa pierwsze zespoły awansowały do półfinałów. Turniej kończył się meczem o trzecie miejsce oraz starciem finałowym. Rozgrywki były bardzo zacięte, a ich końcowa faza niezwykle emocjonująca. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa IIIa, która w finale dopiero po serii rzutów karnych ograła klasę IIIb. Trzecie miejsce zajęła klasa IIb, natomiast czwarte - Ib. Pierwsze 3 zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które wręczyła Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

21-10-2013 Ind. biegi przełajowe - finał wojewódzki

SP , GIM

17 października w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z 25 powiatów województwa podkarpackiego. Tegoroczny finał zgromadził bardzo dużo uczestników. W każdej kategorii startowało niemalże po 100 osób. Nasi uczniowie ze szkoły podstawowej - Marlena Pryszlak i Oskar Balawender oraz uczennica gimnazjum - Monika Bereźnicka zaprezentowali się bardzo dobrze, choć żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

15-10-2013 XIII Dzień Papieski

SP , GIM

W przededniu 35 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach obchodzono Dzień Papieski. Społeczność szkolna miała okazję do chwili zadumy nad życiem niezwykłego człowieka jakim był błogosławiony Jan Paweł II. Okazję do tego stworzyła projekcja filmu zatytułowanego "Credo", który przedstawiał najważniejsze momenty pontyfikatu wielkiego Polaka. Poprzedziły ją słowa wprowadzenia, wypowiedziane przez księdza katechetę - Marcina Wilka, o świętości i charyzmie Jana Pawła II.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są w galerii.

 

15-10-2013 Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października 2013 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już tego dnia odbywało się pasowanie na uczniów klasy I. Najpierw złożyli oni uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów dokonała pasowania na uczniów klasy I. Nie obyło się również bez części artystycznej przygotowanej przez wychowawczynię klasy I - mgr Krystynę Morawską. Pierwszaki otrzymały także książeczki Szkolnej Kasy Oszczędności, które wręczyła im, wraz z upominkami, pani Wiesława Cząstka - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Żurawicy Oddział Orły. W tym ważnym dla oświaty dniu nie zabrakło także nagród przyznawanych przez dyrektora dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Uroczystość zakończył zabawny program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów pod kierunkiem mgr Anny Baran i mgr Doroty Mazur.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

13-10-2013 Indywidualne biegi przełajowe

SP , GIM

8 października w Krasiczynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych biegach przełajowych. Rywalizowano w kategorii Szkół Podstawowych, Gimnazjów oraz Szkół Średnich. Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zaprezentowali się bardzo dobrze, o czym świadczy awans trójki zawodników do Finału Wojewódzkiego tej konkurencji. Reprezentanci Szkoły Podstawowej - Marlena Pryszlak (VI Klasa) oraz Oskar Balawender (VI Klasa) zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce w biegu na 1000 metrów, natomiast uczennica Gimnazjum - Monika Bereźnicka (I Klasa) była druga w biegu na tym samym dystansie. Finał Wojewódzki odbędzie się 17 października w Kolbuszowej.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

10-10-2013 "Wiewiórka na drogowym szlaku"

Przedszkole

8 października przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Wiewiórka na drogowym szlaku". Wesoła i dynamiczna akcja oraz aktywny udział dzieci w spektaklu wprowadziły w tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

10-10-2013 Kiermasz jesiennych owoców i warzyw

Gimnazjum

Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował w dniu 7 października 2013 r. kiermasz jesiennych owoców i warzyw. W ten sposób zachęcał młodzież do zdrowego odżywiania. Podczas przerw uczniowie i nauczyciele mogli kupić pyszne jabłka, gruszki czy winogrona. Szczególną popularnością cieszyła się sałatka owocowa. Na kiermaszu pojawili się również uczniowie Szkoły Podstawowej.

 

10-10-2013 Owoce i przysmaki

Przedszkole

"Przyszła jesień do przedszkola i do wszystkich dzieci woła: Patrzcie proszę, patrzcie proszę, witaminy wam przynoszę!"

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-10-2013 Dyskoteka szkolna

Gimnazjum

3 października 2013 roku w naszym Gimnazjum odbyła się dyskoteka, podczas której uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do szkolnej braci przez starszych kolegów. Zabawę otworzyła Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Anetą Drozd. Dla uczniów klas pierwszych przygotowano słodką niespodziankę - pokaźny koszyk pełen cukierków. Po części oficjalnej wszyscy ochoczo ruszyli w tany.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-10-2013 Dyskoteka szkolna dla klas IV-VI

Szkoła Podstawowa

3 października w budynku Szkoły Podstawowej odbyła się dyskoteka dla klas IV-VI. Oprócz  standardowych tańców, każdy z uczniów miał okazję uczestniczyć w różnych konkursach wymyślanych przez szóstoklasistów jak choćby: krzesełka, mumia, czy konkurs tańca towarzyskiego. Wszyscy obecni na imprezie do swoich domów wrócili wyczerpani, ale bardzo zadowoleni.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-10-2013 Spotkanie z TPD

SP , GIM

26 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Przemyśla. Spotkanie dotyczyło profilaktyki uzależnień. Młodzi ludzie w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali swoje pasje. Następnie każdy z nich opowiedział czym są dla niego te zainteresowania, i jak ułatwiają im żyć bez nałogów lub też pozwoliły z nich wyjść. W spotkaniu uczestniczyli zarówno uczniowie ze Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

27-09-2013 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Gimnazjum

W dniu 20 września 2013 roku (piątek) odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na liście kandydatów znalazły się nazwiska uczniów ze wszystkich klas gimnazjalnych. Frekwencja w wyborach nie należała do najwyższych. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wybrano Anetę Drozd z klasy IIIc. Jej zastępcą będzie Weronika Karkowska z klasy IIIb. Członkiem Samorządu Uczniowskiego został również Patryk Majcher z klasy IIIc.

Zdjęcia z wyborów dostępne są w galerii.

 

24-09-2013 Święto warzyw i owoców

Szkoła Podstawowa

20 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach obchodzili tradycyjne Święto warzyw i owoców, w którym promowana była zdrowa żywość. Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowywali najrozmaitsze potrawy, sałatki oraz soki z wyżej wymienionych składników. Wszyscy doskonale się bawili, a dania przygotowane przez uczniów przyprawiały o zawrót głowy. W szkole tego dnia było pysznie i kolorowo. Wystawę smakołyków można było podziwiać na głównym korytarzu Szkoły Podstawowej.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-09-2013 Sprzątanie świata

W dniu 20 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sprzątaniu Świata. Była to już dwudziesta edycja tej akcji w Polsce. Młodzież wspólnie z nauczycielami wybrała się w różnej rejony Orłów, aby zbierać porzucone odpady. Część uczniów zajęła się porządkowaniem najbliższego otoczenia szkoły. Nad właściwym przebiegiem akcji czuwali: mgr inż. Elżbieta Morawska - Macuga oraz mgr Marcin Przytuła.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

02-09-2013 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

2 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyła się inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Parafialnym w Orłach. Po ceremonii w kościele uczniowie zebrali się w hali sportowej, gdzie w obecności rodziców i nauczycieli zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów. Szczególnie miło Pani Dyrektor powitała najmłodszych uczniów przedszkola oraz uczniów klas pierwszych. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze sprawy dotyczące organizacji roku szkolnego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.