AKTUALNOŚCI

03-07-2016 Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

SP , GIM

Zgodnie z tradycją zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozpoczęło się mszą świętą w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Jak co roku nie zabrakło podziękowań dla przyjaciół i dobroczyńców naszej placówki oraz dla rodziców, którzy wspierają nauczycieli w codziennej pracy. Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zapracowali w minionym roku szkolnym na promocję z wyróżnieniem. Nie zapomniano również o tych, którzy godnie reprezentowali imię szkoły w konkursach i zawodach. Najwybitniejsi absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uhonorowani zostali nagrodą Wójta Gminy Orły mgr Bogusława Słabickiego. Jej laureatami zostali: Amelia Broda, Michał Dyrda, Aleksandra Herbut oraz Magda Łyszczarz.

Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez absolwentów trzeciej klasy Gimnazjum. A na zakończenie przyszedł czas na łzy i wzruszenia, które są nieodłącznym elementem pożegnań. Uczniom kończącym szkołę życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji, a całej społeczności szkolnej niezapomnianych wakacji, które dadzą siłę do pracy w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-07-2016 Zakończenie roku szkolnego

Przedszkole

23 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Orłach pożegnano grupę Starszaków. Na zakończenie Panie wychowawczynie mgr Joanna Cząstka i mgr Maria Hołyszko przygotowały wraz z dziećmi program artystyczny, w którym zawarty był repertuar wierszy i piosenek z ostatnich trzech lat. Dobra wróżka cofała czas - najpierw dzieci cofnęły się do grupy maluchów następne do średniaków i starszaków, a na koniec wyraziły chęć pójścia już do szkoły, aby poznać szeroki świat. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wręczyła dzieciom dyplom ukończenia Przedszkola i bajkę przedszkolaka. W grupie średniaków i maluchów Pani Dyrektor również wręczyła "Dyplomy wzorowego Przedszkolaka'" i życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

30-06-2016 Lato czeka !!!

SP , GIM

W tym roku społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach głośno i radośnie zakomunikowała mieszkańcom Orłów, że nadchodzą upragnione wakacje. Barwny korowód przemaszerował pod Urząd Gminy, wzbudzając zainteresowanie i przyjazne reakcje wszystkich, którzy go widzieli. Na jego czele maszerowała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów. Wspólne śpiewy i harce pozwoliły wszystkim świetnie wczuć się w atmosferę wakacji. Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby były one udane i dały wytchnienie po pracy w mijającym roku szkolnym 2015/2016.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

30-06-2016 Wycieczka do Dinozekolandii

Przedszkole

22 czerwca dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedziły Park Dinozaurów w Radymnie. Wycieczka miała charakter turystyczno - dydaktyczny. Dzięki opowieściom przewodnika dzieci poznały historię poszczególnych dinozaurów, w jaki sposób się odżywiały gdzie i kiedy żyły i jakiej były wielkości. Makiety dinozaurów przedstawiają naturalną wielkość wymarłych już gadów, dzieci dotykały makiety, oglądały i zadawały dużo pytań dotyczących poszczególnych gatunków dinozaurów (głównie tych dużych). Dodatkową atrakcją w Dinozekolandii był plac zabaw, i spacer po parku. Mimo upałów i lekkiego zmęczenia wszyscy wrócili do przedszkola zachwyceni i szczęśliwi.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

29-06-2016 Dyskoteki pożegnalne

SP , GIM

Tradycją naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej są organizowane tuż przed zakończeniem roku szkolnego dyskoteki dla klas trzecich i szóstoklasistów. Uczestniczą w nich o rok młodsi koledzy. Drugoklasiści w tym roku przygotowali dla swoich starszych kolegów, kończących szkołę, drobne upominki. Był to z ich strony niewątpliwie bardzo miły gest. Nad całością imprezy czuwała Rada Rodziców. Przebiegała ona w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy żałowali, że czas na nią przeznaczony zakończył się niezwykle szybko. Na koniec gimnazjaliści z trzeciej klasy podziękowali rodzicom za przygotowanie tej pożegnalnej zabawy. Jej zwieńczeniem był wspólny taniec, do którego zaproszono oczywiście rodziców, Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów, wychowawców oraz obecnych na dyskotece nauczycieli.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

28-06-2016 "Mój przyjaciel orzeł"

Gimnazjum

W dniu 6 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IIA i IIB wraz z wychowawcami p. Renatą Gorczyca, p. Ewą Pleśniak oraz z p. Anną Baran mieli przyjemność obejrzeć w kinie Helios w Rzeszowie film pt. "Mój przyjaciel orzeł". Jak sama nazwa wskazuje, to opowieść o przyjaźni, ale nie tylko. Od innych produkcji kina, odróżnia go to, że jest to film o wiele bardziej dojrzały, opowiedziany z nutą melancholii i zadumy. Jest tu miejsce i na smutek i na radość. Obserwujemy trudy dojrzewania, a także borykanie się z samotnością Lukasa i jego ojca. To też film o odpowiedzialności, cierpliwości i dojrzewaniu oraz o tym, co się z tym wiąże. Gdy wyfruwamy z naszego gniazda, dosłownie i w przenośni, musimy prędzej czy później, zmierzyć się sami z wielkim światem, który nie zawsze jest przyjazny. Tak samo jak natura przedstawiona w filmie. Po seansie mogliśmy udać się na cos dobrego, czyli posiłek i coś przyjemnego, czyli sprawunki.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

27-06-2016 "RePeToNi 2016"

Szkoła Podstawowa

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza szkoła zajęła III miejsce w przeglądzie scenicznym "RePeToNi 2016", a nasza uczennica - Anna Szerszeń otrzymała III miejsce za pracę plastyczną! Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Organizatorem I Przeglądu Twórczości RePeToNi był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tobie" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Przegląd składał się z dwóch konkursów: plastycznego oraz scenicznego. Adresowany był do dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będących uczniami przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz klas zintegrowanych i zespołów terapeutycznych. W przygotowaniu zabaw dla dzieci pomagali studenci PWSTE. Nasza grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie pt. "List do Ziemii". Oto nasi wspaniali aktorzy: Karol Kowal, Paweł Podolak, Lilianna Bielecka, Agnieszka Semczuk, Mateusz Plis, Sylwester Pejko,  Amelia Lorenowicz, Kinga Wojtaszek.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

25-06-2016 Pożegnanie klasy szóstej

Szkoła Podstawowa

Zgodnie z tradycją pożegnanie klasy szóstej odbyło się w przeddzień oficjalnego zakończenia roku szkolnego. Przebieg tej imprezy był niezwykły. Najpierw uczniowie klasy szóstej wcielili się w swoich nauczycieli i w niezwykle zabawny, ale taktowny sposób, przedstawili przebieg kilku lekcji. Była więc lekcja religii, historii, matematyki, muzyki, techniki i angielskiego. Przedstawienie spotkało się z gorącym odbiorem, a szóstoklasiści zebrali gromkie brawa. Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie prezentów, które dla odchodzących kolegów i koleżanek przygotowali piątoklasiści. Następnie nasi absolwenci wpisali się do księgi pamiątkowej, złożyli podziękowania Pani Dyrektor, swoim wychowawcom i nauczycielom. Po części oficjalnej przyszedł czas na zupełną nowość w historii naszej placówki. Cała społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor i nauczycielami wyruszyła w barwnym korowodzie ulicami Orłów, aby oznajmić wszem, wobec, że po całorocznym trudzie nadeszły długo oczekiwane wakacje !!!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

24-06-2016 Podium naszych piłkarzy

Szkoła Podstawowa

19 czerwca na stadionie w Krasiczynie odbyły się historyczne, pierwsze obchody Święta Gminy Krasiczyn. Jedną z atrakcji imprezy był turniej piłki nożnej młodzików starszych, w którym udział wzięli reprezentanci Szkoły Podstawowej z Orłów. Oprócz naszej placówki w zawodach wystartowały również szkoły z Birczy, Żurawicy oraz Krasiczyna i Olszan. Mimo dobrej gry, nasi zawodnicy ostatecznie zanotowali trzy bezbramkowe remisy, co ostatecznie sklasyfikowało ich na trzecim miejscu. Cały turniej wygrała drużyna z Birczy. Puchar i medale nasi chłopcy odebrali z rąk dwóch, wybitnych legend polskiej piłki nożnej - p. Grzegorza Lato oraz p. Jana Domarskiego, którzy byli gośćmi specjalnymi tej niezwykle udanej imprezy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

23-06-2016 Projekt edukacyjny z biologii

Gimnazjum

Uwieńczeniem projektu edukacyjnego z biologii uczniów klasy 3a - Aleksandry Herbut, Piotra Płocicy i Jana Wrony była projekcja filmu pt. "Mam haka na raka - czyli krótko o jednej z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku". Przedstawiał on wywiad z onkologiem Janem Hołówką, który młodzież przeprowadziła w czasie ferii. Pan doktor odpowiadał na podstawowe pytania dotyczące nowotworów oraz zachęcał do częstych badań i kontroli u lekarza. Na projekcie zgromadziło się wielu uczniów począwszy od maluchów z klasy 1 szkoły podstawowej aż po gimnazjalistów. Na koniec każdy za poświęcenie swojej uwagi nagrodzony został drobnym upominkiem. Oprócz prezentacji zespół projektowy przez cały rok organizował szereg różnych działań m.in. na wywiadówce zostały rozdane ulotki apelacyjne do rodziców, na korytarzu wisi gazetka dotycząca Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, a ciekawe, różnokolorowe plakaty zdobiące naszą szkołę dopełniają przesłanie projektu. Opiekunem całego przedsięwzięcia była pani dyrektor naszego gimnazjum mgr Renata Iwanów.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

22-06-2016 Sukcesy w konkursach plastycznych

Szkoła Podstawowa

10 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty V Powiatowy Konkurs pt. "W krainie bajki i baśni”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: piosenka, teatr jednego aktora i praca plastyczna. Pięcioro podopiecznych naszej świetlicy wykonało prace plastyczne z ulubionych bajek. Praca uczennicy Zuzanny Krzywińskiej (kl. Ib) otrzymała wyróżnienie. Po rozstrzygnięciu konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Krasiczynie. 13 czerwca 2016 roku w Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Izabella z Czartoryskich Lubomirska (1736-1816) i jej czasy". Na konkurs nadesłano 264 prac plastycznych. Naszą świetlicę reprezentowały: Hania Szczygieł (kl. IIb), Julia Jakubczak (kl. Ia) i Kinga Słabicka (kl. Ia). Praca (portret Izabeli Lubomirskiej) Hani Szczygieł została wyróżniona. Cieszymy się z tych osiągnięć. Gratulujemy Hani i Zuzi oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

22-06-2016 Turniej piłki nożnej U10

Szkoła Podstawowa

20 czerwca na boisku szkolnym w Orłach rozegrany został I Turniej piłki nożnej chłopców U10  Orlik/Żak. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek" w Orłach oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W zawodach udział mogli wziąć wszyscy chłopcy, którzy nie skończyli 10 lat - czyli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 4 szkoły z terenu naszej gminy: Orły, Małkowice, Trójczyce i Kaszyce. Grano systemem "każdy z każdym", czas gry 2x6 minut. Sędzią głównym zawodów był p. Marcin Przytuła. Turniej ostatecznie wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach. Gospodarzom turnieju - Szkole Podstawowej w Orłach przypadło natomiast drugie miejsce. Podium uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej w Małkowicach, a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Trójczyc. Kapitan każdej drużyny z rąk Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego - p. Renaty Iwanów otrzymał pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci repliki piłki Adidas "Beau Jeu" - czyli oficjalnej futbolówki Euro 2016. Oprócz nagród drużynowych i poczęstunku dla każdego uczestnika (drożdżówki, owoce, soki), rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Fabian Prajsnar (SP Małkowice), najlepszym strzelcem Rafał Klinger (9 bramek, SP Orły), natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Ziobro (SP Kaszyce). Gratulacje !!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

21-06-2016 Wycieczka do Zakopanego

Szkoła Podstawowa

W dniach 16-17 czerwca odbyła się wycieczka klasy IIb i III Szkoły Podstawowej do Zakopanego. Była to wspaniała atrakcja dla uczniów klas młodszych. Zwiedzili oni miasto oraz Muzeum Tatrzańskie. Wyjechali kolejką linową na Gubałówkę. Czas spędzali na Krupówkach i oryginalnym placu zabaw. Najciekawszy był chyba przejazd bryczką po mieście i góralskie opowieści. Uczniowie wspólnie z góralami pojechali pod skocznię narciarską i w łąkę, gdzie podziwiać można było górskie widoki pijąc herbatę z miodem. Wszystko było bardzo ciekawe i interesujące. Każdy zakupił dużo pamiątek oraz tradycyjnych oscypków. Zorganizowano również wspólne oglądanie meczu Mistrzostw Europy w piłce nożnej Polska - Niemcy. Czas w autokarze wogóle się nie dłużył - wszyscy śpiewali i rozmawiali. Na postojach zabawa również trwała w najlepsze. Była to świetna wycieczka. Wszyscy wrócili niezwykle zadowoleni i uśmiechnięci.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

20-06-2016 Straż Pożarna w Przedszkolu

Przedszkole

10 czerwca do Przedszkola przyjechali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nizinach. Pan Komendant opowiedział dzieciom o zasięgu jej działań i zadaniach, jakie wykonują. Jak wspomniał Komendant, Oddział gwarantuje kompleksową pomoc w sytuacji pożaru jak również w innych sytuacjach przypadkowych np: powodzie, podtopienia, zagrożenia ekologiczne, usuwanie niebezpiecznych owadów itp. Ochotnicza Straż Pożarna w Nizinach dysponuje profesjonalnym sprzętem, co mogły dzieci zobaczyć osobiście podczas prezentacji samochodu gaśniczego. Ciekawość dzieci nie miała końca w zadawaniu pytań strażakom. Dodatkową atrakcją było włożenie hełmu ochronnego oraz zajęcie miejsca w wozie strażackim na miejscu dowódcy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Pana Komendanta, dlatego też na koniec wizyty otrzymały Dyplomy Strażackie z wizyty w Przedszkolu i pyszne cukierki. Za przybycie i poświęcenie dla dzieci z Przedszkola tak cennego czasu, Strażakom podziękowała osobiście Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów składając na ręce Komendanta podziękowania i życzenia "Tyle samo powrotów z pożarów, co i wyjazdów".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

20-06-2016 Uhonorowanie Michała Dyrdy

Szkoła Podstawowa

17 czerwca w siedzibie Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Z dumą informujemy, iż nasz uczeń Michał Dyrda został laureatem tego konkursu i otrzymał zasłużone wyróżnienie z rąk Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch. Uroczystość była także okazją do wysłuchania ciekawych prelekcji z zakresu historii najnowszej oraz zapoznania się ze zbiorami Muzeum.

 

18-06-2016 Test Coopera

SP , GIM

31 maja nasi uczniowie uczestniczyli w imprezie sportowo - rekreacyjnej "Przebiegnij z Gladiatorem Test Coopera". Organizatorem zawodów był: UKS Gladiator oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Przemyślu. Tegoroczna edycja "Testu Coopera" odbyła się na stadionie "Juvenia" i zgromadziła ok. 450 uczestników. Uczniowie naszej szkoły pobiegli wraz z rodzicami i opiekunami. A oto lista dzielnych uczestników 12 minutowego biegu: Bartosz Leja, Maksymilian Mach, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Agnieszka Semczuk, Mateusz Plis, Grzegorz Zając, Paulina Pawłowska, Amelia Lorenowicz, Patryk Ziobro, Marcelina Semczuk, Aleksandra Berdzik, Dominika Cwynar, Marlena Utzig, Anna Berdzik, Anna Baran, Anna Citkowska, Urszula Zariczna, Katarzyna Cwynar, Artur Karkowski, Piotr Stelmach.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

15-06-2016 Golden Dance 2016

Przedszkole

W ostatni weekend maja w hali sportowej POSiR w Przemyślu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Prezydenta Miasta Przemyśla, w którym udział wzięło ponad 500 uczestników z klubów tanecznych z Podkarpacia i nie tylko. W kategorii wiekowej 5-6 latków już po raz drugi I miejsce i złoty medal zdobyli: Marysia Gończ i Jaś Kotowicz z grupy starszaków z Przedszkola Samorządowego w Orłach. Dzieci do turnieju przygotował instruktor tańca Pan Rafał Zakielarz. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zwycięzców, gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów tanecznych.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-06-2016 Święto Rodziny i Dzień Dziecka

Przedszkole

2 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach obchodzono Dzień Dziecka i Święto Rodziny. Z tej okazji dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Świętowanie oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, która złożyła dzieciom życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy wraz z rodzicami. W tym dniu uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkół z Drohojowa przygotowali teatrzyk kukiełkowy pt. "Krakowskie legendy". Kolejną atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, domek z kulkami, wata cukrowa, gorący popcorn oraz zawody sportowe dla dzieci i ich rodziców. Dzieci miały za zadanie pokonać tor przeszkód i wzięły udział w rozgrywkach drużynowych. Dla rodziców również przygotowano zawody sportowe, w których rywalizowali tatusiowie z mamusiami - oczywiście padł tutaj remis. Ostatnim punktem uroczystości był debiutancki występ dziewczynek z grupy starszaków, które zaprezentowały żonglerkę hula hopem. Trwającą kilka godzin imprezę przeplatały przerwy na grilowaną  kiełbaskę i słodki poczęstunek. Rozgrywki sportowe przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Marcin Przytuła, p. Piotr Stelmach, p. Grzegorz Korzeniowski, a przebieg konkurencji sportowych prowadziła p. Krystyna Lichota - nauczyciel wspomagający w grupie integracyjnej.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

13-06-2016 Konkurs z języka niemieckiego

Gimnazjum

31 maja 2016 r. w Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu odbył się finał III Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych "Spacerkiem po DACH-u". Został on zorganizowany pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. 26 kwietnia odbył się etap szkolny, w którym udział wzięło trzech uczniów naszego gimnazjum. Do finału zakwalifikowali się: Mateusz Zając z kl. IIa oraz Magda Łyszczarz z  kl. IIIb.  W finale nasi uczniowie zmagali się 46 uczestnikami z 17 gimnazjów Przemyśla oraz powiatu przemyskiego. Uczniowie zmierzyli się z sześcioma zadaniami o różnym stopniu trudności, sprawdzającymi wiedzę z zakresu geografii, historii, kultury, architektury i sportu państw niemieckiego obszaru językowego - Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Nasi uczniowie zostali finalistami konkursu. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

 

08-06-2016 Dzień Dziecka

SP , GIM

Jak co roku Rada Rodziców oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowali dla uczniów atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Najpierw niezmordowani rodzice piekli pyszne kiełbaski, którymi wszyscy mogli raczyć się do woli. Świętującym i organizatorom sprzyjała pogoda. W promieniach popołudniowego słońca szybko mijał czas na rozmowach i żartach. Następnie gimnazjaliści i uczniowie klas IV-VI ruszyli w tany. W trakcie dyskoteki mogli regenerować siły do dalszej zabawy słodkimi przekąskami, o które zadbali rodzice. Przeznaczony na świąteczne rozrywki czas jak zwykle upłynął niepostrzeżenie.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-06-2016 "Baśnie Dalekiego Wschodu"

Przedszkole

24 maja dzieci z grupy starszaków były w Centrum Kulturalnym w Przemyślu na spektaklu pt. "Baśnie Dalekiego Wschodu" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Tematem wiodącym spektaklu była Dorotka po drugiej stronie tęczy. Aktorzy w magiczny sposób przenieśli małych widzów w świat magii i fantazji a piękna muzyka i efekty nagłaśniające były dodatkową atrakcją spektaklu. Tego dnia starszaki odwiedziły Dworzec Główny w Przemyślu, gdzie dyżurna ruchu powiedziała dzieciom, w jaki sposób odbywają się przyjazdy i odjazdy pociągów. Po odwiedzinach Dworca Głównego dzieci wraz z opiekunami wycieczki udały się na pocztę. Na poczcie Pani bardzo miło je przyjęła oraz opowiedziała im o swojej pracy, pokazała wagę, na której waży paczki i składnicę listów. Na koniec wizyty podarowała dzieciom upominki. Tuż przed powrotem do Przedszkola starszaki wstąpiły na pyszne lody do budki z lodami tuż przy Dworcu Głównym. Panie zmówiły im po gałce lodów, a każde z nich miało za zadanie odgadnąć smak lodów i nadać im własną nazwę. I tak upłyną starszakom dzień z Teatrem, Dworcem, Pocztą i smerfnymi lodami.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

07-06-2016 Turniej piłki nożnej na "Orliku"

Szkoła Podstawowa

3 czerwca na kompleksie sportowym "Moje boisko ORLIK 2012" w Kaszycach rozegrany został turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców ze Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Była to już IV edycja turnieju organizowanego z okazji przypadającego w tym czasie Dnia Dziecka. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn żeńskich oraz 6 męskich. Ostatecznie zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców wygrał gospodarz - Szkoła Podstawowa z Kaszyc. Nasi reprezentanci zajęli kolejno: drugie miejsce wśród chłopców oraz czwarte wśród dziewcząt. W kategorii żeńskiej podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Trójczyc oraz Szkoła Podstawowa z Nizin, natomiast męskiej - Szkoła Podstawowa z Trójczyc. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

06-06-2016 Dzień Mamy

Przedszkole

W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu obchodzono Dzień Mamy. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały dla swoich kochanych mam krótki program artystyczny. Starszaki zaprezentowały przed rodzicami "Bajeczne zagadki" - mamy miały za zadnie odgadnąć poszczególne bajkowe zagadki. Czerwony Kapturek pytał, kogo spotkał w lesie ?, co Janek w koszyku niesie ?, kto Kopciuszka poślubi, a Calineczkę czy Elf polubi ? W grupie średniaków dzieci zaśpiewały "Piosenkę dla Mamy" i pięknie mówiły wiersze. W najmłodszej grupie również przygotowały krótką inscenizację. Wszystkie dzieci zgodnie powiedziały te słowa: "Kocham moją mamę bo na całym świecie drugiej takiej nie znajdziecie". Na koniec uroczystości dzieci wręczyły mamom skromny prezent i całusa, po czym wszyscy usiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez niezastąpionych rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-06-2016 Konkursy patriotyczne

Gimnazjum

1 czerwca podczas Dni Otwartych Szkoły zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów zaadresowanych do szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Orły. Oba konkursy miały na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej a także plastycznej. Uczniowie ze szkół w Orłach, Małkowicach, Walawie, Nizinach, Zadąbrowiu i w Drohojowie nadesłali swoje prace literackie oraz plastyczne. Spośród nich wyłonieni zostali laureaci, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dziękujemy z tego miejsca opiekunom za krzewienie wśród młodych ludzi wartości patriotycznych oraz ukazywanie Orła Białego jako symbolu państwa, który dotyczy każdego Polaka.

 

Szczegółowe wyniki konkursu.

Poniżej - zgodnie z regulaminem konkursu - publikujemy także nagrodzone prace:

- Gabriel Hołyszko "Orle biały naucz nas"

- Wiktoria Pelc "Domowa lekcja patriotyzmu"

- Martyna Jabłońska "Patriota"

- Magda Łyszczarz "Być jak orzeł"

- Anita Pszonak "Jak orzeł"

- Wiktoria Pawłowska "Szybował orzeł nade mną"

 

PRACE PLASTYCZNE

 

01-06-2016 XXXV Bieg Orła

W ostatnią niedzielę maja na stadionie Gminnego Klubu Sportowego w Orłach odbyła się jubileuszowa XXXV edycja Biegu Orła. W tym roku w 18 kategoriach biegowych wystartowało łącznie 162 uczestników. Nie mogło wśród nich zabraknąć reprezentantów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, którzy zaprezentowali się naprawdę solidnie. W biegu na 50 metrów przedszkolaków I miejsce zajęła Julia Głuszak, a II - Szymon Boratyn. Wśród reprezentantów Szkoły Podstawowej warto odnotować II miejsce Maksymiliana Demeńczuka i III miejsce Filipa Kopciucha w biegu na 100 metrów chłopców, III miejsce Gabrieli Głuszak i IV miejsce Hanny Szczygieł w biegu na 400 metrów dziewcząt, IV miejsce Damiana Barana w biegu na 400 metrów chłopców oraz III miejsce Rafała Klinger w biegu na 500 metrów chłopców. Totalną dominacją naszych reprezentantów zakończył się natomiast bieg na 900 metrów chłopców - tutaj wszystkie stopnie podium przypadły uczniom Szkoły Podstawowej w Orłach: I miejsce - Jakub Masternak, II miejsce - Sebastian Zdzieba, III miejsce - Michał Koba. Dobrze spisali się również reprezentanci Gimnazjum. Na dystansie 1500 metrów wśród dziewcząt wygrała Monika Bereźnicka, natomiast wśród chłopców IV miejsce zajął Oskar Balawender. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom XXXV Biegu Orła !!!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

31-05-2016 Nasi szachiści grali na Ukrainie

SP , GIM

Rok szkolny 2015/2016 był niezwykle udany dla naszych szachistów (m.in. trzecie miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych). Tym razem przyszedł czas, aby spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. Okazja nadarzyła się 22 maja, kiedy to w miejscowości Pustomyty na Ukrainie odbywał się mocno obsadzony VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "Majowy debiut". Nasi zawodnicy i zawodniczki: Michał Cwynar, Grzegorz Cwynar, Michał Dyrda, Katarzyna Rzechorzek, a także Natalia Sobolewska z SP Niziny skorzystali z gościnności zaprzyjaźnionej Gminy Solonka i wzięli udział w wyżej wspomnianym turnieju. Chociaż wyjazd nie przyniósł spektakularnych sukcesów sportowych, to jednak był okazją do zdobywania doświadczenia i umiejętności w konfrontacji z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami. Opiekunem podczas wyjazdu był pan Stanisław Piszczek.

 

30-05-2016 Dzień Matki

SP , GIM

Szczególnym świętem w roku jest Dzień Matki. Być może nie ma piękniejszego słowa na świecie niż Mama, bo to z nim wiążą się uczucia ciepła, miłości i zrozumienia, jakie dają swoim dzieciom każdego dnia. To wyjątkowe święto, to specjalna okazja, która pozwala podziękować za to wszystko i za każdą chwilę Ich obecności w naszym życiu. Każdy z nas chce w tym dniu uczcić te najbliższe naszym sercom osoby. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pod kierunkiem mgr M. Podgórskiej, mgr A. Baran, mgr J. Korzeniowskiej i mgr A. Citkowskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny poświęcony mamom. W ten sposób chcieli docenić ich wielką pracę i poświęcenie dla swoich pociech. W trakcie programu artystycznego niejednej mamie zakręciły się w oczach łzy wzruszenia. Sprawiły to piękne teksty, a także ich wykonanie, w które uczniowie włożyli wiele serca. Wszystkim Mamom życzymy w tym oraz każdym kolejnym dniu życia zdrowia, radości i spełnienia rodzicielskich marzeń.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-05-2016 "Baw się z nami" - etap gminny

Szkoła Podstawowa

11 maja na kompleksie sportowym w Kaszycach odbyły się gminne zawody "Baw się z nami" dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Program zawodów składał się z 7 konkurencji sprawnościowych: bieg sztafetowy, bieg ze zmianą piłek, bieg w workach, dodawanie skoków, rzuty do "żywego kosza" oraz strzały na bramkę. W zawodach wzięło udział 7 szkół z terenu gminy Orły, każda składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po zaciętej walce ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Oprócz wyścigów rzędów zorganizowano zawody w robieniu sałatki, w których oprócz dwójki dzieci uczestniczyli nauczyciel oraz rodzic. W tej konkurencji zajęliśmy trzecie miejsce. Po zawodach nastąpiła degustacja przysmaków zrobionych przez rodziców, a wszystko pod hasłem "Zdrowa żywność". Imprezie oprócz wspaniałej pogody towarzyszyła bardzo miła atmosfera.

 

27-05-2016 Wycieczka pełna wrażeń

Szkoła Podstawowa

17 i 18 maja uczniowie z klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego i Parku Rozrywki w Zatorze. Pierwszego dnia zwiedzali zamek w Pieskowej Skale, a także odbyli krótki rajd po Ojcowskim Parku Narodowym, w czasie którego mieli okazję zobaczyć największe atrakcje parku m.in. słynną Maczugę Herkulesa. Drugi dzień przyniósł niesamowite emocje, ponieważ uczestnicy wycieczki zawitali do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze "Energylandia", w którym nie zabrakło ekstremalnych wrażeń. Szczególne emocje przeżyli ci, którzy odważyli się wsiąść do urządzeń dostarczających największych wrażeń np. Roller - Coaster.

 

18-05-2016 Kolejny sukces Michała

Szkoła Podstawowa

Szkoła Podstawowa w Trójczycach zorganizowała po raz drugi Gminny Konkurs "Twierdza nie taka daleka". 9 maja reprezentacje szkół z terenu Gminy Orły wraz z nauczycielami udały się na wycieczkę, która obejmowała zwiedzanie dwóch fortów Twierdzy Przemyśl: XI Duńkowiczki i XIII San Rideau. Przewodnikiem był największy znawca dziejów przemyskiej twierdzy - Tomasz Idzikowski. Tydzień później w Trójczycach odbył się finał konkursu. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Michał Dyrda, natomiast Wiktoria Madejowska zajęła dobre, choć pechowe, czwarte miejsce. Gratulacje!

 

17-05-2016 Wizyta Policji w Przedszkolu

Przedszkole

11 maja 2016 r. w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią policjantką. Tematem tego spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu i przedszkolu. Pani policjantka przepytała dzieci ze znajomości numerów alarmowych, a Pan policjant zaprosił dzieci do radiowozu. Na koniec spotkania wręczono dzieciom elementy odblaskowe. Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

16-05-2016 Udany występ szachistów

SP , GIM

14 maja w Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się V Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły. Kolejny raz rozgrywki odbyły się w międzynarodowej obsadzie, gdyż w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy. Świetny występ zanotował Michał Dyrda, który w kategorii szkół podstawowych nie miał sobie równych i odniósł pewne zwycięstwo. Bardzo dobrze zaprezentowali się także nasi gimnazjaliści. Grzegorz Mazur zajął drugie miejsce, a Nikodem Franków był trzeci. Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość zawodnika z Ukrainy. Wielkie brawa! Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach kółka szachowego, które prowadzi pan Stanisław Piszczek.

 

16-05-2016 Gminny Konkurs Plastyczny

Przedszkole

6 maja w Przedszkolu Samorządowym w Orłach rozstrzygnięty został już po raz drugi Gminny Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona postać z bajki". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu po raz pierwszy przystąpiły trzylatki. Prace były wykonane dowolną techniką, wszystkie były piękne i niepowtarzalne. Do Przedszkola przybyli wszyscy uczestnicy konkursu gdzie wraz ze swoimi opiekunami mogli obejrzeć wystawę konkursową. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia zgodnie z regulaminem. Zwycięzcom wręczono bajki, a wszystkim uczestnikom dyplomy za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona postać z bajki". Za przygotowanie i przebieg konkursu odpowiedzialna była Pani mgr Joanna Cząstka.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

11-05-2016 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

SP , GIM

Bieżący rok szkolny obfituje w liczne sportowe sukcesy naszych reprezentantów na różnych szczeblach rywalizacji szkolnej. Tym razem nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Gimnazjadzie i Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych i po raz kolejny okazaliśmy się numerem jeden wśród wszystkich uczestników. Swoje biegi sztafetowe wygrały dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej. Impreza rozegrana została na stadionie w Krasiczynie, a rywalizowano na dystansach 7x500 metrów wśród dziewcząt oraz 7x800 metrów wśród chłopców. W klasyfikacji końcowej drugie miejsce wśród gimnazjalistek zajęły reprezentantki Krasiczyna, natomiast wśród gimnazjalistów - Gimnazjum z Birczy. Wśród chłopców ze Szkół Podstawowych, drudzy byli gospodarze imprezy - Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Birczy. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

10-05-2016 Matematyczne sukcesy

Gimnazjum

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej "Olimpus Sesja Zimowa" z matematyki. To niebywałe, że Orły znów wzniosły się tak wysoko! Na szczególne wyróżnienie zasługuje niezwykle zdolny, ambitny i pracowity uczeń klasy IA - Grzegorz Mazur, który osiągnął bardzo wysokie, 16 miejsce (na 2139 uczestników). Należy zaznaczyć, że naprawdę ma wielki talent. Ponadto w konkursie udział brali także jego rówieśnicy z klasy. Wśród nich znaleźli się: Aleksandra Bereźnicka (21 miejsce), Agnieszka Bereźnicka (23 miejsce), Martyna Jabłońska (24 miejsce), Łukasz Fedków (25 miejsce). Wszyscy uczęszczają na dodatkowe zajęcia z matematyki prowadzone przez panią mgr Alicję Kostkiewicz. Nie zawiedli także starsi uczniowie: Paweł Statkiewicz (26 miejsce) z klasy IIA, Aleksandra Herbut (24 miejsce) z IIIA i Wiktor Zaworski (28 miejsce) z IIIB. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

 

09-05-2016 Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie już gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Poprzedziła je msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły. Tam miał miejsce dalszy ciąg świętowania majowych rocznic. Dla społeczności szkolnej to przede wszystkim święto narodowe, ale również rocznica nadania naszej placówce imienia Orła Białego, czyli Święto Szkoły, które nierozerwalnie związane jest z przypadającym w dniu 2 maja Świętem Flagi RP. W tej podniosłej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród, których był m.in. Poseł na Sejm RP - mgr Andrzej Matusiewicz, Starosta Przemyski - mgr Jan Pączek, władze Gminy Orły na czele z wójtem mgr Bogusławem Słabickim, wójt Gminy Żurawica mgr Krzysztof Składowski oraz radni, dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz rodzice naszych uczniów.

Szczególne zainteresowanie zgromadzonych wzbudziła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV SP ( integracyjnej) pod kierunkiem: mgr Justyny Kuźniar - wychowawcy i nauczycieli wspomagających - mgr Krystyny Lichoty i mgr Anny Citkowskiej. Gromkimi brawami nagrodzono pięknie wykonanego przez dzieci poloneza, a doskonałym jego uzupełnieniem były stroje nawiązujące do dawnej Rzeczypospolitej. Kolejnym elementem uroczystości była gala laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Dla wszystkich jej uczestników była to piękna lekcja patriotyzmu. Niejeden nieśmiało nucił bliskie sercu Polaków piosenki i pieśni. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, uczestnikom gali piosenki oraz artystom i ich opiekunom za przybycie i uczestnictwo w tej wyjątkowej i wzruszającej uroczystości.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-05-2016 Humanista i matematyk

Szkoła Podstawowa

Grzegorz Cwynar, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Orłach po raz kolejny udowodnił, że jest wszechstronnie utalentowany. Grzegorz reprezentował naszą gminę w dwóch prestiżowych konkursach. Był uczestnikiem II Powiatowego Konkursu "Spotkania Matematyczne" oraz XIV edycji "Spotkań Ortograficznych" o tytuł "Mistrza ortografii". Oba konkursy odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego - Pana Jana Pączka.

 

05-05-2016 List Gratulacyjny

Gimnazjum

Gratulujemy wysokich osiągnięć uzyskanych przez uczniów uczestniczących w tegorocznej Stypendiadzie Polonistycznej, która została zorganizowana przez szkolnego koordynatora M. Nakoneczną. Gimnazjaliści zmagali się w trzech kategoriach: literackiej, czytelniczej i ortograficznej. Trud, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie się do tego ogólnopolskiego konkursu pozwolił znacząco wykorzystać szansę na edukacyjny sukces. Miło nam poinformować, że wśród uczestników z naszej szkoły są dwie finalistki. W części literackiej "Polonus" wygrała Magda Łyszczarz, a w czytelniczej "Kreator" Kinga Cwynar, które uzyskały  Orła literackiego i Orła czytelniczego oraz tytuł finalisty. A zatem Orły wzbiły się bardzo wysoko! Pozostali uczestnicy wypadli nieco słabiej, ale ich wyniki mieściły się powyżej średnich krajowych. Gratulujemy raz jeszcze oraz życzymy kolejnych osiągnięć i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

 

04-05-2016 Wygrana chłopców w gminnym czwórboju

Szkoła Podstawowa

Czwórbój lekkoatletyczny to zawody rozgrywane wśród uczniów szkół klas szkoły podstawowej. Każdą szkołę reprezentuje określona liczba zawodników, a rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, rzutu piłką palantową na odległość, skoku w dal ze strefy oraz biegu długiego. Wyniki poszczególnych zawodników dodawane są do siebie. Zawody rozgrywane są na szczeblach rywalizacji gminnej, powiatowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Już od kilku lat gminny czwórbój rozgrywany jest na boisku Szkoły Podstawowej w Trójczycach. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn chłopców i dziewcząt. W kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa z Małkowic, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Trójczyc, a trzecie Szkole Podstawowej z Drohojowa. Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły szóste miejsce. Z kolei w  kategorii chłopców najlepsi okazali się właśnie nasi reprezentanci. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Małkowic, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Kaszyc. Kapitanowie drużyn z rąk Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trójczycach - Grażyny Burko i Wójta Gminy Orły - Pana Bogusława Słabickiego otrzymali puchary i dyplomy, natomiast poszczególni zawodnicy (zwycięzcy określonych konkurencji) - okolicznościowe medale. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

03-05-2016 Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Kto ty jesteś - Polak mały" cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednie. Już po raz czwarty odbył się on w Zespole - Szkolno Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Konkurs ten na trwałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych naszego powiatu. Z roku na rok nabiera on rozmachu i staje się coraz popularniejszy, a to dowodzi, iż w naszym regionie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju przedsięwzięcia. Zmagania młodych wokalistów obserwowali samorządowcy na czele z wójtem Gminy Orły - mgr Bogusławem Słabickim oraz wójtem Gminy Radymno - mgr Bogdanem Szylarem, a także przedstawiciele sąsiednich gmin, przyjaciele naszej szkoły i nauczyciele opiekujący się poszczególnymi wykonawcami.

Jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia dla zespołów oraz solistów w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowili uczniowie klas I-III, drugą ich starsi koledzy z klas IV-VI, a trzecią gimnazjaliści. Społeczność szkolna i zaproszeni goście z zainteresowaniem śledzili zmagania młodych wokalistów. Wszystkich nagradzano gromkimi brawami. Otrzymali oni również pamiątkowe dyplomy. Natomiast laureatom wręczono także nagrody rzeczowe. Najlepszych będziemy mogli usłyszeć jeszcze raz podczas uroczystej gali, która będzie częścią gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Cieszymy się, że wśród nich znaleźli się, jak co roku, uczniowie naszej placówki. Pracowali oni pod kierunkiem mgr Katarzyny Wach i mgr Agaty Wąsacz, która była również koordynatorem tej niewątpliwie udanej imprezy.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Lista laureatów konkursu.

 

02-05-2016 Z wizytą w młynie w Orłach

Przedszkole

28 kwietni dzieci z grupy Starszaków udały się z wizytą do młyna w Orłach, aby dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje mąka. Właściciel młyna opowiedział dzieciom krótką historię powstania tego miejsca. Dzieci w namacalny sposób mogły zobaczyć proces powstawania mąki, z wielkim zainteresowaniem przyglądały się procesowi samego przemieleni zboża. Na koniec tej wycieczki odwiedziły mały sklepik gdzie się sprzedaje wytwory pracy z tego młyna. Pani sprzedawczyni bardzo ciepło przyjęła dzieci i oprowadziła po sklepie.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

30-04-2016 Konkurs plastyczny "Las wokół nas"

Przedszkole

Dzieci z grupy starszaków pod koniec kwietnia przygotowały prace plastyczne na II Konkurs Plastyczny pt. "Las wokół nas" organizowany przez Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu. Do konkursu przygotowywała dzieci Pani Alicja Synus.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-04-2016 Sukces w konkursie rysunkowym

Szkoła Podstawowa

W dniu 19 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyły się eliminacje powiatowe XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Laureatem tego konkursu został uczeń klasy IIb Szkoły Podstawowej - Patryk Przybylski, który otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom Starosty Przemyskiego. Gratulacje!

 

27-04-2016 Karolina i Paweł z "Perłami Techniki"

Gimnazjum

26 kwietnia w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyło się uroczyste rozdanie nagród w ramach konkursu "Perły Techniki". Konkurs wspiera uzdolnioną młodzież w rozwijaniu zainteresowań, promuje aktywny i twórczy wypoczynek, jak również zachęca do wykorzystania swoich pasji na rzecz orientacji zawodowej. Jak już wcześniej informowaliśmy I miejsce w kategorii "Poligrafia" za wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Lubaczów - miasto pogranicza" zajęła uczennica klasy Ib - Karolina Kucia, natomiast wyróżniony w kategorii "Drewno" za "artystyczny samolot" został uczeń klasy Ia - Paweł Bałuka. Rozdanie nagród zostało poprzedzone warsztatami z zakresu robotyki, obróbki drewna i strzelectwa sportowego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-04-2016 Egzaminy gimnazjalne 2016

Gimnazjum

Trzecioklasiści mają już za sobą przeżycia związane z egzaminami gimnazjalnymi. Trzy dni minęły bardzo szybko i niewątpliwie towarzyszyły im emocje. Zwłaszcza wśród uczniów, którym zależy na tym, aby dostać się do renomowanych szkół. Opinie młodych ludzi dotyczące zadań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów były bardzo różnorodne. Niektórzy cieszyli się, bo świetnie im poszło. Inni narzekali, że mogło być lepiej. Teraz nie pozostaje im już nic innego jak oczekiwanie na wyniki, które otrzymają tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że będą one na miarę oczekiwań wszystkich zainteresowanych.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

20-04-2016 "Młodzież zapobiega pożarom" - powiat

Gimnazjum

15 kwietnia w Zespole Szkół w Stubnie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu przemyskiego. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych oraz ustnie odpowiadali na pytania komisji. Uczniowie naszego gimnazjum wykazali się dużą wiedzą, gdyż Roksana Zając z kl. IIA zajęła I miejsce, a Gabriela Skotny z kl. IIIB - miejsce III. Roksana jako zwycięzca powiatowych eliminacji weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 20 maja w Krasiczynie. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

18-04-2016 Karolina Kucia "perłą" techniki 2016

Gimnazjum

10 uczniów z Gimnazjum Publicznego w Orłach wzięło udział w VI edycji konkursu "Perły Techniki" organizowanego przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Była to już VI edycja, niezwykle prestiżowego konkursu, o zasięgu całego województwa podkarpackiego, objętego honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty - p. Jacka Wojtasa. Konkurs wspiera uzdolnioną młodzież w rozwijaniu zainteresowań, promuje aktywny i twórczy wypoczynek, jak również zachęca do wykorzystania swoich pasji na rzecz orientacji zawodowej w przyszłości. W tym roku startowano w dwóch kategoriach: Poligrafia - sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka oraz Drewno - materiał użytkowy i artystyczny. Przez 3 miesiące (od grudnia do lutego) uczestnicy tworzyli prezentacje multimedialne, fotoreportaże i przedmioty o charakterze artystycznym lub użytkowym, które wysłane zostały do Miejsca Piastowego. Opiekunem uczniów był p. Marcin Przytuła. Bardzo miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii "Poligrafia" za wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Lubaczów - miasto pogranicza" zajęła uczennica klasy Ib - Karolina Kucia, natomiast wyróżniony w kategorii "Drewno" za "artystyczny samolot" został uczeń klasy Ia - Paweł Bałuka. Wielkie gratulacje !!! Teraz naszych laureatów czeka wyjazd do Miejsca Piastowego, gdzie 26 kwietnia odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród.

 

14-04-2016 Sukces w konkursie ortograficznym

Szkoła Podstawowa

Dnia 13 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kaszycach odbyło się XV Gminne Spotkanie Ortograficzne dla uczniów klas III. W konkursie tym Szkołę Podstawową z Orłów reprezentowali: Karolina Gaweł, Grzegorz Cwynar oraz Rafał Klinger. Bardzo miło nam poinformować, że miejsce pierwsze zajął nasz uczeń - Grzegorz Cwynar. Gratulacje!!!

 

11-04-2015 "Legenda o Smoku Wawelskim"

Przedszkole

1 kwietnia do dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach przyjechał Teatrzyk Fiku - Miku z Krakowa z przedstawieniem pt. "Legenda o Smoku Wawelskim". Aktorzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili historię Szewczyka Dratewki i Smoka, mali widzowie usłyszeli piękne piosenki o Krakowie, dowiedzieli się, jaka rzeka płynie przez Kraków i o której godzinie jest grany Hejnał Mariacki. Na koniec wspólnie z aktorami wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Laj koniku laj laj, poprzez cały kraj, kraj".

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

09-04-2016 Konkursy plastyczne

Przedszkole

Dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  pt. "Kartka Wielkanocna" organizowanym przez Przedszkole Sióstr Urszulanek SJK w Lublinie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci inspirowanych tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Dzieci zostały przygotowane do konkursu pod kierunkiem nauczycieli: Pani Bożeny Jaroch i Pani Alicji Synus.

W marcu dzieci z grupy starszaków wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Witaminowy Świat" organizowanym przez Przedszkole nr 2 w Wołominie. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej, której tematem jest promowanie zdrowego odżywiania. Dzieci przygotowały prace pod kierunkiem nauczycieli: Pani Krystyny Lichoty i Pani Alicji Synus.

 

29-03-2016 Pierwszy dzień wiosny

Przedszkole

Pierwszy dzień wiosny dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach przywitały bardzo radośnie i wesoło. Wszystkie grupy wiekowe wyruszyły z Marzanną w odwiedziny do Gminnej Biblioteki Publicznej oraz do budynku Szkoły Podstawowej. Szukając wiosny dzieci śpiewały głośno wiosenne piosenki.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-03-2016 Sukces w konkursie matematycznym

Szkoła Podstawowa

18 marca w Szkole Podstawowej w Walawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III o tytuł "Mistrza Matematyki". Uczestniczyło w nim również trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej w Orłach: Grzegorz Cwynar, Rafał Klinger oraz Brygida Wojdyła. Bardzo miło nam poinformować, że III miejsce zajął nasz reprezentant - Grzegorz Cwynar. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

24-03-2016 Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

SP , GIM

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Jego rozstrzygnięcie odbywa się w Niedzielę Palmową. Jak co roku jury konkursowe miało nie lada zadanie. Wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach było trudne. Palmy są bowiem coraz ciekawsze i zachwycają pomysłowością oraz precyzją wykonania. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali dyplomy, a dla twórców najpiękniejszych palm nagrody rzeczowe. Wspaniałym uzupełnieniem uroczystości był poczęstunek, o który zadbali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zgromadzeni goście raczyli się wspaniałymi, wielkanocnymi wypiekami, które serwowali gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów.

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

24-03-2016 IV Festiwal Bajki

Przedszkole

W marcu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach wzięły udział w IV Festiwalu Bajki, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Tematem konkursu plastycznego był "Mój ulubiony bohater literacki". W konkursie wzięło udział 15 przedszkoli z miasta i okolic, w sumie 139 dzieci. Jedną z uczestniczek była Maja Zajączkowska, która zajęła III miejsce, za które otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową. Szymon Skarbek, Maja Walczak i Gabrysia Tomczyk otrzymali dyplom za udział w konkursie i drobny upominek. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu była wystawa prac w "Galerii Sanowa" w Przemyślu. Dzieci do konkursu przygotowały panie: Krystyna Lichota oraz Alicja Synus.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-03-2016 Najpiękniejsza Palma w Przedszkolu

Przedszkole

20 marca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozstrzygnięto Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. W kategorii Przedszkola i Oddziały Przedszkolne IV miejsce zajęła Palma z Przedszkola Samorządowego w Orłach - grupa Starszaków. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów zwycięzcom wręczyła dyplomy i złożyła gratulacje, a wszystkim uczestnikom konkursu podziękowała za udział w nim.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

22-03-2016 Palmy Wielkanocne - warsztaty

Przedszkole

W dniach 17 i 19 marca w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci. Tematyką zajęć było wykonanie Najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej. Rodzice wraz z dziećmi wykonywali jedną palmę w każdej grupie wiekowej. Palmy zostały zrobione według różnych koncepcji i pomysłów rodziców z poszczególnych grup. Wszystkie palmy wzięły udział w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Wspólna praca z pewnością dostarczyła wszystkim wiele radości i satysfakcji z wykonania pięknych palm. Za przygotowanie zajęć otwartych odpowiedzialne były Panie: Krystyna Lichota, Alicja Synus i Bożena Jaroch.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

21-03-2016 Marzenie nauczyciela

Gimnazjum

Każdy nauczyciel marzy o uczniu: ambitnym, inteligentnym, pracowitym, kreatywnym, odpowiedzialnym. Wszystkie te cechy posiada wyjątkowa i skromna uczennica klasy 3b naszej szkoły. Magda Łyszczarz kolejny raz udowodniła, że jest marzeniem każdego nauczyciela. Lubi czytać, pisać, tworzyć. Mimo licznych obowiązków, znalazła czas, aby przygotować recenzję na konkurs pod hasłem "Piszę o książce", zorganizowanym przez Niepubliczne Gimnazjum MORAWA. Niebanalna praca powstała pod opieką mgr M. Nakonecznej. W sobotę 19 marca na uroczystym podsumowaniu wręczono nagrody laureatom we wszystkich grupach wiekowych. W kategorii gimnazjum - Magda wygrała. Jest laureatem. Nie ma wątpliwości, ma talent literacki. Brawo! Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy. Nagrodzona praca zostanie odczytana przez przemyskich aktorów i już wkrótce publicznie zaprezentowana.

 

20-03-2016 Tenis stołowy: SP Orły wicemistrzem!

Szkoła Podstawowa

18 marca w Domu Kultury w Zadąbrowiu rozegrana została VIII edycja turnieju tenisa stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów męskich oraz 6 żeńskich. Grano systemem drużynowym, w dwóch grupach. Bardzo udany występ w tych zawodach zaliczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach. Zarówno zespół chłopców (Mateusz Gala, Ernest Sait, Miłosz Demeńczuk), jak i dziewcząt (Aleksandra Dobosz, Zuzanna Kotowicz) ostatecznie uplasował się na wysokim, drugim miejscu. W kategorii dziewcząt wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic, natomiast w kategorii chłopców - Szkoły Podstawowej z Kaszyc. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-03-2016 Czas na drugie śniadanie

Szkoła Podstawowa

Na zakończenie cyklu zajęć o tematyce prozdrowotnej "Żyj Zdrowo" uczniowie klasy IIa szkoły podstawowej przygotowali smaczne i zdrowe drugie śniadanie. Ławki klasowe pełne były kolorowych warzyw - królowały rzodkiewki, pomidory, papryka, szczypiorek, sałata i wiele innych produktów. Po skończonej pracy wszyscy zasiedli przy wspólnym stole i delektowali się smakiem i widokiem pięknych, zdrowych kanapek własnej roboty.

 

19-03-2016 Projekt z języka angielskiego

Gimnazjum

Trzy damy z klasy IIIa – Anna Berdzik, Karolina Królik i Patrycja Podolak zaprezentowały efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym z języka angielskiego. Tematem prezentacji multimedialnej była "Moda Anglii - od przeszłości do współczesności". Uczennice skupiły się na 3 epokach w modzie - XVI w. - Anglia Tudorów, XVIII w. - Anglia Stuartów i XX w. - Anglia Windsorów, pokazując szczegóły stroju kobiecego i męskiego. Szczegółowe opisy garderoby przeplatane były zdjęciami, które bardzo przypadły do gustu odbiorcom prezentacji - klasie IIb. Jedna z uczennic prezentujących projekt - Karolina Królik swoim pięknym strojem również nawiązała do tematu projektu. Opiekunem grupy była pani Joanna Sikora -Stecura.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

18-03-2016 Twierdza Przemyśl zdobyta !!!

SP , GIM

17 marca w siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbył się etap finałowy XV Konkursu Historycznego "Twierdza Przemyśl". W tegorocznej edycji nasi reprezentanci osiągnęli ogromne sukcesy. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Michał Dyrda, natomiast Aleksandra Herbut uplasowała się na znakomitym czwartym miejscu wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Opiekunami uczniów są pan Stanisław Piszczek i pani Agnieszka Dudziak.

 

17-03-2016 Konkurs "Przyjaźń w naszej szkole"

SP , GIM

9 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego tematem była Przyjaźń w naszej szkole. Szczególnym zainteresowaniem konkurs cieszył się w Szkole Podstawowej. Jury wyłoniło następujących zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: 1. Klasy "0" - III : miejsce I - Konrad Boratyn - klasa III, miejsce II - Karolina Karuś - klasa I B, miejsce III - Filip Kopciuch - klasa IB, 2. Kategoria wiekowa IV - VI: miejsce I - Julia Żołnierz, miejsce II - Dominika Czajkowska, miejsce III - Klaudia Łęgowy. W Gimnazjum zwyciężyła Martyna Jabłońska, II miejsce zajęła Paulina Szejnar, a III Aleksandra Dołowicz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu.

 

14-03-2016 "Młodzież zapobiega pożarom"

SP , GIM

11 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Orły. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych. Uczniowie naszego gimnazjum wykazali się dużą wiedzą i zajęli trzy pierwsze miejsca. I miejsce - Roksana Zając kl. II A, II miejsce - Gabriela Skotny kl. III B,   III miejsce - Jagoda Milczanowska kl. I B. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

12-03-2016 Dzień Kobiet

Szkoła Podstawowa

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Orłach uczcili Dzień Kobiet humorystycznym występem. Złożyli swoim koleżankom i nauczycielkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Na koniec uczniowie klasy piątej zaprezentowali się w nietypowych strojach, które wykonali na lekcjach plastyki.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

10-03-2016 Wycieczka do Przemyśla

Szkoła Podstawowa

W dniu 03.03.2016 r. odbyła się wycieczka uczniów ze świetlicy do Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Następnie odbyły się warsztaty pt. "Co zdarzyło się w piórniku". Kolejną atrakcją naszej wyprawy były przemyskie podziemia znajdujące się pod budynkiem urzędu miasta i rynkiem. Dzieci z zaciekawieniem spacerowały po piwnicach mieszczańskich, poznając ich historię i przeznaczenie w dawnych czasach. Dużo radości sprawiło "wirtualne lustro", urządzenie, które po zeskanowaniu sylwetki pozwala na "przymierzenie" jednego z historycznych strojów, m.in. mieszczanina, rycerza, trefnisia, szlachcianki. Przez chwilę każdy mógł poczuć się jak mieszkaniec dawnego Przemyśla. Na zakończenie udaliśmy się do wieży archikatedralnej. Po pokonaniu 266 schodów dotarliśmy na szczyt wieży skąd podziwialiśmy panoramę Przemyśla i okolic. Nasza wyprawa była bardzo udana, a pogoda dopisała.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

09-03-2016 Warsztaty "Naturalna rzeka"

Szkoła Podstawowa

W poniedziałek 29.02.2016 r. w naszej świetlicy zostały przeprowadzone warsztaty przez panią Agnieszkę Szybiak, pracownika Zakładu Gospodarki Wodnej w Przemyślu. Tematem zajęć była "Naturalna rzeka". Podczas prezentacji przedstawiającej rzekę od źródła do ujścia dzieci poznały charakterystyczne elementy rzeki oraz jej wygląd w różnych miejscach. Następnie dzieci otrzymały zadania. W pierwszym należało dopasować odpowiednie fragmenty do rzeki na rysunku. W drugim wykonać plakaty dotyczące zanieczyszczenia wody w rzekach i jej skutków dla przyrody i człowieka. Przy niedużej pomocy opiekunów dzieci poradziły sobie z zadaniami. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Szybiak za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

07-03-2016 Rejonowe IMS w mini koszykówce

Szkoła Podstawowa

7 marca na hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się finał Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego oraz miasta Przemyśl. Udział w imprezie wzięli więc i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Orłach - tegoroczni mistrzowie powiatu przemyskiego. Zawody ostatecznie zakończyliśmy na miejscu czwartym. W całym turnieju bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 14 z Przemyśla. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Przeworska, a podium uzupełniła Szkoła Podstawowa nr 4 z Jarosławia. Dwa pierwsze zespoły wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

01-03-2016 Projekt z historii

Gimnazjum

Zwieńczeniem projektu edukacyjnego z historii była projekcja filmu zatytułowanego "Wybrane forty Twierdzy Przemyśl". Zespół projektowy tworzyli uczniowie klasy III B - Katarzyna Golenia, Marcin Gwiazda, Michał Wąsacz oraz Wiktor Zaworski. Spośród wszystkich fortów Twierdzy Przemyśl wybrali oni, swoim zdaniem, najciekawsze obiekty. Przedstawienie wszystkich byłoby nie lada wyzwaniem, dlatego młodzi badacze historii skoncentrowali się tylko na niektórych. Prezentacji projektu towarzyszył konkurs wiedzy o jednym z największych zabytków naszego regionu. Uczniowie klasy III B, po obejrzeniu filmu przygotowanego przez swoich kolegów i koleżankę, odpowiadali na zadawane przez nich pytania. Poprawne odpowiedzi nagradzane były łakociami, a na ucznia który udzielił ich najwięcej czekała jeszcze mała niespodzianka.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

01-03-2016 Szkolny turniej tenisa stołowego

SP , GIM

Dnia 17 lutego 2016 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowano pierwszy Turniej Tenisa stołowego dla uczniów Gimnazjum w kategorii chłopców i dziewcząt oraz Szkoły Podstawowej w kategorii klas I-III oraz IV-VI. Do udziału w zawodach mógł zgłosić się każdy, kto tylko chciał sprawdzić swoje umiejętności na tle pozostałych uczestników. Zawody były także zachętą dla wszystkich uczniów do spędzenia aktywnie wolnego czasu podczas trwających ferii zimowych. Po zainaugurowaniu turnieju przez Panią Dyrektor Renatę Iwanów przystąpiono do rozgrywania meczy pucharowych mających na celu wyłonienie najlepszych zawodników spośród wszystkich zgłoszonych do zawodów. Miło nam poinformować, że zwycięzcą w kategorii chłopców z Gimnazjum został Krystian Babiarz z klasy II B, pokonując w finale Dawida Kunę z klasy III A. 3 miejsce zajął Kacper Wielgosz z klasy II B. W kategorii dziewcząt triumfowała uczennica klasy I A - Aleksandra Orzech przed Moniką Karuś z klasy II B. 3 miejsce przypadło Agnieszce Bereźnickiej z klasy I A. W Szkole Podstawowej wyniki prezentowały się następująco: w kategorii klas I-III wygrał Radosław Litwin (klasa III), drugie miejsce zajął Błażej Demeńczuk (klasa II B), a trzecie - Damian Baran (klasa II B). W kategorii IV-VI bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Gala (klasa IV). Drugie miejsce zajął Ernest Sait (klasa VI), natomiast trzecie - Miłosz Demeńczuk (klasa VI). Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

24-02-2016 Projekt z matematyki

Gimnazjum

18 stycznia 2016 r. uczniowie klasy IIIb: Kinga Cwynar, Anna Kawińska, Kamil Hołyszko i Magda Łyszczarz dopełnili obowiązku każdego gimnazjalisty i zaprezentowali swój projekt edukacyjny pod nazwą "Paradoksy matematyczne". Co to w ogóle jest ten paradoks? Czy to znaczy, że możemy mieć rację i mylić się jednocześnie? Na te pytania z łatwością powinni odpowiedzieć uczniowie klasy Ia, bo to właśnie na ich lekcji miała miejsce prezentacja projektu. Trzecioklasiści, po krótkim omówieniu teorii, przeszli do zadań. Aby wszystkim było łatwiej, zdecydowali się zacząć od najprostszych, logicznych zagadnień. Każdą dobrą odpowiedź swoich młodszych kolegów nagradzali słodkimi niespodziankami. Ta lekcja była pełna wrażeń. Kamil Hołyszko pokazał, w jaki sposób może pociąć czekoladę, aby otrzymać jeden dodatkowy kawałek. Magia? Nie. To po prostu kolejny paradoks. Uczniowie w ten sposób udowodnili, że nie wszystko, co wydaje się być oczywiste, jest zgodne z prawdą. Niestety, godzina lekcyjna szybko dobiegła końca. Klasa Ia z żalem pożegnała swoich starszych kolegów. Opiekunem tego niezwykle ciekawego projektu była pani Alicja Kostkiewicz.

 

23-02-2016 Wielki sukces naszych piłkarzy !!!

Szkoła Podstawowa

21 lutego na hali sportowej w Radymnie rozegrany został "I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Anny Huk". Impreza miała charakter charytatywny, w czasie jej trwania odbyły się różne licytacje, z których dochód przeznaczony był na pomoc dla potrzebujących. Główną atrakcją imprezy był turniej dla chłopców z rocznika 2004-2005. W zawodach piłki nożnej halowej udział wzięło 6 zespołów, w tym reprezentujący naszą miejscowość - UKS "Orzełek" Orły. Dla chłopców z naszej szkoły był to już drugi, prestiżowy turniej w ciągu ostatnich dni. Przypomnę, że dwa dni wcześniej ich starsi koledzy z rocznika 2003 zajęli bardzo dobre - II miejsce w turnieju rozegranym w Muninie. W niedzielne popołudnie nasza drużyna złożona głównie z czwartoklasistów zagrała fenomenalnie i jak najbardziej zasłużenie zajęła I miejsce. W wielkim finale, po maga emocjonującymi i dramatycznym meczu zakończonym serią rzutów karnych ograliśmy gospodarza imprezy - UKS Gigantów Radymno (w meczu 3:3). Nieco wcześniej, w fazie grupowej "Orzełek" w stosunku 3:1 pokonał Piasta Tuczemy i 3:0 Junak Rzeszów. UKS "Orzełek" Orły wystąpił w składzie: Adrian Pempuś, Bartłomiej Ostrach, Mateusz Gala, Konrad Boratyn, Mateusz Król, Grzegorz Cwynar, Radosław Litwin, Rafał Klinger. Opiekunem drużyny był p. Marcin Przytuła. Ostateczna klasyfikacja drużyn: 1. UKS "Orzełek" Orły, 2. UKS Giganci Radymno, 3. Piast Tuczempy, 4. Czuwaj Wiaro Przemyśl, 5. Biało - Czerwoni Kaszyce, 6. Junak Rzeszów.

 

 

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

22-02-2016 Bezpieczne: dziecko - ferie - internet

SP , GIM

Dnia 09.02.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej Szkoły z panem Arturem Cielińskim - prezesem Fundacji na rzecz dzieci przewlekle chorych  "jerzyk" (pomysłodawcą spotkania) z p. Piotrem Laskowskim -  ratownikiem Centrum Ratownictwa Medycznego oraz panią Małgorzatą Czechowską - policjantką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Na spotkaniu dzieci i młodzież poznała zasady udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, osobie chorej lub w przypadku utraty przytomności. Uczniowie mieli okazję obejrzeć krótki instruktaż z pierwszej pomocy i spróbować jej udzielić na fantomach. Ratownik medyczny przedstawił schemat prawidłowej rozmowy telefonicznej z dyspozytorem pogotowia, aby ten mógł otrzymać najważniejsze informacje o poszkodowanym. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i aktywnie uczestniczyli w wyżej wymienionych zajęciach. Pani Policjant natomiast przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat bezpieczeństwa w sieci, w ramach tegorocznych obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu". Informacja o tym wydarzeniu została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

22-02-2016 Mistrzostwa szkoły w piłkarzykach

SP , GIM

W dniu 9 lutego 2016 roku w naszej Szkole odbyły się pierwsze Mistrzostwa w piłkarzykach stołowych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwuosobowe drużyny, które rywalizowały pod fachowym okiem sędziego pana Artura Karkowskiego. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn w następujących składach: Grzegorz Zając i pani Dyrektor Renata Iwanów, Mateusz Leja i pan Wacław Ziobro, Bartosz Leja i pan Damian Dubel, Paweł Podolak i pani Joanna Sikora - Stecura, Mateusz Plis i pani Anna Citkowska, Patryk Ziobro i pan Zbigniew, Rafał Skarbek i pani Kasia Sydor. Do spotkania doszło  w ramach szkolnego dnia Przyjaźni i Sympatii, a obfitowało w szereg pasjonujących rozgrywek. Całość przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Nagrodą w mistrzostwach były pamiątkowe medale, dyplomy oraz spotkanie wszystkich zawodników i organizatorów na smacznej pizzy w Karczmie w Duńkowiczkach. Radość w oczach dzieci była bezcenna. Czekamy z niecierpliwością na spotkanie rewanżowe.

 

20-02-2016 Sukces UKS "Orzełek"

Szkoła Podstawowa

Bardzo udany występ na turnieju piłki nożnej halowej dla rocznika 2003 zaliczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" działającego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Uczniowie naszej szkoły po serii wygranych spotkań i tylko jednej przegranej ostatecznie zajęli wysokie - II miejsce. Warto dodać, że w turnieju udział wzięły znane szkółki piłkarskie jak choćby - UKS Giganci Radymno, UKS Top 9 Jarosław czy kluby piłkarskie - Piast Tuczempy, Sokół Sieniawa, Polonia Przemyśl. Występ naszych młodych piłkarzy jest więc ogromnym, zespołowym sukcesem. Nasz zespół zagrał w składzie: Adrian Pempuś, Bartłomiej Ostrach, Konrad Boratyn, Mateusz Król, Miłosz Demeńczuk, Sebastian Zdzieba, Jakub Masternak, Ernest Sait. Opiekunem drużyny był p. Marcin Przytuła. Miniony turniej należał do cyklu imprez "Piłkarskie Ferie" dla różnych kategorii wiekowych (w tym wypadku dla rocznika 2003) organizowanych przez szkółkę piłkarską Piaścik Tuczempy. W tegorocznej imprezie udział wzięło 8 zespołów, w sumie 77 młodych adeptów piłki nożnej. Kierownikiem turnieju był p. Bogusław Noga, natomiast sędziami głównymi - p. Tomasz Kiwior oraz p. Krzysztof Nazarko. Ostateczna klasyfikacja drużyn: 1. UKS Giganci Radymno, 2. UKS "Orzełek" Orły, 3. Piast Tuczempy, 4. Polonia Przemyśl, 5. UKS Top 9 Jarosław, 6. Makovia Makowisko, 7. Sokół Sieniawa, 8. Huragan Rozbórz Długi. Oprócz pucharów i dyplomów, które otrzymali przedstawiciele wszystkich drużyn rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Hubert Świecarz (Giganci Radymno - 14 bramek), najlepszym zawodnikiem - Albert Krzyczkowski (Giganci Radymno), natomiast najlepszym bramkarzem - reprezentant UKS "Orzełek" - Adrian Pempuś. Gratulacje!!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-02-2016 Dzień przyjaźni i sympatii

Przedszkole

9 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej z okazji "Dnia przyjaźni i sympatii", uczniowie z Gimnazjum zaprosili przedszkolaków na przedstawienie wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka". W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono. Uczniowie wcielili się w role postaci z wiersza, własnoręcznie przygotowali stroje i rekwizyty. Do każdej postaci dobrany był odpowiedni podkład muzyczny, który rozbawiał i rozśmieszał dzieci. Nad całością przedstawienia czuwały panie mgr R. Gorczyca i K. Sidor, a głównym przesłaniem przedstawienia było czynienie dobra i wzajemna pomoc.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

19-02-2016 Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa"

Przedszkole

Dzieci z naszego Przedszkola w grudniu wykonały prace, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa", zorganizowanym przez Przedszkole Nr 20 w Rybniku. Prace dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

19-02-2016 Dzień przyjaźni i sympatii

Gimnazjum

Walentynki w naszej szkole zwiastowała ozdobiona serduszkami skrzynka na kartki dla sympatii i przyjaciół. Z racji ferii zimowych "Dzień przyjaźni i sympatii" oraz konkurs pod hasłem "Ugotowani przyjaciele" odbyły się kilka dni przed 14 lutego. Tego dnia w szkole dominowały serduszka i czerwień, a wszyscy oczekiwali na dowody sympatii od wielbicieli. W Gimnazjum korespondencję doręczali do adresatów Ola Herbut i Michał Durbajło, który miał na sobie stosowny strój. Natomiast pary przyjaciół już po raz drugi przygotowały wspólne wypieki, które degustowała cała społeczność szkolna. Niepokonane okazały się być Joanna Rybka i Klaudia Laska. Uczennice powtórzyły sukces z ubiegłego roku. Warto jednak zauważyć, że pozostałe wypieki były równie wspaniałe.

 

18-02-2016 Zabawa karnawałowa

Przedszkole

30 stycznia dzieci z przedszkola bawiły się na balu karnawałowym. Didżej marynarz wprowadził dzieci w rytmy typowo karnawałowe. Dziewczynki przebrane były w księżniczki, wróżki, kopciuszki i myszki, natomiast chłopcy w piratów, batmanów i supermenów. Zabawę karnawałową uświetnił  wspólny poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-02-2016 Sukcesów ciąg dalszy

Szkoła Podstawowa

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy szóstej nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i znakomicie zaprezentowali się w etapie rejonowym. Najlepiej spisała się Amelia Broda, która z piątym rezultatem zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Do etapu finałowego awans uzyskał również Michała Dyrda, który startuje w konkursie z historii. Taka sztuka nie udała się Michałowi Kobie, pomimo uzyskania bardzo dobrego wyniku, który swoje występy w konkursie z historii zakończył na etapie rejowym. Warto zaznaczyć, że tegoroczne osiągnięcia wyżej wymienionych uczniów są najlepszymi rezultatami w historii szkoły. Ogromne gratulacje!!!

 

10-02-2016 Projekt z zajęć technicznych

Gimnazjum

Finalnym punktem realizacji projektu edukacyjnego z zajęć technicznych pt. "Historia samochodu od początku do dziś", na którego realizację zdecydowali się uczniowie Gimnazjum - Kamil Milanik, Piotr Cielecki, Bartłomiej Słabicki i Piotr Szeremeta była prezentacja multimedialna, którą obejrzeli uczniowie klasy IIIb. Zespół projektowy w ciekawy sposób przedstawił historię rozwoju samochodu, począwszy od pierwszych pojazdów kołowych napędzanych siłą zwierząt, aż do najnowocześniejszych, inteligentnych samochodów "bez kierowcy". Uczniowie w porządku chronologicznym przestawili ewolucję najważniejszych zespołów pojazdu mechanicznego tj. silnik spalinowy, pasów trójpunktowych, poduszki powietrznej czy układu ABS. Dla wszystkich była to bardzo ciekawa lekcja motoryzacji. Opiekunem projektu był mgr Marcin Przytuła.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

08-02-2016 Kiermasz słodkości

Gimnazjum

W kalendarz imprez, które organizuje cyklicznie gimnazjalny Samorząd Uczniowski, wpisany jest kiermasz słodkości. Cieszy się on wielką popularnością całej społeczności szkolnej. Nikt wtedy nie liczy kalorii, a uczennice sprzedające rozmaite frykasy, nie nadążają z ich dokładaniem. Tak było i w tym roku. Pączki, faworki, róże oraz inne łakocie rozeszły się w błyskawicznym tempie. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejny kiermasz.

Zdjęcia z kiermaszu dostępne są w galerii.

 

06-02-2016 II miejsce naszych piłkarzy

Szkoła Podstawowa

W ubiegłym tygodniu już po raz 16 na hali sportowej w Orłach rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dla chłopców ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Orły. Turniej o Puchar Wójta Gminy Orły (a wcześniej Turniej o Puchar Dyrektora SP) jest oprócz "Biegu Orła" zdecydowanie najstarszą imprezą młodzieżową rozgrywaną na terenie naszej gminy.  Rywalizację oficjalnym wystąpieniem zainaugurowali Wójt Gminy Orły - mgr Bogusław Słabicki oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - mgr Renata Iwanów. W tym roku do zawodów przystąpiło 8 zespołów. Turniej został tak skonstruowany, aby każda drużyna, bez względu na uzyskane wyniki rozegrała 4 mecze. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Orłów zgodnie z oczekiwaniami w fazie grupowej wygrała swoje wszystkie mecze awansując tym samym do wielkiego finału. W meczu finałowym kończącym imprezę, po bardzo zaciętym boju ulegliśmy po rzutach karnych Szkole Podstawowej z Kaszyc (w meczu 1:1). Podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Małkowic. Ostateczna kolejność szkół: 1. Kaszyce, 2.Orły, 3. Małkowice, 4. Trójczyce, 5. Walawa, 6. Niziny, 7. Zadąbrowie, 8. Drohojów. Każdy zespół za udział w imprezie oprócz tradycyjnych pucharów i dyplomów otrzymał również nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Rozdano również nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem wybrano - Norberta Barana (Szkoła Podstawowa z Kaszyc), najlepszym strzelcem - Huberta Juchę (Szkoła Podstawowa z Małkowic - 7 bramek), natomiast najlepszym zawodnikiem, już drugi rok z rzędu - Mateusza Króla (Szkoła Podstawowa z Orłów). Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

05-02-2016 Dzień Babci i Dziadka w gr. średniaków

Przedszkole

29 stycznia dzieci z grupy średniaków przygotowały dla swoich babć i dziadków krótki program artystyczny, śpiewały piosenki i deklamowały wierszyki. Występ wywołał dużo uśmiechu na twarzach babć i dziadków. Dziadkowie  bardzo cieszyli się z laurek, a przede wszystkim uścisków i całusów wnucząt. Tuż po zakończeniu części artystycznej zaproszeni goście  wraz z wnukami usiedli do słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-02-2016 Dzień Babci i Dziadka w gr. starszaków

Przedszkole

Miniony tydzień dla starszaków był bardzo ważnym i pracowitym tygodniem. W tym czasie dzieci z grupy starszaków wystawiły Jasełka w dwóch odsłonach. Po raz pierwszy wystąpiły 27 stycznia przed ukochanymi dziadkami z okazji ich święta. Dzieci dla swoich babć i dziadków przygotowały Jasełka, pięknie odegrały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki. Po występie uściskały dziadków, wręczyły prezenciki i wszyscy usiedli do stolika ze słodkościami. 28 stycznia starszaki zaprezentowały Jasełka dla swoich rodziców. Zarówno dziadkowie jak i rodzice nie kryli wzruszenia, a małych aktorów nagrodzili gromkimi brawami i uściskami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-02-2016 Karnawałowe szaleństwa

SP , GIM

W minioną sobotę od wczesnego popołudnia nasza szkoła rozbrzmiewała dźwiękami różnorodnej muzyki, a jej korytarze zaroiły się od elfów, księżniczek i innych bajkowych postaci. Było to związane z zabawą karnawałową, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Najwcześniej w tany ruszyli najmłodsi. Następnie przyszła kolej na uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów. Zwłaszcza wśród tych pierwszych nie zabrakło osób w karnawałowych kreacjach i ciekawych strojach. Największe brawa zdobyli jednak nauczyciele Szkoły Podstawowej, którzy także stanęli na wysokości zadania i wystąpili na zabawie w niesamowitych kostiumach. Dołączyła do nich również Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Gimnazjalny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszą karnawałową kreację. Jurorami były panie z Rady Rodziców, przed którymi stanęło niezwykle trudne zadanie. Ostatecznie przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca. Zdobyli je: Mumia - Gabrysia Tymoczko, Magda Gessler - Paweł Statkiewicz oraz Człowiek Znikąd - Manuel Markiewicz. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy była Rada Rodziców. Niezmordowani rodzice uwijali się tak, aby wszyscy byli syci i zadowoleni. Dziękujemy!

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

02-02-2016 Jasełka

SP , GIM

Jasełka, które od lat przygotowują mgr Ewa Pleśniak, mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan oraz mgr Agata Wąsacz, jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności lokalnej. Każdego roku wszyscy zastanawiają się nad tym, czym panie zaskoczą widzów tym razem. Burzę oklasków w Domu Ludowym w Orłach wywołała perfekcyjna gra młodych aktorów, choreografia, stroje oraz pięknie wyśpiewane przez chór gimnazjalny kolędy i pastorałki. Wielkie emocje widać było na twarzach wszystkich występujących na scenie, a szczególnie tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Szczególnym wyróżnieniem dla całej ekipy aktorskiej, chórzystów oraz nauczycieli przygotowujących spektakl była możliwość wystawienia go na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Licznie zgromadzona w sali widowiskowej publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-02-2016 Interaktywne warsztaty telewizyjne

Gimnazjum

Media. Coraz bardziej wszechobecne, natarczywe, wyrywkowe, nijakie, mało wiarygodne. A może stronnicze i fragmentaryczne? Jak jest naprawdę? 26 stycznia uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w niezwykłych zajęciach i mieli okazję bliżej przyjrzeć się pracy dziennikarzy telewizyjnych. Gimnazjaliści wzięli udział w Teleturnieju wiedzy o Polsce pt. "OBYWATEL PL" i sprawdzili się w szeregu trudnych zadań z języka polskiego, historii, biologii i geografii. Na uczestników czekały również zaskakujące i zabawne zagadki dźwiękowe, filmowe i fotograficzne przygotowane przez profesjonalną ekipę filmową z  TEATR SHOW. Warsztaty były bogato ilustrowane felietonami filmowymi przedstawiającymi różne ciekawostki związane z Polską. Uczniów czeka wyjątkowa pamiątka z tego spotkania z mediami, ponieważ z przebiegu warsztatów zostanie zrealizowany reportaż filmowy, który trafi do szkoły. A zatem oglądajcie nasze starania i występy w mobilnym studiu telewizyjnym już wkrótce!

 

31-01-2016 Kolejne sukcesy gimnazjalistów

Gimnazjum

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili swoją pasję, wiedzę i umiejętności. Wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpus" z matematyki i języka polskiego. Zadania w sesji jesiennej okazały się dość trudne, a konkurencja spora, bo blisko 1500 uczestników, ale gimnazjaliści z klasy 2a, 2b i 3a doskonale sobie poradzili. Nad przygotowaniem uczestników i prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwały panie A. Kostkiewicz i M. Nakoneczna. Oto wyniki: Paweł Statkiewicz - miejsce 24 (matematyka), Aleksandra Herbut - miejsce 26 (matematyka), Mateusz Zając - miejsce 26 (język polski), Aleksandra Herbut - miejsce 27 (język polski). Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.

 

31-01-2016 Projekt z języka polskiego

Gimnazjum

Dnia 27 stycznia 2016 r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego z języka polskiego pt. "Skamandryci - poeci dnia codziennego". Uczniowie klasy 3a: Krystian Gudyka, Dawid Kuna, Fabian Wojtaszek pod opieką pani M. Nakonecznej przygotowali niezwykły wywiad z Julianem Tuwimem, który przybliżył twórczość zapomnianej nieco piątki poetów z kawiarni "Pod Pikadorem". Tuwim, Słonimski, Lechoń, Iwaszkiewicz i Wierzyński wiele zmienili w polskiej poezji. Wprowadzili do wierszy codzienność i prosty język. Zasłynęli z finezyjnego i celnego dowcipu. Uczniowie w oryginalny sposób przedstawili osiągnięcia członków tej grupy poetyckiej. Widzowie i krytycy wysoko ocenili zaprezentowane niecodzienne spotkanie z poezją dwudziestolecia międzywojennego.

 

28-01-2016 Dzień Babci i Dziadka

Szkoła Podstawowa

Jak co roku w naszej placówce uroczyście świętowano Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji dzieci z "Zerówki" oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej przygotowali pod kierunkiem wychowawców program artystyczny. Licznie zgromadzeni goście z zainteresowaniem i wzruszeniem obserwowali występy swoich wnucząt. Kolejnym elementem uroczystości było wspólne kolędowanie. Szkolny chór z Gimnazjum, pod przewodnictwem mgr Agaty Wąsacz, zachęcał wszystkich do śpiewania pięknych, polskich kolęd i pastorałek. Następnie przyszedł czas na quiz, w którym Babcie i Dziadkowie odpowiadali na pytania z różnorodnych dziedzin. Rywalizację prowadziła mgr Anna Ochalska wspierana przez gimnazjalistów i nauczycieli klas I-III Szkoły Podstawowej oraz "Zerówki", którzy przygotowali konkursowe zagadki. Zwieńczeniem uroczystości był pokaz taneczny, a doskonałym uzupełnieniem słodki poczęstunek dla gości.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-01-2016 "Góra Grosza"

Gimnazjum

Gimnazjalny Samorząd Uczniowski podsumował tegoroczną Akcję "Góra Grosza" w naszej szkole. W tym roku zebrano 506 złotych i 19 groszy. Najhojniejsi okazali się być uczniowie klasy III A, który zebrali 121 zł. 38 gr. W przeliczeniu na jedną osobę daje to 7 zł. 59 gr. Większą sumę zebrali uczniowie klasy III B ( 198 zł. 66 gr.). Jednak po przeliczeniu okazało się, że na jednego ucznia przypada tu mniejsza o niespełna złotówkę kwota. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy II B. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie się w tę akcję charytatywną.

 

26-01-2016 Dzień Babci i Dziadka w gr. maluchów

Przedszkole

21 stycznia w Przedszkolu Samorządowym w Orłach grupa maluchów przygotowała z okazji Dnia Babci i Dziadka - "Jasełka". Piosenka z repertuaru Arki Noego pt. "Świeć gwiazdeczko świeć", wprowadziła zaproszonych gości w nastrój typowo świąteczny. Po krótkim przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu dziadkowie wraz z wnukami zasiedli do słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice maluchów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-01-2016 Trzecioklasiści czytają Przedszkolakom

Przedszkole

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Orłach wraz z Panią wychowawczynią mgr Krystyną Morawską przez cały grudzień przychodzili do Przedszkola, aby poczytać młodszym kolegom i koleżankom ich ulubione wiersze i bajki. Wśród czytanych pozycji znalazły się wiersze: Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha’", Jana Brzechwy "Żuk, Leń, Siedmiomilowe buty", "Staś Pytalski", Juliana Tuwima "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Spóźniony słowik". Wśród bajek nie zabrakło: "Jasia i Małgosi" oraz "Czerwonego Kapturka".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-01-2016 "Opowieści Mikołajkowe"

Przedszkole

Uczniowie Gimnazjum wraz z Panią pedagog mgr Renatą Gorczycą przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie pt. "Opowieści Mikołajowe", w którym to w zabawny sposób opowiedzieli historię zabawek, które raz w roku podczas Świąt Bożego Narodzenia stają się żywymi postaciami. Pomaga im w tym dobra wróżka Ninka, która w magiczny sposób przeniosła najmłodszych widzów w świat czarów i fantazji.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w galerii.

 

20-01-2016 Sukces w konkursie plastycznym

Szkoła Podstawowa

W poniedziałek 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Przylecieli Anieli" oraz wręczenie zwycięzcom nagród i dyplomów. Uczniowie z naszej świetlicy zdobyli III miejsca, byli to: Natalia Milczanowska z kl. Ib i Jakub Jankowski z kl. IIb. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

13-01-2016 Chłopcy mistrzami powiatu !!!

Szkoła Podstawowa

12 stycznia na hali sportowej w Krasiczynie rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Niezwykle miło nam poinformować, że tegorocznym mistrzem powiatu przemyskiego zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach, i to oni będą reprezentować nasz powiat w zawodach na szczeblu rejonowym. Drugie miejsce zajął gospodarz imprezy - Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Ujkowic. Dla reprezentacji naszej szkoły, którą tworzą głównie chłopcy z klas IV-VI jest to już kolejny duży sportowy sukces. W ostatnich tygodniach zostali oni bowiem wicemistrzem powiatu w mini unihokeju i piłce ręcznej oraz wygrali turniej halowej piłki nożnej o Puchar Dyrektora TPD. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

09-01-2016 Wygrana chłopców, dziewczęta drugie

Szkoła Podstawowa

7 stycznia na hali sportowej w Drohojowe rozegrane zostały gminne eliminacje rozgrywek mini koszykówki dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych. Nagrodą główną oprócz pucharów i dyplomów był awans zwycięskiego zespołu do finału powiatowego, który odbędzie się w połowie stycznia. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 5 szkół: SP Drohojów, SP Trójczyce, SP Kaszyce, SP Orły i SP Małkowice. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłach zaprezentowali się bardzo dobrze. Chłopcy wygrali swoje wszystkie mecze i zajęli tym samym pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji. W kategorii chłopców podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Kaszyc (II miejsce) oraz Szkoła Podstawowa z Drohojowa (III miejsce). W kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa z Małkowic, a trzecie miejsce  przypadło Szkole Podstawowej z Drohojowa. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

30-12-2015 Wygrana w turnieju piłki nożnej

Szkoła Podstawowa

Mimo trwającej przerwy świąteczno - noworocznej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłach pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego - Marcina Przytuły wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Dyrektora Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Impreza odbyła się 29 grudnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu. Do startu w turnieju zgłosiło się 4 drużyny - TPD "Przystań", Drużyna Marzeń, SP Orły oraz SP Kalników. Grano systemem "każdy z każdym", a sędzią głównym zawodów był p. Dariusz Lasek. Nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni i wygrywając swoje wszystkie mecze zdobyli tytuł najlepszej drużyny. Drugie miejsce zajęli zawodnicy TPD "Przystań". Oprócz atrakcyjnych nagród zespołowych, rozdano również nagrody indywidualne, które poszczególnym graczom osobiście wręczył Dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu - p. Grzegorz Piestrak. Najlepszym bramkarzem zawodów uznany został Adrian Pempuś (SP Oły), natomiast najlepszym zawodnikiem - Mateusz Hajduk (SP Kalników). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

28-12-2015 Szkolna Wigiliaa

Zwieńczeniem świątecznych przygotowań w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jest tradycyjna Wigilia, w której bierze udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Są wśród nich przyjaciele naszej placówki oraz samorządowcy na czele z Wójtem - mgr Bogusławem Słabickim. Zgromadzeni dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy oraz kosztowali tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Ich przygotowaniem zajęły się niezawodne panie ze szkolnej stołówki oraz mamy uczniów z poszczególnych klas. Składamy im serdecznie podziękowania. Szkolna Wigilia była także okazją do rozstrzygnięcia dwóch konkursów. Gimnazjalny Samorząd Uczniowski wręczył nagrody i wyróżnienia tym, którzy wykonali przepiękne kartki świąteczne. Byli wśród nich: Jagoda Łaba, Katarzyna Golenia, Roksana Zając, Gabriela Skotny, Aleksander Lech, Dominika Cwynar, Marlena Utzig i Anna Kawińska. Natomiast w konkursie szopek wygrała klasa II A z Gimnazjum. Drugie miejsce przypadło klasie V Szkoły Podstawowej, a trzecie gimnazjalistom z klasy III A. Wyróżniono również szopkę klasy I A ze Szkoły Podstawowej.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-12-2015 Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

Jak co roku wielkie emocje wzbudzał Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na odbywającą się tradycyjnie w grudniu imprezę sportową. Zawodnicy natomiast szlifowali formę. Ich praca przyniosła wymierne efekty. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Na drugim uplasowali się uczniowie z Maćkowic, a na trzecim z Drohojowa. Warto również nadmienić, że najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik - Kacper Kuźniar z klasy III A. Gratulujemy!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

24-12-2015 Wesołe Boże Narodzenie

Przedszkole

14 grudnia grupa starszaków i średniaków została zaproszona do biblioteki Gminnej na czytanie bajki z cyklu "Wesołe Boże Narodzenie". "Aniołek Ninka" swoją opowieścią wprowadził dzieci zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z uwagą i wielkim zainteresowaniem słuchały bajki, a Panią z biblioteki nagrodziły dużymi brawami.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

24-12-2015 Ozdoby bożonarodzeniowe

Przedszkole

15 grudnia w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i ich rodziców w czasie, których zostały wykonane ozdoby choinkowe, bombki, łańcuchy i stroiki. Zajęcia były również okazją do wysłuchania i wspólnego śpiewania kolęd.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

21-12-2015 Sukcesy w konkursach kuratoryjnych

Szkoła Podstawowa

Podobnie jak w latach poprzednich nasi uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W bieżącym roku szkolnym znakomicie zaprezentowali się uczniowie klasy szóstej. Amelia Broda awansowała do etapu rejonowego konkursu z języka polskiego. W jej ślady poszli Michał Dyrda i Michał Koba, którzy reprezentują naszą szkołę na tym samym etapie w konkursie historycznym. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Michał Dyrda, który w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" awansował do etapu wojewódzkiego. Uczniami opiekuje się pan Stanisław Piszczek. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach internetowych: www.losyzolnierza.pl, www.ko.rzeszow.pl.

 

19-12-2015 Piłka ręczna: chłopcy wicemistrzami

Szkoła Podstawowa

Niespełna dobę po tym jak reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Orłach osiągnęła historyczne, IV miejsce w półfinale wojewódzkim w mini unihokeju, ta sama grupa zawodników jako zwycięzca eliminacji gminnych wystartowała w finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej. Tegoroczny finał rozgrywany był 18 grudnia na hali sportowej w Birczy. Wzięły w nim udział reprezentacje 7 szkół: SP Bircza, SP Krasiczyn, SP Grochowce, SP Kosienice, SP Orły, SP Stubno oraz SP Kalników. Bardzo miło nam poinformować, że nasi chłopcy zagrali fantastyczny turniej ostatecznie sięgając po tytuł wicemistrza. W finałowym boju po zaciętym i dramatycznym meczu ulegliśmy Szkole Podstawowej z Krasiczyna 4:5. Podium uzupełnił gospodarz imprezy - Szkoła Podstawowa z Birczy. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-12-2015 Warsztaty "Tajemnice wigilijnego stołu"

Przedszkole

W poniedziałek 14 grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach wzięły udział w warsztatach dotyczących "Tajemnicy wigilijnego stołu", które odbyły się w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Podczas warsztatów dzieci odkrywały tradycje wigilijnego stołu i poznały magię tego szczególnego dnia. Po prezentacji multimedialnej oraz wysłuchaniu opowiadania o tradycjach wigilijnych samodzielnie wykonały kartkę świąteczną. Tuż przed powrotem do przedszkola odwiedziły przemyskiego niedźwiadka i zrobiły sobie wspólne zdjęcia przed piękną choinką na przemyskim rynku.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

17-12-2015 Udany występ unihokeistów

Szkoła Podstawowa

17 grudnia na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został jeden z trzech półfinałów wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini unihokeju chłopców. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie poszczególnych powiatów (oraz w określonych przypadkach wicemistrzowie): rzeszowskiego, miasta Rzeszów, leżajskiego, łańcuckiego, przemyskiego, miasta Przemyśl, lubaczowskiego, jarosławskiego i przeworskiego. Na parkiecie ujrzeliśmy drużyny reprezentujące: SP nr 1 Żurawica, SP Orły, SP nr 1 Nienadówka, SP Nowa Wieś, SP Oleszyce, SP Laszki oraz SP nr 1 Przemyśl. Reprezentacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach w składzie: Adrian Pempuś, Konrad Boratyn, Bartłomiej Ostrach, Miłosz Sait, Mateusz Król, Miłosz Demeńczuk, Jakub Płonka, Sebastian Zdzieba, Ernest Sait zanotowała bardzo dobry występ ostatecznie plasując się na wysokim IV miejscu. Jest to prawdopodobnie najwyższe miejsce reprezentacji naszej szkoły w historii jej występów w zawodach mini unihokeja! Gratulacje! Cały turniej wygrała Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi, przed gospodarzami imprezy - Szkołą Podstawową nr 1 w Żurawicy i Szkołą Podstawową nr 1 z Przemyśla. To właśnie te trzy zespoły zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

17-12-2015 Spektakl pt. "Kopciuszek"

Przedszkole

Na początku grudnia grupa starszaków i średniaków z Przedszkola Samorządowego w Orłach, obejrzała bajkę o pięknym Kopciuszku w wykonaniu aktorów z grupy "Aktywni Razem" w Zadąbrowiu. Piękne elementy scenografii przeniosły małych i dużych widzów w świat bajkowego zamku i prawdziwego balu na dworze króla.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w galerii.

 

15-12-2015 Mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa

Gimnazjum

Mikołajki w kinie? Dlaczego nie. Uczniowie klas II A/G, II B/G wraz z opiekunami p. Ewą Pleśniak, Renatą Gorczycą oraz Anną Baran  postanowili spędzić ten dzień w stolicy naszego województwa.  Tak też, został zorganizowany mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa na film pod tytułem "Hotel Transylwania 2". Propozycja ta została radośnie przyjęta przez uczniów. Dwie godziny dobrej zabawy, doskonałych efektów (3D), dużych porcji popcornu i niepowtarzalnych wrażeń. O to właśnie chodziło. Po seansie filmowym, nadeszła pora na coś "smacznego" - wedle upodobania. Następnie część uczniów skorzystała z świątecznych promocji Galerii Millenium Hall. Kolejnym etapem było obcowanie z architekturą miasta. Spacer ulicami obok budynków Telewizji Rzeszów, Kompleksu sportowego "Podpromie", Filharmonii Rzeszowskiej oraz podziwianie rzeszowskiego rynku, na którym odbywał się "Świąteczny Jarmark" okazał się równie wspaniałą i pełną wesołych wrażeń przygodą. Mikołajki klas II Gimnazjum im. Orła Białego w Orłach uważamy za wyjątkowo udane.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

14-12-2015 "Mikołajkowy orszak"

Gimnazjum

Nie od dzisiaj wiadomo, jak ważne w walce z chorobą jest pozytywne myślenie. Dlatego też, w dniu 07.12.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum w "mikołajkowym orszaku" wyruszyli do Szpitala Wojewódzkiego im. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie wspólnie z Fundacją "jerzyk" zorganizowaliśmy "Mikołaja" dla małych pacjentów z oddziału pediatrii i chirurgii dziecięcej. W przedstawieniu miały miejsce magiczne wydarzenia…. sypał się magiczny pył, pluszowe zabawki magicznie przypominały naszych gimnazjalistów, a Elfy tańcowały magiczną, świąteczną zumbę. Mikołaj był pod wielkim wrażeniem uporu, z jakim dzieci nie poddawały się chorobie. Mimo początkowej nieśmiałości doskonale się rozumieli. Radość przepełniała wszystkich. Śmiech rozbrzmiewał w salach i korytarzach szpitalnych, przepędzając hen ból oraz smutki. Również Mikołaj otrzymał prezent od dzieci. I to najpiękniejszy. Dostał od nich bowiem uśmiech. Na pożegnanie dzieciaki obiecały, że będą dzielnie walczyć z chorobą i następnym razem spotkają się z nim już we własnych domach. Następnie Mikołaj ze swoim świątecznym orszakiem wsiadł do zaparkowanego na szpitalnym parkingu zaprzęgu (szkolnego gimbusa) i popędził przed siebie by dalej nieść radość i nadzieję. Mikołaj odwiedził przemyski szpital po raz trzeci, ale, jak obiecał, może nie ostatni.

Zdjęcia z występu dostępne są w galerii.

 

13-12-2015 Udany występ tenisistów stołowych

SP , GIM

11 grudnia na sali gimnastycznej w Kaszycach rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Orły w Tenisa Stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Orły, Szkoła Podstawowa w Kaszycach oraz Rada Sołecka Wsi Kaszyce. Do turnieju zgłosiło się 6 Szkół Podstawowych (Kaszyce, Trójczyce, Walawa, Małkowice, Drohojów, Orły) oraz 2 Gimnazja (Drohojów, Orły). Turniej tenisowy rozgrywany był w grach indywidualnych, przy czym duże punkty liczone były na konto poszczególnych szkół. Wygrały szkoły, których reprezentanci w przeciągu całych zawodów uzyskali największą ilość punktów (zwycięstw). Udany start w zawodach zanotowali uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W kategorii Szkół Podstawowych dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, natomiast chłopcy - na miejscu trzecim. W kategorii Gimnazjów - zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli drugie miejsce. Cały turniej wygrali reprezentanci: Małkowic (SP dziewczęta), Kaszyc (SP chłopcy), Drohojowa (GIM dziewczęta, GIM chłopcy). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

13-12-2015 Zbiórka karmy dla zwierząt

Szkoła Podstawowa

Czas przedświąteczny sprzyja rozwijaniu u dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w tym roku wyjątkowo chętnie zaangażowały się w pomoc zwierzętom ze schroniska w Orzechowcach. Przez kilka tygodni znosiły paczki z suchą karmą dla zwierząt, tak, że uzbierała się naprawdę pokaźna sterta. W akcji charytatywnej wzięło udział ponad 50 dzieci: 10 dzieci z "zerówki", 2 uczniów z kl. Ia, 5 uczniów z kl. Ib, 3 uczniów z kl. IIa, 8 uczniów z kl. IIb, 6 uczniów z kl. III, po 4 uczniów z klas IV i V oraz 5 uczniów z kl. VI. 10 grudnia grupa dzieci pod opieką p. Anny Lula, która prowadziła zbiórkę karmy w świetlicy, udała się do schroniska aby zawieść tam ten "smaczny prezent mikołajkowy" od dzieci dla zwierząt. Tak liczny i owocny udział dzieci w akcji świadczy o tym, że nasze dzieci mają naprawdę wielkie serduszka, są wrażliwe i potrafią się dzielić z biednymi psiakami, które przecież same nie poproszą o pomoc. Gratulujemy dzieciom i ich Rodzicom umiejętności DAWANIA OD SIEBIE i mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawił także Wam radość.

Lista uczniów biorących udział w tegorocznej akcji.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

12-12-2015 Próbne egzaminy klas trzecich

Gimnazjum

Uczniowie klas trzecich mają już za sobą próbne egzaminy gimnazjalne. Była to swego rodzaju "próba generalna" przed kwietniowym, prawdziwym sprawdzianem ich wiedzy i umiejętności. Teraz pozostaje im czekać na wyniki. Następnie muszą zadbać o uzupełnienie ewentualnych braków i niedociągnięć z poszczególnych przedmiotów, aby właściwe egzaminy wypadły jak najlepiej. Trzymamy kciuki. Powodzenia!

 

10-12-2015 Sukces Magdy i Kasi

Gimnazjum

Uczennice klasy III B – Magda Łyszczarz i Katarzyna Golenia reprezentowały Gimnazjum Publiczne im. Orła Białego w Orłach w I Powiatowym Konkursie "Słowo i czyn - młodzież o stanie wojennym". Jego organizatorem było Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. W kategorii literackiej Magda zajęła pierwsze miejsce. Natomiast Kasia została wyróżniona w kategorii plastycznej. Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

Fotografię pracy zamieszczamy na naszej stronie internetowej.

 

10-12-2015 Spotkanie ze Św. Mikołajem

Przedszkole

2 grudnia do dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach przybył Święty Mikołaj z prezentami. W tym dniu oprócz otrzymania prezentów dzieci obejrzały krótki spektakl bajkowy pt. "Spotkanie ze Świętym Mikołajem". W ramach podziękowań dla Świętego Mikołaja dzieci śpiewały mikołajkowe piosenki i mówiły mikołajkowe wiersze. Święty Mikołaj nagrodził małych artystów dużymi brawami i zapowiedział swoją wizytę ponownie za rok.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

09-12-2015 Mikołajki w Szkole Podstawowej

Szkoła Podstawowa

W poniedziałek 7 grudnia Szkołę Podstawową w Orłach odwiedził Św. Mikołaj. Długo wyczekiwany gość wraz ze swoimi pomocnikami - śnieżnymi aniołkami oraz hałaśliwym diabełkiem od samego rana krążył korytarzami naszej szkoły obdarowując prezentami wszystkie dzieci. Upominki otrzymali uczniowie oddziału przedszkolnego, szkoły podstawowej oraz nauczyciele.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-12-2015 Mikołajki w Gimnazjum

Gimnazjum

Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycję. Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów. W tym roku przypadł on akurat w niedzielę. Wydawałoby się więc, że ominie nas w szkole jego przeżywanie. Na szczęście dobre duchy, śnieżynki, elfy i Samorząd Uczniowski (jak zawsze niezawodny) nie pozwolił, aby szkolną społeczność ominęły piękne chwile. W piątek na korytarzach Gimnazjum rozbrzmiewały świąteczne melodie, a uczniowie ubrani w czerwone czapeczki poszukiwali papierowych Mikołajów i wymieniali je na czekoladowe. Do poszukiwań chętnie włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Niezależnie od poszukiwań, na wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji, czekała słodka niespodzianka. Nastrój był iście przedświąteczny. Z twarzy wielu gimnazjalistów cały dzień nie znikały uśmiechy. Mamy nadzieję, że wspólne przeżywanie Mikołajek w szkole wprowadziło wszystkich w dobry nastrój i umiliło okres oczekiwania na zasłużone (mamy nadzieję, że przez wszystkich) prezenty.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-12-2015 List do Świętego Mikołaja

Przedszkole

27 listopada dzieci z grupy Starszaków w imieniu swoim, młodszych kolegów i koleżanek wysłały list do Świętego Mikołaja, w którym prosiły o odwiedziny w przedszkolu, prezenty i pozdrawiały współpracowników Mikołaja.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

03-12-2015 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Przedszkole

W dniu 25 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach obchodziły 113 urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Tego dnia została im opowiedziana historia powstania tego święta oraz przeczytana bajka pt. "Kubuś Puchatek i Przyjaciele".

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-12-2015 Pasowanie na Przedszkolaka

Przedszkole

27 listopada dzieci z grupy Średniaków zostały oficjalnie pasowane na Przedszkolaka. Wszyscy dzielnie prezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie pokonując tremę i onieśmielenie. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów dokonała tradycyjnego pasowania, a Dyplom Przedszkolaka wręczyła wychowawczyni grupy mgr Teresa Wyczawska. Uwieńczeniem tak doniosłej chwili dla Przedszkolaków był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-12-2015 Andrzejkowe szaleństwa

SP , GIM

Jak co roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyły się zabawy "Andrzejkowe" dla całej społeczności szkolnej. Jako pierwsi w tany ruszyli najmłodsi. Następnie przyszedł czas na dyskoteki dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjalistów. W ich trakcie nie zabrakło tradycyjnych wróżb, które jak zwykle wywołały wiele radości. Ich przygotowaniem zajęły się Samorządy Uczniowskie wraz z opiekunami. Rodzice natomiast zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników zabaw, które niewątpliwie należy zaliczyć do udanych.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

30-11-2015 Konkurs na prezentację multimedialną

Gimnazjum

Przemyska Biblioteka Publiczna zorganizowała kolejną edycję konkursu na prezentację multimedialną pt. "Bolesław Prus - dziennikarz, pisarz, społecznik" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i powiatu przemyskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 30 listopada w budynku Biblioteki. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice, które samodzielnie przygotowały interesujące prace ukazujące twórczość publicystyczną i prozatorską pisarza oraz zwróciły uwagę na przymioty Prusa, dla którego praca i służba społeczeństwu była najwyższą wartością. Prezentacje powstały pod opieką Pani M.Nakonecznej. Komisja konkursowa doceniła również pracę naszych uczniów. Jedną z głównych nagród otrzymała Anna Kawińska, wyróżnienie Magda Łyszczarz, a Aleksandra Herbut nagrodę za udział. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

30-11-2015 Mickiewiczowski Konkurs Recytatorski

Gimnazjum

19 listopada odbył się Mickiewiczowski Konkurs Recytatorski zorganizowany już po raz 11 przez Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Ideą całego przedsięwzięcia była popularyzacja poezji wybitnego wieszcza narodowego oraz poszerzenie wiadomości o Mickiewiczu - człowieku i poecie. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła w nim udział. Tym razem reprezentowali nas uczniowie: Aleksandra Herbut i Paweł Statkiewicz, którzy pod opieką Pani M.Nakonecznej przygotowali utwory Adama Mickiewicza. Jury powołane przez organizatorów wysoko oceniło poziom wszystkich uczestników z całego powiatu. Gratulujemy i ogromnie cieszymy się z sukcesu Pawła, który zaprezentował oryginalną interpretację wiersza "Przyjaciele" i zajął II miejsce. Brawo. Informacja dla zapominalskich - w ubiegłym roku Ola Herbut wywalczyła I miejsce. Wniosek nasuwa się jeden, mamy wspaniałych uczniów.

 

30-11-2015 "Na jesienną nutę"

Szkoła Podstawowa

Dzień 26 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej obfitował w dostarczające wielkich emocji wydarzenia. Jednym z nich był konkurs wokalno - recytatorski "Na jesienną nutę", którego 3 edycja zgromadziła sporą publiczność złożoną z Pani Dyrektor, rodziców, nauczycieli i uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego. Podziwiali oni artystów - reprezentantów poszczególnych klas, którzy przebrani w piękne, jesienne stroje deklamowali wiersze lub śpiewali piosenki o tematyce jesiennej. Wszyscy włożyli wiele pracy i zaangażowania w przygotowanie do konkursu, zostali więc nagrodzeni gorącymi brawami i jednakowymi upominkami. Laureatami wyłonionymi przez jury zostali: I miejsce - Dawid Paluszek z kl. IIb za wiersz "Odlot szpaków", II miejsce - uczennice klasy Ia: Kinga Słabicka, Maria Kowalczyk, Paulina Cichoń i Julia Jakubczak za piosenkę "W deszczowym rytmie", III miejsce ex-aequo - Milena Piestrak z kl. IIb za wiersz "Przyszła jesień" oraz trio z kl. IIa: Maja Cwynar, Oskar Szmuc i Julian Kowalczyk za piosenkę "Deszczowy walczyk". Wyróżnienie za ciekawą interpretację utworów lub piękne stroje otrzymali: Maja Kotowicz (kl. III), Blanka Nowotarska (kl. IIb), Jagoda Klimko (IIa), Zuzanna Krzywińska (Ib), Natalia Milczanowska (Ib), Aniela Nowotarska (Ib) oraz Oliwia Smolak, Adam Demczuk i Piotr Drabicki z oddziału przedszkolnego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-11-2015 Egzamin z samodzielności zaliczony!

Szkoła Podstawowa

W dniach 16 - 20 listopada 2015 r. uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach "Zielonej Szkoły" w Rymanowie Zdroju. Radość z powodu wyjazdu była ogromna, czas spędzony poza klasą i szkolnymi ławkami okazał się niezwykle wartościowy. Dzieci brały udział w wielu zajęciach, zabawach i konkursach organizowanych przez wychowawców Domu Wczasów Dziecięcych, uczyły się otwartości i tolerancji, prawidłowej komunikacji i życzliwości oraz współpracy i działania w grupie. Za otwartość, kreatywność i wytrwałość uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowa uznania należą się im również za odwagę i samodzielność w zetknięciu się z nowym w ich życiu doświadczeniem, jakim niewątpliwie był wyjazd na "Zieloną Szkołę".

Zdjęcia z zajęć dostępne są w galerii.

 

25-11-2015 Andrzejkowe szaleństwa w muzeum

Szkoła Podstawowa

Zbliżają się Andrzejki - wieczór dobrych wróżb, magii, lania wosku i czarów. Z tej okazji uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej uczestniczyli w "andrzejkowych szaleństwach" w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Zajęcia składały się z dwóch części. Najpierw czarownica - pani prowadząca, zapoznała dzieci z tradycjami i obrzędami ludowymi związanymi z Andrzejkami. Prezentacja multimedialna w ciemnej sali oświetlonej tylko świecami bardzo podobała się naszym podopiecznym. Podczas części praktycznej uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości - lanie wosku, wróżenie z kart, rzucanie kostkami czy też skarby z magicznego worka to tylko niektóre z zabaw, w których uczestniczyli nasi milusińscy. Akcentem kończącym były indywidualne i grupowe zdjęcia w kapeluszu czarownicy i z jej magiczną miotłą. Z uśmiechniętymi buziami i dobrymi wróżbami wszyscy wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

22-11-2015 Zbiórka zużytych telefonów kom.

Szkoła Podstawowa

13 listopada dobiegła końca akcja zbiórki zepsutych telefonów komórkowych pod patronatem firmy Ekophone. W Szkole Podstawowej zebrano 2,235 kg zepsutych telefonów, które następnie trafią do profesjonalnego recyklingu. W akcję najaktywniej włączyli się uczniowie klasy IIb, którzy łącznie przynieśli 10 telefonów. Inni uczniowie też chętnie brali w niej udział. Gratulujemy ekologicznej postawy. Tak trzymać!

 

22-11-2015 Nowy pomysł Samorządu Uczniowskiego

Gimnazjum

"Trzynastego wszystko zdarzyć się może", a więc i to, że gimnazjaliści masowo przyjdą do szkoły w strojach w paski. Zimny, jesienny dzień 13 listopada został odczarowany. Nowy sposób na pecha? Oto lista zwycięzców: I miejsce - 1b, II miejsce - 1a, III miejsce - 3a, wyróżnienia - 2a, 2b, 3b. Na ogromną pochwałę zasługują również nauczyciele, którzy chętnie przyłączyli się do akcji. Samorząd Uczniowski przyznał również nagrodę specjalną dla najbardziej kreatywnego nauczyciela Gimnazjum. Pani mgr Ewa Pleśniak pokazała i udowodniła wszystkim, że najważniejszy jest pomysł na ciekawy i oryginalny strój. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy na kolejne. Już wkrótce dzień w kropki. O szczegółach poinformujemy.

 

17-11-2015 Spotkanie z podróżnikiem

SP , GIM

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w "Spotkaniu z podróżnikiem". Tym razem jego tematem były europejskie kraje leżące nad Morzem Śródziemnym. Prowadzący spotkanie rozpoczął swoją opowieść i pokaz slajdów od Stambułu, a zakończył wspomnieniami z Gibraltaru. Dla dzieci i młodzieży była to ciekawa lekcja geografii oraz przedsmak bliskich i dalekich podróży, w które być może kiedyś wyruszą.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

16-11-2015 Udany występ szachistów

Szkoła Podstawowa

10 listopada w Przemyślu odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Nasza drużyna w składzie: Michał Dyrda, Michał Cwynar, Jakub Masternak i Dominika Czajkowska zajęła znakomite trzecie miejsce. Pozostał jednak duży niedosyt, gdyż do etapu wojewódzkiego mogły awansować tylko dwie drużyny. O zajęciu trzeciego miejsca decydowały tzw. "małe punkty" - liczba indywidualnych zwycięstw. Na dodatek drużynę, która nas wyprzedziła, pokonaliśmy 3:1. Szachistom należą się jednak ogromne brawa. Wszystkich chętnych zapraszamy także do uczestniczenia w zajęciach kółka szachowego, które prowadzi pan Stanisław Piszczek.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

14-11-2015 Święto Niepodległości

Społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczciła Święto Niepodległości uczestnicząc w akademii, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z nauczycielami. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor mgr Renaty Iwanów. Następnie zgromadzeni mogli obejrzeć krótkie przedstawienie zatytułowane "Lekcja historii". Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości były pieśni legionowe w wykonaniu szkolnego chóru oraz wszystkich, którzy chcieli włączyć się do wspólnego śpiewania bliskich sercu każdego Polaka utworów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-11-2015 Wizyta na cmentarzu w Przemyślu

SP , GIM

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej udali się na przemyskie nekropolie, aby zapalić znicze na mogiłach tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Upamiętniono w ten sposób żołnierzy spoczywających na cmentarzach wojennych z okresu I i II Wojny Światowej. Wyjście na cmentarz było bardzo ważną lekcją wychowania społecznego i patriotycznego.

Zdjęcia z wizyty na cmentarzu dostępne są w galerii.

 

11-11-2015 Warsztaty muzealne

Szkoła Podstawowa

W dniu 5 listopada 2015 r. uczniowie z naszej świetlicy brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Temat warsztatów - "Polska moja Ojczyzna". Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat godła, flagi i hymnu jako symboli wyróżniających każdy wolny naród. Następnie obejrzały film opowiadający o symbolach narodowych. W drugiej części każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wykonał godło Polski. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły dzieciom dużo radości. Na zakończenie zwiedziły z przewodnikiem wystawę "Twierdza Przemyśl", która była jedną z najsłynniejszych warowni I wojny światowej, gdzie dowiedziały się o budowie twierdzy, o tym w jakich warunkach żyli żołnierze w czasie oblężeń oraz jak wyglądało lotnictwo w przemyskiej twierdzy.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

09-11-2015 Mistrzostwa powiatu w unihokeju

Gimnazjum

W dniu 3 listopada 2015 rozegrany został powiatowy finał Gimnazjady w unihokeju dziewcząt. Zawody rozegrane zostały na hali sportowej w Żurawicy. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły brała w nim udział. Po zaciętej walce, dziewczęta z naszego Gimnazjum zajęły piąte miejsce. W turnieju startowało 8 drużyn.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-11-2015 XV Dzień Papieski

SP , GIM

Tegoroczny XV Dzień Papieski przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach wystawiono z tej okazji przepiękną pantomimę. Oglądała ją cała społeczność szkolna. Niezwykły spektakl przygotowały mgr Ewa Pleśniak i mgr Marzena Podgórska oraz grupa gimnazjalistów. Jego przesłanie było bardzo wymowne i nawiązywało do nauk głoszonych przez świętego Jana Pawła II. Wierzymy, że dotarło ono do jak największej liczby naszych uczniów. Pantomima wywołała burzę oklasków. Podobnie jak piosenka pt. "Abba Ojcze" w wykonaniu Pawła Statkiewicza. Wyśpiewał nią nagrodę w konkursie w Drohojowie. Akompaniowały mu Natalia Starosta i mgr Agata Wąsacz. Na koniec uroczystości mogliśmy jeszcze obejrzeć prezentację multimedialną związaną z Papieżem Polakiem przygotowaną przez księdza Marcina Wilka. Zadbał on również o pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Papieskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-11-2015 Wielki sukces unihokeistów

Szkoła Podstawowa

5 listopada na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został powiatowy finał w mini unihokeju chłopców. Turniej rozegrany został w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 7 Szkół Podstawowych z terenu powiatu przemyskiego: SP nr 1 Żurawica, SP nr 2 Żurawica, SP Stubno, SP Orły, SP Ujkowice, SP Nehrybka, SP Krasiczyn. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Adrian Pempuś, Sebastian Zdzieba, Jakub Płonka, Mateusz Król, Jakub Masternak, Bartłomiej Ostrach, Miłosz Demeńczuk, Ernest Sait i Konrad Boratyn zaprezentowali się świetnie, (4 zwycięstwa, 1 porażka) ostatecznie zdobywając tytuł wicemistrza powiatu. Pierwsze miejsce przypadło gospodarzom zawodów - Szkole Podstawowej nr 1 z Żurawicy, natomiast trzecie - Szkole nr 2 z Żurawicy. Nasz zespół zdobywając tytuł wicemistrza już drugi rok z rzędu wywalczył awans do półfinału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie najprawdopodobniej w pierwszej dekadzie grudnia. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

05-11-2015 Z wizytą na granicy polsko - ukraińskiej

Gimnazjum

Gimnazjaliści z klasy Ib gościli w Oddziale Celnym w Medyce. W czasie wycieczki mogli poznać tajniki pracy funkcjonariuszy Służby Celnej. Dotarli aż do miejsca, gdzie kończy się terytorium Polski. Uczniowie przyglądali się odprawie celnej na pieszym przejściu granicznym oraz w budynku kontroli specjalnej. Zapoznali się również ze specjalistycznym sprzętem, który pozwala na prześwietlenie pojazdów i bagaży podróżnych przekraczających granicę. Serca gimnazjalistów podbił pies, który wspiera funkcjonariuszy w tropieniu przemytu wyrobów tytoniowych. Wykazał się on swoimi umiejętnościami. Nie stronił także od dowodów sympatii jakimi obdarzali go młodzi ludzie. Wycieczka była dla uczniów ciekawym i pouczającym przeżyciem.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

03-11-2015 Spektakl teatralny "Balladyna"

Gimnazjum

Teatr nie budzi dziś takich emocji jak kiedyś, co nie znaczy, że nie ma już takich osób, które szukają z nim kontaktu. Taką okazję mieli uczniowie klasy IIa i IIb, którzy w piątek 23 października obejrzeli "Balladynę". Ciekawą i skłaniającą do refleksji historię wymyśloną prawie 200 lat temu przez Juliusza Słowackiego, w równie ciekawy sposób pokazano na scenie. Unoszący się nad nią dym, baśniowa scenografia, operowanie światłem, tworząca odpowiedni klimat muzyka i oczywiście profesjonalnie grający aktorzy - dzięki temu wszystkiemu przez blisko półtorej godziny uczniowie wraz z opiekunami znaleźli się w innym świecie. Myślę, że wszystkim podobało się przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Warto porównać dzieło literackie z jego niezwykłą wersją sceniczną, co z pewnością uczynią uczniowie na najbliższej lekcji języka polskiego. Pani M.Nakoneczna z radością o to zadba. A pani R.Gorczyca i E.Pleśniak chętnie na lekcjach wychowawczych podzielą się z młodzieżą wrażeniami po obejrzeniu spektaklu. Z niecierpliwością czekamy na inne ciekawe oferty Teatru, z którym współpracujemy od wielu lat i nigdy się nie zawiedliśmy.

 

03-11-2015 Teatrzyk "Czerwony Kapturek"

Przedszkole

22 października grupa Starszaków i Średniaków obejrzała spektakl pt. "Czerwony Kapturek", wystawiony w Przemyskim Centrum Kulturalnym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, ponieważ dużą atrakcją były doskonałe efekty specjalne (kolorowe światła, dymy, odgłosy i piękna muzyka). Na koniec mali widzowie nagrodzili artystów brawami.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

02-11-2015 Szkolny Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

Już po raz kolejny w Gimnazjum zorganizowany został turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny chłopców ze wszystkich klas gimnazjalnych. Jak zwykle towarzyszyły mu wielkie emocje. Na pierwszym miejscu uplasowała się klasa IIIa. Druga lokata przypadła klasie IIIb, a trzecia IIb. Finał rozgrywek odbył się w ramach czwartkowych zajęć popołudniowych. Organizatorami turnieju byli uczniowie klasy IIIb. Oczywiście współpracowali z nimi nauczyciele wychowania fizycznego, którzy pełnili funkcję sędziów.

 

28-10-2015 I miejsce Magdy w konkursie booktalking

Gimnazjum

Marzeniem każdego bibliotekarza i polonisty jest to, by uczniowie czytali więcej książek, by wyrobili sobie nawyk czytania dla przyjemności. Czy to jest w ogóle możliwe? Jak to osiągnąć? Stosując metodę booktalkingu. 28 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród (oczywiście książek i nie tylko) zwycięzcom i wyróżnionym uczniom w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy naszej uczennicy sukcesu. Magda Łyszczarz pod opieką pani Marzeny Nakonecznej przygotowała ciekawą i oryginalną pracę na temat popularnej wśród młodzieży książki "Gwiazd naszych wina". Gorąco polecamy. Naprawdę warto przeczytać. Informacja dla niewtajemniczonych - booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły, kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli po nią sięgnąć i samodzielnie przeczytać.

 

26-10-2015 Konkursowe sukcesy

SP , GIM

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Podczas apelu Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów gratulowała tym, którzy w ostatnim czasie odnieśli różnorodne sukcesy. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w VII Powiatowym Konkursie Papieskim, który odbywał się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie. W kategorii poezji śpiewanej drugie miejsce zajął Paweł Statkiewicz. Taką samą lokatę w kategorii recytatorskiej uzyskała Aleksandra Herbut, a w plastycznej Katarzyna Golenia. Jury wyróżniło w tej ostatniej również Roksanę Zając. Nagrodzeni uczniowie pracowali pod kierunkiem mgr Agaty Wąsacz, mgr Marzeny Nakonecznej oraz mgr Renaty Pelc. Sukces osiągnęli także nasi szkolni szachiści, którymi opiekuje się mgr Stanisław Piszczek. W powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych ekipa Szkoły Podstawowej, którą tworzą: Dominika Czajkowska, Michał Dyrda, Michał Cwynar i Jakub Masternak zajęła drugie miejsce. Natomiast drużyna Gimnazjum uzyskała trzecią lokatę. Jej skład to: Roksana Zając, Daniel Boratyn, Grzegorz Mazur i Hubert Łoś. Życzymy im sukcesów w etapie rejonowym i trzymamy kciuki.

 

22-10-2015 Kiermasz warzyw i owoców

Gimnazjum

W dniu 20 października Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował po raz kolejny kiermasz warzyw i owoców. Uczniowie przynieśli do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować pyszną i zdrową sałatkę owocową. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, młodzież z pomocą opiekunów SU, przygotowała kolorowe, pachnące stoisko z jesiennymi owocami i apetyczną sałatką, która wyjątkowo smakowała dzieciom, młodzieży i nauczycielom. W ten sposób wszyscy mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych wcześniej zasad zdrowego odżywiania i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Teraz już wiadomo, że owoce są bardzo ważne i dzięki nim mamy energię do nauki, zabawy i pracy. Udaną akcję zawdzięczamy opiekunom SU - paniom M.Nakonecznej, M.Podgórskiej oraz niezastąpionej przewodniczącej Gimnazjum Oli Herbut, które zorganizowały kiermasz w naszej szkole. Pragniemy również podziękować rodzicom, których pomoc i wsparcie były w tym dniu nieocenione. Szczególnie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pysznej sałatki owocowej. Oto lista mistrzów kuchni naszej szkoły: Roksana Zając, Joanna Rybka, Klaudia Laska, Magda Łyszczarz i Julia Łoś. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

 

22-10-2015 "Zdrowo się odżywiam"

Szkoła Podstawowa

21 października dzieci z klasy Ia miały okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w ramach tematu "Zdrowo się odżywiam". Na zajęciach dzieci najpierw rozmawiały o zdrowej żywności, o tym, co jest ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Po krótkim wstępie nadszedł czas na najciekawszą część zajęć, którą było krojenie warzyw do sałatki. Dzieci przystąpiły do pracy, oczywiście nie zapominając o wcześniejszym umyciu rąk i warzyw. Pierwszaki pod nadzorem i pomocy pani Elżbiety Dedio oraz pani Joanny Sikory - Stecury samodzielnie kroiły warzywa i przyrządzały sałatkę. Przyrządzanie posiłku sprawiło dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowej, wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów przez samych uczniów a także przez zaproszoną na degustację panią dyrektor szkoły Renatę Iwanów. Było bardzo smacznie, kolorowo i zdrowo.

Zdjęcia z lekcji dostępne są w galerii.

 

21-10-2015 Adrian Pempuś mistrzem województwa!

SP , GIM

21 października na obiektach sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych. Reprezentację Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach w tym roku tworzyła (rekordowa pod względem ilościowym) grupa 7 uczniów: SP - Rafał Klinger, Konrad Boratyn, Adrian Pempuś, Kamila Anioł, Jakub Masternak; GIM - Monika Bereźnicka, Krystian Babiarz. Bardzo miło nam poinformować, że w biegu na 500 metrów chłopców, pierwsze miejsce zajął reprezentant naszej Szkoły Podstawowej, obecny mistrz powiatu przemyskiego - Adrian Pempuś, zostając tym samym mistrzem województwa podkarpackiego! Jest to z pewnością ogromny sukces dla samego Adriana, jak i również dla naszej placówki. Tytuł mistrza województwa w biegach przełajowych to jeden z największych sukcesów indywidualnych w historii szkoły z Orłów. Warto również dodać, że w każdym z biegów startowało łącznie ok. 100 zawodników. Nasi pozostali reprezentanci również zaliczyli udany start w zawodach - Jakub Masternak był 9 w biegu na 1000 metrów, a Monika Bereźnicka była 24 w biegu na 1000 metrów (zawodników z licencjami).  Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

21-10-2015 Święto warzyw i owoców

Przedszkole

Na początku października w Przedszkolu Samorządowym w Orłach obchodzono "Święto warzyw i owoców". Dzieci z wszystkich grup wiekowych samodzielnie wykonały różne figurki, ludziki i zwierzątka z warzyw i owoców. Z prac przedszkolaków zrobiono wystawę, którą mogli oglądać rodzice oraz zaproszeni goście. Dodatkową atrakcją dla zaproszonych gości był występ dzieci, które wcieliły się w role tańczących i śpiewających warzyw i owoców oraz poczęstunek owocowymi szaszłykami. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wraz z uczniami klasy I integracyjnej i wychowawcami mgr Elżbietą Dedio i mgr Urszulą Zariczną nagrodziły małych artystów dużymi brawami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-10-2015 Przedstawienie "Jesień w Leśniczówce"

Przedszkole

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedził Teatrzyk Bazyk Art z przedstawieniem pt. "Jesień w Leśniczówce". Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mieszkają w lesie, jak należy zachowywać się w lesie i dlaczego warto nosić odblaski jesienią. Aktorzy w zabawny sposób przekazali małym widzom istotne informacje dotyczące zachowania się dorosłych i dzieci podczas pobytu w lesie.

Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w galerii.

 

19-10-2015 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uroczyście świętowano Dzień Nauczyciela. Jak co roku w tym dniu odbywa się w naszej placówce pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Nie kryli oni emocji i z wielkim przejęciem czekali na ten ważny moment. Najpierw przygotowali program artystyczny przygotowany przez wychowawców i nauczycieli wspomagających, a następnie Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów dokonała uroczystego pasowania na uczniów. Później pierwszoklasiści otrzymali różnorodne upominki. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Natomiast zwieńczeniem obchodów Dnia Nauczyciela był, okraszony dużą dozą humoru, program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-10-2015 "Młody Nobel"

Gimnazjum

W dniu 10.10.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum zostali zaproszeni do udziału w kampanii edukacyjnej "Młody Nobel", która odbyła się na terenie Gimnazjum w Krasiczynie. Organizatorem kampanii jest Fundacja Rozwoju Wolontariatu oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. "Młody Nobel" to kampania, która ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Kluczowym jej elementem są pikniki naukowe, czyli tematyczne spotkania studentów - wolontariuszy z uczniami, podczas których studenci pokazują swoim młodszym kolegom, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca. Podczas pikniku szkoła w Krasiczynie na kilka godzin zmieniła się w mobilne centrum nauki, w którym uczniowie zgłębiali tajemnice zjawisk fizycznych, przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia oraz czynnie uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy. Studenci - wolontariusze wraz z uczniami odkrywali ciekawszą stronę nauki. Uczestnicy spotkań przekonali się jak zaprogramować robota, wbić gwoździa bananem, stworzyć żelki bez konserwantów, lampę olejną czy niepalący się papier. Co najważniejsze, każdy przyjrzeć się z bliska i wszystkiego spróbować samemu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

12-10-2015 Dyskoteka szkolna

SP , GIM

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mają już za sobą pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Na dwóch, odbywających się równolegle, imprezach bawili się młodsi i starsi. W Gimnazjum była to już tradycyjnie okazja do przyjęcia do braci szkolnej pierwszoklasistów. Samorząd przygotował dla nich różnorodne konkursy, słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Szczególnie widowiskowy był taniec z miotłami. Nieświadomi co ich czeka ochotnicy najpierw byli zaskoczeni zadaniem, ale po chwili wahania ruszyli w tany. Niektórzy wykazywali się w tym niecodziennym tańcu niebywałą inwencją. Przeznaczony na zabawę czas minął niepostrzeżenie. Uczniom pozostaje tylko czekać na kolejną dyskotekę.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

06-10-2015 Sukcesy w biegach przełajowych

SP , GIM

6 października na stadionie w Krasiczynie odbył się finał powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Indywidualnych biegach przełajowych. Do sportowej rywalizacji przystąpili przedstawiciele ponad 20 szkół z terenu powiatu przemyskiego, w tym uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki, które zgodnie z regulaminem imprezy nagrodzone zastały awansem do finału wojewódzkiego (2 dekada października - Kolbuszowa). Do finału województwa zakwalifikowali się: Szkoła Podstawowa - Adrian Pempuś (I miejsce 500 m.), Konrad Boratyn (III miejsce - 500 m.), Rafał Klinger (IV miejsce - 500 m.), Kamila Anioł (IV miejsce - 800 m.), Jakub Masternak (I miejsce - 800 m.); Gimnazjum - Krystian Babiarz (III miejsce - 1500 m.) oraz Monika Bereźnicka (II miejsce - 1200 m - zawodników z licencjami). Wielkie gratulacje należą się wszystkim startującym w zawodach, natomiast zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie rywalizacji.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

03-10-2015 Wrzesień w Przedszkolu

Przedszkole

Minęło ciepłe lato, przyszła złota jesień. Zbudził się o świcie niespokojny wrzesień!

Zdjęcia z dostępne są w galerii.

 

28-09-2015 "Unihokej łączy dzieci"

Szkoła Podstawowa

W weekend 27-28 września na terenie całej Polski, w tym w położonej nieopodal Orłów - Żurawicy rozegrane zostały Festiwale Regionalne w mini unihokeju dziewcząt i chłopców. Zawody te odbyły się w ramach projektu "Unihokej łączy dzieci" dofinansowanego w drodze konkursu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W festiwalach udział wzięły dzieci z klas IV-VI Szkół Podstawowych, w tym ze Szkoły Podstawowej w Orłach (chłopcy). Do zawodów rozegranych w niedzielę zgłosiło się 8 drużyn chłopców. Grano w dwóch grupach, czas gry 2x10'. Reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze, ostatecznie zajmując 4-te miejsce. Pierwsza trójka turnieju (SP nr 1 Żurawica, Sp nr 2 Żurawica, UKS Ludźmierz) wywalczyła awans do listopadowego finału, który rozegrany zostanie w Warszawie.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

27-09-2015 Święto warzyw i owoców

Szkoła Podstawowa

18 września w naszej Szkole Podstawowej odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego pod opieką nauczycieli nabywali umiejętność przyrządzania zdrowych i smacznych posiłków z warzyw i owoców. Przygotowane kolorowe potrawy, wśród których dominowały koktajle owocowe i sałatki, zastały poddane degustacji, w której udział wzięło grono pedagogiczne oraz inni uczniowie. Widok zadowolonych twarzy nauczycieli oraz kolegów podczas poczęstunku dał naszym małym kucharzom  wiele radości i satysfakcji.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-09-2015 Sprzątanie Świata 2015

SP , GIM

Sprzątanie Świata - to część międzynarodowego ruchu na rzecz środowiska. Akcję organizuje od 1994 roku Fundacja Nasza Ziemia. W trzeci weekend września setki tysięcy Polaków wyrusza w plener, by sprzątać miejsca najbardziej zanieczyszczone. Tegoroczna edycja akcji Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem "wyprawa - poprawa". Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jak co roku aktywnie wzięli w niej udział, sprzątając śmieci, szpecące miejscowość, w której znajduje się ich szkoła. Młodzi ludzie pod opieką nauczycieli przemierzali wzdłuż i wszerz Orły w poszukiwaniu odpadów. Zachęcają w ten sposób innych do aktywnego włączenia się w akcję Sprzątania Świata.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

20-09-2015 Bezpieczna droga

Szkoła Podstawowa

Tradycją stało się, że uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz Oddziału Przedszkolnego Naszej Szkoły we wrześniu spotykają się z  panią Policjantką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu - Małgorzatą Czechowską. Tematem tych szczególnych lekcji jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Również w tym roku 17 września odbyły się takie zajęcia. Dzieci mogły z bliska obejrzeć i zapoznać się z regulaminowym mundurem policjanta, a nawet przymierzyć czapkę policyjną czy kamizelkę odblaskową. Pani Policjant w przystępny sposób omówiła sposoby zachowania się podczas drogi do szkoły, przechodzenia przez jezdnię i jazdy na rowerze. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na elementy odblaskowe na odzieży i tornistrach ważne o zmierzchu. Po zajęciach teoretycznych, dzieci przechodziły przez specjalnie "wybudowane" przejście dla pieszych, by w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Uczniowie radzili sobie znakomicie. Dzieci mogły zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości. Na zakończenie zajęć, atrakcją były słodkie niespodzianki, zakładki i odblaski - przygotowane dla dzieci od Policji. To była niezwykle pouczająca lekcja. Myślimy, że na długo utkwi w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

19-09-2015 Igrzyska Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej)

W dniu 11 września 2015 r. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" wraz z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu zaprosiła Naszą Szkołę do udziału w pierwszych w regionie Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej) "jerzyk 2015". Honorowy patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Przemyśla. Byliśmy bardzo dumni i szczęśliwi, gdyż Naszą Szkołę reprezentowało 18 wspaniałych sportowców z klas II-VI Szkoły Podstawowej oraz klas II-III Gimnazjum. We wspaniałych i kolorowych strojach z godłem szkoły przy sercu, na Stadionie Lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu głośnio i entuzjastycznie kibicowaliśmy dzieciom i młodzieży. Wyjątkowo głośno kibicowali rodzice i opiekunowie! Nasi reprezentanci okazali się najlepsi w wielu dyscyplinach i tym sposobem 7 pięknych - złotych, srebrnych i brązowych medali trafiło do Naszej Szkoły. Pan Wacław Ziobro - nasz kierowca  - przewidział taką sytuację i już przed wyjazdem zarezerwował w busie miejsce na nasze trofea! Radość, szczęście i duma towarzyszyła wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Nasze sukcesy - Szkoła Podstawowa: 1. Maksymilian Mach - I miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy I-III), 2. Mateusz Leja - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A1, 3. Amelia Lorenowicz - I miejsce w biegu na 60 m. (klasy IV-VI), 4. Kinga Wojtaszek - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A2, 5. Grzegorz Zając - III miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy IV-VI). Gimnazjum: 1. Marcelina Semczuk - II miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy I-III Gimnazjum), 2. Dominika Cwynar - III miejsce w biegu na 60 m. (klasy I-III Gimnazjum). Uczestnicy odznaczeni za udział w Igrzyskach: Bartosz Leja, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Paulina Pawłowska, Agnieszka Semczuk, Anna Berdzik, Aleksandra Berdzik, Patryk Ziobro, Marlena Utzig, Karolina Królik. Szczególne podziękowania składamy naszym kibicom czyli rodzicom i Pani Dyrektor, którzy całym sercem i ze wszystkich sił trzymali kciuki za reprezentację Naszej Szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-09-2015 Wybory do Samorządu Uczniowskiegoo

Gimnazjum

W piątek w Gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza oraz opiekunowie SU - mgr Marzena Nakoneczna oraz mgr Marzena Podgórska. Kampanię wyborczą rozpoczęto niemal natychmiast po 1 września br. Kandydaci zabiegali o poparcie ze strony kolegów, koleżanek oraz nauczycieli zbierając podpisy na specjalnych listach. Całe przedsięwzięcie było dla młodych ludzi szkołą demokracji oraz przygotowaniem do świadomego i aktywnego korzystania w praw wyborczych w dorosłym życiu. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aleksandra Herbut z klasy IIIa, a jej zastępcą Michał Durbajło z klasy IIIb.

 

02-09-2015 Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2015/2016 społeczność szkolna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczestniczyła w mszy świętej, która została odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły.  Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów powitała zgromadzonych tam rodziców, uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. W swoim przemówieniu wspomniała również rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej i tych, którzy walczyli za Ojczyznę. Uczczono ich minutą ciszy. Dla sporej liczby uczniów był to pierwszy dzień w nowej szkole. Najmłodsi przybyli w towarzystwie rodziców, którzy dodawali im otuchy w tej ważnej chwili.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2015/2016 składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-07-2015 Zakończenie roku szkolnego

Mszą świętą w orłowskim kościele parafialnym rozpoczęły się uroczystości zawiązane z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Po jej zakończeniu społeczność szkolna udała się na teren placówki, gdzie odbyła się uroczysta akademia z udziałem rodziców, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości.

Podniosłym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru przez dotychczasowy poczet sztandarowy uczniom, którzy będą pełnić ten zaszczytny obowiązek w nowym roku szkolnym. Żegnający się z Gimnazjum trzecioklasiści przedstawili pełen humoru program artystyczny, który wywołał gromki śmiech i burzę oklasków. Niewątpliwie ważnym elementem akademii były podziękowania dla rodziców i dobroczyńców naszej szkoły oraz wręczenie nagród dla najlepszych uczniów. Na koniec Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów życzyła wszystkim udanych wakacji i urlopów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-07-2015 Uroczyste pożegnanie klasy VI

Szkoła Podstawowa

Mimo, iż oficjalne zakończenie roku szkolnego połączone z wręczeniem świadectw i nagród miało odbyć się dzień później, w Szkole Podstawowej w Orłach tradycyjnie uroczystość pożegnania VI klasy odbyła się dzień wcześniej. W czwartek 25 czerwca uczniowie urodzeni w roku 2002 poprzez udział w uroczystej akademii pożegnali mury szkoły, do której uczęszczali przez ostatnie 6 lat. Impreza rozpoczęła się od krótkiego występu artystycznego, w którym szóstoklasiści wspominali wczesne lata szkolne. Następnie każdy z nich, uroczyście wyczytany wpisał się do Księgi Pamiątkowej Absolwentów. Ostatnią częścią występu było zaśpiewanie pożegnalnej piosenki, której słowa wymyślone zostały przez uczniów klasy VI. W imprezie udział wzięli również uczniowie klasy V, którzy swoim krótkim występem i wręczeniem upominków również pożegnali tegorocznych absolwentów. Imprezę zakończyły podziękowania, wręczanie kwiatów nauczycielom oraz wspólne zdjęcia. Będzie to z pewnością niezapomniany dzień dla wszystkich z rocznika 2002.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-07-2015 Wycieczka w Bieszczady

Gimnazjum

16 czerwca klasy pierwsze wraz z opiekunami wyruszyły w Bieszczady. Celem wycieczki było wejście na Tarnicę. Mimo deszczu i wiatru cel ten udało się zrealizować. Po zejściu z Tarnicy uczestnicy wycieczki ruszyli w dalszą drogę. Niezwykle ciekawym miejscem na trasie wycieczki była pokazowa zagroda żubrów w Mucznem, przepiękna cerkiew w Czarnej oraz wodospad Siklawa. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie zapory Solińskiej. Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do udanych.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

01-07-2015 Piknik w plenerze

Przedszkole

W odpowiedzi na zaproszenie pani Elżbiety Durbajło grupa Starszaków uczestniczyła w pikniku w Zadąbrowiu. Wspaniałe zabawy plenerowe, bliski kontakt z naturą, możliwość zobaczenia jeleni, danieli, baranów oraz kucyków dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Nie zabrakło również wspólnego grillowania i uwielbianych przez dzieci słodkości. Z pewnością dzień ten na długo pozostanie w pamięci Starszaków.

Zdjęcia z pikniku dostępne są w galerii.

 

01-07-2015 Karta rowerowa

Szkoła Podstawowa

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, na placu manewrowym przed budynkiem Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Udział w nim wzięli głównie uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej. Każdy uczestnik przed przystąpieniem do działań praktycznych musiał spełnić kilka podstawowych warunków: ukończyć 10 lat, aktywnie uczestniczyć w zajęciach wychowania komunikacyjnego, pozytywnie zaliczyć egzamin teoretyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Po spełnieniu wyżej wymienionych warunków uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego, polegającego na przejechaniu określonego toru przeszkód. Sprawdzane tu były umiejętności poprawnej jazdy na rowerze w różnych, niekiedy trudnych warunkach (równoważnia, tarka, ósemka itd.). Kartę w tym roku szkolnym ostatecznie uzyskało 13 uczniów.

 

01-07-2015 "Moja ulubiona bajka"

Przedszkole

19 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Orłach rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona bajka". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu przystąpiło 7 placówek, a wpłynęło 43 prace. Uroczystość rozpoczęli gospodarze - dzieci z grupy "Starszaków" wykonały "Taniec z Parasolem", a uczniowie z Gimnazjum przedstawili bajkę "Kopciuszek". Następnie Komisja przyznała miejsca w wyróżnienia zgodnie z regulaminem. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe bajki, a wszystkim uczestnikom dyplomy. 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

30-06-2015 Konkursy małe i duże

Gimnazjum

Na apelu szkolnym Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wręczyła gimnazjalistom dyplomy, które zdobyli biorąc w ostatnim czasie udział w różnych konkursach. Najwyższe notowania w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z fizyki zdobyły: Monika Lusio, Klaudia Kucaj i Kinga Cwynar. Natomiast w Ogólnopolskim konkursie na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST najlepsze wyniki osiągnęły Gabriela Błońska (klasa IIIb) oraz Karolina Kucia, która reprezentowała Szkołę Podstawową. Rozstrzygnięto również konkurs propagujący wśród uczniów czytanie książek. Zorganizował go Samorząd Uczniowski we współpracy z Gminną Biblioteką w Orłach. Jego laureatami zostali: Oliwia Gończ, Klaudia Kucaj, Tomasz Kudła oraz Aleksandra Berdzik.

 

30-06-2015 Lekcja na kręgielni

SP , GIM

W środę 24 czerwca uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej i klasy Ia Gimnazjum wybrali się na kilkugodzinną wycieczkę do Przemyśla. Młodzież odwiedziła bowlingowy klub "Japa", w którym uczestniczyła w specjalnie zorganizowanej lekcji bowlingu sportowego. Bowling  to nowy sport, który ma dużą szansę aby dołączyć do grona sportów olimpijskich.  Zajęcie odbywały się pod czujnym okiem instruktora, który z chęcią odpowiadał na wszystkie pytania i dbał o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Na koniec uczniowie zagrali turniej bowlingowy, którego zwycięzcy otrzymali symboliczne podarunki.

 

29-06-2015 Pożegnalne dyskoteki

SP , GIM

Zanim zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2014/2015, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyły się pożegnalne dyskoteki dla szóstoklasistów oraz trzecioklasistów. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców, która zadbała o poczęstunek dla wszystkich uczestników zabawy. Wzięli w niej udział zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Orły mgr Bogusław Słabicki, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Była ona bardzo udana, a uczniowie z żalem kończyli pląsy i tańce.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

22-06-2015 Wycieczka klasy III

Szkoła Podstawowa

12 i 13 czerwca klasa III była na wycieczce w Krakowie. Dzieci zwiedzały Wawel, były w kościele Mariackim oraz w Smoczej Jamie. Miały okazję wysłuchać hejnału z wieży mariackiej, a w Sukiennicach zakupiły pamiątki. Uczestnicy wycieczki zwiedzali również kopalnię soli w Wieliczce. Największą atrakcją był pobyt w Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć 60 miniatur budowli z całego świata oraz skorzystać z różnych atrakcji takich jak: dzika rzeka, autoscooter, kino 5D. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni z wyjazdu, który obfitował w tyle niezwykłych wrażeń.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

18-06-2015 Wycieczka nad Solinę

Szkoła Podstawowa

9 czerwca uczniowie z klas IV-VI wybrali się na dwudniową wycieczkę nad Solinę i do Krosna. Pierwszego dnia zwiedzali elektrownię wodną w Solinie. Poznali historię budowy zapory, a także zobaczyli elementy wchodzące w skład tej imponującej budowli. Po południu udali się do Krosna, gdzie zwiedzali Centrum Dziedzictwa Szkła. W tym niezwykłym miejscu mieli okazję poznać tajniki technik produkcyjnych oraz podziwiać kunszt artystów szkła. Drugi dzień poświęcony był rekreacji. Najpierw wszyscy uczestnicy wycieczki odbyli godzinny rej po Jeziorze Solińskim, a następnie relaksowali się w krytej pływalni w Ustrzykach Dolnych.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

16-06-2015 Wizyta w Straży Pożarnej

Szkoła Podstawowa

Dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami mieli okazję z bliska zobaczyć jak wygląda praca strażaka. Panowie Strażacy zaprezentowali dzieciom całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu, a nawet usiąść za jego kierownicą i włączyć sygnał alarmowy. Uczniowie dowiedzieli się także, w jaki sposób ratuje się osoby poszkodowane w pożarach, wypadkach drogowych, czy też naszych najmniejszych przyjaciół tj. kotki. Na placu przed komendą nasi milusińscy obserwowali w jaki sposób używa się węża strażackiego i jak pracuje samochód - podnośnik. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachowywać się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Uwieńczeniem całej wyprawy było pamiątkowe zdjęcie z Panami Strażakami. Dziękujemy!

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

16-06-2015 Sukces Magdy

Gimnazjum

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Gimnazjum Magda Łyszczarz (klasa IIb) została wyróżniona w XXXI Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Uznanie konkursowego jury, na którego czele stała pani Wanda Chotomska, zyskało napisane przez Magdę opowiadanie zatytułowane "Więcej niż myślisz". Pracując nad nim uczennica mogła liczyć na pomoc swojej polonistki mgr Marzeny Nakonecznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

14-06-2015 Teatrzyk "Warkocz Królewny Wisełki"

Przedszkole

28 maja uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wraz z dziećmi z Przedszkola uczestniczyli w spektaklu pt. "Warkocz Królewny Wisełki", wystawiony przez Teatr ART - RE z Krakowa. Młodzi artyści poprzez zabawę przekazali dzieciom ciekawą i zabawną historię Królewny Wisełki, za co zostali nagrodzeni brawami wszystkich widzów.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

11-06-2015 "Orlikowy" sukces

Szkoła Podstawowa

W niedzielę 7 czerwca na kompleksie sportowym "Moje boisko Orlik 2012" w Kaszycach rozegrany został turniej piłki nożnej dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Rywalizowano zarówno w kategorii chłopców (6 zespołów), jak i dziewcząt (5 zespołów). Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach zaprezentowali się bardzo dobrze. Dziewczęta ostatecznie zajęły trzecie miejsce, w decydującym meczu ogrywając w serii rzutów karnych Szkołę Podstawową z Trójczyc. W tej kategorii tryumfowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach, przez reprezentantkami Szkoły Podstawowej z Małkowic. Pełnym sukcesem zakończył się udział w zawodach naszych reprezentantów, którzy wygrywając wszystkie mecze, w tym niezwykle emocjonujący mecz finałowy uplasowali się na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kaszyc, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Małkowic. Gratulacje!

 

 

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

11-06-2015 Piknik Rodzinny

Przedszkole

30 maja w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbył się Piknik Rodzinny. Dzieci dla swoich rodziców przygotowały część artystyczną oraz upominki (laurki, kwiatki i obrazki). Rodzice zadbali o smaczny poczęstunek: słodkości, kiełbaska z grila, mini hamburgery i pyszny kompocik. Rodzice, dzieci i wychowawcy z wielkim zaangażowaniem brali udział w zawodach sportowych. Dodatkową atrakcją dla dzieci była duża zjeżdżalnia i domek z kulkami. Uwieńczeniem Pikniku było wręczenie przez Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów dyplomów dzieciom uczestniczącym w Pikniku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

10-06-2015 Konkurs z języka angielskiego

Szkoła Podstawowa

17 maja w Szkole Podstawowej w Nizinach odbyła się szósta edycja konkursu językowego "English is easy. English is fun". Pani mgr Iwona Siniewicz jak zwykle przygotowała ciekawy zestaw zadań z leksyki, gramatyki i kulturówki języka angielskiego i jak poprzednio najwięcej emocji dostarczyła wszystkim konkurencja kalambury. Finisz konkursu, w którym nie zabrakło dramaturgii, wyłonił zwycięzców i laureatów kolejnych miejsc na podium. Team reprezentujący Szkołę Podstawową w Orłach tj. Martyna Jabłońska, Jagoda Milczanowska i Berzan Tas zajęli trzecią lokatę, tuż za gospodarzami i reprezentacją Szkoły Podstawowej z Radymna. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i postawę fair play.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

09-06-2015 XXXIV edycja Biegu Orła

SP , GIM

31 maja na stadionie Gminnego Klubu Sportowego w Orłach odbyła się XXXIV edycja Biegu Orła. Jednym z organizatorów tej cyklicznie rozgrywanej lekkoatletycznej imprezy był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W tegorocznych biegach udział wzięło 185 uczestników. Do udziału w niej przystąpili również nasi uczniowie. Najlepsze wyniki osiągali Ci najmłodsi: Rafał Klinger (kl. II) był pierwszy w biegu na 400 metrów, Adrian Pempuś (kl. III) drugi w biegu na 500 metrów, natomiast Szymon Granda (kl. VI) trzeci w biegu na 900 metrów. Wśród gimnazjalistów najlepszy rezultat osiągnął Kacper Wielgosz (kl. I Gim.), który był trzeci w biegu na 1500 metrów. Gratulacje!

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-06-2015 Dzień Dziecka

SP , GIM

Rada Rodziców oraz nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, a także Samorządy Uczniowskie przygotowali dla uczniów liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Najpierw zadbano o podniebienia starszych i młodszych. Smakowity zapach pieczonej kiełbasy rozchodził się wokół szkoły, a wszyscy mogli się nią raczyć do woli. Następnie ruszono w tany na dyskotekach w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. W ich trakcie nie zabrakło konkursów. Rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze. W Gimnazjum wśród solistów wygrała Dominika Cwynar, a w Szkole Podstawowej - Grzegorz Zając. Natomiast w tanecznych układach zespołowych najlepsze okazały się być Ania i Ola Berdzik oraz Patrycja Ruszel, Weronika Staniec i Roksana Zając. Odbywały się również wybory Miss i Mistera Gimnazjum. Wygrali je Monika Karuś z klasy Ib i Kamil Walankiewicz z klasy IIIa.

Zdjęcia z imprezy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w galerii.

 

06-06-2015 "Dzień otwarty" w Gimnazjum

Gimnazjum

W dniu 1 czerwca, w Gimnazjum odbył się "Dzień otwarty". Do udziału w nim zaproszono szóstoklasistów z okolicznych szkół podstawowych. Przygotowano dla nich szereg atrakcji. Mieli okazję oglądać doświadczenia z fizyki i chemii oraz uczestniczyć w quizie z języka angielskiego, a także zajęciach plastycznych. Obejrzeli również prezentację projektu edukacyjnego, kóry miał przybliżyć im naszą szkołę oraz zachęcić do rozpoczęcia w niej nauki w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia z dnia otwartego dostępne są w galerii.

 

02-06-2015 Konkurs historyczny

SP , GIM

W związku z przypadającą w tym roku siedemdziesiątą rocznicą zakończenia drugiej wojny światowej, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, odbył się konkurs historyczny pod hasłem "Polska i świat w okresie II wojny światowej". Cieszył się on zainteresowaniem ze strony uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zwycięzcą konkursu został Michał Dyrda. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Granda, a trzecią lokatę zdobyła Monika Lusio. W opinii uczestników test konkursowy nie należał do łatwych, mimo to wielu z nich wykazało się dużą wiedzą. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwali nauczyciele historii - mgr Stanisław Piszczek i mgr Agnieszka Dudziak, a nagrody ufundowała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów.

 

02-06-2015 Teatrzyk "Kopciuszek"

Przedszkole

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Gimnazjum w Orłach wraz z Panią pedagog mgr Renatą Gorczycą przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie pt. "Kopciuszek". Mali widzowie z dużym zainteresowaniem przyglądali się jak ich starsi koledzy wcielają się w bajkowe postacie, a ich występ nagrodzili gromkimi brawami.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

02-06-2015 Teatrzyk "Szewczyk Dratewka"

Przedszkole

Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia 21 maja na Zamku Kaźmierzowskim w Przemyślu wystawił dla najmłodszych widzów spektakl pt. "Szewczyk Dratewka". Spektakl obejrzały również dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach. W inscenizacji oprócz aktorów na scenie pojawiły się lalki teatralne: kukły i pacynki. Dodatkowo spektakl wzbogacony był o piękne piosenki i wyliczanki - rymowanki.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

21-05-2015 Projekt z biologii

Gimnazjum

Uczniowie klasy IIIb - Klaudia Jodłowska, Aleksandra Nalepa, Sebastian Musz i Arkadiusz Wojdylak zaprezentowali wyniki swojej pracy w ramach projektu edukacyjnego pt. "Zagrożenia okresu dorastania". Celem projektu było pogłębienie wiedzy na temat okresu dojrzewania oraz zagrożeń z nim związanych. Autorzy szeroko przedstawili problem uzależnień od substancji psychoaktywnych, Internetu, gier komputerowych, hazardu i sekt. Wzbudziło to duże zainteresowanie odbiorców prezentacji, a byli nimi uczniowie klasy IIb.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

20-05-2015 Próbne egzaminy klas drugich

Gimnazjum

Uczniowie klas drugich przystąpili do próbnych egzaminów gimnazjalnych. Był to nie tylko sprawdzian ich wiedzy i umiejętności, ale także praktyczne przedstawienie im wszystkich procedur egzaminacyjnych. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Wyniki egzaminów pozwolą nauczycielom i uczniom na wyciągnięcie wniosków do dalszej pracy.

Zdjęcia z próbnych egzaminów dostępne są w galerii.

 

17-05-2015 Czwórbój lekkoatletyczny

Szkoła Podstawowa

W piątek 15 maja na boisku przy Szkole Podstawowej w Trójczycach odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Do udziału w imprezie zgłosiły się 4-osobowe reprezentacje Szkół Podstawowych z Trójczyc, Kaszyc, Drohojowa, Nizin, Orłów i Małkowic. Startowano w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal (ze strefy), bieg na 60 metrów, bieg sztafetowy 4x400 metrów. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach udział w imprezie może zaliczyć do udanych. Dziewczęta w składzie: Jagoda Milczanowska, Klaudia Zazula, Aleksandra Gaweł, Kardelen Tas zajęły 5-te miejsce. W kategorii dziewcząt tryumfowali gospodarze - Szkoła Podstawowa w Trójczycach. Dużym sukcesem zakończył się natomiast udział chłopców. Nasi reprezentanci w składzie: Berzan Tas, Jakub Gończ, Szymon Granda, Dominik Szmuc wygrywając, aż w 3 konkurencjach ostatecznie uplasowali się na 1-szym miejscu. Oprócz nagród zespołowych jakimi były puchary i dyplomy, wręczono również nagrody za najlepszy wynik indywidualny. Najdalszą odległość w rzucie piłką palantową i skoku w dal uzyskał Berzan Tas, natomiast najszybszy w biegu na 60 metrów był Szymon Granda. Rekordziści dzisiejszych zawodów otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

16-05-2015 Potyczki Językowe

SP , GIM

12 maja w Zespole Szkół w Skołoszowie odbyła się XIV Międzyszkolna Corrida Ortograficzna i VII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH IN CLOSE-UP. W konkursach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenów Gminy Radymno, Laszki, Skołoszów, Orły. W Corridzie Ortograficznej w kategorii szkół podstawowych Jagoda Milczanowska zajęła trzecie miejsce, natomiast wśród gimnazjalistów Magda Łyszczarz uplasowała się na drugim miejscu.

 

14-05-2015 "Golden Dance 2015"

Przedszkole

9 maja w Hali Sportowej w Przemyślu odbył się po raz VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego " O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla" - Golden Dance 2015, w którym udział wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach. W kategorii wiekowej 3-4-latków pierwsze miejsce zdobyli Marysia Gończ i Jaś Kotowicz (złoty medal), drugie miejsce Maciek Gudyka, Miłosz Durbajło i Kinga Zwierzyńska (srebrny medal), trzecie miejsce Filipek Kopciuch (brąz). Dzieci do turnieju przygotował instruktor tańca p. Rafał Zakielarz.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

14-05-2015 "Z wizytą w smerfowym lesie"

Przedszkole

8 maja Teatrzyk EDU - ARTIS z Krakowa w ramach warsztatów teatralnych dla dzieci od 4 do 6 lat oraz uczniów szkół podstawowych zaprezentował spektakl pt. "Z wizytą w smerfowym lesie". Absolwenci PWST w Krakowie przenieśli wszystkich widzów w świat zabawy i fantazji, jednocześnie angażując w ćwiczenia artykulacji i emisji głosu, zabawy ruchowe i muzyczno - ruchowe.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

11-05-2015 Prezentacja projektu z muzyki

Gimnazjum

Uczniowie klasy IIIc - Bartłomiej Łoś, Rafał Gromadzki i Kamil Hawro zakończyli realizację projektu edukacyjnego z muzyki pt. "Najpiękniejsze hejnały Polski". Przed uczniami kl. Ib oraz IIIc rozbrzmiały melodie hejnałów polskich miast. Wśród nich pojawił się hejnał Przemyśla. Słuchacze w multimedialnej prezentacji poznali ciekawe legendy, historyczny zapis muzyczny, wieże ratuszowe miast, strój i obowiązki hejnalisty. Uczeń Kamil Hawro zaprezentował technikę gry na instrumencie dętym - puzonie. Autorzy projektu dokonali ilościowej analizy wartości rytmicznych nut wysłuchanych hejnałów. Wnioski z badań przedstawili kolegom w trakcie prezentacji. Spotkanie zakończyła symboliczna melodia fanfar jasnogórskich połączona z animacją odsłonięcia Cudownego Obrazu Matki Bożej. Opiekunem projektu była p. mgr Agata Wąsacz.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

09-05-2015 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Już po raz kolejny gminne obchody Święta Konstytucji 3-go Maja odbyły się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Jest to związane z przypadającą niemal w tym samym czasie rocznicą nadania naszej szkole imienia "Orła Białego". Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła msza w kościele parafialnym w Orłach. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Zwieńczeniem świątecznych obchodów był galowy koncert laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej, który odbył się w naszej szkole kilka dni wcześniej. W tej patriotycznej uroczystości brali udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Wójtem Gminy Orły - mgr Bogusławem Słabickim, oraz dyrektorzy wszystkich szkół z terenu gminy, a także społeczność szkolna.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

06-05-2015 Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Już po raz trzeci w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Ponad stu uczestników rywalizowało ze sobą w różnych kategoriach i grupach wiekowych. Nie kryli oni konkursowych emocji, a ich występy nagradzane były gromkimi brawami. Wyłaniając najlepszych jury konkursowe nie miało łatwego zadania. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

29-04-2015 Konkurs strażacki - etap powiatowy

SP , GIM

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach po raz kolejny wzięli udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Gimnazjum reprezentowali: Roksana Zając, Klaudia Jodłowska oraz Sebastian Musz, natomiast Szkołę Podstawową: Aleksandra Gaweł i Jagoda Milczanowska. Uczestnicy rozwiązywali test oraz ustnie odpowiadali na pytania jury. Roksana Zając zajęła II miejsce wśród gimnazjalistów, natomiast Aleksandra Gaweł I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych. Życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.

 

28-04-2015 Trzecioteścik w Szkole Podstawowej

Szkoła Podstawowa

17 kwietnia nasi trzecioklasiści przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty zorganizowanego specjalnie dla szkół podstawowych z całej Polski przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Uczniowie najpierw rozwiązywali zadania z języka polskiego, a po przerwie - matematyki. Sprawdzian składał się z testu i ułożonych na jego podstawie pytań zamkniętych i otwartych. Był to dla nich pierwszy, tak poważny egzamin z wiadomości i umiejętności edukacyjnych, które zdobyli podczas trzech lat nauki w szkole. Sprawdzian przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie z uśmiechem na twarzy oddawali członkom komisji rozwiązane testy. Z wynikami sprawdzianu zostaną oni zapoznani w czerwcu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

27-04-2015 Egzaminy gimnazjalne

Gimnazjum

Gimnazjaliści mają już za sobą zmagania egzaminacyjne. Wielu z nich do ostatnich chwil starało się doskonalić swoją wiedzę i umiejętności. Korzystali przy tym z pomocy nauczycieli. Egzaminom towarzyszyły emocje, a ich największe nasilenie miało miejsce przy sprawdzaniu poprawności odpowiedzi w zadaniach zamkniętych. Wielu uczniów cieszyło się już teraz, że egzaminy poszły im bardzo dobrze. Nie brakowało również niezadowolonych oraz takich, którzy z okazywaniem radości czekają do oficjalnego ogłoszenia wyników. Nastąpi do dopiero w czerwcu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

26-04-2015 Konkurs z języka niemieckiego

Gimnazjum

W naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs języka niemieckiego "Ciekawostki o krajach niemieckojęzycznych", w którym wzięło udział 9 uczniów klas I-III. Test składał się z 40 pytań i zawierał informacje o kulturze, tradycjach, położeniu geograficznym oraz historii krajów niemieckojęzycznych. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IIIb - Monika Lusio, drugie miejsce - Klaudia Jodłowska, trzecie miejsce - Gabriela Błońska. Gratulujemy!

 

16-04-2015 Teatrzyk "Kuba Rozróba"

Przedszkole

8 kwietnia Teatrzyk Bazyl Art zaprosił przedszkolaków na przedstawienie teatralne pt. "Kuba Rozróba", czyli dobre rady zawsze w cenie. Aktorzy w formie zabawy przekazali dzieciom kilka dobrych rad. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie i słuchały dobrych rad Kuby Rozróby, a na koniec nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

16-04-2015 Projekt z historii

Gimnazjum

Zwieńczeniem realizacji projektu edukacyjnego z historii, zatytułowanego "Najciekawsze zabytki Przemyśla" była prezentacja multimedialna, którą obejrzeli uczniowie klasy IIa. Zespół projektowy tworzyli: Monika Magdziarz, Aleksandra Sura i Sławomir Cioch. Realizując projekt uczniowie mieli okazję poznać i utrwalić na fotografiach najciekawsze zabytki grodu nad Sanem. Efekty swojej pracy przedstawili młodszym kolegom. Dla wszystkich było to ciekawa lekcja historii rejonu.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

08-04-2015 Wielkanocne Palmy Przedszkolaków

Przedszkole

W dniach 25-26 marca w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i ich rodziców, w czasie których zostały wykonane palmy wielkanocne. Palmy zostały wykonane z suszonych kwiatów, bazi, gałązek polnych palm i zielonego bukszpanu. Należy wspomnieć, że w zajęciach udział wzięli również dziadkowie i rodzeństwo naszych przedszkolaków. Wspólna praca dostarczyła wszystkim uczestnikom zajęć wiele emocji.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

07-04-2015 Sukcesy w konkursach historycznych

Szkoła Podstawowa

Michał Dyrda, który z powodzeniem reprezentuje nas w różnorakich konkursach historycznych, decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej KO Rzeszów z dnia 10 marca 2015 roku zdobył tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historii. Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. Pod koniec marca nasi uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym "Twierdza Przemyśl". W pierwszym etapie, który odbył się 26 marca, Gimnazjum reprezentowały Aleksandra Herbut i Magda Łyszczarz. Natomiast Szkołę Podstawową reprezentował Michał Dyrda, który nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i w rozgrywce finałowej (30 marca) zajął drugie miejsce.

 

02-04-2015 Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

SP , GIM

Już po raz trzeci, w atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadził nas "Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Jego rozstrzygnięcie odbyło się w Niedzielę Palmową w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, a poprzedziła je Msza Święta w miejscowym Kościele Parafialnym. Przygotowane na konkurs palmy zachwycały pomysłowością i precyzją wykonania. Łączyły w sobie elementy polskiej tradycji oraz nowatorskie i niejednokrotnie zaskakujące rozwiązania dekoracyjne. Dla uczestników konkursu organizatorzy przygotowali nagrody i dyplomy ufundowane przez Panią Dyrektor - mgr Renatę Iwanów oraz Wójta Gminy Orły - mgr Bogusława Słabickiego. Nie zabrakło również poczęstunku, a były to oczywiście tradycyjne wielkanocne baby i babeczki. O jego przygotowanie zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z rodzicami.

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

24-03-2015 Kolorowy Gimnazjalista

Gimnazjum

Nadchodzącą wiosnę gimnazjaliści powitali bardzo kolorowo. A stało się tak za sprawą konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pod hasłem "Kolorowy Gimnazjalista". Uczestnicy mieli przywdziać na siebie wielobarwny strój. Jury oceniało przede wszystkim kreatywność, pomysłowość raz oryginalność ubioru, a także liczbę kolorów, które go tworzyły. Pierwsze miejsce zajął Kamil Hałyszko z klasy IIb, drugie - Dominika Cwynar z klasy IIa, a na trzecim uplasowała się Patrycja Ruszel z klasy Ib. Nagrodą główną był "dzień bez pytania", a wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów słodycze.

 

24-03-2015 "Zimo uciekaj"

Przedszkole

Z okazji pierwszego dnia wiosny 20 marca, dzieci z Przedszkola wraz z Marzanną i wychowawcami grup wyruszyły na poszukiwanie wiosny. Szukając wiosny śpiewały piosenki i wręczały kwiaty przychodząc w gości do Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Biblioteki. Na koniec pochodu wszystkie dzieci wystąpiły w krótkim programie artystycznym przygotowanym przez Panie wychowawczynie i zgodnie wyrecytowały wiersz: "Zielona jest wiosna, zielona jest trawa, zielone są liście i zielona jest żaba".

Zdjęcia z pierwszego dnia wiosny dostępne są w galerii.

 

23-03-2015 "Młodzież zapobiega pożarom"

SP , GIM

17 marca w naszym Gimnazjum odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie uczestniczyli uczniowie Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum z terenu gminy Orły. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych. Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum wykazali się dużą wiedzą - Jagoda Milczanowska zajęła II miejsce, natomiast Aleksandra Gaweł - III miejsce. W kategorii Gimnazjum: I miejsce - Roksana Zając, II miejsce - Klaudia Jodłowska, III miejsce - Sebastian Musz. Gratulujemy wygranej oraz życzymy sukcesów w dalszym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

21-03-2015 Wielkanocne warsztaty w Muzeum

Przedszkole

W poniedziałek 16 marca dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedziły Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, gdzie wzięły udział w warsztatach zatytułowanych "Opowieść Wielkanocna". Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak przygotować wielkanocny stół, jak wygląda wielkanocna święconka i dlaczego do koszyka wkłada się sól, chrzan, wędlinę i dlaczego nie może w nim zabraknąć Baranka. Zadaniem każdego dziecka było samodzielne wykonanie Wielkanocnego Baranka jako dekoracji do koszyka. Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna, która przedstawiała tradycje wielkanocne obchodzone w innych krajach.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

19-03-2015 Turniej szachowy w Nizinach

SP , GIM

14 marca odbył się Indywidualny Turniej Szachowy w Nizinach o Puchar Wójta Gminy Orły. Jak co roku w turnieju brała udział liczna liczba uczniów naszej szkoły. W kategorii gimnazjalistów najlepiej spisał się Daniel Boratyn, który zajął drugie miejsce. Z kolei w kategorii uczniów Szkół Podstawowych Michał Dyrda uplasował się na trzecim miejscu. Duży sukces odniosła Katarzyna Rzechorzek, która została najlepszą zawodniczką turnieju. Szczegółowe wynik znajdują się na stronie www.s-kksprzemysl.pl.

Zdjęcia z turnieju dostępne są na stronie SKKS Przemyśl.

 

16-03-2015 Wyjazd do Multikina

Szkoła Podstawowa

W środę 11 marca klasa VI Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami wybrała się na klasową wycieczkę do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu było Multikino, w którym młodzi widzowie mogli pooglądać kolejny z serii filmów o dzielnych Galach - Asterixie i Obeliksie. Film pt. „Asteriks i Obelisk: Osiedle Bogów” to francusko - belgijska animacja wyreżyserowana przez Alexandre’a Astiera i Louisa Clichy’ego, powstała na podstawie serii komiksów pt. Asterix autorstwa Rene Gościnnego i Alberta Uderzo. To również pierwszy film tego typu stworzony w technice trójwymiarowej 3D. Tym razem główni bohaterowie galicyjsko - rzymskich przygód starali się nie dopuścić do wybudowania w swojej rodzimej osadzie rzymskiego kompleksu mieszkaniowego, tytułowego „Osiedla Bogów”. Film, w którym polski dubbing zaprezentowali m.in. Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik, Piotr Fronczewski oraz Anna Mucha bardzo podobał się młodym widzom. Po seansie każdy mógł wykorzystać pozostały czas na zwiedzenie galerii handlowej Millenium Hall. Kilkugodzinny wyjazd z pewnością można zaliczyć do udanych.

 

16-03-2015 Konkurs strażacki

SP , GIM

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasi uczniowie od lat biorą w nim udział i odnoszą sukcesy. Spośród gimnazjalistów do etapu gminnego zakwalifikowali się: Roksana Zając, Klaudia Jodłowska, Sebastian Musz, Arkadiusz Wojdylak i Julia Łoś. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej najlepsze okazały się: Jagoda Milczanowska, Klaudia Zazula, Aleksandra Bereźnicka i Aleksandra Gaweł. Rywalizacja, szczególnie w młodszej grupie, była bardzo zacięta, a uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Wszystkim życzymy sukcesów w dalszych konkursowych zmaganiach.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

10-03-2015 Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Szkoła Podstawowa

9 marca w Domu Ludowym w Zadąbrowiu rozegrany został Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Była to już VII edycja zawodów w której prawo startu mieli reprezentanci Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Do udziału w imprezie zgłosiło się 7 zespołów dziewcząt i 8 chłopców. Zawodnicy Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Dominik Szmuc, Jakub Płonka, Miłosz Demeńczuk zajęli III miejsce, natomiast nasze reprezentantki w składzie: Kardelen Tas, Aleksandra Dobosz ostatecznie uplasowały się na miejscu V.  W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa z Kaszyc, która w finale ograła gospodarza imprezy -  Szkołę Podstawową z Zadąbrowia. W kategorii dziewcząt tryumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Drohojowa, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Zadąbrowia. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

02-03-2015 "Dzień dobry, Świnko"

Szkoła Podstawowa

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Dzień dobry, Świnko" ukazanym na deskach Teatru Maska w Rzeszowie. Realizacja sceniczna jednej z książek Janoscha, uwielbianych zarówno przez dzieci jak i dorosłych, bardzo przypadła naszym milusińskim do gustu. Była to opowieść o tym, jak Tygrysek poznał swojego kolejnego przyjaciela -  Świnkę i co z tej przyjaźni wynikło. Dowcipnie opowiedziana historia celowała w odpowiedź na pytanie, czym jest prawdziwa przyjaźń. Spektakl zrealizowany w planie lalkowym był doskonałą propozycją dla najmłodszych widzów. Po spektaklu nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji w Muzeum Lalek Teatralnych. Tematem zajęć były: podstawowe rodzaje lalek teatralnych, poznanie zasad animacji kukły i pacynki, zapoznanie ze zbiorami Muzeum. Okazja do obejrzenia pacynek i kukieł, a także próba w cielenia się w role aktorów była doskonałym uzupełnieniem spotkania z teatrem lalek.

Zdjęcia z teatru dostępne są w galerii.

 

01-03-2015 Ugotowani przyjaciele

Gimnazjum

Z okazji "Dnia przyjaźni i sympatii" w Gimnazjum zorganizowano telewizyjne przedsięwzięcie pt. "Ugotowani przyjaciele". Jak podaje mądrość naszych pradziadków - "Przez żołądek do serca", a my to sprawdziliśmy! Do konkursu zgłosiło się wiele drużyn, lecz po trudnych eliminacjach pozostało jedynie cztery. Uczestnicy mieli za zadanie upiec wspólny "placek przyjaźni". Po wyjątkowo burzliwych obradach (zbyt szybko skończyły się "przyjacielskie wypieki") komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody: 1. miejsce - Klaudia Laska, Joanna Rybka 2. miejsce - Aleksandra Herbut, Magdalena Łyszczarz 3. miejsce - Wojciech Droński, Kacper Kuźniar. Przyznano również wyróżnienie dla Karoliny i Gabrieli Czerwińskiej oraz Kamila Walankiewicza. Gratulacje!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-02-2015 Kiermasz słodkości

Gimnazjum

W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe w Gimnazjum zorganizowany został kiermasz słodkości. W środowy poranek w szkole pachniało pączkami, faworkami i innymi pysznościami. Wszyscy czekali z niecierpliwością na otwarcie kiermaszu. Stoisko ze słodkościami oblegane było przez uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Organizatorzy czyli Samorząd Uczniowski nie nadążali z dokładaniem zgromadzonych łakoci. W bardzo krótkim czasie sprzedano zapasy słodkich przysmaków. Kiermasz z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczną nowością było wspaniale wypieczone ciasto drożdżowe z dżemem, oczywiście domowej roboty.

Zdjęcia z kiermaszu dostępne są w galerii.

 

24-02-2015 Dzień przyjaźni i sympatii

Szkoła Podstawowa

Szkolny tydzień po zakończonych feriach upłyną uczniom Szkoły Podstawowej pod znakiem wręczania kartek walentynkowych. Zwieńczeniem akcji był uroczysty apel na który stawiła się, ubrana w specjalne, czerwone stroje niemalże cała społeczność szkolna. Podczas imprezy z okazji obchodzonego cyklicznie "Dnia przyjaźni i sympatii" oprócz konkursu mody, rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na wykonanie portretu swojego najlepszego przyjaciela. Laureatami zostali: 1. Paulina Baran, 2.Gabriela Głuszak, 3. Julia Żołnierz. Niespodzianką spotkania był występ dziewczyn klas gimnazjalnych, które poprzez swój taniec uczyniły wielkie "zamieszanie optyczne" - która noga do kogo należy?

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-02-2015 "Dzień przyjaźni"

Przedszkole

Uczniowie z Gimnazjum w ramach "Dnia przyjaźni" 17 lutego, zaprosili społeczność przedszkolną na przedstawienie pt. "Kraina lodu" Walta Disneya, a fragmenty baśni przeczytała sama Elsa. Po przedstawieniu dzieci otrzymały od uczestników spektaklu kolorowanki z życia Elsy i Olafa. Na koniec organizatorzy przedsięwzięcia - mgr Renata Gorczyca oraz Panie z biblioteki ugościły dzieci pysznymi cukierkami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

22-02-2015 Dzień Babci i Dziadka

Szkoła Podstawowa

W pierwszym dniu ferii zimowych uczniowie  klas I-III oraz przedszkolaki i dzieci z "zerówki" w sposób szczególny postanowili uczcić swoje Babcie i Dziadków. Pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców przygotowana została okolicznościowa inscenizacja oraz wierszyki  i piosenki, a także drobne upominki. Niejednej babci łza zakręciła się w oku ze wzruszenia, ale nie brakowało również radości i uśmiechów na twarzach wszystkich uczestników uroczystości. Dla gości przygotowano także poczęstunek. Zwieńczeniem imprezy były wspólne tańce pod kierunkiem niezmordowanego wodzireja. Babcie ochoczo ruszyły w tany z wnuczętami. Dziadków cechował nieco większy dystans.  Uroczystość, która jest tradycją naszej społeczności szkolnej, należy niewątpliwie uznać za udaną.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-02-2015 Teatr "Maska"

Przedszkole

Teatr "Maska" z Krakowa 13 lutego (piątek) bawił i uczył bezpieczeństwa najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki w Orłach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie, dowodem czego były wnikliwe pytania skierowane do aktorów dotyczące bezpieczeństwa w czasie podróży, wypoczynku w lesie, nad wodą i w górach.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

16-02-2015 Dzień Babci i Dziadzia

Przedszkole

2 lutego w Przedszkolu Samorządowym w Orłach zorganizowano Dzień Babci i Dziadzia. Zaproszeni goście wraz ze swoimi wnukami uczestniczyli we wspólnej zabawie. Dziadkowie mieli również okazję wysłuchać i obejrzeć krótki program artystyczny przygotowany przez wszystkie grupy wiekowe przedszkolaków. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

09-02-2015 Jasełka

SP , GIM

W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą się z jasełkami. Chcąc na nowo poczuć ich magię uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach przygotowali niezwykły spektakl, który dwukrotnie wystawiono w miejscowym Domu Ludowym. Co roku cieszy się on dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności. Przez scenę przewinął się barwny korowód różnorodnych postaci związanych z polskimi tradycjami kolędniczymi i jasełkowymi, ale nie zabrakło również oryginalnych, a nawet zaskakujących elementów. Był wśród nich nawrócony Diabeł oraz Pokusa tańcząca taniec brzucha. Godziny prób i żmudnych przygotowań, które potrzebne były ażeby przygotować ten niezwykły spektakl, nagrodzone zostały gromkimi brawami ze strony publiczności. Jasełka są tradycją naszej szkoły. Jednak co roku nauczyciele, którzy je przygotowują zaskakują widzów oryginalnością pomysłów i rozwiązań scenicznych.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-01-2015 Podsumowanie "Góry Grosza"

SP , GIM

Uczniowie naszej szkoły od lat uczestniczą w organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM charytatywnej Akcji "Góra Grosza". Pieczołowicie gromadzone przez młodszych i starszych groszówki zostały skrupulatnie policzone i czekają na przekazanie organizatorom. Wśród gimnazjalistów najbardziej hojni okazali się uczniowie klasy IIIc. W przeliczeniu na jednego ucznia przypadło ponad 8 zł. W sumie w Gimnazjum zebrano 455 zł. 69 gr. Lepiej wypadła zbiórka w Szkole Podstawowej. Zebrano tam 731 zł. 54 gr. W rywalizacji klas I-III wygrali trzecioklasiści, natomiast w grupie starszej (klasy IV-VI) najlepsi byli czwartoklasiści. Nad właściwym przebiegiem akcji czuwały Samorządu Uczniowskie wraz z opiekunami oraz wychowawcy poszczególnych klas.

Zdjęcia z podsumowania dostępne są w galerii.

 

24-01-2015 Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta

Szkoła Podstawowa

21 stycznia na hali sportowej w Orłach rozegrana została XV edycja Turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Orły. Do sportowej rywalizacji tradycyjnie przystąpiło 8 Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły. Organizatorem zawodów był Urząd Gminy Orły, Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz nowo powstały Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek" w Orłach. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym", czas gry wynosił 12' bez zmiany stron. Sędzią zawodów był p. Damian Grabowski, a całą imprezę uroczyście otworzyli - Wójt Gminy Orły - Bogusław Słabicki oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - Renata Iwanów. Turniej ostatecznie wygrała drużyna Szkoły Podstawowej w Kaszycach, która po zaciętym i emocjonującym do ostatnich sekund spotkaniu finałowym pokonała gospodarzy - Szkołę Podstawową w Orłach 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach, natomiast czwarte - Szkoła Podstawowa z Zadąbrowia. W dalszej kolejności uplasowały się: SP Niziny, SP Drohojów, SP Walawa oraz SP Trójczyce. Oprócz nagród rzeczowych (dyplomy, puchary, piłki) dla każdej z drużyn, wręczone zostały także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Jana Świrzyńskiego (SP Małkowice). Najlepszym strzelcem turnieju z 6 bramkami na koncie został Maciej Sierant (SP Kaszyce), natomiast najlepszym zawodnikiem Mateusz Król (SP Orły).

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

17-01-2015 Teatrzyk "Fiku - Miku"

Przedszkole

7 stycznia do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach przyjechał Teatrzyk "Fiku - Miku" z Rzeszowa, który dla małych widzów zaprezentował baśń pt. "Królowa Śniegu". Występ nagrodzony został dużymi brawami i uśmiechem na twarzy każdego dziecka.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

14-01-2015 Zabawa karnawałowa

Miniona sobota w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach minęła pod znakiem zabaw i dyskotek karnawałowych. Bawiła się na nich cała społeczność szkolna i przedszkolna. Taneczne rytmy rozbrzmiewały w naszej szkole do godzin wieczornych, a przeznaczony na zabawę czas jak zwykle minął niepostrzeżenie. O poczęstunek dla uczestników imprezy zadbała Rada Rodziców.

Zdjęcia z poszczególnych dyskotek dostępne są w galeriach Przedszkola Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

 

12-01-2015 Sukcesy w konkursach historycznych

Szkoła Podstawowa

W tegorocznym konkursie historycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie znakomicie spisuje się Michał Dyrda, który awansował do etapu wojewódzkiego. Michał uczestniczy także w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Również w tym konkursie awansował do etapu wojewódzkiego. W tym samym konkursie ("Losy żołnierza...") Marlena Niebylska dotarła do etapu rejonowego, niestety nie udało jej się awansować do etapu wojewódzkiego.  Michałowi życzymy dalszych sukcesów i trzymamy za niego kciuki!

 

12-01-2014 Projekt edukacyjny z języka niemieckiego

Gimnazjum

18 grudnia uczniowie klasy IIIB - Krystian Nosek, Mateusz Ruszel oraz klasy IIIc - Łukasz Rzechorzek zaprezentowali projekt edukacyjny z języka niemieckiego "Die Sehenswürdigkeiten in Deutschland". Składał się on z prezentacji multimedialnej na temat najważniejszych zabytków Niemiec. Realizaując projekt uczniowie bliżej poznali kulturę oraz historię tego kraju. Całość prezentacji odbyła się w języku niemieckim. Opiekunem projektu był mgr Igor Fleytukh.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

11-01-2015 Koncert M.Jeżowskiej

Szkoła Podstawowa

W dniu 10 grudnia dzieci klas Ia, Ib, II, III i IV Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach udały się na koncert Majki Jeżowskiej. Koncert odbył się w hali sportowej w Przemyślu. Artystka zaśpiewała dla dzieci swoje znane od lat przeboje. Zachęcała do wspólnej zabawy i śpiewu. Uczestniczyliśmy również w różnych konkursach. Nasza szkoła otrzymała od p. Majki Jeżowskiej nagrodę główną w konkursie na najlepiej tańczącą i śpiewającą placówkę. Nagrodę w postaci unikatowych płyt piosenkarki odebrała p. Anna Citkowska. Otrzymaliśmy również plakaty ze specjalnymi dedykacjami dla klas. Po udanym koncercie dzieci i opiekunowie mogli otrzymać autografy z dedykacją artystki.  Do szkoły wszyscy wrócili z miłymi wspomnieniami, zadowoleni, rozbawieni i roztańczeni.

 

08-01-2015 Mini-koszykówka dziewcząt i chłopców

Szkoła Podstawowa

8 stycznia na hali Zespołu Szkół w Drohojowie rozegrane zostały gminne zawody w mini koszykówkę dziewcząt i chłopców. Do startu w rozgrywkach przystąpiło 5 drużyn dziewcząt (Drohojów, Orły, Niziny, Trójczyce, Kaszyce) oraz 5 drużyn chłopców (Drohojów, Orły, Niziny, Małkowice, Kaszyce). Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach ostatecznie zajęła drugie miejsce w kategorii chłopców i trzecie miejsce w kategorii dziewcząt. Pierwsze miejsca zdobyli kolejno: Szkoła Podstawowa z Małkowic (chłopcy) oraz Szkoła Podstawowa z Drohojowa (dziewczęta) i właśnie te zespoły będą reprezentowały naszą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym. Mistrzostwa powiatu w mini koszykówce rozegrane zostaną 13 i 15 stycznia kolejno w Krasiczynie (chłopcy) i Stubnie (dziewczęta).

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-01-2015 Mikołaj w Szpitalu Wojewódzkim

SP , GIM

Już po raz trzeci wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" gościliśmy jako orszak Św. Mikołaja u małych pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Ojca Pio w Przemyślu. Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie przygotowali dla dzieci przebywających w szpitalu przepiękne przedstawienie słowno - muzyczne, które zostało wystawione w świetlicy Oddziału Pediatrii. Licznie zgromadzona publiczność z kilku szpitalnych oddziałów, jak i personel medyczny entuzjastycznie przyjęła występ młodych aktorów. Po przedstawieniu, dzieci przebywające na leczeniu w przemyskiej placówce odwiedził Św. Mikołaj Fundacji "jerzyk", który zarówno małym, jak i tym większym pacjentom szpitala wręczył paczki mikołajkowe. Dzieci były szczęśliwe i zadowolone z otrzymanych upominków, a na ich buziach zagościł tak bardzo potrzebny w walce z chorobą uśmiech. Zadowoleni byli również wolontariusze, którzy dzięki występowi w specjalnie przygotowanym programie chcieli pomóc przetrwać dzieciom ten nieprzyjemny, ze względu na  chorobę okres w życiu.

Zdjęcia z występu dostępne są w galerii.

 

02-01-2015 Świąteczne konkursy

SP , GIM

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzały nas dwa konkursy. Jeden z nich zorganizował Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod kierunkiem opiekunów. Był to konkurs na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Pierwsze miejsce zajęła Anna Kawińska z klasy IIb, drugie - Gabriela Czerwińska z klasy IIIa, a na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Czerwińska, również z klasy IIIa. Przyznano także wyróżnienia dla Pauliny Szejnar z klasy Ib i Marleny Utzig z klasy IIa. Tematem drugiego konkursu były bożonarodzeniowe szopki, a jego pomysłodawcą była Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. W Szkole Podstawowej zwyciężyli Karol Sajdak i Bartosz Niebylski z klasy drugiej. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie klasy Ia.

Zdjęcia z wystawy prac dostępne są w galerii.

 

24-12-2014 Szkolna Wigilia

19 grudnia 2014 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyła się tradycyjna Wigilia. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Byli wśród nich samorządowcy na czele z Wójtem - mgr Bogusławem Słabickim, pracownicy Urzędu Gminy w Orłach, przyjaciele naszej szkoły oraz rodzice. Zgromadzeni dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia, a następnie kolędowali. Na stołach gościły tradycyjne polskie potrawy świąteczne. W trakcie uroczystości wręczono także nagrody laureatom świątecznych konkursów. Szczególną atrakcją była wystawa wykonanych na konkurs szopek bożonarodzeniowych, które zachwycały pomysłowością i precyzją wykonania. Niewątpliwie ciekawym akcentem świątecznym jest również szopka, która już po raz kolejny pojawiła się przed naszą szkołą.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-12-2014 Półfinał wojewódzki w mini unihokeju

Szkoła Podstawowa

18 grudnia na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został półfinał wojewódzki w mini unihokeju chłopców. W zawodach udział wzięli mistrzowie powiatów przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, rzeszowskiego, miasta Przemyśl, miasta Przeworsk. Prawo do gry w tym turnieju, po raz pierwszy w swojej historii, mieli również wicemistrzowie powiatu przemyskiego - Szkoła Podstawowa w Orłach. Ostatecznie w imprezie udział wzięły: SP nr 1 Żurawica, SP Orły, SP nr 11 Przemyśl, SP nr 2 Przeworsk, SP Jasionka, SP Nienadówka, SP Laszki, SP Ruda Różaniecka. Nasz zespół w składzie: Sebastian Zdzieba, Jakub Płonka, Miłosz Demeńczuk, Szymon Granda, Dominik Szmuc, Mateusz Król, Ernest Sait oraz Jakub Masternak zaprezentował się naprawdę przyzwoicie zajmując piąte miejsce. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

16-12-2014 Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej

Szkoła Podstawowa

9 i 15 grudnia na hali sportowej w Birczy i Medyce rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa powiatu przemyskiego w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Do startu w imprezie prawo mieli mistrzowie wszystkich gmin z terenu powiatu przemyskiego. Nasi chłopcy ostatecznie uplasowali się na szóstym miejscu, natomiast dziewczęta - na miejscu czwartym. W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, a w kategorii dziewcząt - Szkoła Podstawowa ze Stubna. Wygrane drużyny zapewniły sobie awans do mistrzostw na szczeblu rejonowym.

Zdjęcia z zawodów chłopców i dziewcząt dostępne są w galerii.

 

13-12-2014 Próbne egzaminy gimnazjalne

Gimnazjum

Od wtorku 9 grudnia gimnazjaliści zmagali się z egzaminami próbnymi. Nie obyło się to wydarzenie bez emocji i nerwów. Była to bowiem swego rodzaju "próba generalna" przed właściwymi egzaminami, do których uczniowie przystąpią w kwietniu. Życzymy im sukcesów teraz, a przede wszystkim na wiosnę, kiedy to wyniki egzaminów będą miały wpływ na ich dalszą edukację.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

13-12-2014 "Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Przedszkole

We czwartek 11 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach uczestniczyły w spektaklu pt. "Śnieżka i siedmiu krasnoludków", który odbył się w Domu Ludowym w Zadąbrowiu. Wszystkim bardzo się podobał, dowodem czego były duże brawa dla aktorów.

Zdjęcia ze spektaklu dostępne są w galerii.

 

11-12-2014 Mikołajkowy turniej piłki nożnej

Gimnazjum

Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum należy do tych imprez, które na trwale wpisały się w tradycje naszej szkoły. W tym roku odbył się on 8 grudnia, a uczestniczyły w nim drużyny gimnazjalistów z Drohojowa, Maćkowic, Żurawicy i Orłów. Zaciętej walce towarzyszyły emocje, zwłaszcza kiedy grali gospodarze. Z trybun wspierali ich kibice. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie Gimnazjum z Drohojowa. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Maćkowic, natomiast na trzecim - drużyna z Orłów.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

08-12-2014 Mikołajki 2014

W ubiegłym tygodniu Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odwiedził Św. Mikołaj. We wtorek Mikołaj rozdał prezenty uczniom Przedszkola Samorządowego. Dodatkowym prezentem dla maluchów było zaprezentowanie spektaklu bajkowego pt. "W poszukiwaniu Św. Mikołaja". W piątek natomiast Mikołaj odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Długo oczekiwany gość wraz ze swoimi pomocnikami - aniołkami i diabełkami wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów. Miło spędzony czas uświetniły piękne upominki oraz wspólne zdjęcia. Na zakończenie dzieci poprosiły Mikołaja, aby nie zapomniał o nich i ponownie odwiedził ich za rok.

Zdjęcia z wizyty Mikołaja w Przedszkolu i Szkole Podstawowej dostępne są w poszczególnych galeriach.

 

07-12-2014 Wycieczka do Rzeszowa

Gimnazjum

W miniony wtorek uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum, wraz z opiekunami, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Rzeszowa. Jej punktem kulminacyjnym był seans filmowy w kinie "Helios". Wszyscy z zainteresowaniem oglądali przygody bohaterów "Igrzysk śmierci. Kosogłos". Wycieczka była również okazją do oderwania się od codziennej, szkolnej rzeczywistości.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

06-12-2014 Szkolny Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

W ramach organizowanych w naszej szkole popołudniowych zajęć dodatkowych odbył się szkolny turniej piłki nożnej. Wzięły w nim udział zespoły ze wszystkich klas gimnazjalnych oraz drużyna nauczycieli. Organizatorami turnieju byli uczniowie klasy IIIb. Oni również zostali zwycięzcami. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci IIa i IIb. Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów wręczyła najlepszym pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

04-12-2014 Święto Misia w bibliotece

Przedszkole

Dzieci z grupy średniaków i starszaków 27 listopada zostały zaproszone przez Panią bibliotekarkę mgr Martę Rejman na Święto Pluszowego Misia do biblioteki. Pani Marta przeprowadziła zajęcia dydaktyczne związane z historią powstania tego święta. Dzieci układały puzzle z misiami, kolorowały i śpiewały piosenki o misiach. Prace wykonane przez zaproszonych gości zostały umieszczone na wystawie w bibliotece. Miłym akcentem był słodki upominek dla każdego dziecka (wafelek z miodem).

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-12-2014 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Przedszkole

Pluszowy miś to zabawka szczególna, 25 listopada 2014 roku skończyła 112 lat. Aby podkreślić wyjątkowość pluszowych misiów, w 2002 roku ustanowiono Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W Polsce obchodzono to święto po raz trzynasty, a w naszym Przedszkolu - po raz pierwszy. Dzieci z wszystkich grup przyniosły w tym dniu swoje ulubione misie - kolorowe, małe, duże. Czytaliśmy tego dnia bajki o najsłynniejszych misiach: Miś Puchatek, Trzy Misie, Miś Coralgol, Mały Miś. Ten wyjątkowy dzień zakończyliśmy projekcją filmu pt. "Miś Kudłatek na spacerku".

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-12-2014 Teatrzyk "Rumcajs"

Przedszkole

Pod koniec października dzieci z grupy średniaków i starszaków uczestniczyły w spektaklu pt. "Rumcajs", wystawianym przez Narodowy Teatr Edukacji w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Spektakl dostarczył dzieciom wiele emocji, pozytywnych wrażeń i radości, dowodem czego były gromkie brawa małych widzów.

Zdjęcia z wizyty w teatrze dostępne są w galerii.

 

30-11-2014 Cyrk "Szok" w szkole

Przedszkole , SP

W środę 26 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się występ grupy cyrkowej "Szok". W przedstawieniu brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Samorządowego. Cyrkowcy zaprezentowali zgromadzonym gościom bardzo ciekawy program artystyczny zawierający elementy różnorodnej żonglerki, akrobacji, iluzji oraz tresury zwierząt. Do zabaw czynnie włączani byli również uczniowie naszej szkoły. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały i nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Zdjęcia z występu dostępne są w galerii.

 

26-11-2014 Dyskoteka Andrzejkowa

SP , GIM

W minioną sobotę od wczesnych godzin popołudniowych Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozbrzmiewał dźwiękami muzyki. Było to związane z tym, że uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum bawili się na dyskotekach "Andrzejkowych". Pierwsi w tany ruszyli najmłodsi, czyli "zerówka" i uczniowie klas I-III. Później rozpoczęła się zabawa dla pozostałych członków społeczności szkolnej. Ważnym jej elementem były tradycyjne wróżby, które wszystkim sprawiły wiele radości. Przygotowali je nasi uczniowie pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Doskonałym uzupełnieniem imprezy był poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowany przez Radę Rodziców. Obecni na dyskotece rodzice i opiekunowie z wielkim entuzjazmem i cierpliwością dbali o to, aby wszyscy byli syci i zadowoleni.

Zdjęcia z dyskoteki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dostępne są w poszczególnych galeriach.

 

22-11-2014 Lekcja w kinie

Szkoła Podstawowa

20 listopada uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w nietypowych zajęciach, gdyż były one połączeniem lekcji multimedialnej i seansu filmowego. Dowiedzieli się m.in. jakie są różnice między ekranizacją a adaptacją, skąd filmowcy czerpią pomysły na film, jak przełożyć tekst książki na język filmowy. Po zajęciach obejrzeli film "Szatan z siódmej klasy".

 

17-11-2014 Kolejne sukcesy naszych szachistów

SP , GIM

Po świetnych występach w zawodach powiatowych przyszedł czas na rozgrywki na szczeblu rejonowym. 12 listopada odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Michał Dyrda, Jakub Masternak, Michał Cwynar i Katarzyna Rzechorzek zajęła wysokie czwarte miejsce. 14 listopada natomiast odbyła się Gimnazjada, w której drużyna Gimnazjum w składzie: Krystian Gudyka, Łukasz Rzechorzek, Daniel Boratyn i Roksana Zając uplasowała się na trzecim miejscu. Biorąc pod uwagę szczebel rozgrywek nasi reprezentanci zajęli świetne miejsca.

Szczegółowe informacje oraz zdjęcia z turniejów można znaleźć na stronie www.s-kksprzemysl.pl.

 

16-11-2014 Święto Niepodległości

12 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przygotowali, pod kierunkiem nauczycieli, montaż słowno - muzyczny, kóry przedstawił drogę Polaków od trzeciego rozbioru naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie przez całą społeczność szkolną jednej z pieśni legionowych, które na trwałe wpisały się w dziedzictwo narodowe Polaków. Niewątpliwie pięknym akcentem tej uroczystości były biało - czerwone kokardy i kotyliony, które zdobiły wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Była to nasza odpowiedź na inicjatywę Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Bronisława Komorowskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-11-2014 Sukces unihokeistów

Szkoła Podstawowa

We wtorek i czwartek na hali sportowej w Żurawicy rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Przemyskiego Szkół Podstawowych w mini unihokeju chłopców i dziewcząt. Ze względu na duże zainteresowanie tą dyscypliną, do rywalizacji przystąpiło aż 7 drużyn chłopców i 6 dziewcząt, w tym zespoły reprezentujące naszą szkołę. Grano w dwóch grupach, czas gry - 2x5'. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy awansowały do tzw. "grupy mistrzowskiej", w której rywalizowano już o ostateczne miejsca. Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Orłach mimo dość przyzwoitego występu (2 remisy, 1 porażka), ostatecznie uplasowały się na szóstym miejscu. Historyczny sukces osiągnęli natomiast nasi reprezentanci. Zespół chłopców po dobrej, skutecznej grze, wywalczył wice-mistrzostwo powiatu i zakwalifikował się tym samym do półfinału wojewódzkiego. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 z Żurawicy. Trzecie miejsce wśród chłopców wywalczyła Szkoła Podstawowa z Krasiczyna. W kategorii dziewcząt podium uzupełniła Szkoła Podstawowa ze Stubna, oraz Szkoła Podstawowa z Krasiczyna. Gratulacje! Półfinały wojewódzkie rozegrane zostaną w pierwszej dekadzie grudnia.

Zdjęcia z zawodów chłopców i dziewcząt dostępne są w galerii.

 

04-11-2014 Targ słodkości i smakołyków

Szkoła Podstawowa

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole zorganizowany został targ, na którym uczniowie mogli zakupić najrozmaitsze słodkości i smakołyki. Na stole królowały m.in. pierniczki, rogaliki, muffinki, szarlotka i koktajle. Zakupów dokonywać mogli zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum. Organizatorem targu smakołyków byli uczniowie klasy VI wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego. Zyski ze sprzedaży słodkości przeznaczone zostaną na cele SU.

Zdjęcia z targu dostępne są w galerii.

 

02-11-2014 Święto warzyw i owoców

Przedszkole

W dniach od 22 do 24 października w Przedszkolu Samorządowym w Orłach obchodzono po raz pierwszy "Święto warzy i owoców". Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przyniosły na to wydarzenie ze swoich ogrodów i sadów owoce oraz warzywa. Na wystawie nie zabrakło owoców egzotycznych: bananów, pomarańczy, mandarynek, kiwi, granata. Wystawę 22 października oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów wraz z zaproszonymi gośćmi: klasą Ia z Paniami - Małgorzatą Kulawską i Urszulą Zariczną. W drugi dzień tego "święta" odwiedzili nas uczniowie "zerówki" z wychowawczynią Panią Katarzyną Wach. Gośćmi tego wydarzenie byli również rodzice, rodzeństwo i dziadkowie przedszkolaków. Na naszych stołach królowała: marchewka, pietruszka, dynia, papryka, cebula, rzepa, por, seler, czosnek, fasola, kalafior, bakłażany, ziemniaki, buraki, ogórki i pomidory oraz owoce tj. jabłka, gruszki, śliwki, maliny, winogrona. Wierzymy, że ta uroczystość na stałe zostanie wpisana w kalendarz imprez naszego Przedszkola.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-10-2014 Znicz pamięci

SP , GIM

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili groby żołnierzy, którzy spoczywają na cmentarzach wojennych i wojskowych. W tym roku, włączając się do akcji "Zapal Znicz Żołnierzom", uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej oraz drugiej Gimnazjum zapalili znicze na przemyskich cmentarzach wojennych z okresu I wojny światowej. Nie zapomnieli także o grobach żołnierzy poległych w czasach II wojny światowej, a także o Polakach zamordowanych na Kresach Wschodnich i w Katyniu.

Zdjęcia z wizyty na cmentarzu dostępne są w galerii.

 

27-10-2014 Magia Teatru

Szkoła Podstawowa

27 października uczniowie klasy V i VI odbyli fantastyczną podróż z ekranu na scenę i ze z sceny znów na ekran. Śledząc losy bohatera mieli okazję poznać rozwój teatru na przestrzeni wieków. Zapoznali się także z najważniejszymi pojęciami odnoszącymi się do spektaklu teatralnego.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

26-10-2014 Kiermasz jesiennych owoców i warzyw

Gimnazjum

W środę 22 października w Gimnazjum odbył się kiermasz jesiennych owoców i warzyw. Został on zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów - mgr Marzeny Podgórskiej i mgr Marzeny Nakonecznej. Celem organizowanej już po raz piąty akcji jest promowanie wśród młodych ludzi zdrowego sposobu odżywiania. Społeczność szkolna mogła kupić różnego rodzaju owoce oraz sałatkę owocową. Zakupy na gimnazjalnym kiermaszu robili również uczniowie Szkoły Podstawowej.

 

23-10-2014 Sukcesy szachistów

SP , GIM

23 października 2014 roku w Krasiczynie odbyły się rozgrywki szachowe w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Powiatowej Gimnazjady. W rozgrywkach znakomicie zaprezentowali się nasi szachiści i szachistki. Drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Michał Dyrda, Jakub Masternak, Michał Cwynar i Katarzyna Rzechorzek zajęła pierwsze miejsce. Natomiast drużyna Gimnazjum w składzie: Krystian Gudyka, Łukasz Rzechorzek, Daniel Boratyn i Roksana Zając zajęła drugie miejsce. Obydwie drużyny uzyskały awans do rozgrywek rejonowych.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

22-10-2014 Powiatowa Olimpiada Sportowa

Szkoła Podstawowa

4 października odbyła się Powiatowa Olimpiada Sportowa "Igrzyska Radości - Zdrowiem Przyszłości" organizowana przez animatorów pedagogiki Celestyna Freineta w Przemyślu. W tym roku impreza odbyła się w hali sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W zawodach wzięło udział 12 klas z 7 szkół terenu powiatu przemyskiego. Zdecydowanie najlepsze wyniki reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach zanotowali w mini maratonie - swoje biegi wygrali kolejno Konrad Boratyn, Rafał Klinger i Hanna Szczygieł, natomiast drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Julia Żołnierz. Gratulacje!!!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

20-10-2014 Dyskoteka szkolna

Szkoła Podstawowa

16 października w budynku Szkoły Podstawowej w Orłach odbyła się szkolna dyskoteka na której bawili się uczniowie klas IV-VI. Pierwsza tegoroczna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Oprócz tradycyjnych tańców dyskotekowych, dzieci mogły wziąć udział w różnych oryginalnych konkursach np. mumia, karaoke czy konkurs tańca towarzyskiego ... na fragmencie gazety. Zabawa dyskotekowa trwała tradycyjnie od godziny 17 do 21.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

19-10-2014 Pasowanie na przedszkolaka

Przedszkole

14 października w Przedszkolu Samorządowym w Orłach miało miejsce bardzo ważne wydarzenie - w grupie średniaków odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów dokonała uroczystego pasowania, mianując każdego średniaka oficjalnie przedszkolakiem oraz wręczyła każdemu dziecku upominek. W uroczystym pasowaniu udział wzięli również rodzice, którzy nie kryli wzruszenia i z dużym zainteresowaniem oglądali występ swoich dzieci. Wszystkie dzieci zgodnie wyrecytowały wiersz pt. "Jestem duży byłem mały". Część artystyczną nowych przedszkolaków nagrodzono gromkimi brawami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

18-10-2014 Teatrzyk "Skarby Jesieni"

Przedszkole

13 października do Przedszkola Samorządowego w Orłach przyjechał Teatrzyk ze spektaklem pt. "Skarby Jesieni". Dzieci z grupy: maluchów, średniaków i starszaków z uwagą oglądały przedstawienie i aktywnie w nim uczestniczyły m.in.  odpowiadały i zadawały pytania. Wszyscy mali widzowie poznali skarby jakie daje nam jesień. Na końcu przedstawienia brawami podziękowali bohaterom teatrzyku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-10-2014 XIX Dzień Papieski

SP , GIM

W niedzielę 12 października 2014 r. cała Polska obchodziła XIV Dzień Papieski. W tym roku jego myślą przewodnią było hasło - "Jan Paweł II - Świętym Błądźcie". Społeczność naszej szkoły wspominała świętego Jana Pawła II we środę, podczas spotkania na hali sportowej, które zorganizował ksiądz Marcin Wilk. Najpierw w kilku słowach opowiadał on o świętości i nauczaniu papieża Polaka, a następnie uczniowie mogli obejrzeć film poświęcony pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w roku 1991. Odwiedził on wówczas m.in. miasta naszego regionu - Przemyśl, Rzeszów, Lubaczów.

 

16-10-2014 Ognisko integracyjne

Szkoła Podstawowa

W październikowy wieczór uczniowie klasy IV w towarzystwie rodziców, wychowawcy klasy i asystenta spotkali się na integracyjnym ognisku klasowym. Wspaniała atmosfera, radosna zabawa, oraz samodzielnie upieczona kiełbasa i smakołyki przygotowane przez rodziców uczyniły ten wieczór wyjątkowym! Na pewno powtórzymy to wkrótce!

 

15-10-2014 Wyprawa do lasu

Przedszkole

Grupa "Średniaków" pewnego październikowego dnia wybrała się na poszukiwanie "Jesieni". Znalazła ją w lesie i ogrodzie. Wyprawa ta dostarczyła dzieciom wiele radości i pozytywnej energii.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

14-10-2014 Dzień Edukacji Narodowej

14 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uroczyście obchodzono Dzień Nauczyciela. Dla pierwszaków był to dzień szczególny, gdyż Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów pasowała ich na uczniów. Ten ważny dla dzieci i rodziców moment poprzedziła część artystyczna przygotowana przez wychowawców oraz nauczycieli wspomagających. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, a rodzice nie kryjąc wzruszenia, oglądali popisy swoich pociech. Pierwszaki otrzymały mnóstwo prezentów m.in. książeczki SKO od Banku Spółdzielczego w Żurawicy (Oddział w Orłach) oraz od przemyskiego oddziały Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Kolejnym elementem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez klasę trzecią Szkoły Podstawowej. Gimnazjaliści natomiast rozbawili wszystkich niezwykłym pokazem mody. Przedstawili bardzo zabawne kreacje dla nauczycieli różnych specjalności. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, wyróżniających się pedagogów, uhonorowano Odznaką "Przyjaciel Dziecka" przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Otrzymały je: mgr Anna Januszke, mgr Krystyna Kurpyta oraz mgr Renata Pelc.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

12-10-2014 Wycieczka klas pierwszych

Szkoła Podstawowa

W środę 8 października uczniowie klasy 1a oraz 1b Szkoły Podstawowej odwiedzili Nadleśnictwo Jarosław. Dzieci uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych zajęciach, podczas których dowiedzieli się o pracy w lesie. Poznali również różne gatunki roślin i zwierząt. Wycieczkę uświetniło ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy.

 

12-10-2014 Dyskoteka szkolna

Gimnazjum

W miniony czwartek gimnazjaliści bawili się na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece. Tradycyjnie była to okazja do przyjęcia pierwszoklasistów do braci szkolnej. Przygotowano dla nich różne konkursy oraz drobne upominki. Uczniowie klas pierwszych musieli m.in. wykazać się dość drobiazgową znajomością szkoły, do której uczęszczają od ponad miesiąca. Niektóre pytania były zaskakujące i niełatwe nawet dla tych, którzy doskonale znają wszystkie szkolne zakamarki. Wspólna zabawa trwała do godziny 21 i była bardzo udana.

Zdjęcia z dyskoteki dostępne są w galerii.

 

06-10-2014 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Szkoła Podstawowa

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję dokonać wyboru przewodniczącego, zastępcy, skarbnika i członków Samorządu poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanych kart do głosowania. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza oraz opiekunowie Samorządu. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystego apelu zorganizowanego z okazji Dnia warzyw i owoców. Nowo wybrany Samorząd od razu poddany został próbie wytrzymałości, polegającej na zjedzeniu listków cytryny. Egzamin ten zaliczył celująco. Przewodniczącym Samorządu wybrano Jagodę Milczanowską (kl. VI), zastępcą - Zuzannę Kotowicz (kl. V), a skarbnikiem Karola Płonkę (kl. IV). Członkami zostali: Marlena Niebylska (kl. VI), Mateusz Król (kl. V) oraz Klaudia Łęgowy (kl. IV). Gratulacje!

Zdjęcia z wyborów dostępne są w galerii.

 

05-10-2014 Święto warzyw i owoców

Szkoła Podstawowa

W kalendarzu imprez organizowanych w Szkole Podstawowej na trwałe zapisało się już Święto warzyw i owoców. W tym roku odbywało się ono 3 października. Uczniowie wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego, pod opieką nauczycieli, przygotowywali rozmaite owocowo - warzywne potrawy i napoje. Uwieńczeniem imprezy była prezentacja smakołyków oraz oczywiście ich konsumpcja. święto warzyw i owoców jest doskonałą okazją do promowania zdrowego sposobu odżywiania się.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-10-2014 Sprzątanie Świata

SP , GIM

3 października uczniowie Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej, pod opieką nauczycieli i wychowawców, ruszyli do Sprzątania Świata. Nasza szkoła od lata aktywnie uczestniczy w tej akcji. Udział w niej uczy odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz sprzyja kształtowaniu właściwych postaw. Młodzież porządkowała różne zakątki Orłów. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem "Turysto! Szanuj środowisko!".

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

01-10-2014 Wycieczka do portu lotniczego

Szkoła Podstawowa

25 września uczniowie klasy II i III wraz z opiekunami zwiedzili port lotniczy w Rzeszowie m.in. terminal i taras widokowy, z którego obserwowali start samolotu. Pani przewodniczka zapoznała dzieci z historią portu. Opowiedziała uczniom o warunkach podróżowania oraz przybliżyła im ścieżki pasażera, czyli odprawę biletową, kontrolę bezpieczeństwa i transport zwierząt. Dzieci zobaczyły również teren Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej, gdzie miały możliwość przejścia przez punkt bezpieczeństwa. Atrakcją na zakończenie dnia była wyczerpująca zabawa w centrum zabaw "Fantazja", która zakończyła się jedzeniem popcornu i szczęśliwym powrotem do domu.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

01-10-2014 Nowy Samorząd Uczniowski

Gimnazjum

W miniony piątek gimnazjaliści wybierali nowy Samorząd Uczniowski. Nad sprawnym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza oraz opiekunowie SU. Napięta wyborcza atmosfera panowała w szkole już od kilku dni. Uczniowie kandydujący w wyborach zbierali, na specjalnych listach, podpisy kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Były one wyrazem poparcia dla ich kandydatury. Każdy chciał jak najszybciej zebrać wymaganą liczbę podpisów. Podczas poniedziałkowego apelu Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów oraz mgr Marzena Nakoneczna - opiekun samorządu, ogłosiły wyniki wyborów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aleksandra Nalepa z klasy III B, a jej zastępcą Aleksandra Herbut z klasy II A. Gratulujemy!!!

Zdjęcia z wyborów dostępne są w galerii.

 

17-09-2014 Gość ze Szwajcarii

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach gościł w ubiegłym tygodniu, Thomas Peter Binder - przedstawiciel samorządu terytorialnego ze Szwajcarii. Jest on burmistrzem w jednym z miast kantonu Zurych. W ubiegłym roku szkolnym gościł u siebie delegację z gminy Orły, a teraz przybył z rewizytą. Gościa powitała społeczność szkolna, w której imieniu przemówiła Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Orły - mgr Bogusław Słabicki. Panu Binderowi bardzo podobała się nasza szkoła oraz panująca w niej atmosfera gościnności i otwarcia. Szwajcarski gość odwiedził również przedszkole, gdyż najmłodsi członkowie społeczności szkolnej nie uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w hali sportowej.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

03-09-2014 Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, podobnie jak w tysiącach polskich szkół, odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym w Orłach. Po ceremonii w kościele uczniowie zebrali się w hali sportowej, gdzie w obecności rodziców i nauczycieli zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów. Szczególnie miło Pani Dyrektor powitała najmłodszych członków społeczności szkolnej. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor nawiązała do 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie powiadomieni zostali również o tym, kto będzie ich wychowawcą w bieżącym roku szkolnym. Po zakończonym przemówieniu wszyscy zebrani mieli okazję podziwiać krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze sprawy dotyczące organizacji roku szkolnego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.